Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

U nas kp niestety nie trwało długo. W 4 tyg moja gadka zaczęła za mało przybierać na wadze, początkowo jeszcze mieściła się w dolnej granicy Ale w 6 tygodniu na wizycie polozna poleciła nam ściągać mleko i dokarmic butelka. Okazało się że Iga mimo ciąglego wiszenia na cycu nie jadła tylko spała. Jadła tylko trochę do momentu kiedy mleko przestawalo szybko lecieć i trzeba było się wysilać, wtedy po prostu zasypiala. Generowano to ciągły głód i płacz 3 tygodnie się tak meczylysmy. Po wprowadzeniu dokarmiania butelka w tydzień przybrała 350g. Niestety jak zaczęła dostawać buteleczka tak przestała chcieć cyca od 8 tygodnia już tylko przy nim płakała. Obecnie ściągam jej jedzenie i raz lub 2 razy dziennie dostaje mm. Teraz testujemy Babilon AR bo mała bardzo dużo zwraca.

Odnośnik do komentarza

Fraszelka troszkę nam zaginełaś, ale fajnie, że jakoś namierzyłaś forum ;) Starszne przeżycia porodowe... dobrze, że wszystko się skończyło pomyślnie.
Wiem o czym piszesz z kp - my na poczatku też mielismy zasypiająca Małą przy piersi - musiałam, gdy przestała przełykać smyrać ją i smyrać, zmieniać pieluszkę i inne cuda, żeby dopudzić- szczeg.nocą. Tez dużo ulewala ( zreszta do dziś) więc musielismy budzic w nocy co ok 2.5 h.bo była wagowo w normach, ale idzie od poczatku dolnym "kanałem" centylowym co jest ok, ale trzeba się pilnować... ostatnio też, gdy czasem dostała butelkę z odciagnietym mlekiem to robiła strajki przy piersi wiec zrezygnowaliśmy z butli i było lepiej trochę, ale płacze, szarpanie czy prężenie przy jedzeniu to dalej się zdarza. Ostatnio ze wzgledu na moją infenkcję piersi muszę z jednej odciagac, bo popekała tak ze juz nie dałam rady i pewnie się Mała zepsuje przy butli znowu... takze my dalej kp, ale ta mleczna droga jakoś mega wyboista :( i czuje, że nie dobije do tych nawet zalecanych 6m...

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem co się dzieje ,mały raz chętnie je cyca , raz się drze w nieboglosy i odwraca głowę, pręży się , muszę mu dać smoka , za chwilę go wyciągnąć i szybko cyc i wtedy je ? Nie wiem czy to dalej przez pleśniawki , których już nie ma , czy karmienie z butelki które sie zdarzyło już kilka razy czy może on wcale nie jest głodny ? Już sama nie wiem .W pozycji siedzącej dalej nie chętnie je , mam nadzieję że normalnie będzie jadł jak tydzień temu bo jak nie to nie wiem co zrobię :(

Odnośnik do komentarza

Patrycja moja robi podobnie wtedy daje jej smoka i jak się trochę uspokoi to wtedy dopiero podaje jej butelkę i spokojnie je a przeważnie zasypia. Mi się wydaje ze jest tak wymeczona ze zmęczenie wygrywa z głodem i potrzebuje się wyciszyć żeby spokojnie zjesc

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś przebolalam to kp. Moje dziecko jest leniuchem butelka jest dla niej łatwiejsza. Wolę ją najedzona z butelki niż ciągle głodna przy cycu. Chociaż ściąganie mleka laktatorem to mordega... co drugi dzień powtarzam że mam dość i przedstawiam ja na mm :)
Właśnie siedzę i obserwuje jak moja Gąska obraca się o 360 stopni w łóżeczku :) od tygodnia wiecznie nogi w szczebelki wkłada:)

Odnośnik do komentarza

Moja tez sie w nocy budzi co chwile..
W dzien tez masakra. Jak ma dobry dzien to spi lacznie z 1,5 h a nieraz wogole przez caly dzien. Zaczelam kilka dni temu ja dojarmiac mm ze wzgledu na te ciągle wiszenie przy cycu i ta tarczyce moja i byc moze przymusowe odstawienie, no ale nie chce pic tego mleka placz jest straszny jak jej daje butle a jak tylko wymusi piers to tak sie cieszy naprawde az mi sie smiac chce z tej jej radości na widok cyca.. niewiem co to dalej bedzie..zamowilam w aptece gemini inne mlekk moze jej to nie smakuje

Odnośnik do komentarza

Arlusiek dobrze że nie masz na co narzekać i mała słodka :)sprawdziłam te gryzaki i o tej małpce pierwsze słyszę , zastanowię się nad zakupem mój juz tez memla wszystko , wczoraj dopadł się do pluszowej nogi pandy

My po USG bioderek , wszystko w porządku
Z tym karmieniem to ja już na prawdę nie wiem , wychodzi na to że on już nie chce jeść co 1,5 godziny tak jak kiedyś tylko np co 3 godziny , po 3 godzinach zjadł normalnie bez awantury, więc może dlatego dostaje takiej histerii bo próbuje nakarmić go na siłę ? . ale czy to normalne ? Ju dziś chciałam się poddać i kupić mleko mm już miałam dość
Wczoraj mu wyskoczyła jakieś czerwone plamki na brzuchu miała któraś tak ?

