Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Skakanka jakie macie objawy.
U nas kupa rzadka lubi czasami wypływać z pampersa co mnie trochę dziwi bo jest karmiona mm. Policzki ma czerwone razem z czulkiem . Czym bym nie smarowała to nie chcę zniknąć a teraz mnie olsnilo kupiłam ostatnio proszek lovela i to chyba jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza

Iwona ja też bym póki co nie podawała kaszki. Większość z nich jest od 6-7 mca, niektóre od 4 mca ale dla dzieci karmionych mm bo mają już inaczej układ pokarmowy wykształcony. Natomiast żadna nie jest od 3 mca. Ja bym olała rady pediatry na tydzień, dwa i zobaczyła wagę po tym czasie - jaki radzi mamaRadzia. Czasem mam wrażenie że niektórzy lekarze i położne to eksperymenty na ludziach robią. Mnie tak ze starszą stresowali i przez to mieliśmy problemy z jej jedzeniem, spaniem i moją laktacją. Czasem lepiej posłuchać instynktu i szóstego zmysłu matki.

Odnośnik do komentarza

Mnie zmartwiły też u mojego te wodniste kupki i podałam mu dziś probiotyk .
Co do ciemieniuchy i alergi zgadza się , przynajmniej tak mi lekarz powiedziała ,że ma taką straszną ciemnieniuche prawdopodobnie przez alergie i podejrzenie AZS , narazie używamy oilatum i jest lepiej bo tydzień temu jak mu sciagałam spodenki to aż się z nich sypało .Do tego w zgięciach pod kolankiem i pod pachami miał dość zaczerwienienione i powiedziała że tak się robi przy azs,kazała kupić krem i też jest lepiej .Z oczkiem zdecydowanie jest lepiej , już nie ropieje także ominie nas okulista :)

Iwona ja się zgadzam z dziewczynami , wydaje mi się że to stanowczo za szybko .. Ja bym się wybrała do innego pediatry

Odnośnik do komentarza

Starsza miała azs. Co ja się nameczylam z nią, rozdrapana do krwi, a wytłumacz kilku miesięcznemu dziecku żeby się nie drapać :/ co lekarz to inne rady były. na szczęście już od 2-3 lat lat skóra opanowana i czysta, czasem jeszcze pojawiają się suche placki lub świąd przypuszczam że ma wtedy kontakt z czymś co ja uczula.
Też wydaje mi się że za wcześnie na eksperymentowanie Iwona. To może lepiej już ten zageszczacz do mleka co mi któraś z Was proponowała jak się zastanawiałam nad podaniem mm.

Odnośnik do komentarza

Beza
Ja właśnie ostatnio wawliłam Lovele, teraz akurat mam bobini, może jest ciutke lepiej.
Mikołaj ma bardzo przesuszoną skórę na całym ciele, w zgięciach kolan, pod pachami, na stopach suche placki, czasem aż żywo czerwone i na skroni taką jakby wysypke, która bardzo nieładnie się jątrzy. Już nie mam siły, kupuje kolejne preparaty, testuje różne kremy i emolienty do kąpieli, takie apteczne dla atopików i wielkiej różnicy nie widać. Już nie mam pomysłu co z tym robić. Myślałam jeszcze o jakichś olejach roślinnych np. z czarnuszki, ale muszę dopytać czy U takich maluchów można smarować
.https://dziecisawazne.pl/11-niesamowitych-wlasciwosci-oleju-czarnuszki/

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka, u mnie starszy mial AZS.
W zgieciach lokci i pod kolankami pekalo do krwi... buzia i glowka go swedzialy i pocieral raczkami. Nieraz pol nocy przy nim stalam zeby nie tarl buzi bo potrafil do krwi wytrzec.
Na nozkach tez robily mu sie suche i czerwone placki, takie kolka.
U nas byla kapiel w Oliatum a smarowidel to chyba z 10 roznych probowalismy az pomoglo nam Aveeno cream do ciala. Tylko nie wiem czy w Polsce tez jest? Tylko bie ta wersja Aveeno baby bo ona mocno pachnie, tylko to zwykle.
Znajoma znow uzywala jakis krem w konopii, chyba CutisHelp mini.u nas to sie nie sprawdzilo.
Gdy zdarzaly sie zaostrzenia na skorze to niestety w ruch szedl steryd.

