Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

MamaRadzia
bławatek Ja szczepiłam 6w1+Rotarix+Prevenar13 i zapłaciłam 820 zł, samo 6w1 to chyba ok. 240 zł. Wszystkie 3 szczepienia w 1 dzień, mieliśmy tylko w nocy stan podgorączkowy ok. 37,5, nic nie podawałam, przeszło samo. Meningokoki chyba później się szczepi.

Dziękuję za odpowiedź.

Dajecie coś zapobiegawczo na gorączkę? Położna mi coś wspominała żeby dać jakieś kropelki (nie pamiętam nazwy).

Od jakiej temperatury należy podać coś na gorączkę?

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Od 38 dopiero coś można podać. Mi tez spędza sen z powiek temat szczepień. W zeszłym tygodniu byliśmy na 5w1 mały ma cały czas katar ale pediatra kazał zaszczepić o dziwo maly nie miał ani gorączki ani żadnych niepokojących objawów. Za tydzień szczepimy na rotawirusy a 22 na pneumokoki. Nasz pediatra jest zdania że nie powinno się łączyć szczepień. Zostaną nam meningokoki ale nie wiem kiedy będzie mały zaszczepiony. A na gorączkę lekarz polecił apap forte w syropie bo jest mała dawka. Pozdrawiam Was serdecznie.

https://www.suwaczki.com/tickers/ox7ndqk33nj168iz.png

Odnośnik do komentarza

zakochana mi też się otworzyła pierwsza strona i też zglupialam :D

A co do okresu, to kiedyś czytałam że nie pojawi się dopóki karmi się piersią, ale przerwy między karmieniami nie może być dłuższa niż max 3 godz w nocy również. U mnie się to sprawdziło, bo po synu dostałam okres dopiero po roku, bo dopiero wtedy przesypiał mi w nocy te 3 godziny. Z córkami też okres był wtedy, gdy dłużej spały czyli około 7 miesiąca. Zobaczymy jak będzie teraz.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Arlusek ja miałam właśnie taka jakby czerwona narośl ale to już będzie ze dwa tyg temu...znikła po kilku dniach ale tez piekla...myślałam że zrobiła mi się od jednych majtek bo akurat szew od nich mi tam ocierał ale teraz już nie wiem...w każdym razie znikło samo. Ja miałam zapisane jeszcze globulki mucovagin czy jakoś tak i powiem że one mi pomagały bknmialy w składzie kwas hialuronowy i ładnie nawilzaly że że wiadomo w nocy się "wylewały" to i na Blizne dobrze działały. Mi zagoilo się już wszystko a w niedzielę było 7 tyg.

Dziewczyny ja zamykam z innej beczki czy któraś bierze już tabletki antykoncepcyjne karmiąc? Mi lekarz przepisał Limetic dziś za zynam brać ale boje się niekontrolowanych plamien czy krwawień...koleżanka brała i skończyło się na krwawieniu przez trzy miesiące min stop i czyszczeniu na koniec...trochę mnie nastraszyła...

Co do szczepień to my szczepilismy 6w1 i rotawirusy zapłaciliśmy 440zl kupowaliśmy szczepionki sami jezdzac do kilku aptek bo ceny różnią się nawet o 50 zł...byłam w szoku....

Odnośnik do komentarza

blawatek forum samo przenosi do kolejnych działów w miarę jak dzieci rosną :)

night ja nie używam tabletek anty i po pierwszej córce też nie używałam więc nie pomogę. Z drugiej strony nie słyszałam nigdy o takim krwawieniu po ale też nie interesowałam się tematem :/

Co do szczepień to my ostatecznie tylko 5w1 za 180zl szczepilismy i pneumokoki darmowe (miałam kupić prevenar ale przychodnia zaskoczyła mnie telefonem o terminie i zapomniałam w końcu dokupić). Malej nic po nich nie było (temp 37,5) tyle że przespała prawie cały dzień - budziła się tylko sama na karmienie.

