Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Bławatek
Mnie się wydaje że jezeli maluch nie jest jakoś specjalnie narażony na zarażenie (czytaj przedszkolak w domu) to ja bym spokojnie poczekała.
Nas w przychodni zapisali dopiero na 8 tydzień na pierwsze szczepienie.

Inome
Kąpiel, cyc, a potem bujanie na rękach do zaśnięcia :( czasem trwa to około godziny, czasem 10 minut, wtedy odkładam z szumisiem do łóżeczka.

Anna133
Może to spanie na brzuszku będzie dobrym sposobem na drzemki :) oby :) Tylko z tą kupą słabo, ale może to zbieg okoliczności? Niby właśnie w tej pozycji dzieci sobie jakby same masują brzuszek i wszystko powinno wyjść gładko..
Ja nie daje nic. Niby według wytycznych, dzieci na kp do 6 miesiąca nie powinny być dopajane.

Cyśka
Pięknie wyglądacie! Co do jelitowki to wydaje mi się że 2 tygodnie to dużo. Ewentualnie bym pilnowała żeby koleżanka myła ręce przed wzięciem Małego.

Mama Radzia
Ja też mam takiego cieplolubnego typa:))
Przez pierwsze 3 tygodnie nie wiedziałam czemu płacze po kąpieli, nawet cyca nie chciał, okazało się że chyba było mu zimno, bo od kiedy go przykrywam kocykiem do karmienia to jest ok.
W nocy śpi o wiele spokojniej, jak go porządnie przykryje, najlepiej swoją kołdrą :))

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Ja też myślę że 2 tyg to już na spokojnie. Mój śpi w body, pajac, rożek i kołderka, a teraz odkąd już palimy to 2 noce bez rozka. Chyba z niego wyrasta bo jak owine to tylko do pasa jest otulony. A on lubi być cały i ciepłego więc teraz owijam kołderka i końce wkładam pod materac żeby sobie na głowę nie nałożył. Ale kołderka taka cienka lekką do kołyski. Często jeszcze w nocy jak płacze to ładuje z nami w łóżku. Zauważyłam że najlepiej się mu właśnie śpi przytulonym i otulonym. Wietrze tylko w dzień bo po południu to już śmierdzi dymem jak sąsiedzi zapala, mają za duży piec i jak naladuja pełno to zamiast się palić to się kopci. Zamiast zakazywac palić w piecach i zmuszać ludzi do ogrzewania prądem powinna być jakaś kampania edukacyjna jak prawidłowo palić drewnem. U nas wszystko spała się w piecu i dymu praktycznie nie ma a niektórzy nawala węgla do pelna i potem się to kopci tylko zamiast ładnie spalac. Po 16 już nie da się otwierać okien. Więc byle do wiosny :)
A i jeszcze odkryłam sposób na lepsze zasypianie malucha. Może się wam przyda. Biorę to na ręce, przytulam, oczy zakrywam pielucha lub czapka jak jestem na zewnątrz i wtedy jak jest senny to moment zasypia. Co prawda nadal śpi na rękach i wózka nie akceptuje ale wciąż liczę że jakoś to ogarniemy :)

Odnośnik do komentarza

Cyśka, 14 dni wg mnie jest ok na wizytę.

Ja byłam dzisiaj z moja 7 tygodniową córeczką u zaprzyjaźnionej fizjoterapeutki. Sprawdziła malucha i jest ok ( w sensie nadal ma asymetrię ułożeniową poporodzie, ale sprawnie schodzi do centrum i łapie symetrie, wodzi wzrokiem) podpowiedziała pare trików pielęgnacyjnych, żeby wzmacniać dobrą postawę. Ogólnie polecam. Chociaż przy każdej takiej wizycie mam z tylu głowy- a jak mnie moja mama wychowała bez tylu specjalistów???!!!

Odnośnik do komentarza

Właśnie miałam podać linka z allegro ale mnie uprzedzilas :)
My kontrol bioderek mamy mieć po skończeniu 3 miesiąca czyli już za 2 tyg. Poprzednio było dobrze ale rutynowo tam zlecaja 2 wizyty. Mam nadzieję że dalej będzie dobrze bo przez to że ciągle na rękach noszony to ta żabka nie była pilnowana :/

Odnośnik do komentarza

U nas znowu dzisiaj ciężki wieczór, a myślałam, że kolki mamy już z głowy... Mam nadzieję, że to jednorazowy nawrót. Dzisiaj w końcu kupiłam woreczek do pobierania moczu i jutro będę próbowała coś złapać, bo mamy skierowanie na krew i mocz.
Zastanawiam się jeszcze czy Artur nie ma wzmożonego napięcia mięśniowego - czy któraś z Was przerabiała ten temat? Pediatra to rozpoznał czy same coś podejrzewałyście? Czy ma sens taka profilaktyczna wizyta u fizjoterapeuty? On będzie potrafił to sprawdzić?

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Tak! Wizyta profilaktyczna u fizjo ma sens. Obie moje córki są przykładami, że warto. Ponieważ każde wymaga innej a jednak podobnej pielęgnacji dlatego warto iść i wprowadzić „małe zmiany”
Mam koleżankę, której 3 dziecko było młodsze o 20 lat od jej 2 starszych i to ona mi poleciła wizytę z pierwsza- tłumacząc, że gdyby 20 lat temu byli fizjoterapeuci to by jej starsze dzieci nie miały problemów ze stopami kolanami czy kręgosłupem na późniejszym etapie życia...

A jak masz wątpliwości to zawsze je dobrze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Cyśka faktycznie bosko wyglądacie :) Też spodobał mi się pomysł ze skarpetmi :D
Co do smoczków bibs to ja wrzucałam fotkę - zmieniam co ok 3 tyg - po tym czasie około u mnie pęcznieje końcówka.
My byliśmy już u jednego fizjo w 3 tyg i było wszystko ok, ale idziemy jeszcze do drugiego w tym tyg - też uważam, że warto poprostu profilaktycznie udać się na taką wizytę - kidyś byłam na warsztatach z fizjoterapeutką, która twierdzila, że dlatego są teraz takie kolejki do spacjelistów, bo dawniej nikt nie inteserował się tymi tematami od okresu niemowlęcego a jest to najlepszy czas, żeby ewentualne problemy ortopedyczne, wady postawy itp. wykluczyć w przyszłości.
Jest jeszcze coś takiego jak lekarz osteopata - też pomocny przy kolkach i innych problemach niemowlęcych - ja zamierzam się chyba wybrać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...