Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Zakochana u Was też były zielone kupki czy coś pomyliłam? Jak teraz sytuacja?

Anna a dlaczego masz taką restrykcyjną dietę? Coś Małej dolegało?

Ja tydz po cc ważyłam 2 kg mniej niż przed zajściem. W ciaży przytyłam 5,5 kg także niewiele w sumie. Brzuszek jeszcze został, ale wydaje mi się że z każdym dniem jest lepiej.

U nas kontynuacja zielonych kup, więc delicol nas pewnie nie ominie... Dziś jedziemy na sesję - oby poszło sprawnie i szybko.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Mariola Mariola u mnie było to samo. Spróbuj ściągać laktator do samego końca pierś uwierz jak pomyślisz że mleka nie ma to jest trzeba zmienić pozycję ściskać sciskac i znowu leci. Zrobisz tak kilka razy i laktacja się rozbuja. Że ściągniętego mleka daj dziecku zobaczysz ile zjada ja z piersi scigam około 150ml. I syn wsunie około 100. Może pozycja karmienia jest zła? Ja znowu muszę karmić pod górkę taka pozycja bo się mały zaciąga powietrzem karmienie trwa u mnie około 10 minut. W nocy najepiej ściągaj wtedy melko jest najbardziej pożywne wiem że ciekzo dasz radę . A później mąż będzie mógł wstać i dać butle z twoim mlekiem jaka wygoda (-; co do brzuszka u mnie w niedzielę minęły 2 tyg i brzuszek wystaje ale wydaje i się że to już dodatkowe kg zostały. Smaruje balsamem ujedrniajacym promocja była 2+2 w Rossmanie hehe. Już nie dla mam normalnym i powiem wam że skóra zrobiła się jedrniejsza. A TERAZ PONAWIAM PYTANIE CZY KTORAS UZYWALA RUREK ODPOWIETRZAJĄCYCH DLA DZIDZI TYPU WINDI ?

Odnośnik do komentarza

Właśnie czytałam różne forum mój maluch aż się gnie czasem w pół jak za dużo gazów ma. Ponoć można 3 razy dziennie dziecko tzw odpowietrzac ponoć w innych krajach nawet na porodówce stosują te rurki. Nie słyszałam nigdy tam nie czytała o jakiś powiklaniach. Szukam opinii potwierdzonych bo na forum można kogoś podstawić aby sprzedaż ruszyła wiadomo. Jutro położna przychodzi więc się jej spytam. A i tak trzeba przez neta zamawiać bo u nas w aptece tego nie ma.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, Cobra gratulacje, super chłopak:) Trzymam kciuki za jeszcze nierozpakowane Mamusie oby poszło sprawnie i bezproblemowo;)
Na odparzenie u nas pomógł zinadermin i zmiana pieluszek ( odparzenie wyszło przy zwykłym pampers, dostaliśmy w prezencie i chciałam zużyć...) w tej chwili pampers pure i bepanthen, po odparzenia nie ma śladu.
Na trądzik u mojego siostrzeńca pomógł emolium krem specjalny. Polecony przez dermatologa.
U mnie laktacja tak rozbujana ze kapie z piersi jak tylko zdejmę stanik...Mały w miarę ogarnia, z laktatora korzystałam raz. Tylko biedny czasem nie nadąża łykać bo mleko leci za szybko. Kończy się na ulewaniu.
Generalnie mój synek to dzienny aniołek, za to późnym wieczorem daje czadu... wydaje mi sie, ze po prostu ma bol istnienia i musimy to przetrwać. No i upały nie pomagają tak sie bidulek poci ze szok. Ale położna mówiła żeby sie tum nie martwić, ze mu gorąco no i termoregulacja jeszcze nie dostrojona.
A jeśli chodzi o wagę to wczoraj dwa tyg od cc i mam 14 na minusie czyli tyle i przytyłam w ciąży :)
A fakt, ze miałam cc i nie rodziłam naturalnie cały czas siedzi mi w głowie...

Odnośnik do komentarza

koza wiedziałam, że to coś z próbką było nie tak. Ale i tak super, że się okazało, że synek zdrowy!

