Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coś dla Was :)
Ale ostrzegam, że czytacie na własną odpowiedzialność :D
To opisy porodów (trzy moje - Nick Cobra176). Moje są humorem, więc będzie wesoło...
Ja przed porodem zawsze lubiłam takie rzeczy czytać, żeby wiedzieć wszystko, co może się zdarzyć. Ale wiem, że nie każdy chce i lubi więc zostawiam to Wam :)

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=303080&page=40

P.S. Ciekawa jestem, jak będzie wyglądał mój czwarty opis ;)

Link może nie działać na tel. Raz mi działa, raz nie :/

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Patrycja to dobrze, że rano już było ok bo dłuższego bólu nie ma co ignorować na żadnym etapie ciąży a już szczególnie teraz.

Panda to super, że Twoja córa tak się pięknie zaadoptowała - szczególnie, że nigdzie wcześniej nie chodziła! Pewnie Panie jej się spodobały i miejsce - że ma co robić i się nie nudzi :) Mojej plac zabaw przedszkolny się podoba i dzieci - od małego lubiła bawić się z dziećmi więc zadowolona. Dzisiaj zawiozłam, ledwie buty na kapcie zmieniła i już poleciała na salę aż kobitki stwierdziły, że ona to jakiś ewenement że tak na początku super się przystosowała. Ale 2 lata w żłobku jednak swoje zrobiły :)

Cobra zaraz poczytam :D przypomnę sobie jak to było :D:D:D

Odnośnik do komentarza

Kasia trzymam kciuki, daj znac jak bedziesz po : )
MamaAnia ja narazie nie kupuje, mam troche rozpinanych bluzek i rzeczy na ramiaczkach wiec licze, ze sie nadadza, a jesli nie to bede sie wtedy martwic ; ) pewnie cos kupie juz po porodzie albo skusze sie tuz przed. Narazie to mam tylko jeden stanik do karmienia bo nie trafilam na taki, zeby byl i ladny i wygodny i zeby pasowal.. ale jeszcze poszukam i pewnie znajde, w razie czego bede sie ratowac takimi z odpinanymi ramiaczkami

Odnośnik do komentarza

MaZos
Cobra - dobre dobre :) Inne opisy też czytam :D

Hehe :D tak sobie je dzisiaj przeczytałam dla przypomnienia, i faktycznie wydaje się śmiesznie. Choć w trakcie śmiesznie nie było ;)

Ja bluzki zawsze od dołu podwijałam do karmienia, więc nie potrzebne mi żadne specjalne. Specjalnie szukać nie będę, chyba, że same się trafia gdzieś ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Cobra żaden opis bólu nie jest wystarczająco dobry żeby przekazać choć w malutkim stopniu jaki ten ból był. Szczególnie, że każdy człowiek ma inny próg bólu, więc nijak nie da się tego opisać właściwie.

Ja do karmienia przy córce miałam chyba ze dwie bluzki 'specjalne' a tak to normalnych koszulek używałam bo i tak większość czasu w domu siedziałam, więc nie były mi potrzebne w sumie. Tym razem dokupiłam sobie jeszcze 2 bluzki do karmienia (o coś podobnoego) i myślę, że mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś zrobiłam ostatnie pranie jak narazie wyszło 5. Ale jeszcze moje rzeczy do szpitala ręczniki dzidI i moje. Myślę zabrać się za prasowanie kusi mnie. Nie wiem czy nie zawczesnie koncze 33 tydzien żeby prasować. Jutro jadę na wizytę mam na 11.30 na dniach temperatury mają być tak przyjemnie znośne że chyba się wezmę za prasowanie. Jak się czujecie dziewczyny ?? Ja dziś skurczów o wiele mniej myślę że to wina pogody i też się nie oszczedzalam. Powiedzcie myjecie okna przez porodem czy może macie jakiegos anioła co zrobi to za was. Trochę mnie przeraża mysl odsuwania mebli prania zasłon okna itp z brzuchem na kolanach

Odnośnik do komentarza

MaZos
Cobra żaden opis bólu nie jest wystarczająco dobry żeby przekazać choć w malutkim stopniu jaki ten ból był. Szczególnie, że każdy człowiek ma inny próg bólu, więc nijak nie da się tego opisać właściwie.

MaZos raczej żaden z tych opisów nie skupia się na opisie bólu, bo tego się de facto opisać nie da. Raczej jest opisany poród, co się dzieje, jakie są emocje i jak to widzi kobieta. Bólu nikt sie nie odważył opisywać, zresztą po co?

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Cobra

MaZos raczej żaden z tych opisów nie skupia się na opisie bólu, bo tego się de facto opisać nie da. Raczej jest opisany poród, co się dzieje, jakie są emocje i jak to widzi kobieta. Bólu nikt sie nie odważył opisywać, zresztą po co?

racja! Ale opisy wymiatają! :)

Sandra no to chyba zdane! :) A z mandatem masakra :/ No ale 2 dychy da się przeżyć chyba - lepsze niż 5!

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja dziś cały dzień śpię, masakra, jakby ktoś że mnie wypuścił powietrze. Rano miałam energię ale godz 10 wygasła. Nie wiem co to się dzieje.
Iwona, taki anioł by mi się przydał ale jakoś nie chce się zjawić. Wg mnie prasuje te raz jak masz siły bo potem może być różnie. Ja miałam energię właśnie jakoś koło 32-33 tyg i wtedy zrobiłam pranie i prasowanie. Wszystko jest w konodzie w woreczkach więc się nie kurzy. Wozek i większe rzeczy przykryłam przescieradlem. Teraz nie mam siły na bieżące porządki więc dobrze że wtedy to zrobiłam.

