Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny tak gadałam na tych rodziców i powiem wam żal mi tego dziecka. Pytają sie kiedy do domu ich puszcza itp że oni przejazdem. Zasada tutaj jest taka zgłaszamy każda kupke które zrobi dziecko ma obejrzeć pielęgniarka. Jego mama bardzo chce wyjść tatą pojechał kupić pampersy a małemu się chyba a pogorszyło zrobił dwie kupki takie słychać biegunkowe .... Nie zgłosiła co za matka... Tylko patrzy na mnie czy ja patrzę ile tej kupki ma jej mały ehhh mi też się nie chce tutaj siedzieć ale jego zdrowie najważniejsze !

Odnośnik do komentarza

Iwona nie rozumiem takiego zachowania , ja latam z każdą ,,pierdołą,, do lekarza po kilka razy .ehh życzę zdrówka !

MaKlar to był jedeny osobny pokój na odzielale , co nie zmienia faktu że tam my byliśmy , na pewno szpitale różnią się od polskich , na pewno też personelem kazdy miły,pomocny tak samo na porodówce miałam . A jedzenie to wogole nie ma o czym dyskutować .. dostaje się menu na cały dzień włącznie z deserem do wyboru jest kilka opcji na sianadenie tosty,dżem , płatki ,owsianka na obiad spagetti , rybka smażona , frytki , fasolka ,zupy , ziemniaki opiekane , sałatki ,warzywa,owoce , lody,ciasto itp i jedzenie było na prawdę dobre . Tak samo menu wyglądało po porodzie :D No nic ale i tak mi się tęskni za tą polską

Odnośnik do komentarza

Patrycjaaa
Mama Radzia dobre z tym kuku :D

Aggie tak ja pisałam .Nie byliśmy z tym u lekarza ,posmarowalam bepantenem i zeszło już rano.Wiesz co u nas była koleżanka co ma psa , trzymała go na rękach i to wtedy mu wyskoczyło , albo zbieg okoliczności , albo kurde jakaś alergia . Miał to cały dzień i całą noc i też taki rozpalony był na tym policzku .My mamy kota w domu i nic mu nie jest a gdzieś na pewno dotknie tej sierści bo kicia wszędzie wchodzi włącznie z jego fotelikiem , a z wozka zrobila sobie łóżko :D a u was jak długo ten policzek czerwony ?

Patrycja, juz kilka dni wlasnie ten policzek ale bylam u lekarza i podejrzewaja ze to alergia na bialko mleka krowiego.

Odnośnik do komentarza

Iwona29
Hej my po nocce mały ok ale przyjechał inny małych i tak się drze. Raczej tu nie wina choroby ale rozpieszczania. Nawet go na chwilę odłożyć nie mogą szeptaja chodzą na paluszkach nie śpi sam tylko na mamie. A drze się tak aż pisk moj się boi wygina brudke bo strach . Narazie wyniki z krwi ok crp poniżej 5 . Nie wiem co dalej może któraś z was przechodziła krew w kale ??? Powiem wam że nie fair się zachowują jego rodzice bo gdy mój śpi to dają mu zabawki głośne itp a jak on usypia bo ym tego spaniem nie nazwała to cisza ajk makiem zasiał no musiałam się wygadac. Nie chce być bezczelna ale jak oni nie szanują snu mojego dziecka dlaczego ja mam szanować. Jego

Iwona, u nas krew w kupce. I przy starszaku i przy malej. Tu nam badan zadnych nie robia niestety ale najczestsza przyczyna jest alergia na bialko mleka krowiego. U syna wlasnie to bylo powodem. Nieraz bylo naprawde sporo tej krwi :(
A maly ma moze przy okazji problemy skorne? Czy tylko krew?

Odnośnik do komentarza

Iwona29
Aggieuk mały ma.wysypke na twarzy swędząca. Pozatym jadnie je rośnie. Ulewa. A tak pozatym jest wesoły. Powiesz mi coś więcej o tej krwi? Jak to się leczy? Zmiana mleka jeżeli na tym dobrze przybiera ? Co się wogole z tym robi. Może jakieś leki na jelita ?

