Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, za mną ciężki dzień.
Byłam u dentysty z bolącą ósemką jest w tak fatalnym stanie, że nadaje się tylko do usunięcia tylko na razie lepiej żebym z nim wytrzymała do porodu bo usunięcie zęba może wywołać przedwczesny poród, chodzi bardziej o znieczulenie. Kurcze co za pech, że też odezwał się akurat teraz :(
A druga sytuacja jeszcze lepsza chce odebrać paczkę z inpostu facet przede mną rzuca się, że on był pierwszy (miał aż trzy paczki do wysłania), ja mu odpowiadam, że jestem w ciąży i mam pierwszeństwo a on takim ironicznym tonem: przy odbiorze paczek też ma Pani pierwszeństwo. To się wkurzyłam i mu powiedziałam: widać że nie ma Pan dzieci a on do mnie: a Pani kultury :( oczywiście potem w domu przeżywałam tą sytuacje,bo jeszcze nikt od początku ciąży mnie tak nie potraktował.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie. Arturek bardzo ładnie przybrał - 3 tyg temu miał 2 kg, a teraz już prawie 2700 g :) Rozwarcie jest na 2 cm, więc idziemy w dobrym kierunku. Wód płodowych ponoć na granicy normy. Przepływy w porządku. Pytałam o ruchy, bo ostatnio dużo mniej ich czuję, dzisiaj to nawet 2 razy musiałam jeść słodycze żeby coś poczuć, a zawsze był tak ruchliwy, że nie miałam z tym problemów. Lekarz powiedział, że nie powinno być ruchów mniej, chyba że przez mniejszą ilość wód. W czwartek po południu mam przyjść na IP, zbada mnie, zrobią KTG i jak rozwarcie będzie większe to dadzą mi kroplówkę i będziemy próbować rodzić. Jak rozwarcie będzie bez zmian to w zależności od tych ruchów i KTG albo puści mnie do domu albo już zostanę na oddziale. Od razu po przyjściu od lekarza wzięłam się za robotę, żeby jak najwięcej zdążyć przed czwartkiem, bo jeszcze chcę trochę poogarniać. Mam nadzieję, że to też przyspieszy sprawę i w czwartek faktycznie się uda urodzić :)

Katia i bławatek Dajcie znać co Wam powiedzieli lekarze, trzymam kciuki żeby się okazało, że to nic groźnego.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

mamaRadzia czyżbyś była następna w kolejce? ☺️ Wszystko idzie w dobra stronę.

Przed chwilą napisała do mnie koleżanka, że dzisiaj urodziła. Syn o wadze 4270g. Urodzony naturalnie ❤️ coraz bardziej nie mogę się doczekać swoje kolejki.... A to jeszcze kilka tygodni.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Kasia88 współczuje ciężkiego dnia i takiego zachowania. Człowiek nie wymaga nie wiadomo czego i jak często, a jak raz poprosi, to taka reakcja. Zwłaszcza, że miałaś mniej, nawet gdybyś nie była w ciąży mógłby Ci po prostu że względu na kulturę wobec kobiety ustąpić. Ale nie martw sie. Są różni ludzie.. Mam nadzieję, że większość jednak okaże Ci zrozumienie..

MamaRadzia a czy Ty się masz terminu na 06.08, tak jak ja? Dlaczego tak szybko chcą wziąć Cię na poród? Chodzi o to rozdarcie? Fajnie, że synuś tak podrosl (: choć moja to obstawiam, że już grubo powyżej trzech ciśnie z wagą (:

Odnośnik do komentarza

inome i Sasanka Lekarz twierdzi, że ciąża już donoszona, łożysko dojrzałe, wszystko gotowe do porodu, a przy słabych ruchach i małej ilości wód może być ryzykownie czekać do terminu. Wszystko będzie zależało od tego co wyjdzie w czwartek, bo jeśli rozwarcie się nie powiększy, KTG wyjdzie dobrze, a dziecko zacznie się więcej ruszać, to po prostu odeślą mnie do domu. Ale liczę, że po odstawieniu magnezu i sprzątaniu jednak coś ruszy :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

MamaRadzia
Bylam wczoraj u lekarza i powiedzial ze niepotrzebnie pani z laboratorium mnie nastraszyla..powiedzial ze d dimery sa jeszcze ok.. bardziej martwi mnie teraz druga sprawa bo dalej trzyma mnie to nieszczęsne przeziebienie noi zapytalan go czy wogole jest sens zebym jutro przyjezdzala do szpitala, powiedzial ze jak dalej bede przeziebiona to anestezjolog nie da mi znieczulenia i pierwsze beda musieli mnie podleczyc..co za pech. Nie mialo kiedy mnie wziasc.
Ja niewiem co to sie dzieje ze noc w noc budze sie co do minuty o tej samej porze i do rana juz nie spie..za duzo mysli chyba na glowie mam.