Odnośnik do komentarza

Cobra, w czasie kiedy okres przyszedł karmiłam dużo i często bo miałam glodomora. Więc u mnie się nie sprawdziło. Teraz karmię jeszcze częściej tylko po mniej ml więc zobaczymy.
Anty nie używam, ale o takim długim krwawienie nie słyszałam. Widocznie miała źle dobrane dawki.
A Wogole wasze libido jeszcze istnieje? Moje jest na poziomie 0. A w weekend miałam chyba pierwszą owulacje patrząc na śluz, czy mogą być owulacje bez okresu, chyba nie? To pewnie za 2 tyg powitam krwawą mary :/ Z jednej strony dobrze bo wiadomo kiedy dni płodne. Ale póki co i tak mi to niepotrzebne więc wolałabym jeszcze bez tych boli pobyć.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Cały czas Was czytam w miarę możliwości, ale czas ograniczony totalnie. Tatuś był z nami miesiąc w domu i w końcu wrócił do pracy, bardzo mi go brakuje, bo zawsze miałam druga rękę do pomocy w każdej chwili i od porodu każdy wieczór po karmieniu był mój, mogłam iść spokojnie wziąć kąpiel, zadbać o siebie itd, bardzo dużo to daje.

Mały w końcu od kilku dni nie ma kolek i się nie meczy, a co najlepsze niby ma nietolerancję laktozy, a w sobotę będąc u rodziców troszkę poleciałam i zjadłam śledzie w śmietanie, gołąbki z kapusta, siostra zrobiła deskę serów i tez jadłam, miód i papryki z serkiem, małemu nic nie było i do dxis nic nie jest, a przez ten czas non stop się głodze i uważam co jem, bo położona wmówiła mi, ze to przeze mnie mały się męczył ...

Co do antykoncepcji to pierwsze słyszę... Ale tez chce stosować, wiec temat przede mną. Dziś mija 4 tygodnie od porodu i w zasadzie nie mam już żadnych odchód poporodowych i zastanwiam się, czy to dobry czas na sex? Czy lepiej jeszcze poczekać te 2 tygodnie do wizyty??

Odnośnik do komentarza

zakochana owulacja jest zawsze przed okresem ☺️ najpierw owulacja, potem okres. Dlatego tak często zdarza się ciąża szybko po porodzie jeszcze przed okresem ☺️
Jak chciałam zajść w ciążę to badałam u siebie owulacje. Jak była owulacja, to wiedziałam, że za 13 dni będzie okres co do dnia.

cyśka jest już nas kilka, które mają za sobą "pierwszy raz" ☺️ jeśli chodzi o libido to jakieś ogromne nie jest ale też nie zerowe. Takie, że nie muszę się zmuszać (nigdy tego nie robię) ale to z nie rzucam się sama na męża :D

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

U mnie też jakoś brak czasu - jeszcze męża totalnie rozłożyła choroba i martwię się, żeby Malutka nie złapała. My jednak mamy szczepienie w czwartek - coś pokręciłam z terminami... też zamawiałam szczepionki w aptece - taniej niż w przychodni. A to nie jest tak czasem, że od grudnia 2016 szczepienie na pneumokoki jest obowiązkowe pod karą grzywny... (może coś pokręciłam) chyba, że są przeciwskazania. Tak taż się zastanawiam jak zaczęłyście pisać, o tym czy wszystkie 3 rodzaje szczepionek na raz... sama nie wiem podobno nie jest to niebezpiecznie duże obciążenie. Plus, że wystarczy jedna wizyta i uniknięcie kolejnego stresu dla dziecka za np. dwa tyg. Raczej pozostanę przy opcji wszytko za jednym razem (6w1,pneumo,rota).
Patrząc na Wasze wpisy o usypianiu dzieci w dzień myślę sobie, że faktycznie co Maluszek to inaczej, może też doczekam się kiedyś "spokojniejszego" wariantu zasypiania ;) Narazie po odbiciu krzyk, płacz i noszenie ok 40 min aż zaśnie, bo wszytko się cofa do gardła i ją drażni.
A mam pytanie czy choroba np. mocne przeziebienie lub grypa jednego z rodziców może być przeciwskazaniem do szczepiania? Trochę głupio to brzmi, ale zaczynam się zastanawiać, czy czasem Mała się nie zarazi a jeszcze nie będzie objawów... i zostanie zaszczepiona...