Iwona ja rurek nie używałam ale przy starszej córce dziewczyny z takiego forum jak nasze używały (może ze dwie ich używało) i sobie chwaliły. Ale z tego co pamiętam używały tylko kilka razy i potem już przeszło dzieciom.
Ja się bujam aktualnie z odparzeniem - już schodzi na szczęście. Generalnie co stosowałam: po każdej kupie mycie pupy w misce z ciepłą wodą i krochmalem, smarowanie sudocremem, wietrzenie pupy i jeszcze do przemywania płatki kosmetyczne dla niemowląt (takie prostokątne duże) moczone w ciepłej wodzie z rumiankem. No i powoli wychodzimy ale to było duuże odparzenie.

Odnośnik do komentarza

Zatrzymałem się na 904 stronie, może potem nadr9bie. Mały jest tak czasochłonny że na forum brakuje czasu, w9gole na telefon to brakuje, na wszystko brakuje :/ chciałam tylko zameldować że my po badaniu bioderek w 6 tyg życia, wszystko na ten moment jest dobrze :) jeszcze jedna kontrola za 2 miesiące tylko. Mam nadzieję że u was wszystko dobrze, u nas niestety brzuszkowe problemy trwają. Odezwie się znow jak was nadrobie.

Odnośnik do komentarza

Hej ja byłam dzisiaj na ktg 6 dni po terminie. Wyszłam załamana. Szyjka 3cm przeuszcza luźno dwa palce ale mały wisi w powietrzu w ogóle nie zszedł niżej. Powiedziała że jeszcze na tym etapie ciąży nie widziała czegoś takiego ... Że dziecko już dawno powinno naciskać na szyjkę. W piątek kolejne ktg i dostanę skierowanie do szpitala... Pewnie na poniedziałek...

Odnośnik do komentarza

koza Super, że wyniki jednak dobre. Co się biedna stresu najadlaś to twoje...

edysia coś się to twoje maleństwo nie spieszy jak widać. Buja w obłokach ☺️

kasia powodzenia z balonikiem. Może akurat pomoże ☺️ czekamy na wieści.

A mój cudaczek już nie jest takim śpiochem. Wyszła nam wczoraj zoltaczka i w nocy musiałam go kłaść pod lampę. A on jak na złość budził się co 20,15 minut. Raz spał pół godziny :D a musiałam uzbierać łącznie min 3 godz. Takie właśnie są moje dzieci ☺️ ale póki co zoltaczka trochę spadła, w dzień lampy jesteśmy a wieczorem zobaczymy jak będzie z nocą.
Ja już czuję się świetnie. Właściwie nic nie czuję ;) mogłabym pobiegać ☺️

monthly_2019_08/sierpnioweczki-2019_77769.jpg

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Nadrobilam z grubsza. Tak, u nas były zielone kupy. 2 razy jednego dnia. Potem kilka dni normalne. Wczoraj w nocy 1 zielonkawa.my dajemy espumisan rano i wieczorem i do karmienia delicol. Są dni że wydaje mi się że jest lepiej a są kiedy mam wrażenie że nie działają. Nieco mniej ulewa i zwraca, ale zdarza się jeszcz3 że chlusnie z niego jak z fontanny. Dopisze resztę później.

Odnośnik do komentarza

Cobra mnie uspokoila że pojedyncze zielone kupy to nic złego. Laktoza faktycznie największe stężenie jest w tym pierwszym wodnistym mleku. I jest ona w nim niezależnie od tego co my jemy. Mleko wyklucza się z diety tylko przy zakazie bialkowej, tak mi powiedziano. Nie 0owinno się rezygnować z nabiału przy kp, jak już coś to ewentualnie można wybierać produkty bez laktozy.
O rękach czytałam przy pierwszym dziecku i zrezygnowałam z nich. Nie pamiętam dokładnie czemu ale wiem że po lekturze byłam na nie.
Kiedyś Wogole byłam przeciwna lekom i szukałam alternatyw l. Teraz podam wszystko byle nie patrzeć jak cierpi. Jeśli dziecko ma problemy z pierdkami to lekarka kazała dawać właśnie espumisan a jeśli ulewa bądź wraca nie strawione mleko to delicol.
Koza super ze wszystko dobrze.
Mój miał usg brzucha w szpitalu ale ze względu na wskazania i podejrzenie przepukliny.
Nie pamiętam co jeszcze było omawiane.

Odnośnik do komentarza

* o rurkach, a nie rękach miało być.
Problemy z brzuszkiem mogą być też przez to że mleko za szybko leci i dziecko je lapczywie, bądź wypuszcza brodawke i łyka powietrze. Wiele mam mówi że żadne krople czy leki nie pomogły wcześniej a po skończeniu 3 m-cy przeszło bezpowrotnie. Mam nadzieję że mam kropelki choć trochę zlagodza te bóle.

