Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Wróciliśmy o 19 od lekarza padam na twarz starsza coś bierze ale myślę że wyjdziemy szybko domowymi sposobami i tak: skierowanie na szpital specjalistyczny podejrzenie jakiejś choroby wady sama nie wie czego itd.... spadł z wagi 100 gram ale był warzony na różnych. Kupa od wczoraj tej strasznej zielone jak trwa khaki zaczynają się wieczorne bóle brzuszka. Potem pojechałam bo mówię szpital to ostateczność do alergologa i mowi żeby nie panikować jeżeli od dziś już zero krwi to czekać mleko ma 2 tygodnie na to żeby zacząć działać bo to już prawie lek że waga przy takich alergiach i takich kupa może spaść ale po tygodniu powinna wracać. Ogólnie to mam mętlik w glowie. Czekam sama bym na własną rękę zrobiła rezonans z usypianiem i był była pewna na 100% ale muszę się dowiedzieć czy tak mozna jak jeździć i tu i tak a.tu gastroskopię nawet itp i też by usypiali a rezonans lepszy zobaczę mam.kikka dni a jak nie to jade

Odnośnik do komentarza

O rany dziedzwczyny AggieUK, Iwona trzymajcie się. Dacie radę bo jesteście kobietami i matkami - matki ze wszystkim dają radę. Współczuję dzieciom tych wszystkich bóli i przejść. Trzymam kciuki żeby szybko lekarze poznali się co im dolega i dobrze leczenie dobrali albo mleczko mm jeśli tylko to wystarczy.

Większość dziewczyn już po chrzcinach a my dopiero po świętach ale jeszcze w grudniu. Tyle, że ja już w domu nie robię - wystarczyło mi starszej w domu wyprawić. Tym razem zamówiłam knajpę i niczym się nie będę stresować :)
Cyśka no super masz chałupę i rodzinę - popieram dziewczyny - jak z żurnala :D Super!

Koza ech te kobity w przychodniach. Czasem mam wrażenie, że one totalnie nie ogarniają tematu :/
My w czwartek szczepienie i ze starszą i z małą i dzisiaj dzwoniłam żeby mi receptę lekarz zostawił na szczepionkę dla starszej (Bexsero na meningokoki). Wyobraźcie sobie, że babka kazała mi przeliterować nazwę? No myślałam, że skoro tych szczepionek jest raptem kilkanaście może to one chociaż te nazwy znają - no ale jak widać niekoniecznie :) Także ten..

Odnośnik do komentarza

Iwona i AggieUk trzymajcie się kochane. Biedne wasze maluszki :( i biedne wy. Oby szybko znaleźli przyczynę i pomogli wam. Serce mi pęka jak czytam. Wyobrażam sobie wasze nerwy.

My chrzciny mamy w sobotę i też robię w knajpie. Ostatnio synowi robiłam jeszcze w domu ale to był katorga. Za mały dom, za dużo ludzi. Rozrosla nam się rodzina już na tyle, że się nie mieścimy i roczek już robiliśmy w knajpie. Teraz nawet się nie zastanawiałam. Ciekawe jak to będzie... ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Współczuję Wam stresów dziewczyny
:( mam nadzieję, że lekarze szybko się zorientują co i jak i wyjdziecie na prostą. Pisze nas tu może 20-30, a tyle już problemów zdrowotnych się przewinęło. Z drugiej strony to super, że o tym piszecie, bo może akurat komuś to się przyda i będzie wiedział co robić w takiej sytuacji. Ech, oby już te sierpniowe maluszki miały spokój z chorobami.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Aggieuk dostałam skierowanie na Kielce do szpitala dziecięcego. Fakt w USG nic nie wyjdzie. Ale powinni bo może jelita się skręciły. Aggieuk a jąkie mleko pije twój maluch ? U mnie w szpitalu podawali smekte i probiotyki nic więcej a fenistik w kropelkach a ma wysyłkę na twarzy doamagaj się badań na alergię na białko powinni ci zrobić i Wałcz o to. U nas poprawa właśnie zrobił kupę zielona piękna cuchnaca aż się człowiek do kupy cieszy. Alergolog powiedziała trzeba czekać 2 tygodnie bo to mleko jak lek musi zacząć działać . Pisz aggieuk

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dzielne mamy jesteście. Dzieciaczkom dużo zdrowia przesyłam.

Moja mała dama kończy dzisiaj 3 miesiące. Jest pogodna, wesoła, zdobywa pierwsze umiejętności (na boczki się przekręca, łapie zabawki, jest zainteresowana leżeniem na brzuszku, kręci się wokół). Jest fajnie. I każdego dnia za to dziękuję. Śpioch z niej jest, zwłaszcza na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza

A mój mały ma cała wyaypana nozke. Pojawiło się kilka dni po szczepieniu kilka krostek, myślałam że za mało smarowalam bo to takie zbite w klamkę było. A teraz już cała nozka nimi zasiana są w kolorze skóry. Nie wiem czy to rekacja związana ze szczepienie, czy jakaś alergia...

