Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Patrycja współczuję długiego porodu i gratuluję pięknego finału!
Ja tylko żałuję że nie mam zdjęcia małego z porodówki no ale przy cc nie miał kto zrobić. To jest taki pierwszy moment, uwielbiam zdjęcie córki kiedy jeszcze leżała z pepowina na mnie.
Takie sesyjne są słodkie, ale mojego nie ma szans ruszyć nawet delikatnie jak śpi a co dopiero przebrać czy ustawić do zdjęcia. Zrezygnowałam.
Cobra Ty jesteś specjalistką, powiedz mi proszę ( ewentualnie ktoś inny) czy jednodniowy epizod z zielonymi kupami jest powodem do zmartwienia? Wczoraj zrobił 2 takie ale dziś już normalne.

Odnośnik do komentarza

Patrycja Gratulacje :) dobrze, że jesteście już razem, teraz już będzie lepiej, bo ciąża i poród w Szkocji to niezły hardcore ;) jak z tym sobie poradziłaś, to z resztą też dasz radę :)

Monikacz Szacun za cierpliwość, ja właśnie dlatego nie decyduję się na taką sesję, bo nie wyobrażam sobie ułożenia dziecka żeby mi tak ładnie zapozowało. Ale pamiątka będzie piękna.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja gratuluję! Tyle rodzić to dla mnie jakaś masakra. Ale dałaś radę a to najważniejsze :)
Monika jakie cudne zdjęcie :) uwielbiam takie sesje.
Zakochana też nie mam takiego zdjęcia. Ja to praktycznie nie pamiętam jak mi go pokazywali i jak płakał bo zaraz po wyciągnięciu go miałam takie skoki ciśnienia ze mnie czymś nafaszerowali i odpłynęłam. Dopiero w pokoju zaczynałam odzyskiwać świadomość, ale też co jakiś czas odpływałam na chwilę.

Odnośnik do komentarza

Ja mam trsy porody za sobą i żadnego zdjęcia z porodówki... Jakoś nie myślałam wtedy o tym. Po cc wiadomo, że nie da rady, ale po SN też jakoś mi to nie przyszło do głowy. Dopiero w pokoju robiłam zdjęcia.
Ato jak byłam przy porodzie bratowej napstrykałam jej chyba ze 20 zdjęć jak ma maluszka na brzuchu jeszcze z pepowina. Cudne te zdjęcia i chyba teraz też każę mężowi pstryknąć na pamiątkę.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Patrycja Kochana gratulacje namęczyłaś się, ale już masz to za sobą :)
Monikacz cudna fotka nie wiem czy to te hormony ale uwielbiam oglądać zdjęcia bobasów :)
Cobra właśnie widziałam te fale upałów kurcze niech te maluszki już wychodzą, kiedy nadejdzie ten dzień?...

Ja tez chodzę tylko w sukienkach :D
Z porodówki mam dwa zdjęcia synka które zrobił mój mąż, ja w tym momencie nawet bym nie miała siły wyjąć telefonu :P

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Cobra, dziś już była standardowa jajecznica. Choć jedną prawie po szyję. Ale takie to córka robiła dość często w pierwszych miesiącach więc tu nie panikuje.
Ja choć już tyle po porodzie nadal mogę chodzić tylko w sukienkach bo tylko one nie uwieraja na brzuch, a majtki noszę różmiar xxxxl - nawet nie wiedziałam że takie są. Nie wiem co by to było gdybym urodziła w zimie.

Odnośnik do komentarza

Chyba nadrobiłam wszystko , gratulacje również dla kolejnych mam . My już od wczoraj od 18 w domu . Mały ma trochę problem z cycem , ale ciągle się uczymy , chodź sutki mi już odpadają :( Doszłam do żywych w końcu bo 3 doby nie spałam , ale mały jest słodziutki :)
Ja mam zdjęcia z porodówki . Niestety musiało się skończyć na nacięciu i był wyciągany kleszczami , ale najważniejsze że zdrowy . Będę miała chwilkę to opiszę mniej więcej poród

