Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

mamaRadzia rozumiem Cię doskonale bo miałam tak przy starszej córce. Musisz trzymać Arturka na cycu i przetrwać! To może być max trzy dni. Nie łam się - to normalna sprawa że organizm się dostosowuje do dziecka.

kasia powodzenia!

cobra mnie trochę przez pierwsze dwa dni sutki bolały ale tak trochę tylko - nie to co przy pierwszej córce. Może u Ciebie teraz jest tak samo. Oby tak!

sasanka ja tak nie miałam to nie bardzo mogę pomóc :/ Może brzuszek ją boli jak się pręży ale na pewno to nic związku nie ma z Twoim mlekiem. Powinno być białe - tylko na początku jest trochę inne a potem właśnie takie.

Odnośnik do komentarza

Wszystkim nierozpakowanym życze szybkiego rozwiązania , na pewno już niedługo zobaczycie swoje maleństwa :)
Olaf ma już 5 dni ,.mamy się dobrze , z karmieniem idzie już coraz lepiej , ale już mam nawał pokarmu i piersi bolą , wczoraj byliśmy na pierwszym spacerku 1,5 godziny i ładnie spał :)
Zgubił tylko 170 gram , więc jest dobrze
Ogólnie jak bym nie miała pomocy przy małym to było mi bardzo ciężko , także pełen szacunek dla mam które mają więcej dzieci

Odnośnik do komentarza

U nas dziś z karmieniem już lepiej, chociaż jeszcze Mała się nadal trochę złości przy przystawianiu. Niestety zrobiła ostatnio 2 zielonawe kupki i prawdopodobnie boli ją brzuszek w zwiazku obecnością laktozy w mleku właściwym - jeśli kupki bedą nadal zielone i ciągle będzie się złościć przy piersi, gdy zaczyna jesć to mamy podać delicol i czekać na poprawę ok 4 dni. Mogę też na początku odciągnąć trochę mleka i potem ją przystawić - podobno to pierwsze ktore wypływa ma najwiecej laktozy. Podobno to mija i nie ma nic wspólnego z dietą. Także położna nam bardzo pomogła podczas dzisiejszej wizyty. Chyba, że to tylko chwilowe i kolor wróci do brązu i pomarańczu...

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Bergamotka super że udało się teraz, MamaRadzia trzymaj się i nie poddawaj!
Sasanka my mamy ten sam problem. Podajemy małemu delicol przed każdym karmieniem, odciągam początkowe mleko i nie jem laktozy bo tak mi zaleciła położna. Jest lepiej :) dziś położna ważyła małego i już ma ponad 4,6 kg. To kilo od wyjścia ze szpitala. Wiec Agata nie masz co się przejmować, dobrze że tak przybierają na wadze :)

Odnośnik do komentarza

Kasia Obyś urodziła jak najszybciej. Czasem wieczorem jeszcze wszystko niegotowe, a rano już jest ładne rozwarcie, czego Ci życzę. Ja tak właśnie leżałam w szpitalu i wiem jak to się dłuży.

Dzięki za wsparcie, walczymy z tą laktacją, co uśnie to się budzi i szuka, więc mu daję cyca, choć jestem wykończona, bo nie ma nawet kiedy zjeść. Wczoraj MM wypił tylko 30 ml, ale trwało to chyba z pół godziny, więc trochę mleka zdążyło mi napłynąć i jak odrzucił butelkę to dałam mu cyca i wreszcie zasnął.
Chyba też wypróbuję ten Delicol, bo na dietę eliminacyjną nie mam siły, a te zielone kupy mnie jednak martwią, choć położna twierdzi, że jest OK, a wysypka na twarzy to nie uczulenie tylko trądzik niemowlęcy. Mówiła żeby smarować to albo Sudocremem albo roztworem sody. Na razie spróbuję z Sudocremem, bo na odparzenie nam pomógł, już prawie nie ma śladu. Na uporczywe odparzenia polecała Tormentiol i Clotrimazolum.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

My też karmimy się piersią. Z córką karmiłam 5 tygodni z powodu alergi zobaczymy ule teraz będę karmić. Mały łapie powietrze i się krztusi karmię sposobem pod górkę ale przejaw oddychać i łapie powietrze jakby maraton przebiegł najgorsze są kupki widać że go boli i teraz uwierzcie że piernie że 30 razy jak nie lepiej zanim zrobi kupę tak się bidok zapowietra

Odnośnik do komentarza

Nam położna mowiła, żeby przy delicolu nie stosować żadnej diety typu unikać mleka, nabiałów itp.bo produkcja laktozy nie jest od niej zależna. Poczekam do jutra, zobaczę jak sytuacja i gdy nadal zielono - zacznę podawać... my nie mamy narazie trądziku - ale nam zalecano smarować mlekiem i do 2 tyg sam powinien ustąpić.
Kasia trzymam kciuki - może już w nocy coś się zacznie a jak nie to pewnie jutro już będziecie we dwoje :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny po cesarce jak wygląda u was obkurczanie się macicy?. U mnie tydzień po porodzie a brzuch jak w 6 miesiącu. Wiem że potrzeba czasu ale pytam tak z ciekawości.
Staram się karmić piersią ale albo mam tego pokarmu bardzo mało albo jest jakiś mało kaloryczne. Pół godziny do godziny na cycu i tak kończy się butlą bo nie odpuści tak sie upomina. Zje mm i jest cisza. Czekam na wizytę położnej co w tym wypadku doradzi.

http://s8.suwaczek.com/201908211780.png

Odnośnik do komentarza

Kasia i ja trzymam kciuki!
Mariola ja karmie piersia, w ciazy przytylam kolo 17 kg I dzis 4 tyg po porodzie mam 6 kg na plusie. Pocieszam sie ze z 2 kg to pewnie cycki. Jak sie karmi to wydaje mi sie ze chudniecie jest kwestia czasu. Ja poki co sie nie martwie. Jutro przychodzi do mnie fizjoterapeutka I moze pokaze mi jak zaczac cwiczyc brzuch! Jeszcze zalozymy bikini :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...