Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Kichnac to ja sobie nawet dziś normalnie nie wyobrażam. Najgorzej było jak zakrztusilam się i nie mogłam odkaszlnac bo taki ból. Myślałam że się udusze. Coś strasznego. Dziś pierwszy raz n9s m9glam w miarę normalnie wysiakac, bo tak przy każdym napięciu brzucha gwiazdy widziałam. Myślę że u mnie ten połóg będzie trwał bite 6 tyg i będzie dobrze jak po tym czasie będę normalnie mogła już funkcjonować. Ale muszę wam powiedzieć że ten mój synek jest taki kochany i słodki. Podziwiam Cię jednak Cobra, ja ledwo s9bie radzę z tym żeby znaleźć czas dla córki. Ona by chciała żeby było jak kiedyś i ze bym była tylko dla niej więc jak mały śpi staram się z nią usiąść i być tylko dla niej ale to ciężkie kiedy jeszcze powinieneś zająć się domem a do tego padasz że zmęczenia i niewyspania. Jak wy to robicie mamy dwójki i więcej?

Odnośnik do komentarza

Rany Dziewczyny! 30 stron miałam do nadrobienia!! :) Wszystkim mamom szczerze gratuluję dzidziusiów - przepraszam że nie wymieniam pokolei ale tyle dzieci się narodziło w ostatnim tygodniu że szok!
night czytałam i niemoglm się doczekać ostatniej strony czy w końcu córcia zdecydowała się wybrać na ten świat - normalnie takie emocje! Nie zarzucaj sobie że jesteś tylko człowiekiem i potrzebujesz odpocząć. Bycie dobra matką nie ma z tym nic wspólnego - tak jak dziewczyny piszą na noworodkach dzieci mają dobrą opiekę a Ty korzystaj i wypoczywaj.

szelcia ja tam nie wierzę już w żadne teorie i opinie - tylko konkretne badania dają rzeczywisty wynik. Trzymam kciuki żeby jednak pediatra nie miała racji skoro wszystkie prenatalne były w porządku. Szkoda tylko że tyyyyle trzeba czekac! Jesteśmy z Tobą!

cyska ale super imprezę miałaś! Zazdro!

sandra Ty to masz krzepę dziewczyno! Po cesarce najazd rodziny wytrzymac... Ale kazda z nas inaczej wszystko przechodzi i odczuwa więc podziwiam Cię!

Więcej nie pamiętam ale szczerze trzymam kciuki z pozostałe oczekujące na swoje sliczne maleństwa!

Aaa i witam nowe ujawnione mamusie!!! :)

Odnośnik do komentarza

Dziś o 20.10 przyszła na świat moja Jagódka 53 cm 3012 g. Jak skończyłam pisać posta rano na forum to o 9 odeszły mi wody czyste. O 15stej dostałam oksytocynę, bo brak skurczy -skurcze przyszły - bardzo chciałam sn, przy 4 -5 cm dostalam znieczulenie, ale Mała była ciągle wysoko główką przy rozwarciu 8 cm nie chciała wstawić się w kanał i dwóch lekarzy zadecydowało o cc. Ułożenie potylicowe tylne i owinięta dwa razy pępowiną, urodziła się już w zielonych wodach także nie bylo wyjscia. Narazie jest badana, bo nieprawidłowe rkz... cokolwiek to znaczy. Nie dostałam jej jeszcze, mam nadzieję, że będzie wszytko dobrze. Ehh nie byłam przygotowana na cc. Dobrej nocy

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

sasanka przede wszystkim gratulacje ❤️
Chyba nie ma nic gorszego niż prawie cały poród za tobą, a tu nagle trzeba robić cc. Ja w tym momencie wpadłam w panikę i krzyczałam na skurczach jak opętana :/ ale już po wszystkim. Życzę mało bolesnej pionizacji ☺️
Nie mama pojęcia co to jest rkz ale trzymam kciuki, żeby by wszytko było jednak ok.

zakochana gdyby moje dzieci były malutkie jak twoja córka, pewnie też byłoby ciężko je ogarnąć. Najstarsza córka ma 12 lat, młodsza 8. Nie potrzebują mnie już tak bardzo jak mój trzylatek. Spędzamy razem czas, rozmawiamy, ale nie nmusze się już z nimi bawić i trzymać na kolanach ☺️ zawsze znajdzie się to kilka minut na rozmowę z każdym z osobna. Nie wiem czemu ale często zdarza się to w łazience :D tak! Nadal zdarza się, że włażą za mną do łazienki bo akurat maja coś ważnego do powiedzenia :D
Z małym będzie gorzej bo to synus mamusi. Zasypia że mną i często się przytula. Ale będę mu to zapewniać, gdy maluszek będzie spał albo będzie u taty. Zresztą od września idzie do przedszkola więc też będzie łatwiej. Jak jest większa przerwa między dziećmi to da się to dość łatwo pogodzić. Gorzej, gdy ta przerwa jest 2 lata i tak z trójka maluchów... Tak bym nie dała rady i też podziwiam takie mamy...

