Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Co do książek to sama mam nadal nietkniętą słynną Język Niemowląt Tracy Hogg - dość dużo niegatywnych opini zasłyszałam i odpuściłam a Dobry Sen Maluszka też różnie recenzowany, ale to jak ze wszystkim nie każdemu podpasuje. Ostatnio mam "fazę" na stronę wymagające.pl i jej autorkę Magdaleną Komstę - linkowałam kiedyś webinary które prowadzi akurat jeden ciekawy "Mity i fakty o śnie niemowląt" ominełam bezpłatny i teraz mam dużą ochotę na zakup, bo czuję, że gdzieś popełniamy błąd z tym spaniem naszej Królewny... obecnie ciągle nie zanosi się, żeby chciała z własnej woli spać a jest po 23... link do webinaru jakby któraś miała ochotę https://szkolenia.wymagajace.pl/faktymity/submit/b7b2cd0327fdeaf67a9c

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Też lubię wymagające.pl ale na webinary nigdy nie mam czasu :( " Dobry sen maluszka ja polecam jeśli dziecko jest zdrowe to napewno rozświetla nam właśnie czy aby napewno r9biny wszystko żeby ten sen maluszkowi ułatwić. Dzięki niej wprowadzilam szumisia dzięki któremu w ogóle udaje się małego uśpić. No i wiem też że wstawianie o 6 rano jest jak najbardziej prawidłowym zachowaniem mojego dziecka. Co do reszty, to u nas się nie sprawdziło przez kolki o czym też tam jest napisane. Uważam że warto przeczytać, choćby po to by lepiej poznać potrzeby dziecka, a czy pomoże to już indywidualna sprawa :) dziś kolejna noc w miarę. Budził się co 2 h ale zjadł i zasnął bez płacz więc nawet czuje się wyspana. Tylko za szybko się wyspie bo dziś 5.20 :/ ale nawet wtedy nie z płaczem się budzi jak do tej pory tylko gada do mnie i jak długo się nie odezwę to podnosi glosik jakby na mnie krzyczał.

Odnośnik do komentarza

Zakochana
Hehe, U nas to samo z wstawieniem:) Jak od razu nie otworzę oczu to mały pokrzykuje do mnie :))
Tej 5.20 współczuję, my dziś spaliśmy do prawie 8, tyle że pewnie z 10 pobudkami po drodze. No ale to już u nas standard, tyle że ja obsługuje Małego na pół śpiocha, więc nie jest to jakieś bardzo męczące.

Sasanka
Tracy Hogg to słynna zaklinaczka dzieci, jej książki czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Nie wiem czy cokolwiek z jej rad Ci się spodoba, ale myślę że warto przeczytać, bo ona pokazuje trochę punkt widzenia dziecka i uświadamia nam rodzicom, że dziecko ma prawo wstawać w nocy, mieć gorszy dzień, chcieć się przytulać pół dnia, tak jak dorosły czasem;)
Ze to wszystko jest normalne, że trwa tylko kilka miesięcy w życiu, i że warto podążać za potrzebami dziecka.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Hej laski.czy ktos jeszcze nie byl na kontrili popołogowej? Jakos nie moge sie zebrac ale tez nic mi sie nic nie dzieje.Odnosnie mojej elizki to odmienila aie o jakiea 350 stopni chyba juz wyplakala co miala.spi w dzien ze 4x po 1 lub 2h i to na plecach,w nocy tez ok .wiadomo ze zdarza sie roznie ale jest duuuuzo lepiej.byle bym nie zapeszyla.
Odnosnie rozsserzania diety to ja po 6 mcu tak jak u starszrj pierwsze marchewka .
INOME nasze elizki podobnie tyją moją z 6 sierpnia wazy jakoes 6400

Odnośnik do komentarza

My jednak rozszerzenie diety zaczniemy trochę wcześniej. Przekonał mnie ten artykuł Tekst linka. Generalnie boję się anemii, bo przerabiałam to z Radziem, więc chcę jednak wcześniej wprowadzić mięso żeby miał żelazo. Zobaczymy jak będzie, na razie planuję mu dać trochę kleiku do mojego mleka, potem jakaś prosta kaszka na wodzie albo mm i dopiero później warzywa. Na początek chyba marchewkę z wodą do butelki, bo na razie na siedzenie w foteliku dla niego za wcześnie. W międzyczasie będzie szczepienie to też nie poszaleję z nowymi produktami i koniec końców karmienie łyżeczką i tak nam pewnie wyjdzie na te magiczne 6 miesięcy ;)
Ze spaniem u nas bez zmian, pobudki co ok. 2h, ale karmię na śpiocha, więc da się żyć. W dzień było trochę gorzej ostatnio, bo Radziu miał wolne od przedszkola, a Artur ma taki lekki sen, że wszystko go wybudza, więc było ciężko, ale wczoraj Radek wrócił do przedszkola i Artur znowu śpi jak wcześniej.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Anna super że u was lepiej !

