Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

My już tak z miesiąc temu przesiedliśmy się na spacerówkę, bo w gondoli było mu już za ciasno. Współczuję Wam tych problemów z tarczycą. Ja w sumie ostatnio sprawdzałam tarczycę w poprzedniej ciąży, bo tym razem lekarz mi nie zlecił, ale czuję się dobrze, więc mam nadzieję, że jest ok. Moja mama też ma gravesa basedowa, na przestrzeni lat jej się zmieniała nadczynność w niedoczynność i tak w kółko, raz tyła, raz chudła. Najważniejsze to być pod kontrolą i na bieżąco dobierać leki. Trzymam kciuki żeby się Wam wszystko uregulowało.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Cześć gratulujemy ząbków. My też jeździmy w gondoli jeszcze ma troszkę miejsca. Przechlapane z tą tarczyca wstyd się przyznać ja swojej nie badałam jeszcze po porodzie. Eutyrox miałam brać kilka tygodni i odstawić. 

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Zakochana

Gratulacje dla maluszka super 🙂 troszke już będziesz miała lżej. Moja też już w spacerówce od 4 dni.. pierwszego dnia była przerażona nowością i prawie cały spacer przeplakala ale już jest ok 

U mnie w domu szpital syn z przedszkola przyniósł grypę...wczoraj miał 40 stopni i niczym nie mogłam zbic. Robiłam okłady i też nie spadała temperatura mąż pojechał na pogotowie zapytać co mamy robić to kazali podać pół tabletki pyralginy ale zwątpiłam i nie dalam..dzisiaj już było lepiej w dzień a na noc znowu go wzięło. A rano już mąż się obudził z gorączka a teraz mała kładłam i wydała mi się jakaś ciepła noi 37.8 i teraz niewiem czy sie zaraziła czy od zębów bo drugi już wychodzi..noc pokaze. Masakra

Odnośnik do komentarza

Beza

Dziękuję ale nie jest kolorowo..syn dostał już dzisiaj antybiotyk bo już 4 dzień gorączka do 40 stopni doktorka stwierdzila już zapalenie oskrzeli.  A mała w nocy miała 39.7 gorączki  jeszcze czuję że i mnie rozkłada..niewiem jak to będzie ogarnąć wszystkich.  

Odnośnik do komentarza

Starszego właśnie znowu wzięła gorączka na noc ale na razie 38 mam nadzieję że już wyżej nie będzie..noi gardło go tak boli że dzisiaj nawet słowa nie mógł z siebie wydusić.. a mała znowu 39 stopni niedawno jej podałam pedicitamol i kurcze część jej się ulala i teraz jestem w kropce czy zadziała chociaż trochę. Chyba lepsze by były czopki.. a tak wogole to mam pytanie bo doktorka dzisiaj kazała jej dawać lipomal ale dopiero w domu się zorientowałam że jest od 1 roku życia.. i co tu robić..??

Odnośnik do komentarza

Katia nie wiem jak ten Lipomal, bo nigdy nie używałam, ale możesz spróbować zapytać w aptece albo spróbować przedzwonić do przychodni żeby rejestratorka zapytała lekarza albo przekazała słuchawkę.

My też po wizycie u lekarza, choć nie aż tak źle jak u Ciebie, bo na szczęście nie gorączkują, tylko kaszel paskudny ich męczy. Męża znów dopadły zatoki i tak to się kręci.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Katia, oj nieciekawie u Was... trzymam kciuki żeby szybko dzieciaki były zdrowe. 
u nas ok ze zdrowiem. W spacerówkę jeszcze nie siedzi... muszę ja wyciągnąć ... 

Mam za to sporo znaków zapytania- muszę iść na bilans i szczepienie - ale czy to w obecnej sytuacji bezpieczne? Jak się izolować- wyjechać na wieś  czy zostać w mieście... trudne decyzje przed nami...

