Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Hahahaha genialne, normalnie sie do siebie zaśmiałam.
U nas też mała czasem wyrywa się od piersi albo naciąga sutek jak gumę od majtek, często bywa tak, że albo ciśnie kupę, albo bąka. A czasem bez powodu, to wtykam jej smoczek na chwilę, przy nim czasem się uspokoi i wtedy znowu podaje pierś. Przy histerii to często pomaga.
U nas odruch moro też wciąż jest. I też pediatra mówił, że mała może być nadwrazliwa i nadpobudliwa i żeby uważać jeszcze z zabawkami, karuzelami itp. Też często jak spi i coś lupnie to rzuca rączki do góry, otworzy oczy ale Niezawsze się wybudzi..
Dziewczyny a Macie czasem tak, że jak karmicie jedna piersią to czujecie jak w drugiej te kanaliki mleczne jakby pecznieja i robią się twardsze, trochę bolesne? I w ogóle czy czasem Wasze piersi mają kwadratowy kształt? Bo jak u mnie czasem są przepełnione to właśnie przez te powypychane kanaliki szczególnie przy brodawce, pierś robi się kanciasta..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzięki za wsparcie. Dałam jej na śnie i wypiła z jednego a za 1h z drugiego. Może faktycznie się rzuca bo mam mniej mleka albo jaki skok. Mogę ją karmić na śnie nie ma problemu byleby jadła :)
Strasznie mi zależy na KP synka karmiłam butla najpierw przez cztery miesiące z laktatora a potem mm. Powiem szczerze że nie mogę patrzeć na laktator źle mi się kojarzy.
A jedzenie prosto z piersi to dla mnie nowość i bez porównania, bez tracenia czasu na te odciąganie, mycie, wyparzanie, nie mówiąc o stresie kiedy nie odciagnie sie odpowiedniej porcji.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny.
Nadal nie nadrobilam zaleglosci z forum i nie doczytalam wszystkiegp niestety.
U nas kiepska noc byla bo mala nie chciala spac ani w dzien ani w nocy. A dzis szczpienie i goraczka :( dalam juz 3 dawki paracetamolu bo pielegniarka kazala dac od razu po szczepieniu i potem po 6h niezaleznie czy ma goraczke czy nie...teraz dalam trzecia dawke i podobno ju wiecej nie moge a tu goraczka :( zaluje ze dalam tamte dawki wczesniej a nie czekalam na goraczke.

Kasia88 ja mialam to samo i nie wiadomo dlaczego ... po tygodniu jakos sie unormowalo.no ale sie denerwowalam.

Patrycja a szukalas moze prywatnie fizjoterapeute? Maz mial problem plecami, rodzinny tylko paracetamol. Poszedl prywatnie - jedna wizyta chyba ok 60 funtow ale ulga od razu.

Odnośnik do komentarza

inome Ja takie uczucie (niezbyt przyjemne) mam właśnie jak mleko samo wypływa, czasem przy karmieniu z drugiej piersi, a czasem tak po prostu jeśli mam dłużej niż 1h przerwy między karmieniami w dzień. No i sutki faktycznie mają taki jakby kwadratowy kształt, ale jak skończymy karmić to wszystko minie ;)

bławatek To chyba normalne, że dziecko się zrywa przy hałasie. Artur najbardziej się wybudza jak ktoś kaszle, kicha albo głośno smarka. Zresztą dorośli też się wybudzają od nagłych hałasów, więc nie widzę w tym nic dziwnego. To tylko noworodek śpi tak, że nic go nie rusza, potem ten sen już jest dużo lżejszy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

inome ja też tak mam, że podczas karmienia druga pierś boli i wtedy leci z niej mleko. Na początku to było i bardzo bolesne i dużo tego mleka leciało ale teraz juz to mija i czuję po prostu tę drugą pierś a mleka z niej leci już tylko troszeczkę. Laktacja wreszcie się normuje. A to zjawisko to nie u wszystkim mam kp występuje i wyczytałam, że to się nazywa hiperaktywny wypływ. Mleko samo tryska jak z sikawki z tej piersi co się karmi a z tej drugiej bardzo często właśnie też w tym samym czasie.

Moja Wiola ma już 11 tyg i też jeszcze odruch moro widzę jak śpi i właśnie coś huknie albo starsza czymś uderzy czy krzyknie nagle. Jakoś specjalnie się tym nie martwię - to minie.

