Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

Katia nie martw się włosami, wiele moich znajomych tak miało i przeważnie kryzys jest po ok 3 mocach. Ja co prawda nie miałam problemów z tarczyca po pierwszej ciąży ale po chyba pół roku tak mi leciały włosy że myślałam ze przeswity będą. Jak masz rzadkie to wtedy większą panika bo bardziej to widać , ale może nie będzie tak źle. Inom, A jaka wagę mieliście przy urodzeniu? My też po szczepieniu i mały ma 6 kg. Ale mój się okruszkiem urodził. Jak czytałam kiedyś to do 6 m-ca maluch powinien podwoić wagę urodzenia więc nie ma co panikowac jak wasz tego nie zrobił. Mój już podwoil miesiąc temu, ale tak jak mówiłam zaczynaliśmy z prawie najniższej wagi tu. Przez miesiąc przybrał 800 gram więc chyba książkowo. Przedział jest w 4 m-cu 600-800. Inom, nie wiem jak twój kręgosłup ale Mój by przy ciezszym chyba odmówił już całkiem posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Może to przejściowe, mam nadzieję że się uspokoi i zaczną odrastac. Albo znajdziesz na nie jakoś sposób. Mój po szczepieniu gorączki nie miał ale nie spał ciągiem dłużej niż pół godziny. Pobudki co godzinę, a w międzyczasie stekanie mieszane z płaczem. Zapisywalam godziny kiedy się budził. Zasnął ok 20.30. A mam zapisane godziny: 22.12, 23.20, 23.59, 1.20,2.35, 4.01 potem już przestałam zapisywać bo budził się co 20 min i o 6 wstaliśmy. Czuje się jakby ktoś obwiazal mnie ceglami. Jesyem padnieta. Tersz spi od 15 min a ja nje mam silu wstac i zrobic sniadanie. Corka nie poszla do szkoly i na sniadanie je marchweki. Nie wiem czy to po szczepieniu taki czy po prostu taka noc. O, zanim skończyłam pisać książę się już obudził.

Odnośnik do komentarza

Katia a dermatolog nie pomoze ? Moja koleżanka ma problem straszny z wypadaniem włosów , a nie jest po ciąży , wiem że chodziła właśnie do dermatologa z tym , na pewno wszystko będzie ok i tak jak zakochana pisze ,że może być przejściowe, druga koleżanka po ciąży też się skarży na wypadanie włosów garściami

Byliśmy w poradni laktacyjnej , położna powiedziała że Olaf jest bardzo duży , jak 6miesieczne dziecko , waży 6700, zdziwiło mnie bo powiedziała że przy tak dużych dzieciach dietę rozszerzająca wprowadza się szybciej razem z kp , bo będzie się ciągle budził w nocy i to mleko mu nie starczy , poleciła kapturki na czas jego pleśniawek i faktycznie z nich jadł w pozycji siedzącej , także będziemy próbować

Odnośnik do komentarza

Katia Mi też bardzo wypadaja włosy, tak, że rano boję się czesać, i myc głowę.. Dodatkowo mam niedoczynnosc tarczycy. Mam mega proste włosy, także objętości zero.. I martwię się, że nie przestają lecieć, a jestem bardzo przewrażliwiona na punkcie włosów..

A co do wagi urodzeniowej, u nas byla 3150, więc pewnie do 6 mca podwoi, Ale zastanawiam się czy aby na pewno z moim mlekiem wszystko dobrze, zwłaszcza, że z tym jedzeniem u nas różnie. Najlepiej pije w nocy, Jak karmię na leżąco (przynajmniej próbuje, bo muszę się nieźle nagimnastykowac żeby się dobrze ułożyć) więc zaczęłam próbować i za dnia tak karmic.
Plus jest taki, że faktycznie łatwiej się nosi..

Zakochana, tak Ci współczuję takiej nocy, Jak Ty się biedaku musisz czuć.. ): ja jak mała na gorsza noc, co niestety ostatnio jest już norma, to rano nawet nie mam siły z nią gadać i się bawić.. Ale nasza zła nic nawet nie jest tak źle jak Twoja..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dostałam okresu :( jakoś tak mnie to zdołowało, wiem że ją dokarmiam ale mimo wszystko jeszcze karmię kp :( a dziecko dopiero 3 miesiące skończyło.

Patrycja ja od początku karmię w kapturkach, jakoś nie potrafiłyśmy się od nich odzwyczaić.
U nas też przepisana nystatyna na afty/pleśniawki w buzi.
Zakochana to ciężką noc miałaś, może następna będzie lepsza.
Bławatek o pierwsze dziecko staraliśmy się pół roku, a drugie było zaskoczeniem bo już w pierwszym cyklu się udało :D także różnie bywa.
Katia ja ogólnie mam gęste włosy a teraz właśnie zaczęły mi wypadać garściami...

Aa i Julka znowu chora i nebbud :( nie wiem czy coś robię nie tak, że to moje dziecko ciągle choruje, planuje się z nią wybrać do alergologa.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja
No niewiem czy to dermatologiczny problem..moja endokrynolog mowi ze to od tarczycy wypadaja i dopoki będzie nie wyrownana to tak bedzie..
Boje sie bo moja sasiadka juz niestety chodzi w perulce tak jej powypadaly wlosy od tarczycy i leczyla..nic to nie dalo..
Ja od dzisiaj zaczelam juz swoja dokarmiac bo na cycu wisiala co chwile a jak bede musiala brac leki od stycznia to wole zaczac juz ja teraz przyzwyczajac.. ale tak plakala ze az mnie serce bolalo jak ja usypialam a ona chciała cyca..bo tak sie nauczyla zasypiac..

