Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Hej my zdrowi może kellki katar mamy 2 ząbki. Idą kolejne i na górze i na dole. Mały już raczkuje siedzi sam siad i stoi w łóżeczku szok! Musiałam łóżeczko opuścić na sam dół bo strach żeby nie wyleciał szybko załapał szkoda że nie mogę dodać zdjęcia tak się cieszy jak stoi ma rowne 7mc. Szybko zdrówka wam życzę ja z dziećmi siedzę w domu boje się. Z małym na chwilowy spacer czasem. Bo mieszkamy na małej wsi oddalonej o 12 km od miasta 

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze nie podawałam. Daje dużo I często warzywa, owoce mniej i rzadziej. Ryz, kaszę, czasem mięso. Podaje tez probiotyk- zalecenie pediatry. A za 2 mce przed bilansem 9mca mam zrobić badania krwi ( żeby sprawdzić jak żelazo i ogólny stan malucha). 


jak sobie dziewczyny radzicie w te dziwne dni??

Odnośnik do komentarza

Katia ja dawałam pewnie z miesiąc temu i potem miał lekką wysypkę na policzkach, więc postanowiłam zrobić przerwę, potem było szczepienie, choroba i się odwlekło. Jutro wieczorem będę gotować zupkę na kolejne 2 dni i właśnie chcę znowu spróbować z tym jajkiem. Tylko tym razem dam pół jajka, a nie całe.

MaKlar trochę się boję, ale z drugiej strony ja i bez koronawirusa nie miałam jakiegoś bujnego życia towarzyskiego, więc te ograniczenia nie są dla mnie uciążliwe. Radziu nawet nie najgorzej znosi brak przedszkola, myślałam, że będzie gorzej.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

MamaRadzia

Ale nie oddzielalas żółtka od białka tylko normalnie całe tak??

Z tym koronawirusem to jest naprawdę tragedia.. ale syn za to przeszczęśliwy że ma wolne od przedszkola 🙂 ale mała ma już go dość..na sam jego widok już piszczy ja niewiem co to się będzie działo jak zacznie chodzić 🙂

Odnośnik do komentarza

Katia tak, dałam całe. Dawniej były zalecenia żeby najpierw dać żółtko i teraz tak spróbuję, może to miało sens? Zmieniają te zalecenia tak, że nie wiadomo czego się trzymać. 

Artur i Radziu jak na razie są super rodzeństwem, bardzo się lubią, choć już widzę, że Radziu trochę się boi o swoje zabawki i jak Artur będzie już w pełni mobilny to może być problem, bo Radek generalnie nie lubi się dzielić, ale może jakoś to będzie 😉

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Jak się macie Katia? Co u Was? 

Ja właśnie przed wczoraj bodajże zrobiłam mu jajko ale zaczęłam właśnie od zoltka.  Smakowało. Jakoś w pewnych kwestiach wolę te stare zalecenia bo sprawdziły mi się przy poprzednim dziecku.  Jakoś łatwiej mi było jak miałam tabelkę i rozpisane co w którym miesiącu dawać.  

Odnośnik do komentarza

Zakochana 

Ja planowałam dać jutro małej żółtko ale teraz niewiem...wczoraj zmieniłam jej mleko bo jakoś nie chętnie piła to co miała do tej pory, pomyślalam że może jej się już ,,przepiło,,..noi dostała lekkiej wysypki, zobaczę jak to jutro z nią będzie..a poza tym ok jutro kończy 8 miesięcy i jeszcze nie pali się do raczkowania..

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.. niewiem czy jeszcze tutaj ktoś zagląda..ale chciałam Wam życzyć Wesołych Świąt w tym trudnym dla nas czasie.. mnie dopadła angina na same święta..od wczoraj gorączka i ból migdałka jakiego chyba jeszcze nigdy nie miałam..

Odnośnik do komentarza

Mama Radziła, Zakochana

Dziękuję dziś już jest lepiej.. naszczescie już gorączki takiej wysokiej niemam ale migdał jeszcze boli i szyja..

U nas z jajkiem było nie ciekawie podałam całe nie oddzielajac żółtka i może to był mój błąd..mała zjadła ze smakiem ale po pół godziny dziwnie zaczęła się zachowywać uszy ciągnęła strasznie jej spuchły i zrobiły się bordowe, dostała na całym ciele pokrzywki przestraszyłam się zadzwoniłam do przychodni co mogę jej podać, także z jajkiem narazie sobie dajemy spokój..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wieki mnie tu nie było!!! Ale widzę znajome nicki. Mój Danielek cudowny najspokojniejszy z całej trójki. Wszystko lubi jeść. Zębów nie mamy a też od kilku miesiecy wydaje się że już prawie. Zaczął pelzać więc co chwilę awantura że braciom rusza zabawki. Czekam żeby usiadł to bedzie łatwiej. Karmimy się piersią choć dużo mnie to kosztowało walki. Zaliczyliśmy 2 wizyty w szpitalu z zapaleniem płuc. Katia88 mam nadzieję że niedługo będziecie zdrowi. Zakochana Mama Radzia to niezłych macie gigantów. Danielek waży około 8,5 kg ale on z ostatniego sierpnia.

