Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

MamaAnia Ja nie śpię na poduszce, bo nie lubię, mam tylko jaśka pod głowę i Artur też leży na płasko.

Panda Artur też tak mądrze patrzy i od kilku dni się uśmiecha jak do niego mówię :) mówi age, agu, a dzisiaj w nocy oderwał się na chwilę od cyca, popatrzył mi w oczy i powiedział bu. Śmiesznie to wyglądało, jakby chciał mnie przestraszyć xD

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za informacje odnośnie smoczków i butelek !!!

Powiem Wam że moja Laura te już ładnie łapie kontakt wzrokowy i rozpoznaje mnie i Tatusia wczoraj Tata pierwszy raz poszedł do pracy i zostałam z Mała sama ale jak weocil z pracy to Laura nie mogła oderwać od Niego wzroku hehe a Tata tak się stesknil że od 15 nie dał mi już dziecka chyba że do karmienia hehe

Odnośnik do komentarza

My kupiliśmy małemu książeczkę z obrazkami kontrastowymi i chętnie się nimi przygląda :) oczywiście przy okazji i tak marudzi. Co Wy robicie z maluchami jak ma takie humorki? Bo już nie wiem czy mam go kłaść, nosić, przykładać do cyca... Brak mi pomysłów. I też mi ulewa, jednego dnia bardziej, innego mniej. Dziś był ten dzień bardziej. A dziś w nocy zmieniałam chyba ze 4 bodziaki bo wszystkie przesikiwał pomimo że praktycznie co godzinę mu zmieniałam pieluchę. Strasznie dużo sika.

Odnośnik do komentarza

Butelka lansinoh a smoczek difrax dla wcześniaków póki co. Dziewczyny których dzieci widzę na cycu, nie bójcie się dac smoczka, to naprawdę pomaga. Mój w końcu go złapał i dzięki temu możemy zrobić przerwy w karm8eniu i mniej ulewa. Wybawienie. U nas od 3-6 tyg była masakra więc długo ten skok miał. Dziś już znowu brzuszek bolał i mało śpi. Cały dzień na rękach.

Odnośnik do komentarza

Moja skóra po po porodzie nie wyglądała dobrze. Większość kosmetyków drogeryjnych zaczęło mnie uczulać... Od pewnego czasu używam podkładu mineralnego z eshopannabelle. Koloryt jest jednolity, a podkład utrzymuje się cały dzień.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, ale miałam do nadrobienia, cieszę się, ze już wszystkie dzieci na świecie, Gratulacje kolejnym Mamusiom i zdrówka dla Was.
U nas różnie... Mały ma lepsze i gorsze dni, i chwile. Z karmieniem mieliśmy kryzys z jedna piersią, nie chciał ssać ... udało się dzisiaj opanować sytuacje z pomocą siostry, pomagała mi go dostawić w różnych pozycjach, uspokajała go i wtedy dostawialam i poszło. Tak czy inaczej 12.09 mam wizytę u doradcy laktacyjnego. Doniu ma dzisiaj 3 tyg a mnie nadal bolą sutki, nie tak jak wcześniej ale dyskomfort jest. Tez mamy problem z uleganiem, odbijam małego różnie, jak się uda to w połowie karmienia i później pozwalam już mu zasnąć przy cycku. Ma tez trądzik niemowlęcy...ale smaruje emolium krem specjalny i chociaż go nie swędzi. Czekamy aż przejdzie....
Pozdrawiam serdecznie i wszystkim życzę dużo cierpliwości.

Odnośnik do komentarza

Czasu teraz trochę mniej na forum, a tu tyle do nadrobienia miałam ☺️

U nas wczoraj była pani dr. Założyła kartotekę, zbadała maluszka i chwilę porozmawiała że mną. W końcu znamy się od lat ☺️
Małemu żółtaczka ładnie schodzi. Jest dobrze. Wczoraj budził. Się często na pierś, ale to dobrze. Musi się podtuczyc troszkę ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Witam Was wszystkie!
Po pierwsze- to mój pierwszy post, czytam Was od kwietnia ale dopiero mam odwagę napisać. Dziękuje Wam za te blisko 1000 stron przemyśleń, wiedzy, informacji. Wiele razy mnie zaskakiwało jak dużo można się dowiedzieć!
Po drugie- jestem mama uroczej sierpniowej Klary. 19.08. 3290g 52cm VBAC oraz 2,5 Jagody. Obie cudowne obie moje kochane.

Jeżeli pozwolicie to dołączę do Was. A, że u nas 3 tydzień to zaczyna się forumowe wierzganiem przy cycku (powód zresztą tego wpisu, bo rozśmieszyło mnie, że nas także to dotknęło ;) )

Odnośnik do komentarza

Mama Radzia, mi przez 5 tyg też nie chciał smoczka i się meczylam, kupiłam kilka różnych i dopiero 4 mu spasowal, malutki dla wcześniaka bo innymi się dlawi. Zassal go dopiero jak musiałam go przetrzymać bo non stop po jedzeniu wracał bo za dużo go było i przez godzinę nie dałam cyca a on potrzebował ssać. Jak twoje dziecko z tych bezproblemowych to smoczek nie konieczny :) mojej koleżanki synek nie miał smoczka, ale w pewnym momencie zaczął ssać kciuka i walka z tym była ciężka. Więc na to też uważajcie. Im dziecko starsze to też trudniej go nauczyć na smoka jeśli któraś jest za tym to lepiej teraz. Córka miała smoczka ale tylko do zasypiania i w pewnym momencie bez problemu go odstawilysmy. Za to nigdy nie nauczyła się pić kaszki z butelki, butelkę akceptowala tylko z moim mlekiem albo zwykła woda. A przyznam że wydawało mi się wygodniejsze by było dac butle niż karmić łyżeczka bo większość dzieci koleżanek piła z butli. A tak Wogole to u nas ładna pogoda i kolki wróciły na całego. Nie wiem co było przyczyną tej jednodniowe poprawy. Nic w diecie wtedy nie zmieniłam.

Odnośnik do komentarza

MaKlar Witaj :) im nas więcej tym lepiej, bo co jedna to inne doświadczenia, a zresztą w kupie raźniej ;)

Zakochana Wczoraj właśnie zamówiłam ten smoczek Difrax od -2 do +2 mca, może jeszcze to mu spasuje, pewnie jutro będzie do odbioru to będę testować. Zamówiłam też ten laktator elektryczny Berdsen - zobaczymy czy to coś zmieni, bo do tego z Aventu nie mam siły - ja chyba coś robię źle, bo ostatnio z trudem odciągnęłam 30ml, a przecież pokarm mam, bo Artur się najada i tyje jak szalony pomimo ulewania. Może ten elektryczny coś pomoże.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...