Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

bławatek 1
To takie trochę uczucie jak tętno lub bicie serca tylko trochę wolniej?
To już wiem :-)
A w której części brzucha to czujecie? Bo ja w dolnej pod pępkiem

Faktycznie jak wolniejsze bicie serca, dobrze to opisałaś :) U mnie Arturek ma takie miejsce kilka centymetrów poniżej pępka po lewej stronie, gdzie bardzo lubi się układać. Często mam w tym miejscu brzuch wypchnięty i tam najlepiej czuć tę czkawkę.

Zakochana Dobrze, że przynajmniej z dzieckiem w porządku, bo 2 kg to już całkiem nieźle. Mi właśnie też nieco ponad 2 miesiące zostały, tak od 18 tc to te tygodnie lecą jak szalone, dobrze że mam ten suwaczek, bo chyba straciłabym rachubę ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Fajny artykuł. Ja biorę Mama DHA Premium Plus, tak mi zalecił lekarz i faktycznie z tego co widzę w tym zestawieniu to wypada całkiem nieźle, bo akurat magnez i tak biorę osobno, a dawka DHA jest chyba największa. Ja za rybami nie przepadam, więc dla mnie te kwasy DHA są wskazane. Zrobiłam też szybkie porównanie cenowe tych preparatów i ten, który biorę wychodzi najtaniej, więc przy nim zostanę |(1 opakowanie w Apteka Manada za ok 28 zł, wystarcza na miesiąc). Brała go też Szwagierka i dziecko zdrowe, ważyło między 3 a 3,5 kg, więc idealnie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja również biorę mama Dha premium lub doppelhertz mama premium
Pierwsze dziecko urodzone w terminie 3400
Teraz też wskazuje, że tak będzie. Lekarz powiedział, że na pewno nie będzie wielka

Więc z tymi witaminami i wielkością dziecka za wiele wspólnego nie ma.
Raczej geny i odżywianie w ciąży.

Mojej córce daje również od urodzenia Wit D z Dha pomimo że je wszystko.

Dha mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój mózgu i wzroku oraz u nas minimalizują wystąpienie depresja

Odnośnik do komentarza

Marzka To DHA jest zamiast witamin, rzuć okiem na artykuł, który zamieściła Sasanka, tam jest fajnie wytłumaczone dlaczego akurat te preparaty są polecane. Jest tam też lista niepolecanych i jest tam m.in. Femibion. Sama go brałam w poprzedniej ciąży, ale teraz właśnie widziałam, że ma słabe opinie, więc zmieniłam. Chociaż czy to ma takie kluczowe znaczenie to nie wiem, bo wiele kobiet nie bierze witamin, tak jak Cobra, i dzieci są zdrowe. Więc niewykluczone, że wyrzucamy pieniądze w błoto. Ale ja jestem spokojniejsza biorąc je.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, nie zrozumcie mnie źle. Ja w żaden sposób nie mam zamiaru mówić wam, że robicie źle biorąc witaminy. Na pewno lepiej je brać niż nie. Raczej nie zaszkodzą. Ja po prostu wiem po sobie, że nie są one potrzebne. Dzieci mam duże i zdrowe. Ja też czuję się świetnie. Ale dał innej mamy i innego dziecka ta suplementacja może być naprawdę pożyteczna. ☺️
Ja po prostu od zawsze wychodzę z założenia, że lepiej nie pakować w siebie żadnych suplementów, leków i innych wynalazków jeśli nie ma takiej potrzeby. Ale to działa na mnie. Niekoniecznie dla was też będzie tak lepiej ☺️
Jeśli czujecie się lepiej biorąc je, to znaczy, że dobrze robicie.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Spóźnione życzenia na Dzień Matki dla Was!!!
Tydzień mnie nie było bo pojechaliśmy z mężem i córką na komunię mojej chrześnicy pod Paryż (samochodem). Martwiłam się jak to będzie ale było bardzo dobrze - wyjechaliśmy we wtorek po obiedzie i zajechaliśmy do mojej siostry na 9:00 rano w środę. Pobyt uper, impreza udana, pogoda też. Wróciliśmy dopiero wczoraj ale jestem bardzo zadowolona bo i córka i ja dałyśmy radę :)

