Skocz do zawartości
Forum

Otwieram własną działalność - pomocy


Gość Kiga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarlenaBa

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z księgową, to musisz liczyć się z ciągłymi telefonami i nagonką o zaległe faktury. Według mnie mało to komfortowe. Program pozwoli ci na samodzielność. W każdej chwili sama będziesz mogła wystawić fakturę i wejść w bazę danych, żeby porównać ceny. Ponadto najlepiej wybierz program, którego nie będziesz musiała instalować na komputerze. Znacznie lepiej sprawdza się oprogramowanie, które działa na zasadzie dostępu do internetu i aktywnej przeglądarki www.

Odnośnik do komentarza

Ok. Ale czy takie oprogramowanie jest łatwe w obsłudze? Czy muszę zaopatrzyć się w jakiś super, nowoczesny sprzęt? Jeżeli działa on za pośrednictwem internetu, to nie muszę martwić się o bezpieczeństwo danych mojej firmy?

Odnośnik do komentarza
Gość MarlenaBa

Moja firma korzysta [reklama usunięta]. Obsługa tego oprogramowania wbrew pozorom jest bardzo łatwa i każdy na pewno da sobie radę. Co do sprzętu, to wystarczy dostęp do internetu i przeglądarka, co zapewnia dużą oszczędność. Odnośnie bezpieczeństwa to oprogramowanie jak tak zaprojektowane, żeby zapobiegać wszelkiego rodzaju włamaniom na konto użytkownika.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego co konkretnie będziesz robić, jak się rozliczać, będziesz vatowcem czy nie, będziesz wystawiać faktury tylko w złotówkach czy w walutach również, czy zatrudnisz pracowników itp. Księgowa to nie tylko wygoda, ale też koszt. I z tą wiedza księgowych to tez bywa różnie, jedne są bardzo kompetentne, inne wręcz odwrotnie. Jeśli będziesz sama się rozliczać, to musisz być na bieżąco z przepisami.
Co do programu to większość tych dostępnych on-line ma darmową wersje testową. Można wypróbować kilka i porównać, który bardziej odpowiada twoim potrzebom.
A jeśli działalność jest mała i wystawiasz maksymalnie kilka faktur miesięcznie tylko w PLN to można zrobić sobie arkusz KPiR w excelu, a do wysyłania JPK i wystawiania faktur skorzystać z zupełnie darmowego rządowego programu.

Odnośnik do komentarza

Też jestem za księgową, ona ma większą wiedzę z tego zakresu, będzie pamiętać o wszystkich opłatach do urzędu, dodatkowo jak zmienią się jakieś przepisy to również nie omieszka Ci o tym wspomnieć. Jeśli na czas będziesz odnosić jej faktury z danego miesiąca, to nikt nie będzie Ci dzwonił i siedział na głowie, po prostu trzeba być odpowiedzialnym w tym, a nie liczyć, że księgowa będzie nam cały czas o czymś przypominać, to nie jest nasza osobista asystentka. Ja sobie bardzo chwalę współpracę z księgową, w razie jakichkolwiek problemów,pytań zawsze mogę zgłosić się do niej o poradę.

Odnośnik do komentarza

Jak dopiero otwierasz biznes, to pewnie wszystkie nie wiesz, więc może jest lepiej rzeczywiście skontaktować się z jakimś dobrym biurem, albo samodzielną księgową. Ja od siebie mogę jeszcze doradzić zastanowienie się nad reklamą, np. pozycjonowaniem w internecie. Dużo osób mi to polecało jak zaczynałam ze swoim biznesem, ale szkoda mi było ryzykować, bo na początku budżet miałam mocno ograniczony. Teraz korzystam [reklama usunięta] i załuję, że wcześniej tego nie zrobiłam, bo czuć duże różnice prawie od razu po rozpoczęciu przez nich prac.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że to zależy przede wszystkim od tego jaką działalność będziesz prowadzić. Jeśli okaże się, że z księgowością uporasz się sama, to na rynku dostępnych jest wiele programów ułatwiających tą pracę [reklama usunięta]. Z jego pomocą można samodzielnie rozliczać np. ewidencję VAT zakupów, sprzedaży czy chociażby pojazdów prywatnych wykorzystywanych do działalności gospodarczej.

Odnośnik do komentarza

Jak sie otwiera działalność, to lepiej zastanowić się nad tym jaki produkt w ogóle mamy proponować klientom. Nad reklamą trzeba się zastanowić itd. Polecam też pomyślec o odpowiedniej księgowości, znaleźć dobre biuro. Warto też znaleźć takie gdzie jest np obsługa w języku angielskim jak np tutaj https://taxexpert24.pl/biuro-rachunkowe-belchatow-piotrkow-trybunalski

 

Odnośnik do komentarza
Gość karolka8

Zakładasz nowe biuro ? Dla większości  pracowników instalacja klimatyzatora to świetna sprawa. Zapewnia to im komfort pracy, pozwalając na wygodne wykonywanie swoich obowiązków. Dzięki czemu pracownicy są bardziej wypoczęci i bardziej produktywni. Dlatego warto sprawdzić ofertę profesjonalistów  stap-hvacr.pl i wybrać coś odpowiedniego dla swojego biura.

Odnośnik do komentarza

Posiadając swoje biuro, warto zainwestować w dobry sprzęt, a przede wszystkim wydajne komputery lub laptopy. Czy wiecie, że firma Dell posiada specjalne laptopy biznesowe? Dużo na ten temat, jak je wybrać i czym się cechują, dowiemy się na tym blogu https://stockphotography.pl/laptopy-biznesowe-dell-latitude-i-dell-vostro-co-wybrac/. Jeżeli macie swoje firmy lub myślicie o ich założeniu, warto tutaj zajrzeć. 

Odnośnik do komentarza

Fakt, prowadzenie własnego biznesu zawsze jest związane z uporządkowaniem wszystkich spraw związanych z księgowością. Dużo też będzie zależało od tego jaki rodzaj biznesu chcemy prowadzić. Wielu z nas marzy o prowadzeniu własnej restauracji i jest to jak najbardziej realne do zrealizowania. Najważniejsze będzie poznanie lokalnego rynku pod względem oczekiwań naszych klientów oraz tego co ma do zaoferowania konkurencja. Dopiero wtedy będziemy mogli opracować skuteczny biznes plan. Musimy zadbać też o elegancki wystrój naszego lokalu. Powinien być przede wszystkim spójny z kuchnią jaką będziemy podawać. Sprawdzonym dodatkiem będą na każdym stoliku świece kule - https://swiecedlagastronomii.pl/kategoria-produktu/swiece-kule/ jakie można na życzenie klienta zapalić. Romantyczny nastrój z pewnością docenią pary, a to może być dla nas darmowa reklama.

Edytowane przez tatianaa
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...