Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

Teraz to już pomału będą się nam szyjki skracać i rozwrcua robić. To już normalne na tym etapie, no może poza tymi z samej końcówki sierpnia :) Mój mały coś dziś kombinuje, rano wstałam z brzuchem w kształcie stożka. Centralnie się roziagnal wzdłuż i wypinal chyba dupkę tak że myślałam że chyba pępek mi zaraz rezerwie bo tak był wypchany. Tak to jeszcze nigdy nie mialam. Pogłaskalam go i po chwili wrócił do normalnych pozycji, bo tak to nawet nie m9glam się poruszyć. No i dziś albo są monety że śpi albo właśnie tak dziwnie się układa. Może próbuje się jednak obrócić ta główka? Wizyta za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja mam taką zwykła torbę podr9zna. Zamieściłam się do nie niej. Z Ty że ja ubranek dla dziecka nie biorę ani żadnych kocyki czy rozmów bo daje szpital. Mam tylko czapeczke i niedrapki, smoczek, chusteczki i krem do pupy. Reszta dla mnie. Nie zamieściła mi się kosmetyczka. Wezmę więc siatkę. Przeloze do niej rzeczy do porodu czyli koszule, ręcznik i wodę i już będzie miejsce na kosmetyczkę. Mam taką torbę że z boku ma dodatkowe przegrodami na końcach. Z jednej strony rzeczy dziecka, z drugiej właśnie kosmetyczkę przeloze. Pamiętam że poprzednio też ja miałam i wystarczyło. To tylko 2-3 dni przy sn.

Odnośnik do komentarza

Iwona ja też miałam zabieg we wrześniu (łyżeczkowanie). Na szczęście moja szyjką trzyma. Dzisiaj nie miałam badanej ale ostatnio była ok.
U nas wszystko w porządku. Maly waży 1980g, także mamy już prawie 2 kg :D i co najważniejsze, po raz pierwszy ułożony główką w dół :D
Oby już tak został.
Zostawiłam w mieści ponad 300zl i powiem wam, że nie wiem gdzie ;)
Kupiłam Wit D3 vigantol, dla siebie podpaski, podkłady i małe kosmetyki do szpitala.
Pieluszki tetrowe, jednego pajaca, o wielu rzeczach zapomniałam (choć miałam listę :D) i wielu rzeczy nie było. Zostanie mi internet. Naprawdę nie wiem gdzie te pieniądze się rozchodzą ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

bławatek 1
Widzę że po wizytach u was wszystko dobrze- super! Ja mam wizytę jutro i mam nadzieję że też tak będzie no o że się w końcu odwrócił choć nie czuję tego...

Ja też nie czułam kiedy się obrócił. Ciągle kopie mnie w tym samym miejscu. Nic się nie zmieniło, a jednak jest główka na dole ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja jak już pisałam kiedyś miałam 3 cm rozwarcia bodajże od 35 tyg a rodzilam w term8nie więc spokojnie. Jak lekarz powiedział oszczędzać się 2 tyg to wystarczy posłuchać i będzie ok :) lepsze to niż żeby była długa i zamieknieta w 40 tyg.
Mnie ten dół brzucha dziś dziwnie pobolewa. Nie cały czas, ale jak posiedzę tak połleżaco to mam wrażenie jakbym nogi małego gniotła. Wiem że to raczej niemożliwe ale tak dziwnie to czuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja też mam takie pobolewanie na dole brzucha i małą jest nisko.
Dziś ktg wyszło ok
Jutro mam wizytę i dobrze bo zobaczymy jak ogólnie to wygląda.
Ale od wczoraj coś mnie jakby cmi w tym brzuchu jest coś inaczej niż było.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja sobie nie wyobrażam po paru godzinach od porodu wyjść do domu. Przy pierwszym dziecku to ja się jej bałam dotknąć więc to że się nią mogły zająć pielęgniarki to było dla mnie wybawienie. No i czułam się fatalnie po porodzie. Wiem że niektóre od razu chodzą swobodnie i w ogóle ale ja się do nich nie zaliczyłam. W domu to bym chyba w depresję wpadła, a tak po tych 2 dniach już byłam silniejsza.
Ale wiadomo co kraj to inaczej.
No ale na 1 dzień Patrycja to myślę że spokojnie w sportowa torbę się zmieścisz. Wydaje mi się nawet że jest pojemniesza niż te walizki kabinowki. No chyba że masz malutka ta torbę.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

