Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Panda082019

Arlusiek współczuję Ci ale ważne, że jesteś w domu i w dodatku już ciąża donoszona więc nawet gdyby już nie masie co martwić.

Jacyś niepoważni ludzie tam pracują, jak można stawiać takie diagnozy to chyba my tu mogłybyśmy tak snuć. Mają przecież USG żeby sprawdzić co się dzieje a nie gadać bez sensu i Cię stresować.
Dobrze że masz już to za sobą i sprawdziłas miejsce może faktycznie lepiej jechać gdzie indziej.

Tym czasem odpoczywaj i zapomnij o tym ciesz się jeszcze dwupakiem bo to naprawdę niepowtarzalne chwile już nigdy nie będzie tak samo :-D

Odnośnik do komentarza

Arlusiek współczuję przeżyć ale sprawdziłam szpital i wiesz co by się działo jakbyś tam rodziła. W niektórych szpitalach źle patrza na pacjentki co chodzą do innych lekarzy niz ci co pracują w danym szpitalu.
Właśnie się dowiedziałam że moja kolejna siostra jest w ciąży, termin ma na luty też będzie miała 3 dziecko.
Ja również mam termometr Microlive działa bez zarzutu już 4 rok.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098ribf18d4fc1.png

Odnośnik do komentarza

Arlusiek współczuję doświadczeń takich. Najważniejsze że wszystko dobrze i jestem w domu ostatnia prosta :)
Ja ostatnio byłam u gina mam już ciśnienie na granicy a w gabinecie ostatnio 150/95 także muszę teraz mierzyć sobie trzy razy dziennie przesłać lekarz wyniki i jak będą wysokie to włączamy leki na nadciśnienie. No trudno.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Arsiulek ja dwa razy rodzilam na Polnej I teraz trzeci tez bede. Wiem, ze nie traktuja tam jakos wyjatkowo, ale dla dziecka najbezpieczniej. Ja w ok. 20 tyg bylam na IP lekarka byla ok, ale jak poprosilam zeby zalozyla rekawiczki do badania to sie obrazila :-) ja juz sie nauczylam miec gdzies to wszystko I walczyc o swoje. Najwyzej sobie pomysla

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, jestem po wizycie i Tadzio znów ładnie rośnie, ma już 2100 g :-) Dostałam skierowanie na kwalifikację do cc i będę się umawiać, ale chyba jeszcze nie teraz, bo wolałabym żeby nie zaproponowali mi zbyt wczesnego terminu.
Kasia, mnie też Facebook by odpowiadał, ale jeśli niektóre dziewczyny takiej opcji nie biorą pod uwagę, to szkoda byłoby je stracić - choć jak dla mnie funkcjonowanie forum też sporo pozostawia do życzenia...

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

Arlusiek wspolczuje... az sie boje co bedzie w "moim" szpitalu, ostatnio lezalam w innym niz bede rodzic i bylo naprawde ok jesli idzie o personel i warunki (wiadomo byly wyjatki jesli chodzi o lekarzy i pielegniarki ale ogolnie naprawde ok). Iwona wlasnie czytalam pozytywne opinie o tym termometrze i ten kupie, dzieki za polecenie : )
Odnosnie GBS to ja dopiero mam miec robione na kolejnej wizycie czyli za prawie 3 tygodnie.. bedzie tk juz 38tc wydaje mi sie ze pozno ale dopiero teraz o tym pomyslalam

Odnośnik do komentarza

Arlusiek Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło, a ci chamscy lekarze niech spadają na drzewo ;) Ja miałam podobną sytuację w poprzedniej ciąży - też widziałam, że jestem zupełnie inaczej traktowana niż pacjentki, które miały swoich lekarzy prowadzących na oddziale. Codziennie inna diagnoza, bo co jeden lekarz to inna teoria. Dlatego teraz specjalnie szukałam lekarza, który pracuje w szpitalu, żeby tego uniknąć. Choć ostatnio jakoś optymistyczniej patrzę na tę końcówkę ciąży i liczę, że obejdzie się bez pobytu w szpitalu aż do porodu.