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Cobra wiem że owulacje przed okresem :D dlatego piszę że pewnie za 2 tyg przyjdzie. Chodzi mi o to czy po połogu może być śluz jak owulacyjny, a jednak to nie ovulacja? Wiesz, do tej pory przy ovu mnie bolało i stąd wiedziałam, na śluz specjalnie nie zwracalam uwagi bo jak chciałam zajść to robiłam po prostu testy ovulacyjne. Teraz mnie nie bolało i ludze się że może to nie to ;)

Odnośnik do komentarza

Hej Mamuśki mam pytanko do tych co USG bioderek mają już za sobą powiedzcie jak wygląda badanie ile trwa czy rozbierają dziecko całkiem czy tylko dół? Nie wiem jak się na jutro nastawić i jak ubrać mała bo jak strasznie płacze np. po szczepieniu to ciężko jej cokolwiek założyć...i nie wiem czy pajaca czy może body i spodenki bo wtedy nie ściągną wszystkiego...dajcie znać jak to u Was było!

Odnośnik do komentarza

Jak piszą dziewczyny. Rozebrany od pasa w dół. Lekarka odpiela pampers i najpierw manualnie sprawdzała ułożenie bioderek. Potem kladlam gi na stół specjalny i tam miał podciagniete body i rozpieta z jednej strony pieluche. Najlepiej ubrać moim zdaniem body i polspiochy. Szybko się naciaga. Ewentualnie cały pajac jak wolicie. Generalnie mój nie cierpi ubierania przez głowę resztę toleruje troszkę lepiej. Na szczepienie ubieralam body kopertowe i obyło się bez płaczu przy badaniu.

Odnośnik do komentarza

Hej użyłam dziś pierwszy raz tych RUREK WINDY. Mały był tak niespokojny szkoda mi go było mąż sam zdecydował bo ja się bałam. I powiem wam 5sek. I cisza dziecko jak zaczarowane włożyłam poczekałam i syyyyyk. Poszło wszystko nawet kupka a potem jak wyjęliśmy to poszła reszta. Polecam mama które mają problem z gazami u maluszków czy trudnościami z zrobieniem kupki.