Odnośnik do komentarza

arlusiek Słodziutka córeczka :) i już łapie się za stópki - mój dopiero odkrył, że można się złapać za kolano.

Patrycja U nas to samo - już nie chce tak często cycać i się wścieka. Podobno po 3 miesiącu dziecko się szybciej najada i mleko jest bardziej kaloryczne, że wystarcza na dłużej. Do tego teraz już coraz rzadziej zasypia przy cycu, trzeba nosić, więc ta pierś ewidentnie już nie jest dla niego taka ważna jak wcześniej. Tyle że to chyba taki etap i jeśli dziecko rośnie i przybiera na wadze to nie ma co rezygnować z KP. Ja właśnie jestem bardzo ciekawa jak z wagą - 18.12 będzie szczepienie to będę wiedziała ile przytył za ostatni miesiąc, a mniej więcej od miesiąca tak rzadziej je.

Fraszelka Dobrze, że wróciłaś. To musiało być straszne przez co przeszłaś. Najgorsze za Wami, teraz już będzie tylko lepiej :)

Iwona i AggieUK A jak u Was? Jakie w końcu macie mleko? Jest już w porządku?

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Hej czytam was jak tylko mogę. Nie siedzę teraz często życie osobiste mi się trochę sypie szkoda gadać. Mały na neocate jest kupka normalna. Kaszki zaczął jest tzn alerlac kleik pierwy dla alergików z zhydrolizowanym ryżem i mączka świętojańska. Tylko teraz ma kupki twarde ale bardzo lubi to jesc. Macie jakieś sposoby aby dzieci spały dłużej? Wiem że tak pisze ale mały wogole nie chce się przestawić żeby cokolwiek spał dłużej . Non stop się budzi o 1 . Pisaliście o wypadaniu włosów ja mam jakąś masakrę chyba zostanę łysa tak mi włosy lecą ehhh macie jakieś sposoby na to? Jak aggieuk jak maluszek. Ja jutro będę miała wagę niemowleca. Mały bardzo mało tyje . Jutro szczepienie. Napiszę jutro do was

Odnośnik do komentarza

A witamy kolejną Zgubę :DArlusiek ten gryzak już gdzieś widzialam chyba na fotkach u Night która zresztą ostatnio ucichła tutaj ;) chyba się skuszę, bo ostatnio też faza memłania co popadnie. Jeśli chodzi o Szczeniaczka- Uczniaczka to planuję kiedyś kupić Siostrzyczkę SzczeniaczkaUczniaczka, bo jest to taka bardziej "dziewczęca" wersja :) Łusia Słodziaczka :)
Patrycja po 3 miesiacu czasem się zmienia przy kp i jest to normalne - jeszcze raz wrzucam fajny link - http://milkpower.pl/bec-zmiana-czyli-karmienie-piersia-po-3-m-z/ zerknij sobie. Ty nawet nie myśl o rezygnacji z cyca jak masz tyle mleczka :) A Olafek może faktycznie chce już rzadziej jeść "na żądanie" to i chyba lepiej - więcej czasu dla Ciebie będzie ;) albo jakiś skok macie - najbliższy jest w przedziale 15-19 tydz.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Freszelka
Współczuję przeżyć :( limit pecha już wyczerpaliśscie na co najmniej kilka lat.

Arlusiek
Super że jesteś:) śliczna niunia :)

U mnie z karmieniem odwrotnie. Mały chce jeść co chwilę, zwłaszcza w nocy. Śpi z cycem w buzi, jak tylko wypadnie budzi się. Ciumka prawie cały czas, a smoczka nie chce :( W nocy jak u Bławatka je co godzinę, półtorej.

Patrycja
Spokojnie, tak jak dziewczyny piszą pewnie najada się szybciej
Jak chcerz kp to po prostu karm na żądanie. Dopuki przybiera nie masz się czym martwić. Mój też się wściekła jak chce go na siłę nakarmić np przed wyjściem gdzies.
Powiedz mi czy na usg u Twojego były już zawiązki kości? U nas nadal nie, kolejna kontrola 20.01 jak dalej nie będzie, to mamy zwiększyć dawkę witaminy D. I tak się zastanawiam czy to jest jeszcze fizjologiczna niedojrzałość czy coś nie tak.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, cudne bobasy :)
U mnie ostatnio też noce kiepskie, Maćko budził się co 1-1,5h. Dziś przespał 4h ciągiem i jestem jak nowonarodzona :D nad ranem obudził mnie marudzeniem, patrzę do łóżeczka a on leży w poprzek na drugim końcu i się wkurza że łóżeczko mu się skończyło :D a w sobotę mieliśmy chrzciny, mały całą mszę grzecznie leżał w wózku i obserwował. Potem wszystkie ciotki i babcie go wytarmosiły :) dostał mate edukacyjną i dziecka nie mam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...