Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się wieczorem zalogować to parę zdjęć dodam. Wiadomo że to nie są takie sztywne zasady bo nie da się dopasować idealnie kazdego dziecka. Ja staram się teraz jak już widzę że mija np 1 H zabawy zabierać go do spania zanim zacznie być marudny i to chyba działa bo zasypia szybko i udaje się go odłożyć. Także w dzień jestem zadowolona, duzych porzadkow nie zrobię, ale śniadanie, czy pranie juz tak, a z nocą chyba muszę się pogodzić póki karmię piersią.
Szczepie 5w1 tak jak i córkę. Pneumokoki są obowiązkowe, z tym że ja kupiłam prewenar bo jest na więcej szczepów. Noc minęła bez gorączki, narazie jest ok, tylko odczyn w miejscu uklucia. Ale córka też taki zawsze miała. Mam nadzieję że nic więcej się nie będzie działo. Nad meningokokami nie myślałam. To chyba mozna później. Starszej nie szczepilam.

Odnośnik do komentarza

Cyśka my szczepiliśmy trzy szczepionki - 6w1, rotawirusy ( ustny roztwór) i właśnie pneumokoki.
Na Pneumokoki jest obowiązek zaszczepienia od 2017 r. tyle że masz opcję albo na nfz (uodparnia na 10 szczepów) albo wybierasz płatny wariant - prevenar13 - na 13 szczepów. Ostatnio gdzieś natknęłam się na jakś info, że właśnie te dodatkowe 3 szczepy są najczęściej występujące. Pytałam lekarza o meningokoki i jeśli dziecko nie będzie szło narazie do żłobka to mozna w póżniejszym czasie spokojnie zaszczepić. Wiem, ze np. rota nie można odłozyć na kiedyś tylko cykl zakonczyć - 2 dawki - do 24 tygodnia.

Jakby któraś zamierzała kupić cosik z lodgera to jeszcze dzień promo na limango ;) ja skusiłam się na śpiworek.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

A tytuł któraś chciała jeszcze raz, podaje link https://www.swiatksiazki.pl/dobry-sen-maluszka-6574928-ksiazka.html
Blawatek, tak jest opisane jak wprowadzić rytuały i orientacyjny plan dnia. Wiadomo że ściśle nie da się go przestrzegać ale dobrze wiedzieć ile i o jakiej długości dziecko powinno mieć drzemki. Nam to pomogło już po 2 dniach, wcześniej miałam tak jak wy. Spał tylko na rękach A przy próbie odlozenia po 5 min oczy jak 5 zł. Dosłownie nie schodził z rakbprzez cała dobę bo w nocy też spałam z nim często na siedząco bo inaczej się nie dało. Teraz odkładam i śpi sam 30-40 min więc jak dla mnie sukces. Ja zawsze byłam przeciwniczka książek tego typui mądrości z nich płynących bo ile ludzi tyle metod. Ale teraz byłam tak zdesperowana że się skusiłam i akurat nam pomogło.

Odnośnik do komentarza

Zakochana też lubię stronę "wymagające" i tresci Magdy Komsty - tutaj link, gdzie fajnie tlumaczy pojęcie High need baby -https://www.wymagajace.pl/jak-przezyc-z-high-need-baby/ może akurat ktoraś z mamusiek ma takiego bobasa bardzo wymagajacego. U nas sama nie wiem - da się jakoś odłożyć w dzień (chociaż muszę po karmieniu posiedzieć z nią śpiącą na poduszce do karmienia ok 40 min żeby zapadła w drugą, mocniejsza fazę snu - podczas pierwszej ma kilka razy moro, ale gdy czuje że jest przy mnie to zasypia dalej, po tym czasie można ją odlożyć i czasem spi dłużej a czasem budzi się już po 15 min, (podkówka na ustach i płacz), w nocy spi ładnie sama w dostawce więc może aż tak źle nie mamy... od kilku dni coś się jednak pogorszyło bo preży się w łuk, ciężko ją utrzymać na rekach, przewinąć, przebrać itp jest mega sztywna, podobno coś musialo ją przebodźcować tylko nie mam pojecia co... myślę, czy czasem chrzciny nie mogły na to wpłynąć - dużo ludzi itp. niby ma też duże napięcie w okolicach odcinka piersiowego przez nadal trwający refluks i to może być jej odruch obronny tylko, że aż tak się nie preżyła kiedyś do tyłu.. tylko raczej do przydu jakby chciała siadać. Także u nas nadal z atrakcjami.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Ja też w zasadzie nie mogę narzekać na mojego małego. Wiadomo ma dni że mam ochotę go wystawić na balkon i go tam zostawić ale robi się coraz fajniejszy. Często się śmieje i dyskutuje. Noce ma bardzo różne, raz się budzi co chwilę a raz potrafi dłużej pospać ale już go brzuszek nie męczy. W dzień zdążę sporo zrobić, bo jest spokojny. Uwielbia ze mną w kuchni siedzieć, jest jak zaczarowany. Ostatnio trochę mi wszyscy dziecko rozpuścili noszeniem i zaczął wymuszać to na nas ale już się nauczył że u nas nie ma na to szans. No i odkąd wprowadziłam rytuał moje dziecko o 19 śpi jak zabite w swoim łóżeczku. Bajka, cycek, wieczorna toaleta i spać (ale tylko jak się go szczelnie opatuli w koc). No i od 15.30 staramy się go zabawiać aby nie spał. Ale mam ostatnio problem bo rano robi kupę i zawsze ona mu ucieknie prawa stroną... Codziennie muszę zapierać pajace. A próbowałam różne pampersy i zawsze je staram się dobrze ułożyć. Już mam taką schize że jak słyszę że ciśnie to czekam z nową pielucha :D

