Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Katia nie wiem czy tak jest wszędzie ale u mnie we wszystkich szpitalach trzeba mieć skierowanie i umawiasz się na konkretny termin cc. I potem na wypisie jest napisane kiedy ściągnąć szwy. Mi ściągnęła położna która przyszła do mojego synka na wizytę trwało to minutę. A w szpitalu jak czekałam na ktg to widziałam że to cała procedura i dużo czekania. Ja też nie mam lekarza ze szpitala dlatego poszłam raz na wizytę do lekarza w przychodni przyszpitalnej żeby być pod ich opieką. Poza tym przy porodzie ważniejsza jest moim zdaniem położna.

Odnośnik do komentarza

No mi skierowania nie dal..poprostu kazal powidziec o co chodzi na izbie przyjec, zreszta tak samo bylo 6 lat temu jak rodzilam tam. Po mnie wczoraj przyjmowala sie dziewczyna na cc i tez nie miala tylko słyszałam jak mowila ze miala sie na cc zglosic..nic juz nie zrobie na koniec ciazy, lekarza nie zmienie bo przeciez nikt mnie juz nie zechce inny wziasc..zobacze co on mi ciekawego powie w poniedzialek o ile dotrwam z tymi skurczami.. tylko boje sie ze nagle mnie zlapie i jak tu jechac tyle km. Juz moja suostra 3 lata temu byla w podobnej sytuacji i zanim dojechala do szpitala to dziecko sie w zamartwicy urodzilo i ledwo odratowali

Odnośnik do komentarza

Trzebabylo wyjść pod szpital i wezwać karetke. Ja już się nie pierniczę z nimi. Albo trzebabylo udawać że mdlejesz jest ci słabo itp. następnym razem tak mów dostaniesz kroplówkę z elektrolitami na to nie zaszkodzi hehe ale przyjęta bedzies. Koleżanka jest pielęgniarka na wewnętrznym dowiedziałam się kilku propozycji przyjęcia jak nie chca. Musisz się trzymac teraz będziemy zdenerwowane że już natychmiast tak jak i ja ale co zrobisz

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Hej dziewczyny :-)
Jestem po wizycie ktg bicie serca piękne skurczy brak
Jest rozwarcie 2cm a ja w 39 tygodniu także pani doktor powiedziała, że wszystko się szykuje i czekamy tylko na regularne skorcze.
Dziś pół nocy nie spałam trochę brzuch pobolewa jak na okres ale ogólnie czuje się dobrze:-D

Odnośnik do komentarza

Katia
Współczuję nerwów :( Myślę że powinnaś w poniedziałek pogadać z lekarzem tak normalnie, szczerze o tej sytuacji i wymusić nam nim skierowanie.

Panda
To Ty też już jedna z pierwszych w kolejce :)

Sasanka
Mój lekarz nie robi Ktg, ja chodzę do Luxmedu, a tam nie mają. Mówił że można to zrobić w szpitalu na Rycerskiej, albo w Pro Famili. Na Rycerskiej o tyle lepiej że zapis od razu ocenia lekarz, ale trzeba się nastawić na czekanie, bo mają tam tylko jedno ktg. W pro famili niby jest sprawniej, ale nikt nie ocenia zapisu, i może się zdarzyć , że ze złym wynikiem wypuszcza do domu. Ja to myślałam że można zrobić ktg w gabinecie położnej środowiskowej, ale dzwoniłam do kilku i akurat nie miały.
Wybrałaś już szpital?;)

Bożka
Co tam u Ciebie? Wiesz już coś?