Odnośnik do komentarza

Zakochana

Ja tu codziennie zaglądam ale nikt nie pisze to i ja się nie udzielam 🙂 u nas ok, mała wczoraj 9 miesięcy skończyła noi pierwsza noc za nami bez cycka cały czas zwlekałam z tym odstawianiem jej bo się poddawałam jak zaczynała płakać szkoda mi jej się robiło..no ale podjęłam decyzję bo się często budziła i nie umiała zasnąć bez cycka.. pozatym ciekawska już wszystkiego..gdzie chce to się ,,doczołga,, 🙂 probuje stawać na nóżki a jak u Was???

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Wow, gratuluję . Ja póki co nie wyobrażam sobie nie dac mu cycka w nocy. Ale on budzi się często w nocy i tylko tak daje się uspokoić. Przerabialam to już z poprzednim dzieckiem i dopiero jak całkiem odstawiłam to przęstala się budzić w nocy. Póki nie wrócę do pracy zamierzam karmić. Choć pewnie nawet jak wrócę to i tak zabraknie mi silnej woli. Mój tuptuś skonczyl 10 m-cy, chodzi już wokół stojących zabawek, stoi trzymając się jedną ręką. Na szczęście jeszcze nie bierze się do chodzenia sam. Ale i tak ciężko go pilnować.  Wspina się gdzie tylko się da.  No i w końcu zaczął składać sylaby więc już coś zaczynam go rozumieć 😄 jak coś chce to wtedy jest mam ma A jak szuka to ta ta. Jak się cieszy że coś ma to da da. Jak wam poszło z tym jajkiem?

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Ja też jeszcze 3 dni temu nie wyobrażałam sobie nocy bez cycka..no ale już postanowiłam.. trochę jestem zmęczona bo tak to dawałam cyca i spalysmy a tu drugą dobę budziła się tak czesto noi niestety trzeba było już wstaw i wsiąść na ręce i chwilę pokołysać..ale z synem miałam identycznie..myślę że parę dni i będzie ok. Ale już twój postępy robi..zleciały te miesiące szybko.. a z jajkiem od tamtej pory nie próbowałam podać..boję się takiej samej reakcji.. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja i tak za lazdymnrazem wstaję bo większą część nocy śpi w łóżeczku i po karmieniu i tak musi być kilka minut lulania.  Narazie nie mam dość siły żeby z nim walczyć przez kilka nocy. Poprzednie dziecko karmilam 2,5 roku więc słaba wolę mam dobrego odstwiania 😉

Odnośnik do komentarza

Cześć, też jestem namusia sierpniowa:) ale nie w tym rzecz:) któraś z was wspominała tu kiedys, że wchodzi w oriflame opcja biznesowa. Też mam taką możliwość ale nie wiem czy warto. Daj znać czy Ci się udało i czy warto w ogóle zaprzątać sobie tym głowę. 

Odnośnik do komentarza

Hej 🙂 też jestem mamą "sierpniaka" co prawda z 31, ale jednak 🙂 chciałam was zapytać jak zachowanie waszych dzieciaczków. Nasz Janek kompletnie nie reaguje na podniesiony ton, śmieje się tylko jak się na niego krzyknie. Mam wrażenie że nagle zrobił się niegrzecznym dzieckiem 😄 moja mama twierdzi, że go rozpiescilam. Nie mam doświadczenia, bo to moje pierwsze dziecko, ale zastanawiam się czy to może być prawda. Jak radzicie sobie z waszymi urwisami?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dominikad napisał:

Zastanawiam się czy to normalne u takich maluchów, czy powinnam się martwić,że coś zrobiłam źle 😞

To moje 4 dziecko i wszystkie tak robiły. Nie zrobiłaś niczego złego małe dzieci tak do końca nie wiedzą co to znaczy że czegoś nie wolno a widząc nasza reakcje jak szybko wtedy reagujemy to bardzo im się to podoba także jest przyczyną i skutek czyli nasza reakcja. Tak samo jak rzucają zabawki a my je podnosimy i wtedy nie robią tego złośliwie tylko jest to jeden z etapów rozwoju

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...