Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Sasanka dziekuje za info o Bio Gaia, poprosze mame zeby popytala w aptece w Polsce. No i o ten Delicol tez bo fajnie jak mozna podawac prosto maluszkowi. Ten odpowiednik ktory tu kupilam to tez enzym laktaza ale nie wolno dawac prosto do buzi, trzebe rozpuscic w kilku lyzkach mleka a jak na razie nie mialam nawet kiedy odciagnac.

Tak, krew nadal jest, moze ciut mniej dzisiaj ale to nie oznacza ze juz bedzie lepiej bo nagle moze bez powodu byc wiecej, tak jak niedawno I duzo sluzu tez jest.

Jak czytam jak te wasze maluszki hiz probuja sie obkrecac i wyciagaja raczki do zabawek to moja jest daleko w tyle. Ale na pewno przyjdzie i jej kolej.

Odnośnik do komentarza

Agge ten delicol tez dziala najlepiwj wlasniw jak sie poda do odciägnietego mleka, najlepiej żeby było w nim kilka minut. I wtedy to działanie jest najlepsze. Ale wiadomo że jak dzieci na kp to ciężko odciągnąć za każdym razem i dlatego można bezpośrednio podać, ale wtedy to działanie nie jest aż takie dobre. Ale zawsze coś. Ostatnio czytałam analizę pana tabelki który twierdzi że teraz na kazdy ból brzucha typu kolka daje się ten koenzym, a tylko niewielki procent dzieci przed 2 rż ma prawdziwą nietolerancje. Ale jeśli tak jak sasanka daje tylko to i widzi różnicę w kupce to może być właśnie w tym niewielkim procencie.

Odnośnik do komentarza

Aggieuk wad jelita jest dużo wgłębienie zapalenie crohn trzeba działać szybko bo jak dojdzie do martwicy ( koleżanki córka miała) dziecko karmione przez jakąś strzykawkę 5 lat temu crohna ma. No najleoiej iść do dobrego gastroenterologa. Ja mam namiary na KRK. Najważniejsze jest to czy ma alergię zrób badanie na białka mleka krowiego .u mnie nie wyszła alegria ale ponoć tak może być. Nie straszę ale żadne USG nie da rady czegoś wykryć. Ja też się boje aggieuk a luźne ma tę kupki ?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Kilka dni was nie czytałam i tyle do nadrobienia. Super że nadal jesteśmy tak aktywne. U nas ciężki tydzień bo w trakcie przeprowadzki. Musieliśmy opuścić dotychczasowe wynajmowane mieszkanie a nasze jeszcze nie w pełni wykończone. Jestem wykończona.
Z tego co tu czytam to moja Natka bije rekordy. Zjada 170ml mm 5 razy dziennie. Jak chce jej dać mniej to jest krzyk. Niby zjada zgodnie z tym co zalecają na opakowaniu. Dwa tygodnie temu ważyła 5850g tak więc teraz pewnie już ponad 6kg. Ale nie jest jakaś utyta :) Jest pogodnym dzieckiem dużo się śmieje gada jak przekupa. Szczególnie z tatą ma więczorne pogadanki;)
Jeszcze się nie obraca ale tydzień temu zaczęła bawić się zabawkami. Chwyta je i proboje włożyć do buzi:)
Wy już prawie wszystkie po chrzcinach a ja nawet o tym nie myślę, może po nowym roku bliżej wiosny.

http://s8.suwaczek.com/201908211780.png

Odnośnik do komentarza

Hej ☺️ jesteśmy już po chcinach. Było cudownie ❤️ mały oczywiście nie spał prawie w ogóle. W kościele patrzył się na światła, a w knajpie strzelił sobie dwie 15 minutowe drzemki na ponad 5 godzin imprezy. Cały on :D był kochany bardzo ❤️
Mam tylko jedno zdjęcie w telefonie ale jak dostanę zdjęcia od szwagra, pokażę ładniejsze na drugim forum :D

monthly_2019_11/sierpnioweczki-2019_80554.jpg

monthly_2019_11/sierpnioweczki-2019_80554.jpg

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Hej .Melduje się po locie . mały nie spal wogole na lotnisku , przy starcie padł , nie chciał otworzyć nawet buzi żeby dać mu butle , po 15 minutach wstał i się cieszył cały lot .Płakał tylko jak zmieniałam pampersa w toalecie w samolocie.Miałam 3 butelki mleka 130,100 i 80 ml . Jeszcze zjadł cyca i było mu mało :) Za to dostał histerii w samochodzie , ale był głodny i śpiący , cyc na stacji w samochodzie i już było ok :)
Turbolencje były ale małemu to nie przeszkadzało tak jak mi , prąd na samym pocAtku wysiadł w samolocie jak już kołował ,myslalam że zawału dostanę .
Śliczne zdjęcia !!
Byliśmy dziś u pediatry , dostał trochę leków na oko ,ciemnieniuche mam nadzieję że pomoże , stwierdziła asymetrię , jutro fizjoterapeuta nas czeka .Zaleciła też USG ciemiączka ,pytałam o siusiaka powiedziała że nic nie robić bo jeszcze jest malutki ;)
We wtorek waga 6.250 dziś 6.400

Odnośnik do komentarza

Cobra Super, że był taki grzeczny i wszystko się udało :)

Patrycja Szacun, że to wszystko ogarnęłaś pomimo tylu problemów :) pierwszy lot za Wami, to z powrotem będzie już łatwiej :)