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

sasanka gratulacje dla kolejnej bohaterskiej mamy! Dobrze że CC zrobili skoro zielone wody już byly. Trzymam kciuki za córcie żeby było ok! Dużo sił dla was obu!

Ja u starszej używałam smoczków nuk od 2 tygodnia jej życia. Najpierw kauczukowych ale potem silikonowych bo mąż źle kupił ale okazały się łatwiejsze w utrzymaniu i tak zostalo :)
Teraz póki co nie potrzebujemy ale mam kupione dwa na wszelki wypadek.

Moja trzylatka była przygotowana na to że mamy nie będzie a że była ciocia i potem babcia to okazało się że ja to gorzej zniosłam niż ona.

Odnośnik do komentarza

Sasanka gratulacje :)!rozumiem Cię, też szłam na poród pewna że będę rodzić sn, cc nawet nie brałam pod uwagę. Już ginekolog na wizytach chwalił że wszystko otwiera się idealnie, w szpitalu też doszłam do idealnego rozwarcia, nawet zaczęłam czuć lekkie skurcze parte. A tu nagle decyzja o cc. Pamiętam że jak to usłyszałam to spojrzałam na męża przerażona. Ciężko teraz jest ale jestem szczęśliwa że maluszkowi nic nie ma. A mały to taki żarłok że muszę go przystawiać po trzy razy przy jednym karmieniu bo nie chce dać spokój :) a będąc jeszcze w szpitalu uratował już swoich dziadków przed mandatem. Policja ich zatrzymała że niewielkie przekroczenie prędkości. Tata mówi że jadą do szpitala bo wnuk im się urodził. Policjant kazał im pokazać zdjęcie i puścił z nakazem wydania pieniędzy na wnuka a nie na skarbówkę :)

Odnośnik do komentarza

Sasanka gratuluje szczęśliwego rozwiązania! Napewno wszystko będzie dobrze i lada chwila będziecie w domku mogli korzystać ze wspólnego czasu :)

Iwona współczuje bardzo bólu :( Jak widać różnie bywa i po SN i po CC, wszystko zależy od naszego organizmu i każda dochodzi do siebie inaczej. Dlatego jakoś nigdy nie byłam nastawiona na konkretny poród i boje się obu tak samo. Ale najważniejsze, ze dzidzia zdrowa, a Ty jesteś dzielna i to kwestia czasu, aż dojdziesz do siebie :) Maluch Ci wszystko wynagrodzi :*

Dla tych jeszcze ciężarnych dodaje obrazek, który zapewne każda zna z autopsji hehe

monthly_2019_08/sierpnioweczki-2019_77349.jpg

Odnośnik do komentarza

Sasanka Gratulacje :) Na pewno wszystko będzie dobrze z malutką, ważne, że lekarze zainterweniowali w odpowiednim momencie.

Współczuję wszystkim mamom po CC. Zawsze myślałam, że to taka bezbolesna opcja, a wychodzi na to, że w wielu wypadkach jest jeszcze gorzej niż po porodzie SN :/

Dzięki za rady odnośnie smoczków - wychodzi na to, że u każdego się sprawdza co innego. Wczoraj była u nas położna i zostawiła jeszcze siatkę z darmowymi próbkami i był m.in. smoczek z Lovi, więc spróbuję jeszcze z nim. Wczoraj udało się na chwilę wetknąć tego co mamy i nawet chwilę pocucał, ale zaraz wypluł. Zobaczymy, może z jakimś innym się uda i w końcu załapie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak to jest u Was z tymi wizytami domowymi położnych. Ja wczoraj napisałam do jednej, czy byłaby taka możliwość, aby odbyła tą wizytę, a ona „niestety nie”. To w końcu mamy taki przywilej czy jak?