Odnośnik do komentarza

Iwona29
Jak się czujecie dziewczyny ?? Ja dziś skurczów o wiele mniej myślę że to wina pogody i też się nie oszczedzalam. Powiedzcie myjecie okna przez porodem czy może macie jakiegos anioła co zrobi to za was. Trochę mnie przeraża mysl odsuwania mebli prania zasłon okna itp z brzuchem na kolanach

Ja mam w mojej części domu (mieszkamy na piętrze, teść na dole będzie jak się na emeryturę wyniesie czyli za 2 lata jakoś pewnie) 2 wielkie okna - składają się z trzech drzwi tarasowych każde i do tego drzwi tarasowe z podwójnym oknem w salonie i potrójne okno w kuchni. Pomyłam w zeszłym tygodniu wszystko oprócz kuchni :D Jestem z siebie dumna. Ale też dobrze się czułam, więc po prostu wiedziałam, że dam radę.

Odnośnik do komentarza

Cobra ja jeszcze nie odwazylam sie przeczytac, ale pewnie zrobie to wieczorem : ) mnie jeszcze czekaja ze dwa - trzy prania ape czekam na zamowienia bo poki co nie nazbieram calej pralki jasnych czy ciemnych, zdecydowana wiekszosc za mna : ) u mnie to wygladalo tak ze ja segregowalam i wsadzalam do pralki, mąż wieszal a mama poprasowala (uparla sie twierdzac, ze lubi a tak naprawde to wychodzi jej nadopiekunczosc ale nie klocilam sie o prasowanie ; )) dziewczyny a jak szykujecie sie z butelkami? Ja mam poki co jedna i caly czas zamierzalam dokupic jeszcze min. jedna ale w sumie to mysle czy teraz juz robic zapasy czy poczekac az bede wiedziec czy sie rzeczywiscie przyda (mam nadzieje ze z karmieniem piersia pojdzie nam dobrze), juz tyle rzeczy mam kupionych ze teraz kilka razy zastanawiam sie zanim cos dokupie..

Odnośnik do komentarza

Sandra trzeba było udawać że rodzisz, może by Ci odpuścili ten mandat :)
Ja dziś o 5 obudziłam się, zjadłam jogurt bo mały głód mnie dopadł i poszłam spać. Obudziłam się koło 10 i tylko dlatego że mąż mi się dobijał na telefon. Dawno tyle nie pospałam. A z myciem okien lekarz radził mi poczekać do 38 tc, bo potem będzie mi potrzebny ruch :) ale mój mąż dużo w domu ogarnia. A opisy super, widać po nich że nie ważne ile się naczyta, przygotuje to i tak każdy poród jest inny i nieprzewidywalny :) ja się ciągle łudzę że mój będzie lajtowy :))

Odnośnik do komentarza

Bławatek
Pocieszaja mnie Twoje wpisy, bo dzieki nim wiem, że nie tylko ja jestem daleko w lesie z przygotowaniami ;) ale wiem też że w razie czego mąż świetnie sobie poradzi że wszystkim.
Ja dziś wrzuciłam trochę rzeczy do koszyka w gemini, i pewnie będę tak odrzucać jeszcze przez tydzień co najmniej.

Cobra
Dzięki za podrzucenie lektury:) Ja swój poród to chyba wyparlam z pamięci, nie pamiętam tak dokladnie co się działo w trakcie ;))
Teraz to się tylko boję tego gdybym musiała rodzić sama, a może tak być, że nie będzie się miał kto zająć starszą córką :(
W sumie już zapowiedziałam mężowi, że sama na porodowke nie pojadę, choćbym miała na kanapie urodzić:)

Iwona
Ja okna puki co mam czyste, ale myślę że po 38 tygodniu to będę często szorowac i okna i podłogi, co by przyspieszyć trochę sprawy :)

Zakochana
Mam dziś to samo... Cały dzień leżę i nie mam siły na nic:(

Sandra
Gratulacje:) A mandat, ale pech.

Lenka
Ja mam 1 szt 125 ml, i jedną 200 ml

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jestem po Usg III trymestru wszystko dobrze, taka ulga :)
Przepływy, łożysko itp prawidłowe :) 32 tc, moja piękna waży 1800 gram i już jest odwrócona głową w dół :)

Ja nadal zbieram do koszyka w gemini :D
Co do butelek zamówiłam zestaw 4 dwie małe i dwie duże. Chciałabym karmić ale raczej nie dłużej niż pół roku. Zresztą zobaczymy jak mi pójdzie.

Cobra opis poczytam wieczorem :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Lenka Staniki do karmienia obczaj sobie mama alles są naprawdę super, mam je z czasów karmienia Radzia, ale nadal są dostępne dokładnie te same modele. Butelki mam w sumie 3, ale wszystkie dostałam. Mam nadzieję, że będę znowu karmić piersią, a wtedy to na pierwsze pół roku wystarcza 1 mała butelka. Przy rozszerzaniu diety od razu przeszliśmy na łyżeczkę, więc butelki były tylko do picia.
Z myciem okien i sprzątaniem czekam jeszcze 3 tygodnie do 38tc, wtedy też już mam nadzieję będzie po remoncie, więc wcześniej i tak nie ma sensu. Choć akurat okien myć nie lubię i liczę, że mąż mnie wyręczy, bo z brzuchem to takie średnio wygodne.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...