Starszy syn tez mial swedzace wysypki - po buzi to nieraz pol nocy potrafil trzec raczkami :(. Mial tez egzeme/sucha skore w zgieciach lokci, nad stopkami i czesto na nozkach.
Nie wiem jakie bylyby zalecenia w Polsce ale tutaj nas skierowali di alergologa ktory wykonal testy ale nic one nie wykazaly ale nadal uznali ze to ta alergia.
Jako ze karmilam piersia to kazali wyeliminowac nabial. Zajelo ok.2 miesiaca zanim krew przestala sie pokazywac w wiekszych ilosciach. Potem, okazjonalnie, czas od czasu byla az panikowalam i bralam na pogotowie ale za kazdym razem odsylali do domu bo to od alergii. Jak juz mial pol roku to dostalismy syrop antthistaminowy gdyby problemy skorne sie pogorszyly.
Ok. 2 roku zycia skora sie polepszyla i podalam juz nabial bez problemu.
Zadnych innych lekow nie dostawalismy, a na wysypki kazali smarowac kremami nawilzajacymi (nam pomagalo tylko Aveeno).

A i co do mleka to ja karmilam piersia ale zabronili dawac zwykle mieszanki w razie czego, przepisali chyba Neocate ktorego maly nawet nie tknal bo gorzkie to.

A z mala to na razie odkad poszlam z krwia i sluzem w kupce no i tym policzkiem to kazali mi odstawic nabial i czekamy na skierowanie do pediatry.

Mam nadzieje ze to nie alergia u was tylko cos przejsciowego.

Odnośnik do komentarza

Aggieuk mały nadal w szpitalu ja w domu mąż pojechał na noc. Nadal krew w kupię chodź kupa się zagęściła. Szukają bakterii w kale jutro wyniki USG nic nie pokazało mały je teraz nutramigen ale po nim jest zle. Lekarz mówił coś o mleku opartym na aminokwasach czy jakoś tak ? Nie karmię już 4 tyg i tylko i wyłącznie przez to że lekarz powiedział że podjęłam dobrą decyzję nie raz tu pisalam jak mi źle z tego powodu. Chce odnowić laktację ponoć nawet po 2mc można ale nie wiem jak będzie z moim mlekiem czy nie będzie miał problemów chce go karmić i chciałam moim mlekiem miałam cudowna laktację myślicieuda ?

Odnośnik do komentarza

Iwona29
Aggieuk mały nadal w szpitalu ja w domu mąż pojechał na noc. Nadal krew w kupię chodź kupa się zagęściła. Szukają bakterii w kale jutro wyniki USG nic nie pokazało mały je teraz nutramigen ale po nim jest zle. Lekarz mówił coś o mleku opartym na aminokwasach czy jakoś tak ? Nie karmię już 4 tyg i tylko i wyłącznie przez to że lekarz powiedział że podjęłam dobrą decyzję nie raz tu pisalam jak mi źle z tego powodu. Chce odnowić laktację ponoć nawet po 2mc można ale nie wiem jak będzie z moim mlekiem czy nie będzie miał problemów chce go karmić i chciałam moim mlekiem miałam cudowna laktację myślicieuda ?

Dobrze ze robia wam badania zeby wykluczyc inne problemy, nam akurat posiewu czy usg nie proppnowano nawet :(
Wlasnie to mleko Neocate ktorego moj starszak nie chcial pic to oparte na aminokwasach, nie wiem czy w Polsce jest tez to mleko ale na pewno jakis odpowiednik. Nitramigen podobno (tak mi mowiono) daje sie przy lagodnej alergii na mleko a to na aminokwasach przy ostrzejszych symptomach. Ale nie wiem czy to prawda.

Powodzenia z proba przywrocenia laktacji, slyszalam ze to jest mozliwe tylko wymaga cierpliwosci.
Jesli to faktycznie alergia to bedziesz musiala odrzucic nabial poki bedziesz karmic. Ja analizowalam sklady wszystkiego i nieraz bylam w szoku w ilu produktach jest cos z mleka/serwatki.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Patrycjaaa
Aggie u nas wczoraj znowu cały czerwony policzek , ale już znowu zeszło ,też się wybierzemy do lekarza ,mam nadzieję ,że to nie żadna alergia

Mały ma szczepienie w środę tylko 6w1 i rotawirus , ale w sobotę lecimy .Nie wiem co robić czy szczepić czy nie szczepić :( dzwoniłam do lekarza i niby po 3 dniach lot jest ok , ale to tylko 3 dni

Hmm... ciezka decyzja ale ja bym chyba zaszczepila bo to szczepienie nie powinno byc podobno podane wiecej niz 4-5 tyg po pierwszym (chyba macie w Szkocji taki sam kalendarz szczepien jak my). W tym drugim szczepieniu nie ma na Meningokoki tak ze powinno byc chyba dobrze.

