Skocz do zawartości
Forum

Ale że o co chodzi?.. :(


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Potrzebuje pomocy. Wraz z partnerem staramy się o dziecko. Ostatnia miesiączkę miałam 20 października. Wczoraj (20.11), powinnam dostać kolejna, ale zniecierpliwiona zrobiłam test (dwukrotnie), obydwa pozytywne.
Okresu (póki co) nie mam. Dzisiaj byłam u gina. Lekarz nie stwierdził jednoznacznie ciąży, na zdjęciu zaznaczył punkt, powiedział, ze to ‚może być bardzo wczesna ciaza’, ale kilka razy tez wspomniał o ciąży biochemicznej. Niejednoznacznie oczywiście. Ja jako ze nie mam dzieci, nie widziałam, ze ciazą biochemiczna określa się wczesne poronienie. Lekarz zlecil badanie beta hcg - 286 na dzień dzisiejszy.
Teraz moje pytanie - czy to, ze lekarz użył tego słowa oznacza, ze mógł mi to sugerować? Byłam u tego doktora pierwszy raz, nie znam go.
Jak wyczytałam ze ciąża biochemiczna to poronienie to zdębiałam..
prosze podzielcie się ze mną swoim zdaniem i doświadczeniami, jeśli ktoś miał podobne. Dziękuje Wam z góry,
Pozdrawiam
Fifka

monthly_2018_11/ale-ze-o-co-chodzi_70329.jpg

Odnośnik do komentarza

Na spokojnie: ciążą biochemiczną nazywa się taką, która nie miała szansy się dobrze zagnieździć i doszło do poronienia na jej wczesnym etapie. Wiele kobiet nawet nie wie że tego doświadczyły bo nie zdążyły nawet zrobić testu ciążowego.

Lekarz wspomniał o tym dlatego, że jesteś dopiero 1 dzień po terminie miesiączki i teoretycznie wszystko może się zdarzyć ale to tyczy się każdej z nas- nie tylko Ciebie więc nie masz się czym martwić. Moim zdaniem nie powinien w ogóle takich rzeczy mówić skoro jest jeszcze zbyt wcześnie aby ocenić dobrostan ciąży na usg.

Dla własnego spokoju oznacz poziom bhcg we krwi i powtórz po 48h, jeśli przyrost będzie wynosił przynajmniej 66% to na ten moment ciąża rozwija się prawidłowo.

Ja ze swojej strony serdecznie gratuluję, ciesz się tym pięknym stanem :)

Lili
https://www.suwaczek.pl/cache/d407dd5760.png
Magda
https://www.suwaczek.pl/cache/34551c88a3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...