Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady
Bławatek szukałam , nie ma w okolicy takich używanych , już nawet pomyślałam żeby wziasc ten zwykły podgrzewacz co mam w domu do kontaktu z ale będzie więcej zachodu niż poproszenie o gorącą wodę i miske . Mieszkam na zadupiu gdzie w sklepach nie ma takich rzeczy a nie mam czasu jechać gdzieś dalej
Ja mam normalnie apogeum przed tym wyjazdem z noc przeplkana, poranek też , co chwilę mały osika wszytsko , narobił kupę w locie na torbę i na swoje czyste przygotowane ciuszki i na mnie . Pierwszy raz pomyślałam że ja się do tego nie nadaje .. mój pracuje od 3 tygodnie codziennie . Chyba mam jakis kryzys i kumulację stresu ;( ściągnęłam dopiero 80 ml na raty .przepraszam musiałam się wyżalić , I do tego to moja wina bo mogłam to wszystko kupić wcześniej a nie na ostatnią chwilę i bez problemu by doszły nowe rzeczy
Jeszcze facet z eBaya prosi żebym wysłała filmiki jak podłączam ta butelkę ?! Chyba jakieś jaja

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny już trzeci raz podchodzę do pisania i ciągle coś ostatnio mnie wywaliło ze strony jak już chciałam tekst wysłać :/
U nas ciężki tydzień cały czas walczymy z kaszlem i katarem, odciąganie, inhalacje, problemy ze ssaniem. Co dwa dni mamy chodzić na kontrole, osłuchowo póki co czysto, męczące te dojazdy itp.

Zakochana a jak u Was z choróbskiem?
Iwona ta kupa przerażająca trzymam kciuki za Was, oby pomogli maluszkowi.
Patrcyja nie mam doświadczenia w podróży samolotem z dzieckiem, wyobrażam sobie że się martwisz, dla mnie stres jak muszę się gdzieś dalej wybrać z dzieckiem a co dopiero samolotem, powodzenia :)
Cysia pięknie wszystko wygląda jak zawsze.

Byliśmy dziś na usg bioderek czyli dopiero w 11tyg, w Wawie ciężko z terminami. Następna wizyta właśnie w 6 miesiącu zalecana u nas bioderka z kodem 1b. Ja się już od razu zapisałam. Planuje też zapisać małą do neurologa żeby sprawdzić czy nie ma asymetrii, sprawdzić napięcie mięśniowe itp.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Kasia mój tak charczal, nam zapisano inhalacje które pomagają. Dziś już prawie w ogóle nie harczy. Dużo dawaj na brzuszku w dzień to łatwiej te smarki wyciekna same z niską. U nas rozciąganie odkurzaczem to katorga, mały tak wierzga że nie idzie tego czasem zrobić.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u nas lepiej kupki zielono żółte oby tak dalej odebrałam wyniki krwi na alergię i nic nie wyszło doktor że szpitala mówiła że wcale wyjść nie muszą a alergią jest. Ile mleka jedzą jednorazowa wasze dzieci ? Nie wiem czy przez ciągłe zmiany mekka ale u mnie tak jak na początku 90 ml no czasem 120. I co dwie h teraz je. Nie wiecie czy do przychodni można podjechać ot tak i wazyc malucha ?

Odnośnik do komentarza

Zakochana u nas też zalecił lekarz inhalacje najpierw z nebbudu a potem z soli. I sama nie wiem czy jest lepiej, teraz o tyle w nosku nie ma tylko bardziej w gardle krztusi się tą wydzielina, w dodatku potwornie się zalewa śliną. Może to już zęby? Jak myślicie?
Przez ostatni tydzień przybrała tylko 100 gram a nie ma jeszcze trzech miesięcy martwię się :( z tego wszystkiego zaczęłam ją dokarmiać mm. Z tego stresu mało co ściągam laktatorem, a z piersi słabo je bo nie ma siły :(
Iwona ciesze się że chociaż u Was lepiej, najważniejsze że do domku.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

M9j jak był chory to prawie w ogóle nie jadł. Też przez 2 tyg prz7bral 200 gram czyli 100 na tydz ale my mamy 4 m-ce i u nas powiedziała że dobrze. Co do ilości to ja nie wiem bo kp ale jak z butelki odciagniete pił to na raz max 60 ml. Tyle że on je co godz- 1.5 to może w sumie ilość na dzień jest wystarczająca. Podwoil już wagę urodzeniowa więc przybiera dobrze. Co do śliny to mój ma jej hektolitry. Ale to normalne, śliniaki produkują jej dużo A mały nie umie koordynować połykania. Samo slinienie nie świadczy o wychodzeniu zębów. Z córka pamiętam że też się od 3 mca slinila i wszystko gryzla i wszyscy że pewnie żeby idą A pierwszy wyszedl w 9 m-cu. Także spokojnie Kasia. Lekarz na pewno sprawdzał dziąsła. A jak nie to sama sprawdź czy są napuchniete. Rzadko się zdarza żeby tak małym dzieciom już wychodziły ale nie jest to wykluczone.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje dziewczyny za wsparcie.