Chciałabym, aby ktoś przećwiczył Żr mną kilka kwestii jeśli chodzi o poród SN, bo orzez szpital i złe samopoczucie ominęło mnie sporo zajęć na szkole rodzenia, a jestem pierworódka

Odnośnik do komentarza

Sasanka gratulacje, nie przejmuj się teraz dużo dzieci rodzi się przez CC, a Ty tak naprawdę miałaś dwa w jednym.Najważniejsze że dzidziuś zdrowy,odpoczywajcie :)

Iwona trzymam kciuki żeby wypuścili do domu, w domu człowiek szybciej dochodzi do siebie.

Cyśka Cobra od dziś u mnie równo 14 dni do terminu i zero oznak, ani więcej wydzieliny, zero skurczy, brzuch wysoko. Mam nadzieje, że nie będe wrześniową mamusią :D

Jeśli chodzi o wizyte położnej przed porodem to nie miałam takiej.
Haha obrazek definiuje jak wyglądają nocki ciężarnej :D

Mnie w nocy było tak gorąco, do tego złapał mnie taki uporczywy świąd skóry że masakra. Ja nie wiem w dzień czuje sie dobrze a w nocy zawsze coś jak nie zgaga to gorąco itp.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Ja w nocy mam to samo , chciałabym bez budzenia się chociaż ze 3 godzinki pospać , ale mogę pomarzyć , mimo ,że w nocy 10-12 stopni , to wstaje otwieram okno i tak leżę godzinę , ciągle mi duszno,gorąco .W dzień lepiej się czuję :)

Kasia ja mam 5 dni do porodu i też żadnych objawów , nic poza twardnieniem brzucha , który mam od bardzo dawna ;) Jutro mam wizytę z położna , raczej się nie zgodzę na masaż szyjki , bo boje się że coś nie tak zrobi . Ale zapytam czy może sprawdzić czy jest jakiekolwiek rozwarcie , bo nikt przez całą ciażę nawet tam nie zajrzał .
Za 2 dni przylatuje moje mama i mówi ,że Olaf na pewno czeka na babcie :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny meldujemy się z Laura w coraz lepszej formie dziś od 5.40 do 8.15 byłyśmy same sobie i dało się dzidzie nakarmic i przewinąć i siku już sama robię!!! Hehe szpital uczy cieszyć się z małych rzeczy wypiszą mnie najwcześniej w czwartek choć nie wiem czy w święto mogą...zobaczymy.

Jejku jak tak czytam Was jeszcze z brzuszkami to tak sobie myślę kiedy to było a to ledwo dwa dni...a ja już bez brzucha a z sikaniem mam w odwrotna stronę hehe

Odnośnik do komentarza

Sasanka
Gratulucje! Tak na prawdę za Tobą dwa porody, w tym cały dzień SN.
Jak dziś się czujecie?

Iwona
Teraz już będzie lepiej! Zdrówka!

Cyśka
Według standardów opieki okoloporodowej, jak najbardziej przysługują nam, tylko podejrzewam że przepisy sobie, a życie sobie :(
Jeżeli Twoja położna nie ma już wolnych terminów, to może zadzwoń do ośrodka, żeby podesłali Ci jakąś inną. To Twoje prawo.
https://www.rodzicpoludzku.pl/Aktualnosci/Nowy-Standard-Organizacyjny-Opieki-Okoloporodowej.html

Ja to się zaczynam coraz bardziej bać każdej opcji, chciałabym się któregoś dnia obudzić z Małym obok :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja
Super że będzie babcia:) zawsze trochę pomoże:)

Night
No pieknie:) Siku ważna sprawa:) Oby wpisali Was szybko, jak nie będzie miał kto wypisu zrobić, to może uda się i dogadać, żeby go odebrać później?

Kasia
U nas dziś była tak duszna noc, że połowę spędziłam na balkonie, a jak o 5 zaczęło padać, to poszłam postać na deszczu. Mnie co prawda skóra nie piecze, ale po prostu pali, zwłaszcza nogi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Kochane, a myślicie, że dlaczego ja spokojnie czekam na swoją kolej i nie chce rodzić wcześniej? :D też mam stracha i to im bliżej tym strach większy mimo tego, że to mój czwarty poród. Albo właśnie dlatego, że czwarty? :D
Tak czy inaczej jak weszło, wyjść musi. Czy dołem, czy brzuchem, więc cznie w ciąży nie będziemy ☺️ na każdą przyjdzie pora. Trzeba myśleć pozytywnie i czekać ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...