Ja witaminy biorę cały czas od 3-go miesiąca, w pierwszej ciąży też brałam i córka urodziła się z wagą 2970g. Zatem zgadzam się z Cobra że branie witamin niekoniecznie wpływa na wagę urodzeniową. Ale ja biorę bo czuje się z tym lepiej jak MamaRadzia :)

Odnośnik do komentarza

sasanka ja zażywam tylko to co zleci mi lekarz i nic więcej. Mam do niego zaufanie. Aktualnie Prenatal Duo -,który zresztą jest w tym zestawieniu.
Jestem trochę sceptycznie nastawiona do zażywania czegoś na własną rękę, nawet będąc chora 2x w styczniu nie zdążyłam żadnej tabletki i nie poszłam do lekarza bo i tak nie wzięłabym czegoś, czego nie dostałam od mojego ginekologa.
Ale to moja pierwsza ciąża (po stracie) więc może nie jestem dobrym "przykładem" :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja też w poprzedniej ciąży brałam femibion i dziecko zdrowe i dosc inteligentne :) Wtedy właśnie femibion był polecany albo prenatal. Prenatal mi w ogóle nie podchodził. Teraz też miesiąc brałam femibion, a tak to pragnę, ale za sugestia lekarza, którejś z was tu i rankingu Pana tabelki zmieniłam na prenatal. Okazało się zmienił się skład i wielkość tabletek, te już daje radę polknac. Mam tę duo. Ale pierwsze 2 tyg to była masakra, chyba za dużo żelaza w nich bo problem z toaletą poranna miałam wiec jadlam co 3 dzien. Teraz już się chyba organizm przyzwyczaił i jest ok. Biorę codziennie.

Odnośnik do komentarza

Ja również przyjmuje prenatal duo. W sumie nawet przed zajściem w ciążę przyjmowała prenatal uno od momentu odstawienia tabletek anty. Od drugiego trymestr prenatal duo i od jakiś 2 tygodni magnez 2-3 razy dziennie. Innych leków nie zażywam nawet z migrena walczę sama, chociaż muszę przyznać, że od momentu zajścia w ciążę bardzo rzadko mnie dopada :-)

http://s8.suwaczek.com/201908211780.png

Odnośnik do komentarza

Ja łykam mamaDHA premium , plus 2 tabletki żelaza bo mam bardzo niskie . Z leków brałam espumisan i tabletki na biegunkę , ale już nie było wyjścia

Mnie już od paru dni pobolewa brzuch z lewej strony , tak jak by był poobijany .położna pokazała mi wczoraj ,że tam jest ułożyny mały ,więc może od tego ,jakoś mnie uciska w tym jednym miejscu .Czkawki jeszcze nie czułam :)
Ja już wczoraj wstawiłam pierwsze pranie z ubrankami bo wolę być gotowa i tak miałam to zrobić tydzień temu

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Czytałam, nowy rekord. Urodzona w 23 tc. Miała silne serce i dlatego udało się ją uratować. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu takie maluszki nie miały szans i ich nie ratowano. Dobrze że medycyna poszła naprzód. Ale swoje rodzice przeszli. I to jest troszkę dowód na to że jak ma być dobrze to będzie, a jak nie to nic nie zrobimy.

Odnośnik do komentarza

Ja się nie mogłam doczekać prasowania prania szykowania. Od kilku dni od wyjścia ze szpitala nie mam siły na nic. Nie daje rady posprzątać w domu. O spaniu nie wspomnę budzę się w nocy i nie mogę spać a jak chce odespać w dzień to za nic na świecie nie mogę usnax. Eh mam nadzieję że najdzie mnie wena na szykowanie siebie i dla dzidIusia