Przepraszam ze nie pisalam ale bylam psychicznie zmeczona tym wszystkim.

Niestety nie mam nikogo do pomocy zeby moc sciagnac ciut mleka przed samym karmieniem ale patent z pieluszka sprobuje wykorzystac.

Sasanka, nie stosowalam zadnych probiotykow i delicolu bo podazalam w sumie poradami stad ale po waszych radach wyslalam mame w Polsce do apteki po probiotyk (polecili jej Flostrum baby?) A i tutaj zamowilam Co-lactase czyli odpowiednik delicolu.
Bylismy u pediatry wczoraj - skoro odstawienie nabialu nie pomoglo, mam sprobowac odstawic soje na 2 tyg. Po 2 tyg zadzwoni lekarz sprawdzic czy jest ok. Jesli bedxie ok to wiadomo ze soja tez a jesli bedzie bez zmian to kaza mi z powrotem to wlaczyc do diety i zobaczyc czy sid pogorszy. Jesli nie bedzie reakcji to beda kierowac do gastrologa na inne badania brzuszka.
Przeraza mnie to wszystko, juz doszlo do tego ze jak slysze ze mala robi kupke to az mi sciska zoladek i boje sie zajrzec jak wyglada....
Iwona, wspominalas cos ze u ciebie lekarz mowil cos o mozliwosci jakiejs wady? Czy pamietasz nazwe?

Przepraszam ze tylko sie odzywam z marudzeniem :(

Dziekuje :*

Odnośnik do komentarza

AggieUK marudź ile chcesz od tego tutaj jesteśmy mam nadzieję ze się polepszy po odstawienia soji. Trzymam mocno kciuki
Cobra powodzenia na chrzcie
Iwona moja zjada 100-130 mm trzymam kciuki zeby teraz bylo
już tylko lepiej
Patrycja szczęśliwego lotu
Kasia dużo zdrówka dla dzidzi
I dla wszystkich maluszków na forum a dla mamusiek dużo cierpliwości i wytrwałości trzymajcie się dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Dokładnie AggieUK tutaj zawsze możesz się wygadać :) My właśnie stosujemy ten delicol przed kazdym karmieniem ok 8 kropelek - ja nakrapiam prosto do buźki i raz dziennie probiotyk bio gaia 5 kropel. Moze u Was oprocz alergii jest właśnie np.nietolerancja laktozy jeśli mozliwe jest takie kombo... pewnie po tych kroplach z enzymem laktazy poprawa pojawi się po ok 3 dniach jeślobto to - w sensie zniknie zieleń. Oby podziałały - a krew jest nadal czy już nie?
Koza Ty też nie stosowałaś czasem delicolu? Nadal podajesz Małemu?
A dziewczyny u Was jak z częstotliwością kupek? U nas jakieś szaleństwo - nadal prawie przy każdym karmieniu... mamy ponad 3 miesiące - myślalam, że bedą rzadziej.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Iwona Wydaje mi się, że powinni bez problemu zważyć. Zresztą nawet gdzieś czytałam, że jeśli ma się wątpliwości odnośnie KP to dobrze przyjść do przychodni skontrolować wagę, więc myślę, że Wam tym bardziej nie powinni robić problemów.

Kasia Trzymaj się, oby malutka szybko wyzdrowiała i wtedy na pewno nadrobi wagę.

Cobra Trzymam kciuki za chrzciny :)

Patrycja Daj znać jak się udał lot :)

AggieUK Wcale się nie dziwię, że jesteś tym wszystkim przytłoczona, najgorzej jak właśnie nie wiadomo co się dzieje i jak pomóc. Oby jak najszybciej się poprawiło.

