Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

Kiki, sprawdzoba metoda, pobadz chwile w pozycji na czworaka kilka razy w ciagu dnia. Np sprzątają zabawki dziecka z podłogi, albo wycierajc dolne półki w szafie. Nie wierzyłam w takie coś ale to chyba działa. Nawet położne mówią że to faktycznie działa bo dziecko ma wtedy więcej miejsca. Tylko nie panikuj jak zacznie się potem więcej ruszać ;)

Odnośnik do komentarza

Witam. Potrzebuję porady już bardziej zaawansowanych ciazowo mam. Jestem na początku drogi ciążowej, to moja druga ciąża. W poprzedniej nie używałam poduszki rogal, teraz chciałabym zakupić. Razem z dziewczynami na marzec się zastanawiamy jaki ksztalt kupić. Czy możecie nam coś polecić i doradzić? Dziękujemy serdecznie :) życzę samych szybkich porodów. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Położne tu mówiły o kilkunastu minutach na czworaka, np. Na łóżku. Ale ja byłam raptem może 5 min tylko po kilka razy bo chciałam sprzątać zabawki z podłogi. No i na drugi dzień okazało się że się odworocil. Nie myślałam że to mogło mieć związek ale położne mi powiedziały że jak najbardziej, bo właśnie wtedy dzidzia ma najwięcej miejsca. Nie zaszkodzi a spróbować można. Tylko mój to zrobił od razu tak że się wstawił nisko no i stąd bóle. Dziś już chyba się tam dopasowało i choć boli to m9ge już chodzić :) więc uprzedzam żebyś się nie zdziwiła że nagle poczujesz tam w dole parcie i ucisk. To dobry objaw jak się okazuje.
Dzisiejszy lekarz twierdzi że jak ktg dobrze wychodzi to znaczy że przepływy dobre. A teraz dobre wyszło. Usg dopiero może zrobią w poniedziałek jak ordynator zleci.

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Zakochana to jak ktg dobre to super!! Każdy dzień jest cenny. A jesteś pod opieką to nawet w razie czego to od razu się Tobą zajma, w domu niestety ale możemy tylko mieć jakias podświadomośc.

Ja też wierzę, że ruch dużo pomaga i w pozycji dziecka i potem porodu. Oczywiście wszystko z rozwaga bo jeżeli należy odpoczywać to odpoczywamy ale jeżeli można normalnie funkcjonować to powolutku można pospacerować albo właśnie podłogę umyć na kucaka w ramach możliwość i nie że zaraz cały dom oblecieć i będzie oki.

Mnie ogólnie mała też ciśnie coraz bardziej na dole aż czasem mnie kłuje w środku i mi jakby prądy przechodzą na tyłek i nogi no cóż kończę 36 tydzień także będzie tak do końca niestety ale lepiej niech ciało się przygotowuje tak jak przy pierwszym porodzie, że wszystko ładnie poszło.
Najważniejsze, że ten okres kiedy brzuch mi twardniał już dawno za mną i znów pomimo że na dole mała mi ciąży to jakoś nawet mam siły i dobrze oby jak najdłużej.
I bardzo chciałabym gdzieś odpocząć wyjechać ale niestety to już nie wchodzi w grę nie będę ryzykować

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ewelina, ja mam w kształcie litery C z matherhood. Jakościowo super. Ja co prawda nie umiem z nią spać bo często wstaje w nocy, za dużo miejsca mi zabierala w łóżku i mężowi przeszkadzała ale do leżenia w dzień świetnie się sprawdziła i do karmienia też będzie wygodna. Ale jak sprawdzałam opinie przed zakupem to wiele dziewczyn też ja chwalilo.

