Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

My już po szczepieniu. Udało mi się zarejestrować do innego lekarza (nasza pani doktor na urlopie). Ogólnie porażka; lekarz który nic nie mówi i nie wie czym szczepią w ośrodku i pielęgniarka która przyszła niby na zastępstwo i nie wie nic o szczepiące którą szczepi.
Mały oczywiście płakał. Mam nadzieję że teraz już będzie ok. Choć boję się gorączki. Kupiłam termometr bezdotykowy Microlife NC 150 i za każdym razem pokazuje inną temperaturę. Jak mierzyłam wodę to różnica ponad 1 stopień w porównaniu do zwykłego termometru... Nie wiem czy mam go zwrócić czy co

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Ja mialam takie 2 dniowe plamienie, ale przeszlo i na razie cisza. Ostatnio okres dostalam po roku. Biedna jestes Zakochana.
Mam dwa pytania. Pierwsze czy Wasze dzieci maja jakies znamiona? Mojemu na brodzie wyszla taka brazowa plamka okolo pol cm. To normalne?
I drugie pytanie gdybyscie zliczyly ile czasu Wasze dzieci sa aktywne w ciagu doby to ile by to bylo? Polozna mowila, ze okolo 6h powinien byc aktywny, a mi sie wydaje ze jest kolo 4.
Trzamy kciuki za jutrzejsze usg

Odnośnik do komentarza

Zakochana ja przestaje dziś karmić dziś pediatra przepisała nam melko Bebilon pepti alergią pokarmowa. I tak brzuch mnie pobolewa od kilku dni. Co do termometru zrobię zdjęcie jaki ja mam od 5 lat jest niezawodny. Ja piłam piwo bezalkoholowe Okocim i cycki pełne aż za pełne . Jak mam się pozbyć mleka? Dziś dlaam mu ostatni raz pierś. Mam wyrzuty sumienia. Lekarka powiedziała że podjęłam dobrą decyzję. A ja myślę że zabrałam mu coś ważnego tym bardziej że laktaje mam aż aż. I oczywiście skierowanie do poradni alergologicznej . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie, meldujemy się z Dominikiem. U nas wszystko dobrze, tylko czasu mało. Jesteśmy dwie doby po szczepieniu, jednego dnia komplet 6w1, rotarix i prevenar13 i na razie zero odczynów nie licząc senności i nieodkladalnosci ;) bałam się strasznie, ale jest na szczęście ok. Bławatek u Was niestety pewnie NOP płacz nieutulony, podaj paracetamol podobno pomaga.
Co do znamion to U Donia nic nie ma, ale ja za to mam znamię na cała stopę a wiem od mamy ze zaczęło się od małego pieprzyka/plamki, pojawiło się w pierwszych tygodniach życia i rosło razem ze mną. Niestety 30 lat temu nie kazali mamie nic z tym robić i teraz jest za duże żeby usunąć bez przeszczepu. Także nie chce absolutnie straszyć, ale radzę obserwować i w razie powiększania do dermatologa i od razu usuwać. Chyba ze lekarz stwierdzi inaczej. MamaAnia rób nawet zdjęcia i porównuj.
Cyska miałam tak samo z piersiami, ale nie dokarmiałam i tak jak piszą dziewczyny po prostu się uregulowało.
Dominik jest aktywny w ciągu dnia różnie ale ok 4-6h.
A jeśli chodzi o fizjoterapeutę to polecam w 100%. U nas ani rodzinny ani pediatra prywatnie nie mieli zastrzeżeń do Synka ale ja miałam przeczucie, ze lepiej sprawdzić i miałam racje, bo ma obniżone napięcie mięśniowe(wyniki „cesarki na zimno” i mojej tarczycy). Ćwiczymy sobie w domu i już widzę mega postępy, jutro znowu wizyta u fizjo zobaczymy czy podzieli mój optymizm :)
Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza

Iwona29 najważniejsze, żebyś Ty się czuła dobrze z tą decyzja.
Bławatek ja nie wiem co w takiej sytuacji- pewnie przeciwbólowy bym podała - strasznie się boje takiej reakcji na szczepienie i zawsze starsza obserwuje przez nawet 7-14 dni po czy i jak z nią jest.