Sasanka Ja też dawałam Delicol, bo mieliśmy zielone kupki, ale bez krwi. Wystarczyła 1 buteleczka i kupy wróciły do normy. Teraz już zresztą odstawiliśmy wszystkie leki (Debridat i Bobogast) i jest dobrze. Wczoraj pierwszy raz dałam mu tylko witaminę D i nie musiałam faszerować całą resztą - niesamowita ulga. Z kupami to u nas różnie - czasem nie ma cały dzień, a czasem są 3. Za to z Radziem miałam tak, że dopóki nie zaczął jeść innych rzeczy (5. miesiąc) to kup było kilkanaście na dzień. Odkąd zaczęłam mu rozszerzać dietę to pojawiły się kupy o "dorosłej" konsystencji i 1 na dzień albo i rzadziej. Właściwie to z kilkunastu kupek dziennie w stylu "błotko" przyszedł z dnia na dzień na zaparcia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Sasanka podawałam Delicol i dalej podaje. Ja daję 5 kropelek przed każdym karmieniem. Jak go odstawiłam to wróciły problemy brzuszkowe. Za jakiś czas znów spróbuję odstawić. A z kupkami jest różnie, czasem raz dziennie, czasem kilka. W nocy raczej się nie zdarzają.
Wszystkim maluszkom i im mamą życzę aby wszystkie problemy się pokończyły. I jesteśmy tu aby się wspierać w ciężkich chwilach i wspólnie cieszyć się tymi dobrymi więc AggieUK marudzi ile chcesz :)
Cobra daj znać jak chrzciny, a Ty Patrycja jak lot :)

Odnośnik do komentarza

Ja stosowalam delicol chyba przez miesiąc, szału nie było ale troszkę lepiej choć w tym samym czasie był też espumisan to nie wiem co pomagało. Ale potem druga pediatra kazała odstawić że jak kupki dobre to raczej są to kolki A nie nietolerancja. A tak woogole to ten delicol nie jest do 3 m-ca? Tak mi się coś kojarzy z ulotki, ale może mi się co pomieszalo.

Odnośnik do komentarza

Właśnie położna z tego co pamietam mówiła kiedyś, żeby stosować delicol do 3m dlatego pytam czy nadal podajecie. Ja próbowałam tydz temu nie podawać i było zielono..., muszę dopytać lekarza przy wizycie w przyszłym tyg.

Miałam dać znać po wizycie u fizjo o tym prężeniu się - czy to na rękach czy na przewijaku ( wyginanie na głowie i stopach) faktycznie to wzmożone napięcie - po wizytach ma się polepszyć w sumie już jest nieco lepiej. A jeśli chodzi o to " dziobanie" i tarcie noskiem w bok o podłoże - okazało się, że Mała chce się poprostu przekręcić na brzuszek :) Coraz cześciej jej to wychodzi, ale czasem jeszcze się złości, bo rączka przeszkadza - zdaje się, że MamaRadzia pisałaś o pierwszych próbach Arturka. Fizjo powiedziała, ze można lekko pomóc typu popchnąć za górny bark czy pupę, jak już niewiele brakuje do obrotu ;) Oczywiście jak już się przeturla to czasem nadal złość, że na tym brzuszku się znalazła :D narazie frajda z samych obrotów ;) A i obraca się sama tylko przez swoje lewe ramię póki co, w prawą stronę jej jeszcze nie wychodzi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!!! Trochę się nie odzywałam i miałam tyle nadrabiania że hej....

My po drugim szczepieniu znów udało się bez problemów...jedynie troszkę brzuszek dokuczał małej ale to po szczepionce na rotawirusy...
Następne szczepienie po 22.01 i już tylko jedno kłucie więc będzie lepiej.

Mała waży 5720g ma prawie 3,5miesiaca, 67cm!!! Więc urosła 13 cm a przybrała od urodzenia ponad 2200g a przez ostatnie 8tygodni ponad 1 kg więc chyba jest dobrze p. Doktor powiedziała że książkowo choć ja myślałam że będzie więcej ważyła...ale może lepiej mniej noszenia hehe

Moja z butelki zjada 100-120ml zależy jak bardzo głodna a je w dzień co 1-2h w nocy nie je nawet do 12h.

Dziewczyny życzę wszystkim Wam i Waszym Maleństwom duuuzoo zdrowia!!! Ostatnio trochę się tu przydarzyło i oby teraz było tylko lepiej!

Cobra daj znać jak po chrzcinach!!! I dawaj zdjęcie Ksieciunia! Hehe

Powiem Wam że super że dalej się tu tak trzymamy dla.mnie to mega pomoc i wsparcie !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...