Ja właśnie we wtorek robiłam GBSa, mój lekarz nawet chciał żebym zrobiła wcześniej, ale czytałam, że powinno się wykonać między 34-38 tc. Przed chwilą sprawdzałam wyniki i jestem w lekkim szoku. W poprzedniej ciąży miałam wynik dodatni, a teraz wyszedł ujemny. Wygląda na to, że antybiotyk podany przy poprzednim porodzie zadziałał. To taka miła niespodzianka, bo nastawiałam się, że jak wcześniej wymaz wyszedł dodatni to i teraz tak będzie. A o wymazie z odbytu w kierunku GBSa wcześniej nie słyszałam, ani tym razem ani poprzednim lekarz mi tego nie zlecał.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

A ja się witam że szpitala :( z małym coś nie tak i muszą to sprawdzić. Źle przepływy i wymiary wyszły :( ale liczę że to tylko wina sprzętu albo ułożenia malego i 9kaze się że wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza

Ojej zakochana trzymam kciuki !! Dawaj znać jak coś się dowiesz

Arlusiek współczuję ,że trafiłaś na taki personel , przynajmniej wiesz ,że nie będziesz tam rodzić , w głowie się nie mieści takie traktowanie

Co do forum mi bez różnicy czy będzie tu czy fc

Musiałam sprawdzić co to jest za badanie Gbs , bo nie miałam pojęcia o czym piszecie , oczywiście ja takiego nie miałam i nie będę mieć

Zaczęłam urlop także 1,5 tygodnia odpoczynku :) w końcu , później wracam na 2 tygodnie do pracy i już będę miała koniec

Odnośnik do komentarza

Arlusiek niestety ze szpitalami tak się zdarza, ważne że już wszystko w porządku.
Zakochana trzymaj się i dawaj znać na bieżąco! Może to faktycznie tylko błąd pomiarów.
Patrycja GBS to wymaz na wykrycie paciorkowca który może być niebezpieczny podczas porodu bo dzidzia się może zarazić. Ja miałam pobierany i z pochwy i z odbytu. Mam wyniki z krzepnięcia krwi, nie są rewelacyjne ale jakoś się nie stresuje tym, zobaczymy co powie anestezjolog na wizycie.
Dziś w końcu przyszło łóżeczko z materacykiem dla małego :) ale na razie nie rozkładamy, bo jeszcze śmierdzi w pokoju farbą i nie chce aby mi przeszło zapachem.

Odnośnik do komentarza

Zakochana
Trzymam kciuki żeby było dobrze! Daj znać jak będziesz coś wiedzieć bo się martwimy.

Arlusiek
Ale masakra...
Ja niestety byłam kilka razy w szpitalu czy sama czy z córką, i niestety też spotykałem się z takim traktowaniem :( Straszne to jest. Dlatego nie wyobrażam sobie teraz sama rodzić, niestety człowiek w bólu na wiele rzeczy macha ręką i nawet nie ma siły dyskutować na temat swoich praw :(

GBS poprzednio miałam i z pochwy i odbytu, i teraz też tak msm na skierowaniu.

Dziewczyny z tym CC to serio się trzeba umawiać? Kurcze, byłam przekonana że jak dostajesz skurczy czy odchodzą wody to jedziesz do szpitala i po prostu wyciągają dzidziusia. No chyba że są jakieś wskazania do wcześniejszego porodu no to wiadomo.
Jednak jestem zielona w tej tematyce :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Trzymajcie, staram się nie martwić na zapas i nie nakręcac się. Choć to trudne leżąc na szpitalnym łóżku bo co innego tu robić :/ ostatnio martwiłam się że tydzień mniejszy, ale 2 tyg to już od razu mi się wasze wpisy z hipotrofią kojarzą i zaraz czarne myśli przychodzą :/ A tak się cieszyłam w poprzedniej połowie że taki duży chłopak mi rośnie a tu teraz taki spadek....

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

A jak zerknelam na monitor to wymiary poszczególne wahaly się od 32 -35 tyg a ja jestem w 36. Głowa na 35, a reszta nie pamiętam, ale albo brzuszek albo nogi 32, a któreś 2 pomiary 33. Nie chciałam zostawać tu znowu bo pewnie standardowo 5 dni będą trzymać nawet jak się okaże że jest dobrze. No ale te wymiary mnie trochę przerazily.

Odnośnik do komentarza

koza1][quote~Anna13
Koza robilas ddimery? Jesli tak w jakim celu?

D-dimerów nie robiłam, lekarz mi zleciał tylko to, nie wiem czy w innych szpitalach trzeba też mieć ale tam gdzie rodzę chcą aktualny układ krzepnięcia i morfologię.[/quote
Fibrynogen w ciazy moze byc podwyzszony.jest ok.
Zakochana a to sama sie zglosilas czy mialas wizyte i cie skierowali?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...