MamaRadzia mam nadzieję, że jelitówka już Was opuściła!

bławatek 1 wygląda to na zapalenie piersi - miałam też jak mnie Wiola kopnęła przy przewijaniu. Gorączka ok 38st + ból i zaczerwienienie piersi. Paracetamol to tylko przeciwbólowo działa więc Ci nie pomoże - weź podwójną dawkę ibuprofenu od razu i po 6h znowu (jest przeciwbólowy i przeciwzapalny), zimne okłady na pierś (najlepiej schłodzone i rozgniecione nieco liście kapusty ale każdy zimny okład pomoże np. zmoczony i schłodzony w zamrażarce/lodówce ręcznik albo okład żelowy jak masz) i karmienie z tej piersi (pomimo bólu) żebyś zastoju nie miała. Powinno minąć w ciągu 2 dni, jak nie to lekarz i antybiotyk Cię czeka. Trzymam kciuki żeby minęło!

Odnośnik do komentarza

Hej. No ja już ściągnąłem a 50 ml mleka z obydwu piersi wczoraj dziś już nic. Chyba to koniec piersi rozniaru z przed ciąży. Któraś pisała o diecie bez białka itp ja na tej diecie byłam 7 tyg i nic coraz gorzej. Laktoza występuje w mleku matki i nie da się jej pozbyć. Mój synek jest na Babilon pepti i myślę że pewnie zmienić imy na nutramigen bo Bebilon zawiera trochę laktozy. I niezbyt to znosi . Ogólnie dziewczyny plis pomóżcie co się dzieje z moim dzieckiem przesypiał noc tzn budził się raz około 1-2 a teraz budzi się co 2-3 h. Wcześniej zjadł 120ml a teraz 60-90to już max. I non stop by jadł jest na mm nie chce go karmić mm co 2 h ma już 9 i pół tygodnia powinien jeść więcej a nie mniej

Odnośnik do komentarza

Mój też się szybko wybudza w dzień , chociaż czasami też twardo śpi w nocy raczej jest spokojniejszy

No właśnie dziewczyny jak to w końcu jest z tą całą laktoza i tym co my jemy przy kp.Nie znalazłam ani jednej informacji ,potwierdzającej ,że to co jemy ma jakikolwiek wpływ na nasze mleko .Ja jestem tego samego zdania, chodź już glupieje .Moja siostra np jest pewna że to co jadła miało duży wpływ. O laktozie wiem ,że jest zawarta w mleku matki . Więc dlaczego jak dziecko ma jakiś problem to zazwyczaj mówią żeby zmienić dietę ?

Odnośnik do komentarza

Bławatek ja mierze z odległości ok 5 cm i przesuwam powoli od środka do skroni. I chyba dobrze działa.
Moja mała jeszcze się nie obraca bo ciągle śpi, (zje i śpi chyba moje dzieci uwielbiają spać po mężu) nie ma czasu nawet na naukę trzymania głowy do góry bo od razu się denerwuje(teraz zaczęłam na piłce ja bujać jak pisałyście i jest lepiej ). W nocy śpi mi po 8 godzin, zje i śpi dalej i wstaje koło 8,9, ale starsze też tak spały.
Nas ostatnio też jakiś wirus dopadł wszyscy wymiotowalismy oprócz malutkiej. Trwało to tydzień bo każdy po jednym dniu wymiotował więc nie męczyliśmy się za bardzo.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098ribf18d4fc1.png

Odnośnik do komentarza

Ciekawy aktualny film na youtubie - fakty i mity o laktacji

polecam ;) Jeśli chodzi o dietę a karmienie piersią to co innego jest nietolerancja laktozy przez dziecko (nie ma znaczenia dieta mamy - latoza jest w mleku piersi) a co innego alergia na dany produkt spożywczy - zazwyczaj objaw dodatkowy to uczulnie na skórze dziecka - reakcja na coś konkretnego co mama zjadła - wtedy ma znaczenie dieta. Poglądy na temat wpływu diety w kp się zmieniały na przestrzeni lat - aktualne standardy to - nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiacej - z uwzględnieniem oczywiście obserwowania reakcji malucha na to co jemy. Położne " starszej daty" mają różne zdanie na ten temat i stąd takie odmienne rady.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

bławatek Mój się obraca z pleców na bok, ale z brzucha na bok nie i trochę się boję, że z pleców przeturla się na brzuch i nie będzie potrafił się wrócić. A z tym termometrem to też mi się nie widzi 20cm - szwagierka ma dokładnie taki termometr i często z niego korzystałam - na środku czoła ok. 3cm, nieruchomo - wtedy najlepiej mierzył.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny macie rację... Z tym termometrem nie 20 cm przegielam heh ale nie 5cm ja zawsze mierze aż sobie teraz ozystawilam i jest gdzieś tak z 10cm. Nigdy tak blisko bo pot wysoką gorączką a nawet powiew powietrza zmienia temperaturę z tak bliska może się mylić... Może oddaj na gwarancji kiedyś właśnie czytałam że laska miała taki sam problem i wymienili jej na nowy problem zniknął.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...