Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Ma klar, o zazdrości niestety coś wiem. Moja starsza po wielkiej ekscytacji i radości z wyczekiwanego rodzeństwa stała się mega zazdrosna. Przez to że mały ciągła płakał i nie schodził z rak potrafiła mi wypominać że już jej nie kocham i że wolała jak go nie było. Sama cofnela się w rozwoju i próbuje często udawać dzidziusia z myślą  że wtedy więcej jej czasu poświęcę. Serce mnie bolało bardzo i nadal boli  że tak się zderzyla z rzeczywistością. Tłumaczę ciągle że ona jest moja najukochansza córeczka A on synkiem, że jej więcej uwagi poswoecalam tylko już tego nie pamięta. Kiedy tylko mogę staram się poświęcić tr9che czasu tylko jej ale ciężko ten czas znaleźć. Odkąd mały mniej płacze  i się do niej śmieje jest lepiej. Potrafi się z nim bawić  i jest dumna że na jej widok się brat cieszy. Powtarzam jej że on ja kocha najbardziej i ona będzie jego nauczycielką bo jest starsza i już coraz lepiej jest. Już nie oddalaby go  nikomu i cieszy się że jest. Czasem chce poudawać dzidziusia i wtedy jej na to pozwalam w formie zabawy. Z mniejszym dzieckiem  nie wiem jak by było, ale musisz starać się dużo tłumaczyć, mówić jak bardzo ja kochasz na każdym kroku. Próbuj spędzać czas tylko z nią jeśli ma ktoś zając się młodszym. Kiedyś czytałam wpis jakiejś Pani psycholog o dziecku które zaczęło robić kupę w majtki. Dziewczynka idealna córka i starsza siostra, rodzina idealna, po długiej analizie i kilku spotkaniach okazało się że rodzice dali mlodszemy dziecku do zabawy maskotki które kiedyś były jej i ona nie potrafi sobie z tym poradzić. Pozwalala się nimi bawić bo była nauczona się dzielić, ale jednocześnie płakać się jej chciało że ona je gryzie , slini itp. Chodzi o to że dziewczynka nie dawała zadnych oznak zlosci bo tak była nauczona że ma być grzeczna i w ten sposób reagowala podświadomie na zmiany które nastąpiły prawie rok wcześniej ( pojawienie się siostry). Więc trudno czasem wyczuć co to dziecko myśli i czuje. 

Odnośnik do komentarza

Maklar u nas jak na razie mój 5letni synek czasami ma chwilę ze robi coś na złość a w szczególności kiedy mała już prawie śpi. Ale bardziej to chce rozmawiać i tak za każdym razem. Przeważnie mówi ze bardzo ja kocha i pyta czy ona też go kocha. Czasami zdarza się ze starsze dzieci się chwilowo uwstecznionaja i zaczynają się zachowywać jak młodsze. Pomoże na to dużo cierpliwości i jeszcze więcej miłości. Angażuj do pomocy przy dzidzi niech czuje się potrzebna. I powtarzaj jak bardzo ją kochasz i chwal za każdy sukces a za niepowodzenia nie gan tylko zapewniaj ze może na Ciebie zawsze liczy od najmłodszych lat

Odnośnik do komentarza

No faktycznie jakiś typowy troll się nam pojawił, także popieram, żeby więcej nie komentować, bo tej osobie tylko o to chodzi... wogóle to długo jakoś udawało się, że takie osobistości do nas nie zaglądały. 

A mam pytanie, bo powoli muszę myśleć o kupnie łóżeczka ( do tej pory nadal korzystamy z dostawki)  - czy któraś ma łóżeczko z płozami do bujania i się sprawdza ? 

MamaRadzia - jakiej kaszki konkretnie używasz do rozrobienia w swoim mleku? Pewnie za miesiąc na początek spróbuję zacząć od takiego  "dania". Ja trochę zielona jestem jeszcze w tych kaszko- kleikowych tematach, ale może ogarnę 😉 Jaka jest róznica w tych nabiałowych rzeczach typu kaszka i kleik, sa jakieś ryżowe albo jak kasza manna jedne mają w sobie mm a są jakieś bez? Np.taka zwykła kasza manna też jest ok do zdobienia w swoim mleku? 