Odnośnik do komentarza

Patrycja ja kupipam te chusteczki bo slyszalam dibre opinie o nich i kolezanka, ktora juz urodzila poleca, chociaz i tak zamierzam uzywac okazjonalnie : ) ja mam taka duza poduszke w ksztalcie litery C, nie pamietam jakiej firmy - kosztowala kolo 100zl i poki co nie uzywam jej bo zajmuje duzp miejsca i jakos mi niewygodnie... wole zwykla mala podluzna poduszke podlozuc sobie pod nogi lub miedzy nogi, licze ze tamta przyda sie jeszcze, nlale nie wiem czy do karmienia bo jest duza..

Odnośnik do komentarza

Patrycja w Pl są to również bardzo znane chusteczki, chociaż nie tanie. Jedyną wadą jaką o nich słyszałam jest to, że są dość "mokre" i komuś to może akurat przeszkadzać. U Ciebie napewno cena jest ok w stosunku do zarobków i pewnie mozna trafić na super promocje ;) Ja narazie kupiłam 2 paczki, ale zamierzam raczej z nich korzystać więc dokupię. Na początku i tak planuję robić pielęgnację przegotowaną wodą, ale z czasem do podmywania pupki pewnie będę używać właśnie gotowych chusteczek. Chusteczki mają mega prosty sklad - link do stokao http://www.srokao.pl/2017/03/sroka-testuje-water-wipes-chusteczki.html?m=0 Pojawiła się nie tak dawno wersja z dodatkiem orzechów mydlanych http://www.srokao.pl/2019/06/waterwipes-z-ekstraktem-z-orzechow.html?m=0 ale, wyczytałam, że dedykowane są one dla starszych dzieci od 6m - aktualnie w rossman z kartą rossnę jest na nie promocja jakby ktoś dla starszych dzieci potrzebował ;) Ja kupowałam tą właśnie podstawową wersję dla niemowląt którą wstawiłaś. W aptece intern. gemini są one za 10,96 zł https://www.aptekagemini.pl/waterwipes-chusteczki-nasaczane-woda-60-sztuk.html w rossmanie 13,49 zł. Z czasem może przerzucę się na tańsze babydream, ale zacznę właśnie od waterwipesów. Wogóle to jeśli któraś z Was nie miała do tej pory jeszcze "karty rossnę" to podczas zakupów w rossmanie można czasem skorzystać z różnych promocji na art.dla dzieci i mam - mając taką kartę (obecnie nie ma fizycznej karty, tyko w aplikacji na tel.tej rossmanowej zakłada się jakby dodatkowe konto i ma się dwie karty " zwykłą" i "rossnę" mogą z niej
już korzystać brzuchatki, wybiera się opcję spodziewam się dziecka i wpisuje przewidywaną datę porodu. Te z Was które mają już dzieciaczki pewnie posiadaja tą kartę i są obeznane w temacie - pani w rossmanie mówiła, że do 3 lat od urodzenia jest ważna ;) To tak tylko informacyjnie, bo ostatnio dopytałam jak to jest i sama zakładałam to konto :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Sasanka też planuję przemywać wodą i wacikiem , ale myślę ,że chusteczki przydadzą się nie raz , właśnie szukałam promocji bo aż takie tanie nie są i można kupić cały karton 9 paczek i już faktycznie wychodzi taniej :D
Do kąpania chciałam wypróbować kosmetyki z babydream tak jak polecałyście , ale jednak poszukam czegoś tutaj , póki co nic fajnego nie znalazłam oprócz tych chusteczek

