Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

MamaAnia my nie wychodzimy, ewentualnie dopiero wieczorkiem, Jak jest chłodniej.
U nas wieczorem kłopot. Mała po spacerze, Po kąpieli, teoretycznie powinna być głodna, Ale nie chciała za bardzo jeść. Rzucała się przy piersi, nie chciała brać, aż w końcu ulala, nie wiem w sumie czemu, bo prawie nic nie zjadła. Ale chociaż zasnęła na 3,5 h. Teraz sie Karmimy i przy odbijaniu właśnie ulala mi na plecy

Odnośnik do komentarza

Skakanka gratulacje ❤️ ☺️

cyśka i edysia trzymam kciuki za Was ☺️

mamaAnia przez pierwsze try dni faktycznie mi się nawet podobało. Dali mi jeść, posprzatali, nikt niczego ode mnie nie chciał... Jak na wakacjach :D ale dzisiaj mija 6 doba jak tu jestem i naprawdę mam już dość. Tęsknię już do tej mojej ferajny ❤️
Dzisiaj chwila prawdy. Wieczorem jeszcze okazało się, że mały znów się zażółcił. Na noc lampa. Położna go zabrała na antybiotyk i przywiozła śpiącego. Spał 4 godziny. Mówiła, że poda mu glukoze, żeby spał. Bo szkoda żeby nas teraz żółtaczka zatrzymała w szpitalu. Nie byłam zachwycona pomysłem ale zgodziłam się. I spał pod tą lampa 4 godziny i potem jeszcze dwie. Teraz już musi być dobrze.
Krew na morfologie już też pobrana więc czekamy tylko na wyniki. Oby to crp też już było w normie. Obchod noworodkowy jest przed 8.00 więc zobaczymy jak wyniki i czy będzie nam dane wrócić do domku.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Na sutki nakładki najlepsze żeby ich nie ranić. A tak to pilnowanie dziecka żeby dobrze lapal piers- sutek z jak najwieksza iloscia brodawki w buzi. No i wietrzenie w miarę możliwości.
Cyśka piękny kącik. Jeszcze chwila i już będzie tętno życiem. U mnie już nie jest tak idealnie poukładane :)
Coś miałam jeszcze mamie ani napisać ale nie pamiętam odnośnie czego :) gratulacje skakanka, te raz to same duże dzieci się j8z rodzą:) mój waży tyle po 6 tyg więc jest różnica :)
Ja wychodzę niestety z domu na max 20 min i po południu codziennie pada więc robię to ok.9-10 żeby mały zrobił sobie choć małą drzemkę, a ja wtedy jak wracamy robię sobie szybkie śniadanie zanim śpi. Jem już zazwyczaj z nim na rękach bo się budzi :/ jak tak dalej będzie to ja znów będę miała figurę modelki bo nie mam kiedy gotować.

Odnośnik do komentarza

Kasia smaruj lanolina 100% różna są ja mam z ziajki mamma mia lano-masc, do tego muszle laktacyjne z Avent one pomagaja goić się brodawce dodatkowo ja formują żeby wklęsła nie była i nakładki silikonowe do karmienia jeśli już leci krew z brodawek! U mnie się sprawdziło nono oczywiście patrz żeby dziecko dobrze się przystawialo jak glonojad musi łapać też otoczkę i patrz na języczek powinien być wysunięty jak wkładasz brodawkę do buzi. Tyle mogę podpowiedzieć z mojego krótkiego doświadczenia...

Cobra gratuluję doczekalas się !!! Ja byłam 4 doby po porodzie i też już czekalam jak na zbawienie hehe

Cyska tak jak Zakochana ja też życzę szybko lokatora cudnego kącika!

Co do wychodzenia to my na godzinkę do parku w cieniu wychodzimy ale ok 17-18 Mała jest też wysmarowaną filtrem...właśnie Wy smaruje się Maluchy kremem z filtrem? Jakim? 30 czy 50?

Skakanka gratulacje!!! Czekamy na zdjęcia i opis porodu!

U nas wczoraj też ciężki dzień był...Laura ma dość tych upałów temperatura skoczyła jej do 37,4...leżała na golasa bez pampersa nawet i ciągle przy cycyku trzy łyki i koniec za chwilę siku i znowu trzy łyki...zasypiała na max 30 min...ciężko było ale noc już ok wierzyliśmy mieszkanie ale szału nie ma...wczoraj dochodziło do 29 stopni dziś 26....jeszcze weekend przeżyć.