Jedyne czego bym sie obawiala to problemow brzuszkowych po szczepionce doustnej na rotawirusa. Moze niektorym maluszkom nic nie jest ale moja mala i po pierwszej i po drugiej dawce miala lekkie biegunki.

Odnośnik do komentarza

Iwona trzymam kciuki za przywrócenie laktacji , dobrze że badania robią

Aggie mój biegunki nie miał ,tak mi się wydaje tylko strasznie płakał po powrocie z 3 godziny i nogi go bolały . Mam straszny dylemat co do tego szczepienia .Myślę że tak samo jak u was ale poczytam jeszcze
Jakaś grypa mnie już dopadła , ból głowy katar obym tylko małego nie zaraziła

Odnośnik do komentarza

A my chorzy :( Maly nie mógł oddychać ani jeść bo chyba ma jakiś ukryty katar który mu spływa do gardła. Musiałam ściągać do butelki i wtedy jadł. Swoją drogą podziwiam mamy karmiące tylko w ten sposób. To wczoraj pisałam ale nie wysłałam.
Byliśmy u lekarza i osluchowo czysto ale już leje mu strasznie z nosa, taka woda. Mamy inhalacje. Po inhalacji przez 3 h było super spał i potem w nocy raz pojadl z piersi. Ale z każdą godzina gorzej, znowu go zatyka. Za godzinę znów inhalacje to mu ulży może. Cały czas muszę to n8sic żeby był do góry. Niby tylko katar A dla niego to takie niebezpieczne:(

Odnośnik do komentarza

Iwona i zakochana oby wam te dzieciaczki szybko wyzdrowiały.
Patrycja ja bym zaszczepiła. Jeśli po pierwszych szczepieniach nic maleństwu nie było to teraz też powinno być ok.

Ja byłam dzisiaj z małym na pobranie krwi. Musimy zbadać mu tsh, ft3 i ft4. Podobno jeśli brałam te chormony w ciąży to trzeba dziecku też zaś sprawdzić.
Wczoraj byłam u endokrynologa i narazie odstawiamy leki. Za dwa miesiące kontrola i zobaczymy co dalej. Mam nadzieję, że moja tarczyca sama da radę.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Patrycjaaa
Iwona trzymam kciuki za przywrócenie laktacji , dobrze że badania robią

Aggie mój biegunki nie miał ,tak mi się wydaje tylko strasznie płakał po powrocie z 3 godziny i nogi go bolały . Mam straszny dylemat co do tego szczepienia .Myślę że tak samo jak u was ale poczytam jeszcze
Jakaś grypa mnie już dopadła , ból głowy katar obym tylko małego nie zaraziła

U mnie też był płacz po szczepieniu, ale dałam paracetamol i przeszlo. U was nie pomogło?

Iwona o faq! I co teraz? Bez prawka jak bez ręki :/

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Iwona
Jak sie pierniczy to wszystko pokolei..wspolczuje..

Moj tez ostatnio zarobil 400zl i 10punktow tak mu sie spieszylo do domu po 3 tygodniach pracy :-) ale juz jezdzi ,,podobno,, zgodnie z przepisami bo jakby mu prawko zabrali to ja niewiem co by bylo jak to jego praca mozna powiedziec..

Zakochana
Moja tez znowu od 2 dni ma taki ukryty katar. Charczy znowu, slychac ze jej cos tam zalega..tak to nic nie widac ale przed chwila polozylam ja na brzuch oczywiscie zaczela plakac i pieknie gluciorki wyszly.. ale meczy ja to w nocy sie co chwile budzila bo chyba jej splywalo do gardla i kaszlala przez to.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...