Odnośnik do komentarza

Dziekuje dziewczyny za wsparcie.
Wypuscili nas nad ranem do domu i kazali wrocic jesli byloby gorzej.

Na razie nic wiecej nie wiem bo czekam na wyniki. Zanim nas puscili to przyszly wyniki funkcji watroby, krwinki biale i czerwone i to bylo ok, podwyzszone byly plytki krwi ale bez reszty wynikow nie skomentuja.
Na IgE + IgE na bialko mleka i krzepliwosc krwi musieli pobierac ponownie bo za pozno probka doszla do laboratorium i zbytnio skrzepnela.

Z tego co mi mowili to Jesli wyniki beda zle to maja dzwonic a jesli sie ze mna nie skontaktuja to znaczy ze byly ok i obieraja teorie ze to alergia i umawiaja nas do dietetyka bo ja nadal karmie piersia. Co chwile sprawdzalam dzisiaj telefon czy nie dzwonia :(

W ogole to przy pobieraniu krwi po raz drugi to tak biedna wymeczyli. Wkluli igle z taka rureczka (nie wiem jak to sie nazywa) i zaczela kapac krew di probowki po czym lekarka probowke upuscila. Wtedy spanikowana mowi trxymaj ta rurke a ona pobiegla obok po probowke. Krew kapala z tej rurki, ja to trzymam, masakra. Nie bylo jej pare sekund ale zdazylo zakrwawic malej cala raczke, rekawek i moje rece.
Mam nadzieje ze nigdy wiecej tam nie wroce.

Odnośnik do komentarza

Mala dzisiaj juz weselsza i tylko 2 kupki ale tez ciut krwi.
Ja juz sama czytam po internecie przyczyn krwi w kupce przez tak dlugi czas i znalazlam artykul o hiperlaktacji i zaczelo mnie to zastanawiac.
Przy tym piersi wytwarzaja za duzo mleka i dziecko spija glownie to wodniste pelne cukru i brzuszek nie nadaza z trawieniem tej laktozy i moze to podrazniac jelitka do krwi podobno.
Ja mam zawsze duzo mleka i to pod cisnieniem ze tak powiem ze mala po chwili ssania polyka tak szybko i slychac takie gul gul gul bo nie nadaza nieraz. Zawsze myslalam ze duzo mleka to dobrze a to niekoniecznie.
Jak u was sie karmia maluchy? Czy tez tak szybko spijaja ze ciezko im nadazyc? I czy jak karmicie z jednej to leci z drugiej az tak nieraz szczypie jak leci ?
Przepraszam za glupie pytania ale po przeczytaniu tamtego artykulu zaczynam sie zastanawiac nad tym.
Dziekuje

Odnośnik do komentarza

Aggie całe szczęście już lepiej ,oby to była po prostu alergia .Jeśli by mieli jakieś poważne podejrzenia to na pewno by was nie wypuścili ze szpitala także trzymam kciuki !
U mnie już aż tak z cycków nie leci , jak są.dluzsze przerwy to i owszem , a te gul gul raczej rano się zdarza albo w nocy jak cycki pełne , dzisiaj się obudziłam z całymi twardymi i mleko kapalo , ale mały przespał całą noc więc dlatego
Może spróbuj ściągać trochę mleka przed karmieniem żeby tej laktozy nie oil i później do cyca ? Może tez nie czytaj w internecie chociaż sama tak często robię a pozniej się człowiek schizuje .. a kolki , ból brzuszka też jest ?

Odnośnik do komentarza

Mówiłam przy okazji ostatniej wizyty, ale wtedy było tego kilka w jednym miejscu i uznała że to przez to że nie nawilzalam go bo to takie suche było, a ja przyznała się że nie kremowalam po każdej kąpieli bo ostatnio ciągle coś dolegalo i nie kąpałem codziennie w wanience, tylko obmywalam na szybko. No nic, poobserwuje jeszcze że 2 dni. A do arelgologa raczej już w tym roku na NFZ się dostanę, a prywatnie tydzień min czekania. A i tak po córce jestem negatywnie nastawiona. Nikt nie chciał zlecić badań bo że nie ma sensu bo i tak może nic nie wyjść, ale prywatnie to pewnie że sobie mogę zrobić- za jedyne 600 zł. Musiałam sama dojść co uczula ją. Ale ona miała zupełnie inne, ja to bardzo swedzialo i miały rany do krwi. A tu wygląda to całkiem inaczej. A że to po szczepieniu to na pewno żaden że znanych mi lekarzy nie przyzna. Mam nadzieję że samo zniknie i będzie to jednorazowe zdarzenie.

Odnośnik do komentarza

aggieUk Mój mały jak tak pije (chodzi o to gul gul) to ja zabieram pierś, wypuszcza nadmiar mleka na pieluszke, tak długo jak leci samo i znów podaję pierś. Tak kilka razy aż mleko zaczyna lecieć spokojniej. Wtedy też ten nadmiar "wody" w części ładuje na pieluszce a nie w buzce malucha. Mój mały łykał to mleko jak gajor, aż się krztusił więc zastosowałam taki system i narazie działa. Już się tak młody nie wkurza przy piersi też.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...