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny! u nas po weekendzie z rodzina i dziećmi niestety przeziębienie... jak ja nie lubię tego u takich maluszków! Katar dociągam i zakraplam, maść majerankowa, wyżej położona, oklepuję w razie czego, czasem kaszlnięcie. A ja już się modlę o jak najszybsze przejście tego choróbska. Starsza tez katar i kaszel ale z nią to już mam sposoby i wiem co i jak.

Tez się zastanawiam nad leżaczkiem. Mimo wszystko na prace w kuchni przydałoby się chwile wolnego...bo chustę mimo, że wyjęłam jeszcze nie używam. A Wy chustujecie? Jakoś nie umiem się przełamać.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj dodałam długi post, ale to nie dodało i nie chce mi się drugi raz pisać. Co do leżaczki my mamy huśtawka taka dostaliśmy i super jest, ale raczej nadaje się do pokoju bo duża jest https://m.ceneo.pl/3042205
A tak to mamy jakiś stary bujaczek taki zwykly ktory jest maly i latwo sie go przenosi i tak na 10 min w nim posiedzi jak coś robię w kuchni bądź w łazience ;) A tak to daje na matę. 10 min na jednym 10 na drugim 10 na rękach 30 min drzemka w łóżeczku i w ten sposób mam godz na zrobienie obiadu :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam lezaczek chicco i moj lubi w nim aiedziec. W wyborze kierowalam sie aby nie mial zadnych grajotek. Bedzie w siedzial pare miesiecy wiec zal mi bylo duzo kasy wydawac.
Jesli szukacie fajnej rozrywki i nie macie z kim wypic porannej kawy to polecam Wam Mamy Lamy na you tubie. Choc moim rytualem jest wieczorna herbata z nimi :) skojarzylo mi sie bo w jednym z odcinkow byla wlasnie u nich mowa o high needs baby. Polecam

Odnośnik do komentarza

A na chustę czekam, właśnie jest u kuriera :D Jestem podekscytowana. Chciałabym żeby się nam sprawdziła i przydała. Choć zobaczymy bo mały już zdążył nauczyć się nosić przodem... A jak nie teraz to jak zacznie trzymać główkę to będę układać to na boku na biodrze. Dlatego wzięłam na początek kółkową, bo tak doczytałam że najlepiej na początek zacząć od niej.

Odnośnik do komentarza

My mamy leżaczek kinderkraft https://m.ceneo.pl/61617377;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQiA-4nuBRCnARIsAHwyuPomaNSHy2CbYBQm28nUn0H-eGvA5-ZvTKB6sRw47mKmT4YG_QpYb6gaAmUJEALw_wcB#tab=click
Wersja łóżeczka nie sprawdziła się ale teraz w leżaczku lubi siedzieć. Może dokładnie obserwować co mama robi np w kuchni ;). Denerwują ja tylko te dyndajace zabawki po 5 minutach muszę je ściągać. A jak się pobuja to i też w nim zaśnie. :)

http://s8.suwaczek.com/201908211780.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...