Odnośnik do komentarza

Beza

Syn cały czas gorączkuje juz nie tak ale jednak jeszcze pojawia się podwyższoną temp..z kaszlem tylko uważam że jest coś dziwnego bo na początku infekcji był tak jak zawsze suchy później był już mokry a odkąd ma antybiotyk jest gorzej ma napadowy suchy męczący kaszel już nie wiem co mam myśleć..a córka naszczescie już bez gorączki tej nocy ale jakby więcej kaszle.. nie wiem co robić czy poczekać jeszcze do jutra czy szukać jakiegoś lekarza prywatnie żeby przyjechał do domu

Odnośnik do komentarza

Katia88  mój trzeci ma coś takiego dwa dni super a później bardziej kaszle i ma katar. Może antybiotyk jeszcze nie zaczął działać albo kaszle od gardła i go coś tam laskocze. U nas fajnie się sprawdza grinnTuss Pedriatic kaszel suchy i mokry i wydaje i się że działa lepiej niż stodal. Pisałaś wcześniej że bardzo go boli gardło że nie może mówić zrób mu inhalacje z soli fizjologicznej. Może faktycznie dobrze by było gdyby synka zobaczył lekarz. Dobrze że mała już bez gorączki. Trzymajcie się i szybko zdrowiejcie 

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

I co Ma Klar zrobiliście? Nie mam daty kiedy pisałaś. Ja wlasnie czytam, że jeszcze 10.03 było zalecenie żeby szczepic normalnie A juz 13. 03. Żeby przesunąć bilanse i planowe szczepienia do kwietnia.  

A co do wyjazdu... Chyba nigdzie nie jest bezpiecznie, na wsi też ma się kontakt z przyjezdnymi. Chyba że masz jakiś domek na odludziu, tylko co z zakupami wtedy...

 

Odnośnik do komentarza

MamaRadzia

U nas ,,w miarę,, sytuacja opanowana bo na szczęście bez gorączki. Syn dochodzi do Ciebie ale jeszcze kaszle a mała doszedł katar straszny i kaszle jeszcze. Wczoraj szukałam prywatnie lekarza ale żaden nie chce teraz przyjmować ze względu na tego koronawirusa..zadzwoniłam do przychodni swojej to lekarz ze mną przez tel wywiad przeprowadzała ale kazała przyjsc na osłuchanie, wczoraj było czysto jeszcze i ma inhalacje z NEBU-dose. Oj nie mieli się kiedy pochorować tylko teraz jak wszędzie ciężko jest się dostac

 

Odnośnik do komentarza

MamaRadzia

Ja też mam wrażenie że z kaszlem jest gorzej zamiast lepiej po tych inhalacjach. Dzisiaj wogole bardzo mało zjadla o 16 wypiła 40ml mleka i po pol godziny wszystko tak samo zwymiotowała przez ten kaszel. Właśnie ja usypiam i co ja odkładam to zaraz to samo..wybudza się bo ja dusi.. oby tylko gorączki już nie było. Jeszcze jak na złość i u mnie z tą tarczyca jest coraz gorzej dzisiaj zrobiłam badania póki jeszcze wpuszczali do luxmedu a moja doktorka odwołała wszystkie wizyty aż do maja i niewiadomo co robic

 

Odnośnik do komentarza

Katia88 MamaRadzia mój syn kaszlal bardziej właśnie przez nebudose. Jak zaczęłam robić zwykłą solą fizjologiczna było dużo lepiej. 

MamaRadzia mały mial jakieś zmiany bo beredual jest na duszności. Mój trzeci miał problemy z oskrzelami i miał właśnie beredual przy zapaleniu i do tego nebbud bo fajnie to razem działa.

Odnośnik do komentarza

Hej! My po bilansie i szczepieniu wykonanym w piątek. Generalnie w przychodni było pusto- pediatra czeka na nas dwie godziny, bo ludzie odwoływali wizyty... ja zaszczepiłam. Długo rozmawialiśmy o obecnej sytuacji. Wiem o obecnych rekomendacjach.

Jestesmy już na wsi u dziadków. Oj będzie to ciężki i ciekawy czas z nimi tutaj, ale przynajmniej w każdej chwili można wyjść i się przewietrzyć.

zdrowia dla Waszych dzieci!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...