Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Bożka Powodzenia :)

Ja właśnie wróciłam ze szpitala - rozwarcie 3 cm, KTG wyszło dobrze, tętno ok.160, skurczy brak. Jak powiedziałam, że z ruchami się poprawiło to lekarz powiedział, że nie ma sensu interweniować i czekamy. Jak tylko coś mnie będzie niepokoiło to w każdej chwili na KTG do szpitala mogę podjechać, ale on dopiero będzie w przyszłym tygodniu. Jak nic się nie będzie działo, to widzimy się znowu w następny czwartek i wtedy zobaczymy czy coś się ruszyło. Z jednej strony się cieszę, bo jest wszystko dobrze, a z drugiej trochę mi smutno, bo już się nastawiałam, że może dzisiaj urodzę. No ale jak jednak jest dzidziusiowi jeszcze dobrze w brzuchu to nie będę go wyganiać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Bożka2408 wszystkie trzymamy kciuki, to ja pewno będzie dobrze. Maleństwo już niedługo bedzie obok Ciebie, cudownie. To będzie wspaniały dzień, dużo zdrowia i siły, myśl pozytywnie.

Ja jutro mam drugie ktg, jestem ciekawa czy coś pokaże, ostatnio przez 30 min ledwo dwa niewielkie skurcze..

Współczuję wszystkim dziewczynom, które mają daleko szpitale.. To pewnie bardzo dużo dodatkowego stresu. Ale musicie być dobrej myśli, ma pewno wszystko się ułoży. Ja mam w sumie kilka szpitali w przedziale 30 min, tylko, że u nas w trójmieście nest taki problem, że jest tak dużo chętnych do rodzenia, że i tak odsylaja. A najnowszy, w okresie wakacji, w ogóle ma zamknięta patologie ciąży..

Odnośnik do komentarza

Bożka trzymam kciuki !! Powodzenia ;)
Ja skurczy żadnych nie mam ,tylko brzuch bardzo często twardy i czasami to i z pół godziny tak trzyma, ale plecy i nogi to mi już wysiadają :( upał straszny u nas ,zwolniłam się wcześniej z pracy bo nie dało rady wytrzymać .Nie wiem czy wody mi się nie sączą , pewnie tutaj nie ma takiego testu żeby kupić , bym musiała zadzwonić do szpitala i pewnie tam jechać

Odnośnik do komentarza

Patrycja zgadzam się z Panda - i mam nadzieję, że lekki poród Ci wynagrodzi!

BOŻKA2408
Dziewczyny ją jutro o 10.40 mam planowaną cc.Trzymajcie kciuki.

o raaany!!! Powodzenia i trzymamy kciuki żeby wszystko było w jak najlepszym porządku i z Tobą i synkiem! :)

Edysia83
Mazos a na który ostatecznie się zdecydowałaś?

no właśnie nie wiem jeszcze tak na 100% ale chciałabym dotrzeć do Orłowskiego na ul. Czerniakowskiej. Mało popularny w opiniach 'warszawskich' ale ma bardzo dobre opinie. Znajoma tam rodziła i ludzie (położne i lekarze) są naprawdę zaangażowani i pomocni - a na tym mi właśnie zależy - na dobrej opiece. W ostateczności Międzylesie no ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

Mazos To ja ostatnio o Orłowskiego same złe rzeczy słyszałam. Ale to nigdy nie ma 100% zadowolonych. Ja na Madalińskiego mam wykupiona położną bo też z kolei dużo osób mówi że były zostawione same. A ja będę rodzić sama bo mąż będzie z dziećmi a dodatkowo pierwsze miałam cc.
Mam nadzieję że zdążysz na Czerniakowską.

Odnośnik do komentarza

Bożka
To już za kilka godzin! Pewnie jesteś bardzo szczęśliwa że to już! Oczywiście będę trzymać kciuki i koniecznie daj znać po
wszystkim :)

Edysia
W sensie że bedziesz miala doule? Czy po prostu jaksś polozna która akurat będzie w szpitalu na dyżurze, będzie tylko dla Ciebie? Zawsze mnie zastanawiało jak to działa, no bo przecież poród może się zacząć w każdej chwili i taka położna która ma ileś tam pacjentek, może dostać np dwa wezwania na raz. Jak to działa?:))

Mama Radzia
3 cm to już nie w kij dmuchał:) pewnie się powoli rozkręca :)

Night
Kochana a jak tam sytuacja u Ciebie? Uspokoiły się te sprawy jelitowe?

