Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie noc przespana jak zwykle zresztą, tylko budzik męża mnie obudził o 6 więc zrobiłam siku i spałam jeszcze do 10 :-D
Weekend był dla mnie dość intensywny bo mąż miał imieniny więc przygotowałam co nie co a wczoraj pełny dom gości :-)
Na szczęście dałam radę ale po takim całym dniu na nogach bolało mnie chyba wszystko o czułam się okropnie zmęczona.
Jeszcze wczoraj dowiedziałam się że znajoma która miała termin też na połowę sierpnia urodziła chyba tydzień temu i trochę spanikowałam bo ja dalej nie gotowa. Chyba pora zabrać się do roboty :D
Wizyta w czwartek, oby mały był odwrócony choć z tego co czuje to chyba nic z tego :-(

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Zajady robią się zazwyczaj przy niedobrze witaminy B lub żelaza. Sprawdź czy nie masz anemie a jak nie to wprowadź więcej produktów z wir B no może w twoich wit jest jej za mało. Są niegroźne ale uprzykrzaja życie.
No właśnie niby wysokość tego blatu jest ok i jak spróbowałam na misce i lalce to wydaje się ok, ale sama nie wiem. Nie mogą się zdecydować co lepsze. Do tego złapał mnie chyba zespół pieśni nadgarstka bo boli mega, nie mogę nawet czajnika w tej ręce utrzymać. Nie używam komputera, a telefon trzymam w drugiej więc nie wiem od czego to. Nie mogę skończyć kocyka dla małego bo boli przy trzymaniu szydełka :(

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Hej dziewczyny ja wlasnie wyszlam od lekarza i naszczescie jest wporzadku-chociaz kazal sie oszczedzac zebym jeszcze przynajmniej 3 tygodnie wytrzymala.. malutka wazy 2310.. takze drobniusia ale jak to lekarz powiedzial ze ja drobna toi dziecko nie bedzie nie wiadomo jakie :-) ale wazne ze wszystko ok. A co do tych skurczy moich to powiedzial ze to moze byc od tych zaparc ktore mnie mecza ale przypisał mi jakis syrop noi mam nadzieje ze w koncu cos ruszy mi te kiszki...

Odnośnik do komentarza

Ja też już po wizycie i wszystko dobrze :) szyjka w porządku, wód płodowych przybyło i już mieszczę się w normie :) Arturek malutki, tylko 2kg, ale lekarz twierdzi, że jest w porządku, więc nie zamierzam panikować. Pytałam go też o wiesiołek, ale mówił, że z jego doświadczenia to nic nie daje i najlepszą ochroną krocza jest brak infekcji.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny bierzcie się za ostatnie przygotowania bo to już czas...Dobrze że ja szybciej to zrobiłam bo mój to głupiej piżamy w domu nie umie znaleźć, aż mi ciśnienie podniósł.Ach te chłopy....Arlusiek to trzymam kciuki i już jesteś blisko,a ja jutro 33tc 4 d także do tych 37tc1d jeszcze troszkę i leżę bo mały naciska na szyjkę i też mi dziennie szyjkę mierzą.Obysmy wszystkie jak najdłużej w dwupaku wytrwały.Tursj dzisiaj szła dziewczyna na cc ,przy przyjęciu małą zważyli i miała 2900 gr A urodziła się 3400

Odnośnik do komentarza

Też myślę ,że już czas wszystko szykować , nigdy nie wiadomo . Ja mam właściwie wszystko gotowe tylko prześcieradła i rożki wyprać .. ja 33+1 , znowu mnie pobolewa podbrzusze jak na okres :(
Dziewczyny a to twardnienie brzucha to jest twardnienie czy dziecko się tak wypycha ? Mi się bardzo często zdarza ,że mam strasznie twardy brzuch , ale myślałam ,że to mały tak się ułożył , żadnych skurczy ani nic innego nie miałam .Wszystkie już musimy uważać na siebie :) !
Ja planuję jutro rozmawiać ,żeby już mniej pracować lub wcześniej kończyć i pewnie żadnego problemu nie będzie

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja również jestem po wizycie, u mnie 35tydz 1dzien i mały ma 2850, ułożony główką w dół i dość nisko. Ogólnie wszystko dobrze, tylko wyniki takie sobie. Mam białko w moczu i leukocyty, dostalam leki i pojutrze powtarzam wyniki. Muszę mierzyć ciśnienie dwa razy dziennie. Profilaktycznie i tak mierzyłam codziennie i jest ok, więc nie panikuje. Moje bóle podbrzusza już na tym etapie i w tym ułożeniu małego nie są niepokojące.
Bożka, trzymaj się tam dzielnie. Obyśmy wszystkie donosiły nasze Dzieciaczki :)
A jeśli chodzi o pranie, to wszystko wypralam w samych płatkach mydlanych z extra płukaniem. Temp zależnie od metek, ale raczej 40st.