Odnośnik do komentarza

Katia To super, że jednak to nic poważnego. Z przeziębieniem dasz radę, najwyżej parę dni się przeciągnie, ale dobrze, że wyleczysz to wcześniej, bo później kaszel z raną po CC to raczej mało przyjemna sprawa. A taka bezsenność to może nieźle wykończyć, ja dzisiaj w nocy dopiero po 4 zasnęłam, a po 6 już budzik dzwonił... Ale w poprzedniej ciąży ostatnie 2 miesiące praktycznie nie spałam, a w tej dopiero teraz mnie dopadło, to chyba kwestia emocji.

Czy któraś z Was bierze Cyclonamine? Lekarz stwierdził, że mam trochę niskie płytki i jak mam Cyclonaminę to żeby brać 2x dziennie, a na ulotce jest informacja żeby nie zażywać w ciąży i że wydziela się do mleka, a z drugiej strony wiem, że często to przepisują przy krwawieniach w ciąży i już sama nie wiem czy to jest bezpieczne czy nie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Ja wczoraj wzięłam się za mycie drzwi wejściowych bo mieszkamy w domu już 3 lata a one ciągle były upierdzielone betonem po budowie. Myłam je już milion razy i nie chciało zejść ale tym razem kupiłam sobie taki preparat specjalny (atlas shop) - to są jakieś kwasy. Lałam bezpośrednio na drzwi (w rękawicach rzecz jasna) i zeszło!!!! Jestem z siebie taka dumna :D
Niestety wieczorem bardzo kiepsko się czułam przez to - chyba się przeforsowałam trochę :/

MamaRadzia o kurcze - już poród?! Ja mam termin na 10/08 ale już tak często mam twardnienie brzucha i mała się pcha w dół aż boli (takie straszne kłucie), że pewnie urodzę za jakiś tydzień czy coś. W czwartek mam wizytę u gina - zobaczymy co powie bo póki co szyjka była długa i zamknięta.

Katia ale pech z tym przeziębieniem - może Cię puści wreszcie.

Ja mam wydanie e-gazety 'Będę mamą' i tut też jest artykuł o cesarce - wklejam screeny (to tylko 2 strony). Może któraś skorzysta.

monthly_2019_07/sierpnioweczki-2019_76801.jpg

monthly_2019_07/sierpnioweczki-2019_76802.jpg

Odnośnik do komentarza

Idę wlasnie do rodzinnej niech mnie oslucha i moze cos da ewentualnie na mokry kaszel. W ciagu dnia jest w miare ok najgorzej po nocy malo pluc nie wyrwie..a jeszcze jak jutro pojade z takim kaszlem to opierdziela..no ale lekarz moj uprzedzony ze jestem chora to najwazniejsze.
A moze wy dziewczyny macie jakis sposob na mokry kaszel oprocz syropu z cebuli bo na mnie nie dziala

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Katia chyba najlepiej zaufaj lekarce niech Ci coś zaleci, już na własną rękę nie ma co kombinować. Najważniejsze żeby osłuchowo było czysto.wiem , że Ci ciężko ale dobrze że dzidzius jeszcze grzecznie siedzi w brzuszku.

Mama Radzia zaskoczyłaś mnie z tą kroplówka i już wywoływaniem
No ale skoro tak będzie lepiej to trzeba to zrobić a nie obawiasz się, że przez kroplówke poród bedzie bardziej bolał.

Ja od wczoraj mam ból brzucha jak na okres. Podnoszenie. Pozycji leżącej jest ledwo możliwe mam wrażenie, że robi mi się rozwarcie i mala jest jeszcze niżej. W czwartek wizyta zobaczymy co i jak

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, My sobie jeszcze leżymy, ale na 12 mamy wizytę ;) zobaczymy co tam słychać....w nocy złapały mnie takie skurcze całego dołu, że myślałam że to już, ale oczywiście odpuściło.... brzuch cały czas boli i to bardzo gorzej niż na miesiączkę- może dlatego że nigdy nie miałam problemu z okresem i bólem....liczę na to, że na dzisiejszej wizycie powie mi, że coś się zaczyna w końcu dziać hehehe

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6cy1go55.png

Odnośnik do komentarza

GBS u mnie ujemny wyszedł właśnie odebrałam wyniki. U mnie skurcze promieniują aż do pachwin także też myślę że już pomału zaczyna się coś dziać. Jak maly już był niski i główka Napierała w 33 i 5dniu. Jestem 36.4 dniu jutro wizyta mam nadzieję że już umoiwmy się do szpitala na cc. Zawsze na USG dzidzia większą o tydzień jest