MamaRadzia przeczytam artykuł w wolnej chwili

Nocka w.miare ale nie spal od 4 do 6 i później spaliśmy do 8.30 znowu ze mną w łóżku, u nas na drzemki odkurzacz się sprawdza najlepiej ,.teraz też nie mógł zasnąć , włączyłam mu karuzele w łóżeczku , odkurzyłem i już słodko śpi;)

Wypróbowaliśmy wczoraj jednak kąpiel w wannie ze mną ;) małemu się podobało , miał dużo miejsca tylko muszę dojść do wprawy jak go trzymać :D

Cyśka jak u was te plamy na brzuchu ??

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Anna, wstyd się przyznać ale ja, choć chyba jako jedna z pierwszych rozdzilam :/ ale zrobiłam postęp i umówiłam się na wizytę za tydzień. Boję się trochę bo jednak ta blizna mnie boli. Zawsze uważałam za skrajnie nieodpowiedzialne zwlekanie z taka wizyta no i klops.
W dodatku ja nadal poporodowa dziewica :/

Odnośnik do komentarza

Jak czytam jak Wy śpicie to zastanawiam się jak Wy funkcjonujecie, ale przecież mamusie są nie do zdarcia :)
U nas noce są dobre nie mogę narzekać może to zasługa dokarmiania mm. U nas o 22 jest cyc na noc usypiający, potem o 1 daje mm porcję ok. 120ml, potem śpi mi do 7 na spokojnie. Daje cyca i dalej śpi do 9 i potem dopiero wstaje :D
My zaczynamy rozszerzanie pod koniec stycznia będzie wtedy miała skończone 5 miesięcy, na spokojnie najpierw po łyżeczce.
Co do kaszki sinlac czy alerlac mój synek ją uwielbiał i zajadał się aż mu się uszy trzęsły a że był alergikiem to nie miał zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o kaszki.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny podziwiam was że nosicie maluchy przodem. Ja w takiej pozycji tylko chwilkę poniosę bo tak mnie ręka boli że nie dam rady. Ciężko nawet dwoma rękami udźwignąć 9 kiedy ja ledwo 46 ważę. No i zazdroszczę noszenia na fasolkę bo mój Hubert nie toleruje noszenia ani na leżąco ani na pół leżąco. Zaraz się złości i podnosi.

Wczoraj byłam u endokrynologa i nie było mnie w domu 4 godzin. Kiedy wróciłam cycki pękały w szwach :) no i tak się zaczęłam zastanawiać jak to będzie w marcu kiedy wrócę do pracy. Przecież mi cycki odpadną.
Nawet jakbym chciała dać małemu teraz mm w nocy to i tak musiałabym odciągnąć.
Powiedzcie mi jak to ogarnąć? Trzeba jakoś stopniowo tą laktację hamować?

Kasiaa piszesz że dajesz mm w nocy. Jak to u ciebie wygląda?

U nas nocki nadal ok. Budzi się dalej co 3 godz choć zdarzają się noce że częściej. Raz mi się zdarzyło że spał 6 godzin. A w dzień było co 1,5h ale widzę że teraz że ma czasem dłuższe przerwy, zwłaszcza jak nie widzi mnie czyli jedzenia :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Mama Radzia bardzo fajny artykuł - muszę sobie go zapisać , dobrze opisane co i jak po kolei podawać. Ja póki co i poczekam na skonczenie 6mm, ale będę pod koniec obserować i może faktycznie zaczniemy "smakowanie" to wyjdzie jeszcze w praniu ;) Podklejam urywek o tym, żeby podawać najpierw warzywka a dopiero potem owoce, jakby któraś nie miała czasu przeczytać calości i nie pośpieszyła się z owocami :)
"Zaczynamy od warzyw i to warzywa podajemy przez 2 tygodnie, a dopiero potem wprowadzamy owoce.
Udowodniono, że dzieci, którym najpierw wprowadzono do diety warzywa, rzadziej jedzą wybiórczo i chętniej jedzą warzywa, mając kilka lat.
Wybiórczość żywieniowa pojawia się najczęściej między 2 a 5 rokiem życia i jest często również wynikiem preferencji smakowych, a z preferencją smaku słodkiego przychodzimy na świat. Warto więc poczekać."
skakanka może faktycznie jednak jesli znajdę wogóle chwilę to pocztam ten poradnik - przekonałaś mnie :)
Anna ja byłam zdaje sie ok 8 tyg po porodzie na kontroli - rutynowe badanie usg, pobranie do cytologii a o ranie komentarz " że widać, że ladnie się goi" bez jakiś tam głębszych oględzin. Ja w sumie byłam pod kontrolą urofizjo więc wiedziałam, że ranę mam pod opieką, ale spodziewałam się większej kontroli tego obszaru po cc :) Nie wiem jak u Was taka wizyta wyglądała - może coś bardziej wnikliwego.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny raczej już nie nadrobię was. Ja już ponad tydzień podaje marchewkę a wczoraj dostał brokuła. Pół małego słoiczka. Dziś dam pół i marchewkę jedną jutro marchewkę i pojutrze kupiłam dynie. Ładnie je hehe pozdrawiam wam mój mały śpi ze mną hehe zaczął się budzić o 1 i próbuje go oduczyć jedzenia w nocy i do 4 śpi wtedy mu daje mleko bo wiem że już głodny jest. Potem wstaje po 7. Teraz córką w domu bo wolne i nam się dzieb przetawil