Odnośnik do komentarza

Kasia88
A jakie dajesz mleko??
Ja nan pro optipro plus, widac ze jest glodna ale mam wrazenie ze jej to mleko nie smkuje i je na sile..

Noi spi dalej juz 1,5h niesamowite.. chyba ja glodzilam do tej pory ale kurczę nie byla jakas marudna z glodu przynajmniej tak mi sie wydawalo. Przybierala tez ladnie do tej pory..tylko tyle ze czesto musialam podawac ta piers

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Kasia ty się martwisz że na kp i dostałaś okres. Kochana ja już na dniach dostanę 3 raz :/ A też tylko na kp. No cóż, jedne rok mają mają spokój inne muszą więcej cierpieć. O ile po starszej miałam mniej bolesne to teraz te są znowu bolesne :(
Najgorsze jest to że uświadomiłam sobie że przez to cc muszę się pilnować mocno jeszcze przez min pół roku. Zerkam na inne forum czy tam dziewczyny jeszcze piszą, a tam na tapecie rozpoczęcie starań o kolejne dziecko. Szok. Mu nie planujemy już więcej choć bym chciała. Potem będzie na zasadzie że nie chcemy ale jak się uda to ok. Ale póki co mój organizm raczej nie dałby rady przynajmniej przez rok. Narazie stosuje jedyną 100% metodę, ale kiedyś ten pierwszy raz musi być i boję się ;)

Odnośnik do komentarza

Katia to może faktycznie lepiej już brać te leki , musisz przemyśleć , a tarczycę i tak będziesz musiała leczyć , a jakieś suplementy próbowałaś,szampony itp ? Chociaż nie wiem czy to cokolwiek pomaga i czy wogole można przy kp

Ja chciałam zawsze 2 dzieci , już drugiego nie chcemy , jestem zombi przy jednym a co dopiero jakby było drugie .. chociaż może kiedyś mi się odmieni .co do okresu ja nie dostałam jeszcze .
Zakochana ja stosuje ta sama zasadę , jeszcze po porodzie nie spróbowałam , tylko mój narzeka, ale musi poczekać , na razie jestem niedotykalna

Odnośnik do komentarza

Widzę, że pojawił się temat planowania kolejnych ciąż - tak się zastanawiałam właśnie kiedy to nastąpi, że ktoś napomknie ;) Mała różnica wieku między dziećmi jest chyba całkiem fajna, jeśli któraś rodziła SN i nie jest "umęczona" aktualnym bobasem to czemu nie ;) Kiedyś właśnie tak zakładałam żeby iść za ciosem i dość szybko kolejne, ale jednak po pierwsze było Cc a wtedy trzeba odczekać ok roku do starań a po drugie Mała daje tak w kość, że odechciało nam się póki co ... ;)

Wklejam link do aktaulizacji srokao o kremach na zimę https://www.srokao.pl/2011/11/analiza-kremy-na-niepogode.html?fbclid=IwAR3vgivEC50ZJejDUh5uEVxc0qYh-I0XXyZgObQdSyvu-vRYcp_ftIEnFzo&m=0
Oraz ciekawy art czy ulewanie wpływa na rozwój https://mamafizjoterapeuta.pl/2019/04/04/ulewanie-a-rozwoj/

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

My już zsl8czamy pierwsza drzemkę. Mój książę był laskawszy i tej nocy mieliśmy tylko 5 pobudek- wszystkie na karmienie bądź piecie ( bo kilka lykow to raczej tylko picie). Nie płakał pomiędzy pobudkami i przerwy w śnie trwały max 15 min. Łaskawca mój. Pozwolil mi nawet na jedną drzemkę 2 h. O 4.34 próbował już wstać i gadać ale wzięłam go do łóżka,przytulila i na rękach jeszcze usnal do 5.50. Potem już trzeba było wstawać. Teraz zasnął właśnie ale ja muszę zbierać siebie i starsza do przedszkola więc już z drzemki nie skorzystam :( chyba nie wytrzymam do 6 m-ca i jak skończy 5 to spróbuje mu kaszki w butelce podawać na noc. Wiem że powinno się z miseczki. Córki tak nie uczyłam A potem jak była starsza to już nie akceptowana z butli nic poza woda. Ale sama już nie wiem czy się nie najada, czy się mu pić chce czy po prostu kolejny mamy cycek mi rośnie :/

Odnośnik do komentarza

Zakochanato faktycznie musiałaś dostać okresu zaraz po połogu. Właśnie w sumie racja każda kobieta jest inna i jedna przez rok nie ma okresu a inna zaraz dostanie. Od wczoraj leje się ze mnie za przeproszeniem jakby ktoś kran odkręcił :/

Bławatek bardzo mi przykro, nie wiedziałam, na razie nie martw się na zapas, czas pokaże. A kiedy byś się chciała zacząć starać?

ps. podziwiam Was dziewczyny za te nocki, jesteście dzielne.

Kolejnej ciąży już nie planuje dwójka dzieci mi wystarczy, i tak mam co robić :D

Katia moja dostanie pod choinkę na pewno matę edukacyjną od moich rodziców, gryzaka Sophie i trochę na wyrost maskotkę Szczeniaczka-uczniaczka z fisher price :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...