Odnośnik do komentarza

AZS ma to do siebie że każdemu co innego pomaga, trzeba swoje przetestować i yroche kasy wydac
U nas nie mogło być nic z parafiną bo byli gorzej. Przeszliśmy na kosmetyki bez też tego i od razu się pplepszylo. Miałyśmy steryd w razie potrzeby ale starałam się nie używać. No i u nas zaostrzenie powodowało np zjedzenie pomidora, truskawek. Więc coś te dzieci uczula. Jedni uważają że AZS nie jest związane z alergia inni że jak najbardziej. Ja z obserwacji twierdze że ma.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie proszków do prania to bardzo mało jest na rynku proszków naprawdę „czystych”. Przetestowała na sobie jeszcze zanim miałam dzieci różne marki i zgodzę się z któraś z Was- o dziwo zamiast białego jeleni, livelli czy innych niby hipoalergicznym i dziecięcych proszków płynów - najlepszy wówczas był persil...
obecnie korzystam małych rodzinnych wytwórni proszków- są dobre i czyste (Klareko, Balja), ale z takich marketowych jest dobre L’arbre Vert.
Jak wrócę do domu to wrzucę Wam porównanie różnych proszków, płynów do prani etc. Z magazynu hipoalergiczni.
Swoją droga polecam ten magazyn i artykuły w nim dla osób z alergiami lub mających maluszki z alergiami / AZS

Odnośnik do komentarza

Ja tak samo bym sie bala podać kaszki, jest za wcześnie.
Zakochana to idą łeb w łeb :)
Mój synek też miał AZS masakra ciągle nowe maści, sterydy. Też mi się wydaje że ma to związek z pokarmem.

Dziewczyny zanika mi pokarm :(
przez tą chorobę, afty w buzi dokarmiałam sporo mm. Odciągam tylko po 20ml, niby mała jeszcze coś tam je z cyca ale zaraz głodna :( macie sposób jak rozkręcić laktacje chciałabym dawać jej cyca chociaż ze 3,4 razy na dobę i żeby się najadała?

Czy któreś z dzieci Waszych ulewa chlustającymi wymiotami,moze być to objaw alergii albo nietolerancji mleka?

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka jakbym czytała o swoim dziecku dwa dni temu zaczęło się jej robić coś takiego na główce a najbardziej czerwone jest pod szyją na początku myślałam ze to przez ulewanie ale jednak nie.
Iwona z tą kaszka zdecydowanie za szybko pójdzie

Odnośnik do komentarza

Kasiaa88

Dziewczyny zanika mi pokarm :(
przez tą chorobę, afty w buzi dokarmiałam sporo mm. Odciągam tylko po 20ml, niby mała jeszcze coś tam je z cyca ale zaraz głodna :( macie sposób jak rozkręcić laktacje chciałabym dawać jej cyca chociaż ze 3,4 razy na dobę i żeby się najadała?

Poczytaj na necie - są techniki na rozkręcenie laktacji. Ja ze starszą korzystałam z 7-5-3 plus herbatka Femaltiker (ze słodem jęczmiennym). Tu masz link z bloga Hafija. Myślę, że jak chcesz to dasz radę :) Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

Anna u nas od jakiegoś czasu jest jakaś kumulacja. Nie są może cuchnące ale za to bardzo głośne.

Dziewczyny czy wasze dzieciaczki też tak bardzo kopią nóżkami? U nas najczęściej było tak przy przewijaniu, ale ostatnio tak się rozkopuje w nocy że gdy się budzę to on za każdym razem jest już całkiem odkryty. Dodam że śpi w rożku przykryty kocykiem i tak kopie że wszystko zrzuci. Często towarzyszą temu właśnie bąki ale nie wiem czy to jest ten powód.
Myślałam przejść na kołderkę bo rożek robi się ciasny ale w tej sytuacji to ona będzie zrzucona po kilku minutach a w nocy mamy zimno w pokoju. Czym okrywacie wasze maluchy?

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Moja śpi w cienkim śpiworku i przykryta kocykiem oczywiście temperatura w pomieszczeniu nie może być niższa niż 24°, mimo iż wszczyscy zgodnie zalecają niższą temperaturę do snu, niestety jak jest chłodniej wybudza się często w nocy i się denerwuje. Natomiast jak ma ciepło przesypia całą noc bez problemu. Taki ciepłolubny bobas mi się trafił;) jak mamusia.

http://s8.suwaczek.com/201908211780.png

Odnośnik do komentarza

Kasia, mój tak miał do 2,5 miesiąca że wszystko co zjadł po chwili ladowalo chlustem na pół pokoju. Czasem było to mleko czasem już takie mleko z przttawionym serkiem. Teraz sporadycznie się mu zdarzy. Najczęściej jak wloze do chusty :/ to mi wtedy powiedziano że nie od alergii tylko zoladek nie pracowal dobrze. A dajesz jakieś probiotyki?

Odnośnik do komentarza

Nie chce mu dawać kaszki boje się wydaje mi się że to zaczesnie pisałam wcześniej ale nie dodało mi. Pediatra wydaje mi się że tylko od zdrowych dzieci. Martwi mnie to że nie przybiera. Ale cieszy się żeby mu idą bolą go i się złości spuchnięte ma na dole mozecir polecić jakąś dobrą maść na ząbkowanie nie jakieś gówno z reklam. Bo to nie działa. Ale dziś zrobił kupkę ładna nawet bardziej zotla była

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...