Skocz do zawartości
Forum

Acard 150 w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sandra689

Witam, mam pytanie jeśli chodzi o porę zażywania przez Was acardu. Lekarz przepisał mi dawkę 150 mg z zaleceniem zażywania leku rano - przy czym wczoraj wyczytałam, że lek działa przy zazywaniu wieczorem (tam bardziej w ciąży), a zażywanie go rano można przyrównać do efektu placebo. O jakich portach zażywacie/ zażywałyście?

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 88

W 3 poprzednich ciążach brałam wieczorem , teraz w 4 ciąży biore rano i nie widzę różnicy. Na ten moment 34 tydzień i jak narazie z maluszkiem wszystko ok. Dzieci z poprzednich ciążach tez zdrowe 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Czy wiecie dokładnie po co jest Acard. Ja biorę Acard 150 od początku drugiego miesiąca. Mam brać po godz. 18.  Jestem po jednym poronieniu pół roku temu, wtedy nie brałam, więc pewnie teraz biorę profilaktycznie. Generalnie mi się wydaje, że mam dobrze rozrzedzoną krew, bo przy drobnych zabiegach zawsze mocno krwawiłam, nawet dentyście trudno było zahamować krwawienie po wyrwaniu zęba, do tego tylko czegoś się nie dotknę zaraz siniak. Tak wnioskuję, że to znaczy, że mam dobrze rozrzedzoną krew, ale nie znam się na tym dokładnie. Powiedziałam o tym lekarzowi, ale sam się zastanawiał co zrobić, więc stwierdziłam, że jak ma to pomóc donosić ciążę to będę brać. Ale czasami się zastanawiam czy dobrze robię, bo i żołądek mnie teraz częściej chyba boli, choć staram się po jedzeniu brać. W każdym razie jeśli jest szansa, że to pomaga dzidziusiów to będę brała nie patrząc na inne konsekwencje. Ale zastanawiam się jak to dokładnie działa? Wydaje mi się, że macica jest wtedy lepiej ukrwiona. Wiem, że powinnam pytać lekarza, ale jak jestem w gabinecie to zawsze skupiam się na tych najważniejszych rzeczach, czyli głównie żeby wszystko było dobrze na badaniu. I jak jest dobrze to czuję taką ulgę, że zapominam o wszystkim innym.

 

Odnośnik do komentarza

Lil polecam zrobic na następny raz listę pytań na kartce to wtedy nie zapomnisz spytac. To serio pomaga. Ja też brałam acard po poronieniach. A jak lekarz ma jakieś wątpliwości ze przepisal lek to dziwne....Ja do tego brałam tez heparyne. A problemów z krzepliwością również nie mam.  Jestem po 3 poronieniach i mam 2 cudowne córki. Więc warto.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, czyli nie trzeba mieć problemów z krzepliwością żeby brać acard w ciąży? Właśnie o to mi chodziło, bo wydaje mi się, że nie mam, raczej w drugą stronę, dlatego nie do końca rozumiem dlaczego biorę. Ale jak zapobiega poronieniom to to mi wystarcza. Nie, lekarz nie miał wątpliwości, tylko się zastanowił jak mu powiedziałam o tym, że zawsze jest u mnie problem z zatrzymaniem krwawień, ale dodałam zaraz że jak Acard ma pomóc mojemu dzieciątku to będę oczywiście brała.

Odnośnik do komentarza

Dorisss a czy jak brałaś Acard miałaś plamienia albo krwawienia? Ja w tym tygodniu miałam plamienia, ale byłam wczoraj u lekarza. Wszystko jest dobrze z dzidziusiem, muszę tylko leżeć. Pytałam czy te plamienia może powodować Acard (tak czytałam), ale lekarz powiedział, że dużo kobiet bierze i jest wszystko dobrze. To dobry lekarz, nie mam powodów by mu nie ufać, tylko martwią mnie te plamienia. Mam nadzieję, że już nie wrócą.

Odnośnik do komentarza

Mam 36 lat i obecnie jestem w ciąży ( dopiero początek 4tydz.) 10 lat temu urodziłam córkę. Od mniej więcej dwóch lat staramy się z mężem o drugie dziecko. Były dwa poronienia samoistne we wczesnym etapie ciąży. Po ostatnim poronieniu lekarz zalecił branie Acardu. Teraz jestem u innego ginekologa i po tym jak mu powiedziałam o Acardzie i sugestiach poprzedniego lekarza  również zalecił branie, chociaż stwierdził, że nie znamy przyczyny tych wczesnych samoistnych poronień.... Ale ja nadal się boje, nie chce by coś się stało z dzidziusiem, znowu poronienie albo jakieś wady rozwojowe.

Proszę niech ktoś doradzi co mam robić 

Jakie wy miałyście wskazania by brać Acard?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...