Odnośnik do komentarza

Faktycznie wydaje mi się, że któraś dziewczyna pisała o musteli, ale nie pamiętam która ;) Ja po poczytaniu komentarzy pod srokao https://www.srokao.pl/2015/06/analiza-sylveco-seria-dla-dzieci.html?m=0 i poleceniu położnej zdecydowałam się na kosmetyk do kąpieli z sylveco https://www.aptekagemini.pl/sylveco-dla-dzieci-kremowy-szampon-i-plyn-do-kapieli-od-urodzenia-300ml.html z tej firmy są tylko 4 produkty dla niemowląt - dwa od pierwszych dni życia i dwa dopiero po 1 miesiącu. Do kremowania ciała kupiłam natomiast Masło z Dermedic https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,145841,dermedic-baby-linum-emolient-maslo-intensywnie-natluszczajace.html Narazie to dwa kosmetyki, które mam i ew.kupię jakis krem do twarzy z filtrem, ale nie wiem jeszcze jaki. U nas na szkole rodzenia np.położna powiedziała, że oliwki odchodzą do lamusa i już się ich nie powino stosować ponieważ zatykają pory, ale ja tam znawcą nie jestem ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam poduche w ksztalcie J. Podobno jest dobra dla wysokich I u mnie sie sprawdza super.
Ja mam dzis kosmos w domu. Syna bolala plecy, ale tak ze nie moze oddychac I sie zaczal dusic a corka 39 stopni goraczki.
Chusteczki mam takie same. Kupowalam w Smyku przez neta.
Ma ktoras z Was dziewczyny fajne nosidlo? Zastanawiam sie nad kupnem Marsupi.
Zakochana trzymaj sie w tym szpitalu.
Cyska co u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Od oliwek odchodzi się bo rzeczywiście zatykaja pory i pogarszają kondycję skóry dlatego że te ktore znalysmy to głównie olej mineralny/parafina. Wogole dzieciom nie powinno się aplikować produktów z olejem mineralnym. Na szczęście są już produktu bez tego i z fajniejszym emolientem w składzie a nie najtańsza parafina. Parafina działa na skórze jak folia spożywcza, woda nie odparuje ale i nic dobrego do środka nie przejdzie. Jestem anty bo akurat miałam małego atopika i trochę się z tym tematem nameczylam. Także ten, wcale się nie mądrze żeby nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

A swoją drogą wiecie że inna nazwa oleju mineralnego to Castrol oil ? Casrol oil jako kosmetyk i jako olej silnikowy, a co tam. To samo mówi za siebie. Jak byłam mloda to smarowalam się oliwka żeby opalalo na brązowo, super działało. Moja mama taki sam efekt miała jako nastolatka tylko wtedy używały dziewczyny ropy. Dziś już wiem dlaczego.
Dziś kolejny dzień nic nie robienia. Trochę mnie zastanawia czy faktycznie samo ktg wystarczy do oceny czy przepływy są dobre ale jutro już normalny dzień, to może zrobią usg kontrolne. Wyczytałam w Internecie że niby przy sprawdzaniu przepływów oprócz ktg powinno być usg Doppler co 2-3 dni. No to jutro 3 dzień.

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Zakochana podobno na USG można sprawdzić przepływy i wydolność łożyska.
Na ktg pracę serca dziecka to też dużo odzwierciedla.
Ale najlepiej oba badania jak Ci zrobią. Jutro będzie kilka dni przerwy więc może w końcu coś Ci powiedzą o usg

Odnośnik do komentarza

Ja z kosmetyków planuję używać tylko płyn do kąpieli. Zakładając, że dziecko będzie miało zdrową skórę to nic więcej nie jest potrzebne. Dopiero jak zobaczę suchą skórę to coś kupię i zacznę smarować, a dopóki nic się nie dzieje to uważam, że im mniej tym lepiej. Poprzednio miałam jeszcze maść na odparzenia, ale teraz spróbuję z mąką ziemniaczaną. Awaryjnie mam Bepanthen. Krem na słońce przy Radziu się zmarnował, bo i tak nie wychodziłam z dzieckiem na pełne słońce, tylko rano/popołudniu. Więc też chyba nie sensu kupować dużo kosmetyków, bo mogą się nie przydać. A jak dziecko będzie miało AZS czy jakieś inne problemy to wtedy można kupić kosmetyki dedykowane dla tego typu skóry. Choć to może być moje skrzywienie, bo sama jestem uprzedzona do kosmetyków i poza myciem i teraz oliwką na rozstępy używam tylko sporadycznie kremu do rąk.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...