Sasanka Właśnie dzisiaj udało mu się samemu obrócić z pleców całkiem na brzuch, tylko ręka zostaje i się wścieka. Pamiętam, że Radziu też miał z tym problem i długo nie potrafił tej ręki przestawić.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z dużymi piersiami :D nie wiem jak wy ,.ale ja miałam problem ze znalezieniem dobrego stanika do karmienia uszyuwnianego.obeszlan dziś wszystkie sklepy,Gatta trimph itd.. .W estetiq są takie .Przy założeniu klub karty miało być - 20%okazslo się że jest promocja przy zakupie od 219zl znika 100zl ! Piersi w końcu na swoim miejscu , podtrzymane także polecam :)

Odnośnik do komentarza

Zakochana dzięki za linka - ten delikol ma sporo cukru ehh. Też już gdzieś słyszałam, że prawdziwa nietol laktozy zdarza się bardzo rzadko a lekarze zbyt często ją sugerują. Kurcze nam faktycznie pomaga na zielone kupy a na brzuszek dajemy espumisan ( dziś nie podajemy i zobaczymy jak będzie) chciałabym już wszystko odstawić. Probiotyki też już odstawiłyście typu BioGaia?
AggieUK może jednak u Was klasyczna alergia skoro ta krew się pojawia i po odstawieniu soi się polepszy. Myślę, że probiotyk na pracę jelit nie zaszkodzi a ten delicol może już faktycznie nie warto skoro w 3-4 miesiacu się odstawia. Ja sama muszę sie dowiedzieć ile go jeszcze podawać i jeszcze raz spróbuję odstawić. Jeśli chodzi o "nowe umietności" Maluchów to dokładnie każdy Bobas ma swój własny tryb i w odpowiednim dla Niego czasie będzie próbował czegoś nowego - Okna Rozwojowe są baardzo szerokie - więcej np. tutaj https://mamafizjoterapeuta.pl/2018/11/26/okna-rozwojowe-cz-1/ i broń Boże to, że ktoraś z Nas napisze o jakimś postępie Maluszka nie może niepokoić innej, że jej pociecha jeszcze czegoś nie robi !! :) Wszystko w swoim indywidualnym czasie ;)
Patrycja super, że lot udany, Olafek dał radę a Ty już buszujesz po sklepach :D jakbyś spotkała stacjonarnie staniki Alles o ktorych już kiedyś pisałam, to bardzo polecam.
Anna to Elizka jednak potrafi pospać ;) A tak serio już lepiej ze spaniem w dzień? I jak te ząbki faktycznie się pojawiły? Jak to znosi?
Mariola mariola Natka przesłodka :* i jaka piękna opaska - można wiedzieć jaka marka??
Cobra Wituś wystrojony ulala :) Super, że się udała impreza i czekamy na fotki.
bławatek kurcze faktycznie waga u Was oszałamiająca :D u nas w zeszłym tyg 5,5 kg też kp

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Anna to chociaż tyle, że się jej po tych wszystkich płaczach odmieniło i możesz coś porobić na spokojnie i odpocząć :) A z tymi chorobami to jest teraz nieciekawy okres - u mnie też mężu przeziębiony... Rosół pewnie za cięzki na Twój żołądek skoro miałaś dietę tyle czasu :) Dobrze, że powoli wszystko się stabilizuje po tych 3 miesiacach. A jak zęby??

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Zakochana dziekuje za link, poczytam przy nocnym karmieniu.
Na razie podalam te kropelki z laktaza ale dzisiaj kupki o dziwo nie bylo.

Iwona, dzieki za info. Akurat o tym wglobieniu czytalam i jak bylysmy w szpitalu to pytalam ale podobno gdyby to bylo to to mala bylaby w okropnym bolu i tez krew bylaby bordowa/prawie czarna a nie zywoczerwona. Z tym Crohnem az sie wystraszylam, w ogole zapomnialam o takiej chorobie, poczytam. A co do kupek to tak, zazwyczaj bardzo luzne az wyplywaja z pampersow, zielonkawe no i sluz i krew w nich. Czasem wiecej sluzu i krwi a czasem tylko mniejsze pasemka/ kropki.

Blawatek, moja tez na samej piersi i ciagle te przeboje brzuszkowe i refluks a wazy juz 7200g (wazona w piatek). Ma 15 i pol tyg a waga wyjsciowa byla 3100g. Tak ze przeskoczyla swoj centyl w siatce centylowej. Mamy co dzwigac ;)

Odnośnik do komentarza

Bławatek Maćko tydzień temu też miał 7,7 kg ;) teraz już pewnie ma ciut więcej.
Patrycja jesteś wielka że ogarnęłaś taką wyprawę :) dla mnie podróż samochodem z małym to już dużo.
Cobra widocznie Wituś stwierdził że nie wypada spać na własnej imprezie :)
Mój Maciejo też się nie obraca jeszcze ale już coraz bardziej się wierci :) i ostatnio ma problem z jedzeniem, pociumka trochę i albo zaczyna się cycem bawić albo zasypia. W dzień to nie problem ale w nocy to nawet co godzinę się budził. Trwało to od 3 tygodni i już byłam tak zmęczona i niedospana. Od 3 dni odciągam mleko i podajemy na wieczór w butelce. Dziś spał ciągiem 4,5h i obudził się tylko 2 razy. Czuje się tak wyspana, jak nigdy :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...