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Wchodzę i czytam jak tylko mam chwilę. U mnie dziś pępkowe. Miałam kryzys laktacji wyjęłam mleko z zmarazalki cycki miękkie. Już pomału wraca mleko. Mały już waży ponad 4 kg przytył 300 w 11dni. Gratuluję nowym mama. Może ktoras podpowie ile podaje się dicoflor mi położna kazała kupić ale dawkowanie zapomnialam. A to mój synek

monthly_2019_08/sierpnioweczki-2019_77632.jpg

Odnośnik do komentarza

Mariola Kaka i Patrycja gratulacje !! W końcu się doczekałyście i Maleństwa już z Wami:)
Partycja właśnie ważne, żeby Malutki na początku nie poranił brodawek, bo troszkę się goją... ale jak już jesteś w domu to wietrz, smaruj laonliną i pilnuj żeby ssając miał buźkę glonojada ;) mi tez bardzo pomagają muszle. Tyle się namęczyłaś przy porodzie, ale ważne, że wszytko się dobrze skonczyło i poród Sn zakończony powodzeniem. Gratulecje raz jeszcze !! A Synek taki prawie jak moja Jagódka, tyle że moja deczkę dłuższa - także wiem jakie to Maleństwo ;) Ja musiałam dokupić na szybko pajacyki, bo się topi w ciuszkach - miałam wagę z prognoz 3.500 g u gin, podczas przyjęcia do szpitala 3.300 a urodziła się 3010 g także nie spodziewałam się takiego okruszka ;)
Iwona ja podaje BioGaie i tego jest 5 kropelek - delicol pisze, że 5-10 kropel - ale może któraś stosuje to doradzi, albo do położnej przedzwoń możne ;) a Synuś przesłodki :) Macie może już imię ? Albo mi coś umknęło? Udanego pępkowego !!

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Gratulacje dla nowych mam tyle piszecie, że nie nadążam z czytaniem;)

U nas we wtorek będą 3 tygodnie na razie wszystko ok :-D
Nawet u fryzy już byłam 3h B-) a dziewczyny zostały z tatą mleczko moje wciągnęła z butli. Mam pomrożone bo co jakiś czas po trochu ściągam bo mam duuuzo mleczka.

Pozdrawiamy :-):-)

Odnośnik do komentarza

Iwona mi pediatra zapisala Dicoflor 1x po 5 kropli. Jeszcze nie kupilam.
Patrycja gratulacje! Szybko Was wypuscili.
Mozecie mi Dziewczeta napisac mniej wiecej jak karmicie w nicy. Ja daje cycka kolo 20, potem 22, 24, 2, 4 I potem juz jest masakra. Biore malego do lozka nupla cycka, kolo 6 ma godzine aktywnosci I potem cyc I spi. Ja jestem wykonczona :-(
0polozna mowila ze ma jakis skok rozwojowy, ale ja w to specjalnie nie wierze

Odnośnik do komentarza

Iwona
Franuś slodziaczek :)
Oby to były tylko chwilowe kłopoty brzuszkowe.

Sasanka
Też myślę o tej Biogai, tylko tam są te same bakterie które są w naszym mleku, i zastanawiam się czy jak zamierzam kp, to czy jest sens. Waham się pomiędzy właśnie Biogają, a Dicoflorem,jakis probiotyk chce dawać, bo podczas porodu dostanę antybiotyk na gbs, ale nie mogę nigdzie znaleźć żadnej sensownej informacji, co jest najlepsze. Może mi coś podpowiedzą w szpitalu.

Panda
Wow, niezła jesteś :) zazdroszcze Ci że się tak potrafisz zorganizować .

Kasia
Mam nadzieję że nic złego się nie dzieje. Dawaj znać!

Mama Ania
Pierwszy skok to tak 5-6 tydzień życia, może faktycznie to już to. A może po prostu mały potrzebuje więcej mleka i rozbudza Ci laktacje. Oby szybko minęło, bo domyślam się że jesteś padnięta :(

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

MamaAnia111 my karmimy ok 20-21 potem 24-1, 4-5, 7-8 a w dzień różnie bywa wcześniej było też co 2-3h ale wczoraj i dziś wychodzi co 1h czasem mniej zobaczymy jak będzie dalej. W nocy piersi mnie bolą i zalewa mnie mleko...więc zaczynam już ściągać nocą bo nie daje rady...w dzień jest ok nawet boje się czy nie mam za mało... Ale u nas wszystko się zmienia z dnia na dzień.

Patrycja bardzo Ci współczuję...nie dość że tyle godzin się meczylas to jeszcze taka trudna końcówka...mi ordynator powiedział po porodzie że jeszcze jeden skurcz i też brałby proznociag lub kleszcze...ale udało się wyciągnąć Mała że mnie...
Co do bolących brodawek na prawdę polecam muszle laktacyjne !!! I lanoline oczywiście!

Kasia88 daj znać jak tam co tam...trzymamy kciuki coby było ok wszystko!!!

Cobra no nie wiem już czego Ci życzyć hehe ale jeśli się rozkręci to oby szybko i gładko poszło!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...