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj awaryjnie pojechałam do swojego lekarza, miał akurat dyżur w szpitalu i całe szczęście, że to złoty człowiek bo nigdy nie odprawi mnie z kwitkiem i zawsze spokojnie wszystko wytłumaczy i sprawdzi dla mojego spokoju. Wizytę mam umówiona na 12 czerwca ale gdybym dziś nie pojechała to pewnie już żadna noc nie byłaby przespana.. Od dwóch dni strasznie ciągnie mnie w kroczu, to taki przeszywajacy ból, a że jestem panikara to już wszystko sobie myślałam.. Ze szyjka się skraca albo inne cuda (a szyjki wcale nie mam jakiejś mega długiej). Obejrzeliśmy dzidziusia na usg, 1,2kg czyli jest ok, szyjka zamknięta bez zmian w długości, łożysko ok. I wracam do domu z uśmiechem na buzi a o bólu zapomniałam ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73xpfef678.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Kalina zrób sobie badanie moczu, chyba że robiłaś w ostatnich dniach, bo mi się właśnie zaczęło od takiego rwania w kroczu, ból całego "podwozia", a potem skurcze bolesne. Wyglądało wszystko jakby było związane z ciąża. Jak w moczu wyszły kwiatki i dostałam furagin to wszystkie te objawy ustapily.
Iwona ja też kiepsko śpię i ciężko mi się za coś zabrać.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za wszelkie info o DHA ;) temat suplementacji tego jednego z ważniejszych kwasów jest dość świeży myślę, że jeszcze kilka lat temu nie mowiło się o tym aż tyle. Zresztą w Polsce spożycie ryb morskich jest na marginalnym poziomie a nawet jeśli ktoś by się uparł zjeść opowiednią ich ilość
to mają one wysokie stężenie metali ciężkich... Także osobiście ciężko mi porównywać suplementację tranem z alg czy ew.ryb kwasów DHA do brania typowych lekrstw jak nospa itp.sądzę, że to są całkiem inne kwestie. Mażka to chyba nie jest tak do końca że kapsułki DHA są zamiast tabletek podstawowego suplementu z kompleksem witamin, które większa część z nas zażywa od początku ciąży. To zależy jaki macie w tym komplekcie skład ja np.w pregna plus mam zestaw kwasów omega3 ( w tym tylko 20mg DHA) żelazo, kwas foliowy, jod i wit.D. Akurat tą pregnę plus polecila mi gin.wiec przy niej zostałam z uwagi na dobre wyniki, jak narazie żelazo mam w normie i wit.D ( będąc i endokrynologa uparł się, żebym zrobiła badanie na poziom wit.D, że to bardzo ważne w ciąży i twierdził, że w Pl większość ma pod normą, po wynikach zdziwił się, że jest ok... i sprawdzał sam skład tej pregny odnośnie dawki w niej wit.D i potwierdził, że jest b.dobra) nie mam pewności, że to zasługa akurat tego suplementu, ale skoro wyniki są ok to zostałam przy nim. Dlatego wydaje mi się, że należałoby najpierw sprawdzić ile Dha ma Wasz podstawowy syplement a potem ew.dobrać kapsułkę z samym DHA - zalecenia dziennie 600 mg - czyli np. Pregna250DHA to ok 2 tabl ( chociaż nie podoba mi się, że producent wskazuje na olej rybi a lepiej byłoby gdyby pochodził z alg. Także muszę to sobie przemyśleć, bo moja gin.wyraziła takie zdanie, żeby lepiej nie brać bo może dzidzia nabrać wagi która będzie wskazaniem do cięcia i to mnie zastanowiło. Tak jak pisała Panda kwas Dha podaje się też małym dzieciom i zdaje się zażywa podczas karmienia piersią, ale to temat do zgłębienia w przyszłości. Chciałam się tylko zorientować w temacie u Was, nikogo nie namawiam, żeby nie było sama rozmyślam czy brać czy nie - warto jednak poczytać i mieć jakąś tam świadomość i dodatkowo popytać Waszych lekarzy co o tym sądzą ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Łooo jakie maleństwo. Aż mam ciarki gdy widzę jak wyglądała po urodzeniu. Oby potem nie miała jakiś problemów zdrowotnych bo z takimi maleństwami to różnie może być.
Ostatnio dopada mnie kolka w prawym boku. Nie jestem w stanie nawet siedzieć. Nie wiem czy to jest spowodowane rosnąca macicą czy jak. Uczucie typowej kolki. Ale udało mi się dziś w Lidlu na ostatnich sztukach kupić komplet pościeli dla dzidziutka za 17 zł :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Kalina Na ulotce pisze że nie zaleca się po 38 tc. Generalnie chodzi o to żeby nie brać w terminie porodu. Jeśli masz szyjke zamknięta i nie zanosi się na poród to można jeszcze na naszym etapie brać. Ja naprawdę źle się czułam i nie mogłam funkcjonować, plakalam niemal z bolu, a teraz czuję się po prostu jak wielka baba w ciąży :) Ale to oczywiście musi Ci zalecic twój lekarz bo wpisuje w kartę ciąży co bierzesz. Może mieć inne zdanie na ten temat niż mój.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...