Odnośnik do komentarza

Aha, co do brzucha jeszcze to ja prawie 6 tyg po mam juz wagę sprzed ciąży ale brzuch jak 4-5 mc. Po cc wiele koleżanek mówi mi teraz że dłużej też brzuch wracał do formy i że często ta skóra nad rana zostaje taka lekko wisząca. Zobaczymy. Po sn pamiętam silne i długo czułam to obkurvzanie przy karmieniu. Te raz w zasadzie po tygodniu czy dwóch nie czułam już tego obkurvzania, czułam tylko ból pod raną. Na szczęście od tygodnia już w miarę funkcjonuje bez bólu. Nawet kichlam bez lez w oczach. Przy kaszlu jeszcze boli albo jak podnoszę coś ciezszego z ziemi typu odkurzacz. Męczą mnie za to bóle głowy i mdłości przy tym. Mały zasnął w końcu na rękach i boję się go odłożyć że się obudzi wiec nadrabiam pisanie :D
Cobra cudny chłopczyk, jak bliźniak mojego. Wogole dziewczyny prawie wszystkie już mamy sw9je maleństwa a lada dzien urodze się ostatnie maluszki.
Myślę co tam u Szelci. Odezwij się jak znajdziesz chwilę czy już macie wyniki. No i Kalina też przestała się odzywać. Mam nadzieję że wszystko dobrze u tych co zamilky i po prostu są zajęte. Ok. Idę spróbować go odłożyć bo kiszki marsza mi grają.
Buziaki dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza

mamaRadzia poczytałam o obydwu i BioGaia zawiera pałeczki kwasu mlekowego. 5 kropli to 100 mln żywych, aktywnych pałeczek Lactobacillus reuteri Protectis. Bakterie te są składnikiem prawidłowej mikroflory mleka kobiecego oraz przewodu pokarmowego. Probiotyk skutecznie redukuje ilość szkodliwych bakterii.

a Delicol w postaci kropli jest przeznaczony do postępowania dietetycznego w stanach przejsciowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu u niemowląt. Niedobór laktazy może skutkować przejściowymi dolegliwościami trawiennymi spowodowanymi nietolerancją laktozy w pożywieniu u niemowląt. Składniki Delicolu rozkładają laktozę zawartą w mleku i sprawiają, że staje się ono lepiej przyswajalne, dzięki temu eliminujne dolegliwości kolkowe.

Wynika więc z tego, że to różne preparaty o innym działaniu.

Odnośnik do komentarza

Cobra cudo twój maluszek. Zakochana ja spróbuję tych rurek na allegro można na szt kuoic. Mój mały ssie pierś około 5.10 minut i opruznia cała. Dość szybko je ale co zrobię z karmieniem pod górkę trochę ciężko bo mały malo zjada bardziej się męczy jest położony na brzuchu i ciężko mu się oddycha jeszcze jest za mały przestaje oddychać bo mu ciężko.

Odnośnik do komentarza

Koza super ,że wyniki ok , stres niepotrzebny ale najważniejsze że jest ok :)
Moj je różnie od 8 minut do 20 . wczoraj 2900 już , a ja panikowałam ,że on nie je :) mam problem jak go odkładam do łóżeczka,czasami jest walka 2 godziny zanim zaśnie :(

Dzwoniłam po położna , szew po nacięciu się rozszedl , ale kamień z serca ,że nie muszę jechać do szpitala

Cobra cudny synek

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny w nocy założyli mi balonik dostałam boli i skurczy i czopek bo bym nie zasnęła. W nocy przeszło. Rano lekarz na obchodzie wyjęła mi ten cewnik i znowu skurcze teraz się wyciszyly.
Skakanka u mnie po baloniku rozwarcie zrobilo się na cztery palce a wcześniej nie było nic więc może warto spróbować jak jesteś po terminie i cisza :)
Edysia widzisz nie spieszą się te nasze dzieciaczki na świat ostatnie a jak czekamy.
U mnie skurcze się wyciszyly jutro mają wywoływać trzymajcie kciuki aby wreszcie coś zaczęło się dziać to czekanie najgorsze
Koza dobrze że wyniki okej bo się martwiłas.
Cobra jaki piękny maluszek jak z obrazka :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...