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Nie twierdzę, że moje metody wychowawcze są idealne. Dopóki nie miałam swoich dzieci też na wiele kwestii patrzyłam inaczej. Napisałam co się sprawdziło u mnie, a każdy sam zdecyduje co uważa za słuszne. Rozmowy były, nie pomogły, wizja jajka niespodzianki pomogła. Co do karmienia to wcześniej wrzuciłam wywiad, z kobietą pracującą z dziećmi z zaburzeniami żywienia, który skłonił mnie do wcześniejszego rozszerzania diety, więc to była świadoma decyzja, a nie skutek niewiedzy. W kilku źródłach znalazłam informację o tym, że po 4 miesiącach podaż żelaza w pokarmie matki nie zaspokaja potrzeb dziecka i to był główny argument za wcześniejszym wprowadzaniem nowych pokarmów. Mam też w najbliższej rodzinie dietetyczkę, która co roku aktualizowała wiedzę na kursach i opowiadała mi jak na przestrzeni lat zmieniały się zalecenia odnośnie żywienia zarówno dzieci jak i dorosłych, często o 180 stopni. Dlatego właśnie podchodzę do nich z dystansem i wcale się nie zdziwię jak za 10 lat ktoś stwierdzi, że jednak trzeba robić inaczej. Tyle w temacie.

Sasanka Kupiłam BoboVita Porcja Zbóż kasza manna i kleik ryżowy. Kasza manna na dobry skład (kasza manna i wit b1), w kleiku ryżowym jest wanilina i zamierzam go zmienić na Hipp Bio. Kupuję bezmleczne, bo mleko dodawane do gotowców ma ponoć gorszy skład niż normalne mm, a na pewno nie tak dobry jak z piersi. Ogrzewam mleko w podgrzewaczu do 40 stopni, wsypuję kaszkę, mieszam i gotowe.

Edytowane przez MamaRadzia

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

O rany jak te forum teraz dziwnie wygląda nie wiem jak się zalogować 🙂

mój synek jakoś na razie fajnie odnosi się do siostrzyczki, choć czasami są momenty że jest zły bo nie mogę np w danym momencie do niego podejść bo karmię, ale to jest czasami. I nigdy wtedy nie jest zły na nią tylko na mnie.

Mojej na bank idą zęby ślini się od jakiegoś.miesiaca i do tego właśnie słabo je. A na dole wyczuwam pod dziasłami takie coś twarde.

Ja już się przymierzam do rozszerzania diety. Może za tydzień?

Moja się jeszcze w ogóle nie obraca ani nie bierze stópek do buzi, jak myślicie ma jeszcze czas, zaczynam się martwić ze 4,5 miesiąca i nic...

Odnośnik do komentarza

Kasia888 moja ma juz 5 miesiecy i tez nic nie jest zainteresowana obracaniem sie ani lapaniem za stopki. Tez mnie to troche martwi szczegolnie jak czytam ze inne maluszki juz duzo bardziej zaawansowane.

Troche sobie tlumacze tym ze moja to niezly pulpecik bo z miesiac temu wazyla juz 8200g i moze ciezej jej to wykonac. Ale moze to tylko moje tlumaczenie zeby sie tak nie martwic.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie długo nam tu nikt nie zaglądał obcy 🙂 długo się udawało. Mój mały od świąt ma chyba ten cały regres snu... Śpi po 2 godz. A już spał 5-7 godz. Mam nadzieję, że jeszcze mu się odmieni. 

Co do rozszerzania diety to sprawa matki i dziecka. Nic mi do tego. Ja rozrzeszam po 6 miesiącu. Jak już pisałam, syn pierwsze inne jedzenie przyjął dopiero jak miał 9 miesięcy więc to naprawdę sprawa indywidualna i jeśli dziecko nie będzie gotowe i nie będzie chciało, to po prostu nie będzie jadło i tyle. 

