Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny. Pytanie.
Czy Wasze dzieci maja równe/ proste rowki miedzyposladkowe?? Pamietam, że starsza przy asymetrii miała odchylenie w któraś stronę ale nie pamietam jak duże.
Młodsza zauważyłam tez ma. Wczoraj fizjo powiedziała, że to może być jeszcze z asymetria ulozeniowa związane i się wyrówna ale może być uroda lub czymś innym i to coś inne mnie zastanowiło... nie chce się nakręcać wiec jutro jednak idę na usg stawów biodrowych i przy okazji zapytam się o ten rowek...

Odnośnik do komentarza

Nigdy na to nie patrzyłam i pierwszy raz o tym słyszę że to ma znaczenie. Jak będę przewijac to popatrzę.
Na katar my mieliśmy wodę morską w kropelkach i regularne odciaganie odkurzaczem zlecone. Ale on miał dużo glutkow z czasów jak się mu mleko wracalo. Mały dziś kichnal 2 razy i zakaszlal i ja już w panice. Mam nadzieję że tylko się zakrztusił ślinka.
A wiecie co, pierwszy raz się skusiłam na piwo 0%, takie zwykle nie smakowe i powiem wam że miałam takie pełne piersi w nocy a mały budził się co 2 h. Gdyby spał dluzej to bym musiała chyba odciagac. Może to zbieg okoliczności albo coś w tym slodzie jest ;)

Odnośnik do komentarza

MamaAnia
My tez walczymy z katarem. Ja robię kilka razy dziennie inhalacje z soli fizj. I potem odciągam gile, dobrze działa też jest woda morska w atomizerze. Puki co ładnie wszystko wychodzi.
Z mlekiem też słyszałam że pomaga, ale nie próbowałam.

MaKlar
Mikołaj ma jeszcze mocną asymetrie ulozeniową, więc wszystko puki co ma jeszcze krzywe:(
Dziewczyny a kiedy u Was asymetria zniknęła? Nie wiem czy już się martwić czy jeszcze poczekać ?:)

Beza
Na długo ta poducha? Mam nadzieje że to w miarę wygodne dla dziecka...

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Jestem przerażona ,że tak wszystko sprawdzacie , ja miałam wizytę kontrolną ale u swojego lekarza , niby coś tam sprawdzala , ale żadnego USG bioderek tutaj nie ma , lecimy do Polski jak będzie miał 3 miesiące więc na pewno pochodzę po lekarzach , mam nadzieję ,że to nie za późno ?

Ja mam pytanie odnośnie szczepionek , drugą szczepionkę powinien mieć w 12 tygodniu , 12 tygodni będzie miał 23 listopada , w ten dzień lecimy do Polski ale aż na miesiąc , zdarzyło wam się zaszczepić wcześniej ? Bo już się stresuje a nie będę go szczepić przed samym lotem no bo wiadomo ..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, które nie karmią piersią, jakie mleko podajcie swoim maluchom?

U nas 5 tydzień leci, do tego czasu piersi były pełne, a od 3 dni nagle są miękkie, mały zjada mleko z jednej piersi w ciągu 5-10 minut i zaczyna się denerwować, prYstawiam już do dwóch, ale w drugim tez jakby było mało i się denerwuje, puszcza sutka i zaczyna bardzo płakać. Nie wiem co robić... odżywiam się dobrze, pije wystraczającą ilość płynów i nie mam żadnych stresów. Muszę dziś zakupić jakieś mleko, bo jak znowu w nocy będzie taka akcja, ze mały się nie naje i będzie płakał to nie wiem co zrobię.
Miała któraś taka sytuacje??? :(
Tak bardzo chciałam karmić piersią, ze teraz siedzę i płacze.... nie mogę się uspokoić.

Odnośnik do komentarza

cyśka to normalne że w pewnym momencie piersi stają się miękkie. Laktacja się unormowwła, piersi wiedzą już ile mleka potrzeba i tyle go będzie. Spokojnie. Po prostu nie ma już nawału a pokarm jest produkowany w momencie ssania. To najczęstszy moment, gdy matki podają mm bo myślą, że nie mają mleka. Uwierz, że ono tam jest, nie zniknęło.
A to że mały rzuca się przy piersi to może być ten słynny skok rozwojowy lub inne jego emocje. Mój też się czasami rzuca i wścieka, wypluwa pierś po czym znowu chce ssać. Sam nie wiem o co mu chodzi. Ale ja już wiem że to jest normalne i tak będzie jeszcze nie raz. Trzeba to przeczekać i zaraz znowu będzie pięknie jadł. Poczekaj kilka dni z tym mm. (jeśli chcesz kp, bo ja oczywiście nie zmuszam ☺️). Mówię tylko z własnego laktacyjnego doświadczenia, że to nie jest żadna anomalia a normalny etap w kp. Chyba każda musi przez te momenty przejść podczas kp. Ale mleko na pewno jest i nie zniknęło, jeśli do tej pory karmiłaś piersią ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Cyśka spokojnie, wszystko jest ok. Tak jak Cobra pisze, około 6 tygodnia laktacja się normuję, kończą się twarde, cały czas pełne, cieknące piersi. Jestem na tym samym etapie co Ty. Mój Mikołaj też był podenerwowany przy cycu ze dwa dni, i też myślałam że faktycznie z głodu. Stwierdziłam że zrobię test, odciągnęłam więc laktatorem mleko i wiesz co- było tyle co zwykle!! A jeżeli to kryzys laktacyjny to niedługo minie.
Jak się poczujesz pewniej to kup sobie jedną saszetkę mm, i spróbuj dać małemu po kp, wtedy zobaczysz czy rzeczywiście jest głodny ( a przy okazji sprawdzisz czy toleruje to mleko).