Zrobiłam dziś w koncu pranie rzeczy maluszka! Wyszła aż jedna pralka:)))
Druga to będą nasze pościele,pieluszki tetrowe, reczniki i takie tam :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Bożka czyli już jutro będziesz miała maluszka przy sobie. Trzymam kciuki :) :)
Mazos dzięki za słowa otuchy, może się jeszcze odwróci a jak nie to tak dzidzia zdecyduje. ja to jeszcze mam schizy że przy ułożeniu poprzecznym np każą mi rodzić naturalnie :( im bliżej terminu to mi się taka panika włącza...
A co do szpitala Orłowskiego to na forum na fb kilka osób rodziło w tym szpitalu i są zadowolone z przebiegu porodu jak i opieki.
Patrycja szok jak Ty dajesz radę, moja mama podobno też była w pracy do dnia porodu a ja sobie tego nie wyobrażam.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Opieka położnej kosztuje 1500 zł na stronie szpitala są numery. Płaci się po porodzie więc gdyby tak się zdażyło że jest przy innej pacjentce to albo na zastępstwo przyjeżdża inna położna( wcześniej w umowie jest zaznaczone kto) albo rodzisz z tymi co mają dyżur. Ja będę rodzić z tą samą co 2lata temu. Taka trochę starej daty- ale bardzo doświadczona przy porodach po cc. I np do mnie w środę przyjechała jak tylko okazało się że rozwarcie na 4cm i skurcze co 3 min a do dziewczyny która rodziła 2 dni później już nie- bo wyjechała na weekend. Mąż twierdzi że to najlepiej wydane pieniądze bo się nie denerwował będąc w domu. Pierwszy poród miałam bardzo trudny bo po 15 gidzinach cc ratunkowe a cały poród na wznak bo inaczej tętno synka spadało. On biedny się napatrzyl i bał się o mnie i dziecko. A w ogóle to nie wierzył że dam radę urodzić Tomka 4kg siłami natury bo jak zadzwoniłam że już Tomcio jest na swiecie tood razu zapytał zrobili ci cc? Teraz od początku ciąży przypominał mi żeby umówić się z położną.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny !
Skakanka uspokoiło się i niestety nic z tego dalej nie wyszło...eh...dalej czekam w dwupaku hehe ale już spokojna jestem bo mój w domku :D
Jutro na 9 mam wizytę może się w końcu doczekam KTG i zobaczy czy jakieś skurcze się pojawiają bo nic nie czuje i mnie to trochę martwi...

Stosuje zasadę 3 S hehe ale efektów nie widać...tylko nogi bardziej mi puchar a upał daje się fest we znaki...teraz mam odwrotnie rano ledwo wstaje a wieczorami nie mogę zasnąć a w dzień mam sporo energii i czuję się dobrze. Wcześniej rano.maialam moc a wieczorem padałam hehe

Odnośnik do komentarza

Bożka , ale nowina - już jutro będziesz miała Synka przy sobie :) Odezwij się do nas jak tylko znajdziesz chwilę. Również trzymam kciuki !
Ja dziś po wizycie i narazie nic się nie szykuje, także następna za dwa tyg czyli dwa dni przed terminem, więc ja to sobie jeszcze poczekam trochę ;) Skurczy żadnych nie odczuwam i nawet nie wiem jak narazie jakie to uczucie mieć skurcz... Ogólnie czuję się bardzo dobrze więc nie mogę narzekać. 37 tydz i Malutka waży jakoś prawie 3100 g także ok podobno na poród może być do około 3500 g - nie szykuje się na szczęście jakaś wagowo duża ;)
Skakanka jeśli chodzi o szpital to ja PF a jak reszta dziewczyn z okolic?
Lili05 odezwij się do nas :) jakoś długo nic nie pisałaś a jesteś chyba z tych wcześniejszych terminowo Dziewczyn :) Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Bozka jak tam już pewnie czekasz na CC. Daj znać jak będziesz po wszystkim i spokojnego zabiegu. Do mnie gdzieś za dwie h przychodzi położna więc wstanę i umyje podłogi tak z rana he. Dziś równo 37 tyg. Więc mam nadzieję że teraz się zacznie szybciej oby za tydzień hehe moja córkę przenosiłam 3dni. Może synek będzie inny i zdecyduje wyjść wcześniej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...