Zakochana - być może cykl ci się przesunął i będziesz miała okres później. Nigdy nie wiesz ile dni przed okresem jesteś. Jeśli teraz masz owulacje, okres będzie za dwa tygodnie. Ja prowadzę obserwacje cyklu, bo mam nieregularne miesiączki i robię to właśnie po to, żeby wiedzieć kiedy będzie. Jak mam owulacje, 13-14 dni później jest okres. Miałam owulacje najwcześniej w 16dc (po łyżeczkowaniu) najpóźniej w 33dc. Z Witkiem zaszłam w ciążę w 18dc ☺️

 

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Tak trollowi to się chyba nudzi 🙂

ja wczoraj próbowałam dać klekik ryżowy na moim mleku ,.zjadł 2 łyżeczki , z butelki nie chciał 

Mój się przekręcił z pleców na brzuch ok 3 tygodnie temu , i rzadko mu się zdarza . Ale obraca się pięknie o 360 stopni i w piątek dokładnie 20 tydzień zaczął pięknie pełzać do tyłu 😄

co do metod wychowawczych każdy ma swoje o najlepiej wie jak wychować swoje dziecko 

u nas od czwartku mały marudzi , strasznie płacze , nic mu nie pasuje , w nocy cyc dosłownie co chwilę , jak zaśnie budzi się zawsze z płaczem .Nie wiem czy to zęby,brzuszek,wyspka ? Nic nie działa, paracetamol , suszarka , odkurzacz , tulenie .jak działa to tylko na chwilę , ledwo go już noszę , siły opadają .Zielone kupki są .Chyba jutro pójdziemy do lekarza 😞 Tak zawsze zachowywał się po szczepieniu ,a szczepienie dopiero przed nami 

Odnośnik do komentarza

Agata23

Dokladnie!!! 🙂

moja juz sprobowala marchewki, ziemniaka,dynie i brokuła. 29 skonczy 6 miesiecy, syn tak samo juz jadl w tym czasie co ona, ale gdybym tylko mogla to bym karmila piersia jak najdluzej ale niestety mam jeszcze 2 tygodnie na całkowite odstawienie jej ze względów zdrowotnych moich. Tylko mam problem z tym..

Odnośnik do komentarza

A pozatym takie firmy co wyprodukowaly ta zywnosc dla maluchow musza miec pozwolenie na to wiec swiatowa organizacja zdrowia o tym wie nie musisz sie produkowac.. i dla twojej swiadomosci w Niemczech np jest zalecane karmienie piersia do 4 miesiaca zycia-to mi powiedziala nasza pediatra i juz dawno mam pozwolenie na wprowadzanie dodatkowych produktow. 

Odnośnik do komentarza

Cobra, koza gratulacje dla Waszych chłopaków.

Moja starsza córka wcale się za stopy nie łapała, nie lubiła leżenia na brzuchu i bardzo krótko raczkowała - szybko przeszła do chodzenia przy meblach. Teraz jest w pełni zdrową i bardzo sprawną fizycznie dziewczynką, więc jak ze wszystkim innym to też zależy od dziecka jak się rozwija i co preferuje. Młodsza wczoraj i dzisiaj dostała trochę pierwszej marchewki - ale jej smakowała 🙂 Aż 'gadala' mmm mmm hehe

Może przejdziemy całkowicie na drugie nasze forum? Zakochana dalabys radę z kontem?