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

My sobie leżymy, oglądamy TV i pijemy kawkę ;) od jakiegoś czasu mam taką zachciankę KAWA hahaha nigdy nie piłam parzonej,zawsze to była rozpuszczalna, a teraz to mogłabym i fusy zjeść heheh a ogólnie przed ciążą mogłam nie pić kawy trzy miesiące i też było okej...u Nas dzisiaj równo tydzień do planowanego terminu z OM z USG mamy na niedzielę, ale dalej cisza i czekamy, a Młody sobie w brzuszku fika

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6cy1go55.png

Odnośnik do komentarza

Sasanka jeśli chodzi o D-DIAMERY to ja robię co miesiąc już tak chyba od czterech miesięcy. Ale powiem szczerze że nie wiem dlaczego, bo nie mam problemu z krzepnięciem krwi ( bo chyba na to jest to badanie). Ale mój lekarz z tych zapobiegawczych co woli wszystko wcześniej sprawdzić, więc on daje skierowanie, a ja robię i nie pytam po co ;)
Ale wydaje mi się że ma jakieś znaczenie przy porodzie bo tydzień temu pokazałam mu wynik (dobry) i miał mi nie dawać już tego badania przed porodem, ale stwierdził żeby lepiej zrób i dał. D-diamery w ciąży są podwyższone (to normalne) i może chodzi o kontrolę, żeby nie podskoczyły zbyt wysoko... nie wiem

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Ale ja uwielbiam koperek pietruszkę wale na całego wszyscy się śmieją że jak królik. Wątróbkę uwielbiam (właśnie zjadłam obiad z wątróbki) ogórki zielone hemoglobina też w normie w 1 ciąży ialam niska i jadłam żelazo. Trochę się martwię bo 100 to dość niska norma a ja będę mieć cesarke. Będę pić surowy sok z buraków i przegryzać jabłkiem i wątróbka 3xtygodniu nie wiem może ruszy oby nie spadło

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny za wsparcie, w grupie siła :)

Powiem Wam że przeżywam te położenie poprzeczne dziecka zwłaszcza że już była główką w dół. Ta niepewność jest najgorsza czy się przekręci czy nie :(
Co do ktg to mi nie zleciła gin póki co,mam mieć na następnej wizycie czyli w 37tc.
Katia dawaj znać co u Ciebie. Czyli póki co czekasz do poniedziałku czy jak?

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!

Katia88 zatem trzymam kciuki żeby dzidziuś grzecznie siedział do poniedziałku!

Kasiaa88 nie przejmuj się bo jeszcze ma czas się przekręcić a w razie czego zrobią Ci cesarkę. To też jest dobry poród bo zaplanowany, szybki i pod pełnym nadzorem. Pomyśl co było kiedyś jak cesarek nie robili i kobiety były zdane na siebie. Zgroza! My chociaż mamy pewność, ze tak czy inaczej dzidziuś jest monitorowany i się urodzi! :)

Ja po wizycie - byłam u innego gina niż mój prowadzący i ten sie oburzył, że w ogóle do niego przychodzę bo 'on odpowiedzialności brać nie będzie' hahahaha A ja prowadzę ciążę w LuxMedzie i generalnie to mnie to g...no obchodzi co on sobie myśli :D
Zbadał, zrobił USG no i stwierdził, że wszystko dobrze, córka już główką nisko ale rozwarcia nie ma.
Za to dowiedziałam się nieco o szpitalach w okolicy (bo on był kiedyś ordynatorem w jednym z nich) no i teraz wiem, że będę walić na Warszawę jak już się zacznie - zgodnie z tym co mój mąż już dawno powiedział. Ciekawe tylko czy M nerwowo to wytrzyma :D:D:D:D bo do Wawy mamy godzinę drogi :)
A no i powiedział ginek żeby pojechać do tego mojego szpitala co o sobie wybiorę na KTG - normalnie powiedział żeby iść na IP i powiedzieć, że przyszłam na ktg i już. Może jutro się wybiorę.

Odnośnik do komentarza

BOŻKA2408
Dziewczyny ją jutro o 10.40 mam planowaną cc.Trzymajcie kciuki.

Wow... Już jutro ❤️ tyle sie naczekalas, tyle miesięcy stresu i nerwów i wreszcie jutro Wasza droga Dobiegniew końca i spojrzysz w oczka Miłoszka... Super. Na pewno bardzo się cieszysz. Trzymam kciuki, żeby poszło szybko i sprawie i żebyś szybko doszła do siebie po cc. Czekamy jutro na dobre wieści ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...