Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

kasia no już nie dało się dłużej czekać ☺️ miałam rodzić w poniedziałek, ale jednak mam synów niedzielnych.
Ale Witek to jest tak spokojne dziecko, że jeszcze takiego nie miałam :D nie placze, śpi i nawet nie widziałam oczu jeszcze. I mam zdjęcie z porodówki ❤️
A to moja kluska...

monthly_2019_08/sierpnioweczki-2019_77658.jpg

monthly_2019_08/sierpnioweczki-2019_77659.jpg

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Cobra no gratulacje !! Jednak udało się tym razem przed terminem. Świetnie, że udało się Sn tak jak sobie wymarzyłaś. Czekamy na zdjęcia :) Odpoczywajcie !!

Mariola u mnie też powodem cc było zle ułożenie - potylicowe tylnie - to chyba to samo co u Ciebie. U mnie przy 8 cm wszystko stanęło i
położna wyczuwała ciemię duże główki... także ułożyła się odwrotnie... ja nie cierpiałam, bo miałam znieczulenie, ale nie mogłam za to stać i chodzić (po znieczuleniu), żeby grawitacja pomogła i mała jakoś zeszła w dół - robiło mi się słabo i tylko łóżko wchodziło w grę. Po 11 h od odejscia wód podjęli decyzję o cc... potem jak już wspominałam okazało się, że Malutka owinięta była pępowiną, także pewnie dodatkowo ją trzymała i nie mogła zejść. Do dziś mnie zastanawia, czy nie było takiego ułożenia widać wcześniej na usg - ja też kilka dni przd porodem czułam większe ruchy małej. Niby człowiek sie cieszył, że dziecko ustawione główką, ale nie wpadłam na to, że może obrócić się nią niepoprawnie... jakoś nie mogę pogodzić się z tym cc, ale czasu nie cofnę i najważniejsze, że z Malutką dobrze. Gdzieś wyczytałam, że z takim ułożeniem da się urodzić, ale może to potrwać dłużej i może zakończyć się vacum - ale raczej decydują o cc. Może następną dzidzię uda mi się juz Sn - chociaż podobno po cc trzeba odczekać ok 2 lata. Mariola a u Ciebie wyjaśniali co było powodem takiego ułożenia? Gdzieś też wyczytałam, że mogą to być m.in. nieprawidłowa budowa miednicy, krotka pępowina itp. U mnie nic się więcej nie dowiedziałam, ale może faktycznie ta cała pępowina to spowodowała - to tylko moje domysły.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Sasanka nie wyjaśnili mi co było powodem takiego ułożenia. Coś wspomnieli że mam za wąska miednice wbrew temu co widać na zewnątrz. Jak mała wyciągnęli to miala przykurcz główki na jedną stronę i podwiniete stopki bo miała mało miejsca a jakoś szczególnie duża przecież się nie urodzila.
Lekarz który był przy porodzie bardzo ubolewa nad tym do dnia dzisiejszego ze musiało się to tak skończyć jak się skończyło. Ja też z tą cesarka nie mogę się pogodzić bo byłam nastawiona na SN. No ale najważniejsze że z bobasem wszystko w porządku. Główka (tzn jej A symetria) samam się koryguje stopki też juz się odgieły trzeba tylko masować je.

http://s8.suwaczek.com/201908211780.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie martwcie się tymi cesarkami ja przy drugim porodzie też bardzo żałowałam ze nie mogłam urodzić sn i skończyło się cc. Bo to nie liczy się jak się dziecko urodziło najważniejsze jest ze jest zdrowe i wszystko jest dobrze. Zawsze można liczyć na to ze następnym razem uda się urodzić sn. Tak jak teraz Cobrze

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dziewczyny!
Ostatnio jak zajrzalam na forum to u wszystkich cisza a tu nagle wysyp dzieciaczkow.
I gratulacje Cobra - wiem, ze tak jak i ja pragnelas bardzo VBAC i udalo sie!

Beza, masz racje, liczy sie to ze maluszki sa zdrowe, ale jednak... ja po pierwszym porodzie zakonczonym cesarka (tak jak niektore dziewczyny mialam pelne rozwarcie ale dziecko nie dosc ze sie ulozylo pleckami do moich plecow to jeszcze przekrecilo dziwnie glowke ze nie moglo wyjsc) przez kilka lat czulam sie z tym zle. Czulam ze moje cialo zawiodlo i nie poradzilo sobie z czyms do czego zostalo stworzone. Moze gdybym nie zaszla tak daleko to latwiej by mi bylo zaakceptowac cesarke.
Dopiero drugi porod (VBAC) mi pomogl zapomniec i 'uleczyc' umysl.
Tak ze rozumiem troche dziewczyny...

Odnośnik do komentarza

A i widze dziewczyny ze cos wspominacie o prywatnym forum. Mozna dolaczyc czy to raczej dla stalych bywalczyn forum? ( Nie obraze sie jak mnie nie przyjmiecie ;) )
Jak mozna sie zapisac na forum? Czy musialabym zarejestrowac najpierw login, tak?

Odnośnik do komentarza

Mariola widzisz u mnie to samo ze stópkami - miała takie do środka skierowane - lekarz w szpitalu powiedział, że to ułożeniowe z brzucha i zalecenie prostować i masować kciukiem kółeczka. Zobacze jeszcze co powie pediatra na wizycie. Ogólnie wybieramy się za jakis czas też do fizjoterapeuty tak, żeby Malutką oglądnął, bo dostała np.9 pkt za napięcie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...