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Mam doła, Karmie tylko piersią często i dużo. W nocy przerwy są max 3 h. A mimo to tak jak się obawiałam okres już przyszedł :( i tak później niż poprzednio bo wtedy to zaraz po połogu a teraz jest 12 tydzień więc Wow, ale się nacieszylam spokojem. No cóż, widać mój organizm bardzo chce być plodny, szkoda tylko że ciążę tak kiepsko znosi :/ no i boli mnie brzuch że musiałam wziąść apap a tu małego trzeba nosić. Czemu wszystko jest przeciwko mnie. Nienawidzę mieć okresu.

Odnośnik do komentarza

Skakanka za dwa miesiące kontrola i mam nadzieję ze już będzie poprawa i nie będzie musiał jej nosić. Co do wygody to trudno powiedzieć co druga noc jest płacz i chodzi spać 4-5 i dzisiaj właśnie tak było podejrzewam ze poducha też się do tego tej nocy przyczynila.
Anna133 przypomniałaś mi u nas po urodzeniu też coś wspominali o USG tyle ze co dzień inny lekarz i przy wypisie nic nie napisali żadnego skierowania. A to USG rdzenia kręgowego robiłaś u doktora Szopinskiego w Łańcucie i jakbyś mógł napisać ile kosztuje to usg. Bo raczej na NFZ się nie wyrobimy w 4tygodnie. Długo trzeba czekać na wizytę u doktora

Odnośnik do komentarza

Beza pierwsze usg miala.w szpitalu i bylo ok ale dostalam skierowanoe do chirurga na nfz wizyta byla na drugi dzien lekwrka powoedziala ze wszytsko ok,potem poszlam.na bioderka i usg komplekoswe do rusina i tez wszystko ok ale nie wykonal mi rdzenja bo powoedzial ze jest ok,ale dla spokoju pojechalam do szopinskiego on jest chirurgiem i zrobilam mi kompleksowe usg i dokladna oceną kręgsupa o jest ok i pytalam czy to jeszcze coa badac powoedzjal ze nie.uprosilam.babke zeby mnie szybko wcisnela i w sumoe czekalam 2 tygodnie bo pozniej jiz bylby rdzen noe do oceny max do 3 miesiecy trzeba wykonac.udalao sie ze bylam wpisana 1.na liscie.wizyta 150 zł

Odnośnik do komentarza

Znalazłam na jutro termin (zwolniło sie miejsce, jakby nam pisane było) i będzie sprawdzony ten rdzeń kręgowy. Trzymajcie kciuki dziewczyny! Od razu zrobię kompleksowe sprawdzenie usg brzucha i przezciemiaczkowe (żałuję, że w szpitalu nie robili)

Cyśka ja tak mam od dwóch, trzech tygodni, że nie czuje pełnych piersi.. nabrzmiewają jakby na chwile gdy mała ma porę jedzenia ale jak jej nie przystawię to jakby wiotczeją.... widocznie produkowane jest mleko na bieżąco!

Odnośnik do komentarza

Przed szczepieniem w szpitalu prosilam o usg wiec babka mnie wziela na usg i zrobila malej usg brzucha glowy i rdzenia.powiedziala ze wdg niej jest ok ale dostalam zapobiegawczo skoerowqnie do chirurga .po 3 dniach mialam termin chirurga bez kolejki weszlam ale.ona tylko pooglodala podotykala i tyle powoedziala ze jest ok.a ja jestem z tych panikujacych wiec jeszcz e 2x bylam.na usg .naczytalam sie na internecie glupot i wolalam sprawdzic lekarz mnie opierdzielil ze czytam glupoty.w sumie 300 zł wydqlam ale.jest3m spokojna

Odnośnik do komentarza

Ja też z tych panikujacych... wiem, że usg ciążowe miałam robione przez najlepszych w Polsce i chce wierzyć, że jakby cokolwiek było nie tak to by mi powiedzieli. W szpitalu 3 lekarzy badało plus 2 pediatrów już ja widziało i badało wiec gdyby coś było to jednak by może ktoś powiedział. Dla swojego spokoju zbadam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...