No to ja też panda tak jakoś inaczej czuję ten brzuch. Nie mam jednak jakiegoś niepokoju że coś złego. Tylko tak inaczej. Nie powinno się tam nic jeszcze szykować, no chyba że... ostatnio małą główka Napierała to zupełnie inaczej było w tej końcówce to teraz mogę nie wiedzieć, może też się szyjka skraca i tak dziwnie czuć. Tak bardzo bym chciała żeby się zdążył dobroć główka prawidłowo, nie chce cesarki :(

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja w pierwszej ciąży takie objawy miałam później więc ciekawe co teraz mam nadzieję, że jeszcze trochę posiedzi bo mam skończony 35 tydzień.
Na szczęście nic jakoś nie boli mocno ani nie ma skorczy. Chociaż po moim pierwszym porodzie kiedy bez Skórczy i boli doszło do rozwarcia 7cm muszę naprawdę być czują
Jutro też się dowiem jak mała leży niby położna od ktg mówi że głowa w dół ale dopóki lekarz mi nie powie po badaniu to jakoś nie będę pewna.
Też bardzo chce urodzić naturalnie.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję ,że będzie ok po tym jednym dniu , termin na 18 a 15stego mama przylatuje , więc może się wbije w ten termin , jeśli wcześniej urodzę , to mój ze mną zostaje w domu , innej opcji nie ma . Ewentualnie siostra mieszka klatkę obok więc też pomoże .Po porodzie przez jakieś chyba 2 tygodnie codziennie przychodzi też położna żeby pomóc ,więc mam nadzieję że jakoś to będzie

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czuję się bosko ! Dopiero co przyszłam do domu, świętowaliśmy zdanie studiów! Co prawda jeszcze dwa przedmioty do zaliczenia, ale reszta już zaliczona a było to jakoś z 30 przedmiotów! Byłam na babskim wypadzie, ale się nagadałam heheh teraz trzy dni wolnego w niedzielę na chwilę do szkoły i koniec ! W poniedziałek wracam do domu w końcu ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6cy1go55.png

Odnośnik do komentarza

Super Sandra że się wybawiłaś. I że to już końcówka studiów, w końcu sobie odpoczniesz.
A ja nie śpię od godziny, cała noc mnie brzuch bolał i dalej boli. Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Ostatnim razem przy takich bólach trafiłam do szpitala i trochę się boje. Mam nadzieję że to przejdzie za niedługo.

Odnośnik do komentarza

Sandra Gratulacje! Należy Ci się teraz wreszcie trochę odpoczynku :)
Patrycja Ja nie korzystałam, ale mam koleżankę, która się zdecydowała przy drugim dziecku. Tyle, że u niej nie zadziałało, bo raz, że miała bóle krzyżowe, a dwa, że poród poszedł tak szybko, że i tak to znieczulenie nie zdążyło zadziałać. Teraz mam też koleżankę, która chce z tego skorzystać, ale termin ma na 02.08, więc na relację trzeba jeszcze trochę poczekać ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Hej koza i jak tam ? Mnie brzuch też bolał w nocy ciągnęło na wymioty ble. Mąż złapał jakaś jelitowke bałam się że od niego żołądek boli jeszcze trochę przestraszył się że mnie zarazil. Narazie spokój tylko ból i ciągnie na wymioty. Dziś może trochę popracuje dziewczyny jak układać IE ciuszki jakim sposobem widziałam na necie te chińskie sposoby układania pionowo któraś próbowała?

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

U mnie sprawdzalo się najlepiej klasyczne składanie. Widziałam że jest moda na na upychanie inaczej, próbowałam ale ładnie to wyglądało tylko przy pełnej szufladzie. Ja zaczynasz wyciągać ubranka to już nie ma tego efektu. Przynajmniej mi to przeszkadzało. Wolę wersję że zdjęcia przed
https://www.google.com/search?q=składanie+ubranek+niemowlęcych&client=ms-android-samsung&prmd=isnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi5maLL35rjAhXSMewKHVdlClMQ_AUoAXoECA4QAQ&biw=360&bih=520&dpr=3#imgrc=YSbsT_qZD8F5MM

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...