Odnośnik do komentarza

Kasia Skakanka Gratulacje !! Trzymam kciuki za nasze ostatnie dwie Sierpnióweczki Edysię i Cyśkę :D

Skakanka Synek taki duuuży, już odchowany ;) Czekamy na zdjęcia i szybkiego wyjścia do domku, u nas na szczeście się troszkę dziś ochłodziło, ale wczoraj na poród to miałaś upał straszny. Jeszcze raz gratulacje :)

Cyśka jak zawsze u Ciebie urządzenie przepiękne - Jasio będzie miał jak w raju :)

My wychodzimy na spacery ok 17 -stej, 18- stej i jestesmy ok 1,5 h i uciekamy jak już komary się pojawiają. Malutka musi być przed wyjściem nakarmiona i raczej ładnie spi. Wczoraj uspiłam ją w wózku jeżdząc do przodu i do tyłu na zablokowanych kołach do skrętu - polecam ;) Potem jak już zaśnie to może wózek stać a ja podlewam kwiatki. Kremów z filtrem w sumie nie stosuję, bo wychodzimy wieczorami.

Przy takich upałach - Maluszki mogą chcieć jeść, albo pić nawet co godzinę - takie info dostałam od pediatry.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

My wychodzimy wieczorem, ok. 19, więc kremów nie używamy. Pieluch na dobę wychodzi nam teraz ok. 7 - z grubsza przewijanie wychodzi co 4h + zawsze trafi się jakaś wpadka (ledwie skończę zapinać body po zmianie pieluchy, a tu wychodzi mega kupa i zabawa zaczyna się od nowa).
Zaczęłam wczoraj podawać Delicol i zapisywałam sobie karmienia. Dawałam po 5 kropli z przerwami min.3h (dlatego zapisywałam, żeby się nie pogubić, bo karmiłam dużo częściej). No i wyszło mi 22 karmienia na dobę, w tym 1 półtoragodzinne wiszenie na cycu wieczorem z przerwami tylko na bekanie i pieluchę. Dzisiaj też była zielona kupa, więc na razie efektu nie ma, ale spróbuję jeszcze 3 dni, jak dalej będą zielone kupy to odstawię.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

MamaRadzia 22 karmienia na dobę?! Pobijasz wszelkie rekordy. A ja narzekam że mój ostatnio często siada do cyca :) u nas pieluszki ostatnio idą nawet co godzine. Dobrze że mam zapas od gości bo bym nie nadążała z kupnem :) a dziś na dzień dobry miałam kumulację, jak tylko ściągłam pieluchę to młody puścił zawory z każdego możliwego otworu... ah te dzieci :)

Odnośnik do komentarza

skakanka gratulacje!

Kasia miałam to samo jeśli chodzi o brodawki. Na szczęście nie miałam poranionych ale jak przystawiałam to z piersi leciało mleko a z moich oczu łzy- z bólu oczywiście. Potem pomogły nakładki silikonowe i maść z lanoliną. Natomiast muszle laktacyjne z Medeli wogóle się nie sprawdziły - miałam wrażenie że zasysają mi sutki i bolało jeszcze bardziej. Dla pocieszenia powiem że po 2 tygodniach piersi się przyzwyczaiły i było już lepiej

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

U mnie w końcu cisza nastała od wczorajszego wieczoru. Stasiu ładnie pije z cyca nie rzuca się. I śpi ładnie po 4 -6h. A wszystko przez wykapanie w czarczym żebrze. Te ziele jest wspaniałe. W nocy to się sama budzilam i sprawdzałam czy jest wszystko dobrze z małym. Nie mogłam w to uwierzyć że tak ładnie spał w nocy. A spał od północy do 6 bez przerwy

Odnośnik do komentarza

Wrzucam kawałek artykuły o tym zielu
Czarcie żebro – oczyszczająca kąpiel na uroki
W Wielkopolsce mówi się, że kąpiel w czarcim żebrze jest najlepsza, gdy ktoś Cię „ociotuje”, czyli po prostu będzie Ci złorzeczył i nienawidził albo rzuci na Ciebie urok.
Kąpiel w czarcim żebrze poleca się też na przewlekłe zmęczenie i osłabienie – taka kąpiel wzmacnia, dodaje energii i wigoru.
Niewinność często przyciąga to, co złe. Warto wykąpać w czarcim żebrze niemowlę, które niespokojnie śpi lub dziecko, które ma problemy w szkole. Taka kąpiel w czarcim żebrze oczyszcza i usuwa to, co mogło się do dziecka przyplątać.
Kto z nas boi się Cyganek? Czasem mamroczą sobie coś pod nosem, często się wściekają, gdy nie dasz im pieniędzy. Wtedy kąpiel w czarcim żebrze może pomóc oczyścić ciało z uroku, który rzuciła na Ciebie Cyganka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...