Odnośnik do komentarza

Zakochana to jesteśmy obie ;)

Bławatek ja nie pomogę ,ale moja siostra miała mleko przez parę dobrych lat !! Mimo że skończyła karmić koło 9/12 miesiąca i brała leki żeby pokarmu już nie było . Ale mleko było i było .Nie pamiętam dokładnie ile , ale jak to możliwe nie wiem :D
Mięta chyba jest na chamowanie laktacji , a w pracy nie możesz ściągać ? Chyba jest to możliwe i przysługują dodatkowe przerwy ? Wstawić do lodówki i zabrać do domu i np zamrozić , lub żeby było na nastepny dxien.Albo spróbuj może zadzwonić do poradni laktacyjnej to może coś podpowiedza jak unormować laktację ? Chociaż ja też nie mam unormowanej

Odnośnik do komentarza

Ja kompletnie niewiem jak mam mala od cycka odzwyczaic bylam u endokrynologa znowu noi już mnie opierniczyla ze malej nie odstawilam po ostatniej wizycie..a mam duza nadczynnosc juz ledwo funkcjonuje..nie mam sil na nic. Najgorzej jest w nocy..mala nie jest glodna tylko jak sie obudzi ma potrzebę ,,pocuchac,, sobie cyca a mnie serce boli jak ona placze gdy jej nie chce dac...noi ulegam. Maz juz sie na mnie drze ze nic jej nie bedzie jak przejdzie na samo mm a zdrowie moje jest wazniejsze tym bardziej ze zaraz jedzie do pracy na 3 tyg..a mnie juz tak miesnie bola ze niewiem jak dam rade sama z dwojka dzieci.

Odnośnik do komentarza

Bławatek Katia u mnie dokarmianie się zaczęło jakoś jak mała skończyła trzy miesiące, chodzę jeszcze na studia podyplomowe dwa razy w tygodniu po 3h z dojazdem wychodzi ponad 4h poza domem, próbowałam odciągać na wyjście ale właśnie jak minęły te magiczne 3 miesiące to odciągnęłam jak na lekarstwo 30-40ml, zresztą nigdy nie miałam jakoś dużo tego pokarmu. I od tego zaczęło się mm które mała dostaje jak przysypia, jak tylko mnie zobaczy to od razu chce do cyca :) dlatego w nocy kiedy jest zaspana łatwiej mi jej podać butelkę czy właśnie jak mnie nie ma w domu.
Zauważyłam też że mała potrafiła wisieć na cycu a samego picia mleka nie wiem czy 5min było. Najdłużej pije wieczorem i nad ranem :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Katia88 miałam to samo, musiałam odstawić od cyca, gdy Jasiu miał 2 miesiące ze względu na mój stan i złe wyniki, byłam wyczerpana totalnie, a przez fakt odstawienia wpadłam w 2 tygodniowy dołek, nie mogłam karmić butla i płakałam. Pokarm i samo karmienie przyszło nam świetnie.

Dziś byłam u pediatry i przepisała nam serie Latopic, ale ciężko jej stwierdzić, czy to AZS czy alergia. I tak nam przepisała nutramigen i kazała już podawać. Jednak ja wybieram wizytę u dermatologa i będę smarować tą emulsja, daje sobie jeszcze tydzień. Buzia to jest zdecydowanie głównie sucha, ma tylko jakieś dwie małe plamy, a brzuch to już ma z 4 placki czerwone i przesuszone.

Odnośnik do komentarza

Zakochana, Patrycja to jestesmy we trzy ;)
Jakos sie boje a poza tym jestem zbyt zmeczona zazwyczaj.

My jeszcze nie rozszerzamy diety a za pare dni bedzie 5 miesiecy. Pamietam ze starszak to w jej wieku juz siegal po jedzenie z mojego talerza a mala w ogole nie zainteresowana.
Za 2 tyg kontrola u lekarza (nadal krew w kupie) i jesli bedzie nadal do kontroli to umowia nas z gastroenterologiem i mozliwe ze zaleca rektoskopie/kolonoskopie :(

A noce u nas ciagle okropne, chyba juz sie przyczaila do tych pobudel bp chyba nie moze byc ciagle glodna co godzine, poltorej. W ciagu dnia jesli ja ja trzymam to tez co chwile cyc a jesli ktos inny to potrafi i 3-4h wytrzymac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...