Odnośnik do komentarza

Mój mały czasami zrobi tylko dwie tldrzemki w ciągu dnia , a czasami 6 , także roznie . My dziś byliśmy u lekarza bo ma krostki na buzi od dłuższego czasu , do tego doszły na główce , a dziś parę czerwonych krostek na brzuszku i plecach . Ale niby jest ok . I tu pytanie do dziewczyn które miały trądzik niemowlęcy , też tak miałyście ?? Na buzi krostki raczej normalne , ale w ciągu dnia zdarza się że są czerwone

My znamiina nie mamy , ale za to jest guz z tyłu głowy po kleszczach , który się jeszcze nie wchłonął i mnie martwi

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny.
Nie zagladalam na forum kilka dni... mialam troche dola. I teraz ciezko was nadrobic.
MaKlar - moja mala tez ma krzywy rowek miedzyposladkowy i na dodatek urodzila sie z tzw doleczkiem sakralnym, chyba tak to sie nazywa. Tylko ze tutaj nic z tym nie robia, nie sprawdzaja na usg... zreszta tak jak Patrycja pisze, tu prawie nic nie badaja, a o usg bioderek moge pomarzyc.
Troche sie teraz boje bo mowicie se w Polsce robia usg kregoslupa jak jest krzywo :(

Odnośnik do komentarza

AggieUK u mnie nikt nie zwrócił na to uwagi a była dokładnie badana. Może tak jak w UK nie ma czym się przejmować... Na USG idę z własnej inicjatywy - dla swojego spokoju. Dobry ortopeda to i bez USG może powiedzieć co z bioderkami.
A z nastrojami- każda z nas ma lepsze i gorsze dni. Ważne, żeby o tym mówić/ rozmawiać. Bo na prawdę nie jesteśmy w tym same!
Patrycjaaa tak u mnie tak wyglądało. Buzia plecy klatka piersiowa głowa. Kąpałem córkę w nadmanganianie potasu na zmianę z krochmalem (ale wole krochmal, bo skóra całego ciała jest wtedy cudowna) a jak wyszło, że je kapałam to przemywałam wacikiem zanurzonym w herbacie z rumianka (tylko sprawdź czy nie uczula).

Odnośnik do komentarza

Czesc Laski! Ja się melduję że żyję i u nas wsio ok ale czasu brak był bo mąż na delegacje wyjeżdżał i trza się było i małą i starszą zająć. Także ten.
Nadrobiłam wszystko ale nie pamiętam która co pisała :/

Pamiętam tylko cyska - gratulacje z przetrwaniem kryzysu - też tak miałam że dziecko się rzucało i wydawało mi się że to przez głód. Ale jak zwymiotowała z nadmiaru mleka to przyszłam po rozum do głowy. Teraz wiem że trzeba odbić ją wtedy (jak MamaRadzia zdaje się) i dalej już je spokojnie :)

Moja śpi ostatnio w nocy ze mną bo po karmieniu na noc na leżąco usypia i już jej nie przekładam do dostawki bo wtedy się skubana budzi - ma body i polspiochy zalozone, przykryta moja kołdrą (w domu mamy ok 21 stopni).

Co do aktywności i spania - co drugi dzień śpi przez pół dnia a tak to kilka krótkich drzemek po 15-30 min. Na szczęście nie płacze.

Ja nie z tych panikujacych więc tylko zlecone USG bioder robiłam a tak to żadnych dodatkowych badań. 2 pediatrow widziało i żaden nic nie mówił więc chyba ok :)

Co do kryzysow/dołków psychicznych - też miewam co jakiś czas jak się drze maluch nie wiadomo o co. Na szczęście szybko wszystko przechodzi ale fakt że trzeba o tym mówić - wtedy jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj mamy 2 miesiące. Jak ten czas szybko leci. Wczoraj wieczorem była dziwna sytuacja. Wykapałam Stasia o 20tej nakarmilam i położyłam do łóżeczka jak zawsze. W ciągu dosłownie paru minut zasnął. Ale po chwili zaczął tak płakać że się taił i był na twarzy cały bordowy tak płakał. Około pół godziny go uspakajalam. Później nie mógł zasnąć. Zasnął dopiero o 1. Nie daje mi to spokoju bo nie wiem co mu było.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...