Odnośnik do komentarza

Anna u nas powiększona miedniczka nerki po narodzinach była na 9 mm a teraz w usg kontrolnym miesiąc po - 8. Istotne jest to, że się nie powiększa. My w szpitalu dostaliśmy zalecenie kontroli po miesiącu właśnie w usg a gdy się będzie powiekszać - wizyta w poradni urologicznej. Podobno, gdyby były to wartości powyżej 10 mm, należy już udać się do poradni a tak tylko okresowe usg. Takie powiększenia Układu Kielichowo Miedniczkowego mogą skutkować podobno częstszymi infekcjami układu moczowego. Lekarka pojaśniła nam, żebyśmy ewentualnie zwracali uwagę na to jak nagle dziecko będzie nadmiernie pobudzone nocą, będzie temperatura itp.wtedy zdobić badanie moczu. W sumie istotne jest też czy podczas badania dziecko ma pełny pęcherz - wtedy to poszerzenie może być większe na usg. A to już dwa razy byłaś i dr R.na usg? Je nadal jestem przed pierwszą wizytą jeszcze ;) Zrób sobie za kilka tygodni ponowne usg nerek i zobaczysz czy się zmieniszy czy utrzyma i zapytaj pediatry o to przy okazji myślę, powinien dać skierowanie na usg - będzie za nfz. Ale myślę, że u " Ciebie" to poszerzenie jest dość małe, więc nie wiem czy ma znaczenie i czy może dać jakieś objawy. A jak z tym zagazowaniem - nadal wyszło z usg, źe jest?
Night my tez jutro bioderka - dzięki za pytanie odniśnie ubranka - skorzystam z rad dziewczyn :) Będzie body i półśpiochy.
Iwona ja mam już jakiś czas kupione te rurki, ale naczytałam się, żeby stosować rzadko, aby brzuszek się nie przyzywczaił i sam sobie radził z gazami. Kiedyś jak byłam sama i próbowałam to zaaplikować, ale jakoś mi nie wyszło... zresztą się bałam i jak będzie potrzeba to mężu będzie działał. Myślę, że gdy jest naprawdę źle to warto je faktycznie użyć. U nas w mieście w aptekach ciężko je dostać także lepiej sobie zamówić przez internet i miec w gotowości ;) Chociaż my znaleźliśmy w sumie stacjonarnie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Sasanka88
Anna u nas powiększona miedniczka nerki po narodzinach była na 9 mm a teraz w usg kontrolnym miesiąc po - 8. Istotne jest to, że się nie powiększa. My w szpitalu dostaliśmy zalecenie kontroli po miesiącu właśnie w usg a gdy się będzie powiekszać - wizyta w poradni urologicznej. Podobno, gdyby były to wartości powyżej 10 mm, należy już udać się do poradni a tak tylko okresowe usg. Takie powiększenia Układu Kielichowo Miedniczkowego mogą skutkować podobno częstszymi infekcjami układu moczowego. Lekarka pojaśniła nam, żebyśmy ewentualnie zwracali uwagę na to jak nagle dziecko będzie nadmiernie pobudzone nocą, będzie temperatura itp.wtedy zdobić badanie moczu. W sumie istotne jest też czy podczas badania dziecko ma pełny pęcherz - wtedy to poszerzenie może być większe na usg. A to już dwa razy byłaś i dr R.na usg? Je nadal jestem przed pierwszą wizytą jeszcze ;) Zrób sobie za kilka tygodni ponowne usg nerek i zobaczysz czy się zmieniszy czy utrzyma i zapytaj pediatry o to przy okazji myślę, powinien dać skierowanie na usg - będzie za nfz. Ale myślę, że u " Ciebie" to poszerzenie jest dość małe, więc nie wiem czy ma znaczenie i czy może dać jakieś objawy. A jak z tym zagazowaniem - nadal wyszło z usg, źe jest?
Night my tez jutro bioderka - dzięki za pytanie odniśnie ubranka - skorzystam z rad dziewczyn :) Będzie body i półśpiochy.
Iwona ja mam już jakiś czas kupione te rurki, ale naczytałam się, żeby stosować rzadko, aby brzuszek się nie przyzywczaił i sam sobie radził z gazami. Kiedyś jak byłam sama i próbowałam to zaaplikować, ale jakoś mi nie wyszło... zresztą się bałam i jak będzie potrzeba to mężu będzie działał. Myślę, że gdy jest naprawdę źle to warto je faktycznie użyć. U nas w mieście w aptekach ciężko je dostać także lepiej sobie zamówić przez internet i miec w gotowości ;) Chociaż my znaleźliśmy w sumie stacjonarnie.
hej u mnie jedna 5mm drug 6mm.zrobilam badanie moczu i jest ok.bylam w lancucie i ten lekarz to stwierdził.dla rusina takie powiekszenie bylo ok albo nie widzial
Odnośnik do komentarza

Hej! Czytam czytam i dopiero napisze co u nas.
Ja po wizycie u Pani ginekolog. Miło, przyjemnie ALE na wizytę do urofizjoterapeutki już się umówiłam. „ Trochę się rozeszło tu na dole” jak to mi moja pani prof powiedziała. Będę ćwiczyć!
Z ciekawych rzeczy to pokazała mi przyrząd z Anglii do badani piersi - rewelacja! Podświetla się pierś i robi zdjęcie i widać czy są zmiany czy nie. Przede mną była pacjentka która nie wyczuła u siebie zmiany na 10mm, dzięki temu urządzeniu (nie pamietam nazwy, ale wyglądem przypomną golarkę) odrazu poszła na usg piersi i się potwierdziło ze ma guzka! Nauka dla nas wszystkich- badamy się dziewczyny i dbamy o siebie!!!

Z moja panienka lepiej (katar no cóż ciągnie się jednak...) ale i nie lepiej - od dwóch dni nam koncertuje! Od 19-22 we wtorek i od 24-3 w nocy! Nie wiem o co chodzi bo je w międzyczasie, masowanie, noszenie i biały szum nie pomaga. Na ten moment myśle ze to skok rozwojowy, ale jeszcze jedna taka noc/ wieczór nas no cóż wymęczy....

My na usg bioderek dopiero w 3 miesiącu- wg naszego pediatry nie ma potrzeby, a chrząstki w 6-8tyg są tak małe i tak dalej... posłuchałam.. idę dopiero w listopadzie.

Poza tym dzisiaj spacer dla siebie i kawa z ciastkiem w kawiarence ulubionej.

Miłego dnia dziewczyny! Zróbcie coś dzisiaj dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...