Odnośnik do komentarza

Popieram blawatek1

Mi sie wydaje, że moja lada dzień zacznie pelzac. Jak zaczęła się sama przewracać na brzuszku to tak teraz próbuje się oddychać nóżkami i rączkami, że czasem nawet jej się uda trochę przesunac. Czasem do przodu, czasem do tylu, a czasem wkoło o 360 stopni. Śmiesznie jak się złości i napina. Tak bardzo chce 🙂

Odnośnik do komentarza

Hej. Mój maluszek chyba ma jakieś źle dni tzn noce od kilku dni budzi się często w nocy już myślałam że zacznie przesypiać nic bo wstawał o 4-5 a tu znowu budzi się o 00. I tak co 3-4 h nie wiem dlaczego tak się dzieje juZ myślałam że pomału będzie coraz lepiej a tu się znowu cofnelo. Może macie podobne sytuacje? Chciałabym przemalować pokój nasz w którym soi maluszek. Co myślicie malowała któraś ? Ile dni wietrzy. ? Kurcze już mnie przytłaczają nasze ściany. A nie chce żeby maluszek wąchał chemię.

Odnośnik do komentarza

Nie ogarniam forum 😞 ja znowu mam problem bo mała ma 5,5 miesiąca i je już od 3 tygodni warzywa, kaszki. No i je bardzo chętnie. Zastanawiam się czy mogę ją przekarmić? Robię miseczkę kaszki bio, dodaje trochę jabłka czy gruszki i jest w stanie zjeść całość, otwiera buzie szybciej niż jestem w stanie podawać 😜 ma 70cm, jakieś 6.8 kilo. Szczuplizna jest raczej, ale i tak wszędzie słyszałam, że maluchy jedzą słabo na początku, a ta odwrotnie. Dużo spala, raczkuje, ciagle w ruchu. 
Mamy te dwa zęby i chyba póki co tyle. Pomagał Dentinox, ale nie przechodziła bardzo ciężko. Za tydzień kolejne szczepienia, mam już ich dość. Teraz mamy już rytm spania 21-7 i czasem po zjedzeniu do 9.30 pospi. Trzy drzemki w ciągu dnia. A po szczepieniach zawsze jest niewiadoma. 
Na basen chodzimy, sami, bez zajęć. Mała się super bawi, wierzga, kopie, nawet nurkuje 😜 

Odnośnik do komentarza

Mój wreszcie polubił trochę leżenie na brzuszku, przewraca się już z pleców bez najmniejszych problemów i kręci wokół własnej osi gdy chce coś dosiegnac lub zobaczyć. 

Cobra sprawdź proszę wiadomości.

Bardzo dużo też próbuje wydawać różne dźwięki, nieraz uda mu się tak jakby odpowiadał komuś albo się zalil. Śmiesznie to wygląda. A najlepszą zabawka są jego stopy. 

 

Odnośnik do komentarza

 🙂span widget 

Iwona mój dziś od 21.do 7 rwno jadł 8 razy .Trwa to od dłuższego czasu z.a.tez już było lepiej ale to chyba było z 1,5 miesią temu

Dalej spi ze mną ,.nie ma mowy o odłożeniu do łóżeczka bo zaraz płacz .Dziś już nawet nie walczyłam . Walczyłam do 24 i już go nawet później nie odkładałam 

Byliśmy u lekarza bo dalej ciagle płacze ,okazało się że to brzuszek, że w jelitach zalega mu kupa.. i strasznie go to męczy .Dobrze że poszłam dostał lek i mam nadzieję że już wróci wszytsko do normy .tylko tak mnie zastanawia jakby miał zaparcia to chyba nie robił by takiej rzadkiej ?

Mały mi wczoraj usiadł w wannie ! Leżał z głową pomiędzy moimi nogami , trzymałam go za rączki jak zawsze a tu bach i siedział 

 

Odnośnik do komentarza

Cobra a nie masz na dole tego okna ze starym postem takiego paska ciemnego z napisem "wyczyść całą wiadomość" czy coś takiego? U mnie to było i nie musiałam się męczyć z kasowaniem wszystkiego po kolei. Przy moich długich postach to by była męczarnia.

skakanka dziękuję, będę musiała się ogarnąć, bo na ten moment nie wiem jak się wysyła zaproszenia, ale może jak będzie trzeba to doczytam.

bławatek Tak, płynne, przez ten smoczek trójprzepływowy z Aventu ładnie to przechodzi, ani się nie krztusi ani nie męczy. 

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...