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla dziewczyn, które już są po :) ale się zrobił ruch na forum :D ja od jakiś 2 tygodni spać tez nie mogę, w nocy się co trochę budzę a noc bez snu o porodzie, dziecku, wizycie u lekarza czy cokolwiek z tym związane to normalnie noc stracona, chyba za dużo o tym myśle ale to się nie da inaczej...ja tydzień temu miałam ostatnia wizytę i zero jakikolwiek oznak, jedyne co to właśnie brzuch mnie jak na okres pobolewa i robi się twardy czasami. Dostałam skierowanie i 05.08 jakby się nic nie działo mam się położyć w szpitalu i zobaczymy co dalej, na dodatek moja lekarka na urlopie i jej nie będzie mam nadzieje ze to co słyszałam ze jak się nie jest czyjaś pacjentka to maja w dupie okaże się nie prawda...a czy któreś z Was tez drętwieją palce? Mi od jakiegoś czasu ale tylko u prawej ręki, są momenty ze przycisne mocniej widelec czy łyżkę i takie mrowienie ze szok, staram się za bardzo nie brać nic w ta rękę ale to jednak prawa wiec ciezko, ściśnięcie mocniej smyczy jak wychodzę z psem kończy się takim mrowieniem, mam nadzieje ze to później przejdzie.

Odnośnik do komentarza

My dzis zaczynamy 39 tc, Ale póki co nowych objawów brak. Mała się rusza, brzuch twardnieje, czasem coś zaboli, zakluje ale nie wiem czy coś więcej.. Ja o dziwo ze snem nie mam Wiekszych problemów, chodzę kilka razy siusiu, to pies mnie obudzi, to muszę się przerzucićz boku na bok, Ale naprawdę nie mam w sumie na co narzekać. Najgorsze są właśnie dretwiejacet dłonie. Po całości, tak bardzo, że aż mnie to budzi. Rano nie mogę zgiac ich w piastki, a dziś nawet nie mogłam nożem chleba maslem posmarować.. Tak samo stopy są już dość opuchnięte. W ciągu dnia jest lepiej, najgorzej w nocy i rano..

MamaRadzia trzymam kciuki żebyś już niedługo zobaczyla swoje maleństwo, to już tak niedługo..

Odnośnik do komentarza

Panda Ostatnio też mi dali kroplówkę żeby poszło szybko, bo takie miałam zalecenie od okulistki - poród sn tylko jak będzie szybki, przy przedłużającym się porodzie wskazana cesarka. Więc nie wiem jak boli bez kroplówki, ale myślę, że jak raz dałam radę to i drugi raz jakoś pójdzie ;-) Jakoś tak mam, że nie boję się bólu, tylko tego, że coś pójdzie nie tak, więc nawet się cieszę, że chcą mi dać kroplówkę, zwłaszcza, że dzisiaj też słabo z ruchami - Arturek się budzi tylko jak coś zjem słodkiego, a wcześniej tak szalał.

asienka Mi drętwiał i siniał kciuk ok. 5 miesiąca, lekarz powiedział, że tak może być i się tym nie przejmować tylko masować jak drętwieje, żeby pobudzić krążenie. Nic z tym nie robiłam i samo przeszło. Ale dla pewności może zapytaj lekarza, bo jednak 1 palec a cała ręka to nie to samo.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

U mnie niestety gbs dodatni na szczęście wrażliwy na wszystkie antybiotyki. Dzisiaj mam wizytę u lekarza w przychodni przyszpitalnej mam nadzieję że mnie zbada bo przez 5 tygodni od poprzedniego badania dużo się mogło zmienić. Mam nadzieję że dostanę skierowanie na ktg Wczoraj musiałam przygotować pokój do skręcania łóżka piętrowego myślałam że po skończeniu pracy pojadę rodzić tak mnie brzuch bolał... Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Ja myślę dopakowac torbę do szpitala już na cacy. Nie mogę się zabrać za to. Wyparzyć smoczki butelkę i wszystko co musi być wyparzone. Jutro będę wiedziec co i jak nie chce już kolejnej wizyty bo to będzie bezsensu jak polozna do mnie przychodzic bedzie. Już bym chciała być po wszystkim i może dlatego tak gadam

Odnośnik do komentarza

No właśnie to, że w pierwszej fazie porodu warto się ruszać, korzystać z piłek itd.tez słyszałam. Ale podobno przy porodzie też dobrze, bo dziecko nie musi 'iść pod górkę'. I grawitacja robi swoje. Ale też bym się bala, że mogę się wytrzymać kondycyjnie i nogi nie dadzą rady. A w międzyczasie już pozycji nie można zmienić..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...