Odnośnik do komentarza

Ja też wróciłam przed chwilą od ginekologa. Wszystko w porządku, młody ma 2,5 kg. Twarzy nie chce pokazać, ale jajka to pięknie prezentował :) muszę jeszcze oszczędzać się przez dwa tygodnie, a potem mogę zacząć myć okna :) mam teraz do zrobienia wszystkie badania do porodu, co piątek aż do porodu przychodzić na KTG a w przyszłym tygodniu wizyta u anestezjologa. Chyba mój mąż uświadomił sobie że już w tym miesiącu może zostać tata i wyszedł od lekarza z łzami w oczach :)

Odnośnik do komentarza

No te, które mają termin na początek sierpnia to już można powiedzieć, że ostatnia prosta ☺️ ja w środę mam wizytę i mam nadzieję, że będzie wszytko ok. Skurczy brak więc szyjka powinna być nienaruszona. Zobaczymy jak będzie. Po lekarzu planuje wielkie zakupy więc oby nie było gorąco.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Tak Cobra to już ostatnia prosta i pewnie lada moment i bedzie pierwsza dzidzia bo terminy są jakby tylko gdzieś wiszące a natura robi swoje :-)

Mi ta ciąża poprostu zleciala tak szybko, że nie wiem czy to.poprostu w kolejnych ciążach tak jest bo pierwsza jakoś dłużej się wszystko ciągnęło

Odnośnik do komentarza

Super wieści dziewczyny! Najważniejsze że dzieci w brzuchach i wszystkie mają się dobrze! A my przetrwamy wszystko bo takie są matki :)

Moja córka pierwszy dzień w przedszkolu i skubana nie chciała wracać jak po nią przyszłam :) Zatem jutro na spokojnie mogę sobie wrócić na chatę i albo odpocząć albo coś ogarnąć :) Może torbę zacznę pakować bo niby wszystko mam już kupione ale nic w jednym miejscu nie leży :P

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

MaZos to moja córka identycznie udana na całego
Najpierw pania, która pierwszy raz widziała na oczy wzięła za rękę i powiedziała: chodź ze mną na plac zabaw przed przedszkolem a na koniec jak przyszłam po obiedzie pobiegła po poduszkę i mówi do pani że chce teraz odpocząć :-D
Była taka zadowolona i zero tęsknoty
Pani mowila, że super sobie poradziła ty m bardziej, że nigdy nie chodziła nigdzie
Także też jestem szczęśliwa :-D misja wykonana jutro j szcze będzie krócej a potem już normalnie ;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pomóżcie :( wczoraj pisałam , że wieczorem znowu mnie podbrzusze boli jak na okres , trwało to jakieś 1.5 godziny bez przerwy ,jakoś zasnęłam ,obudziłam się koło 2 w nocy i bolało jeszcze bardziej , tak samo tylko cały brzuch z wzięłam nospe ale nic chyba nie pomogła bo zasnęłam dopiero po 1.5 godziny
Miała któraś tak ? To chyba nie skurcze bo ból był ciągle

Odnośnik do komentarza

Hej Patrycja ja mam to samo ale pierwsze bóle miałam w 2⁴ tygodniu więc lekarz kazał mi brać scopolan coś jak nospa tylko chyba mocniejsze 3x1 przez 3 dni aż macica się uspokoi bierz nospe dziś rano i popołudniu weź 3x2magnez tylko dobry magnez i poczekaj jakby się coś działo mocne skurcze biegunka czy plamienie to migiem na izbe tyle mogę pomóc

Odnośnik do komentarza

Sandra powodzenia, trzymam kciuki! Patrycja ja miewam takie bole ale nie tak dlugie, po chwili przechodza. Moze lepiej udac sie na ip lub zadzwonic do lekarza? Zawsze sprawdza co sie dzieje, w razie czego podadza kroplowke. Mi lekarz kazal jechac do szpitala w przypadku bolu podbrzusza jesli dluzej by sie utrzymywal

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Sandra powodzenia!!

Patrycja jeżeli po nospie nie jest lepiej nalezy zgłosić się na IP.
Ja miałam takie twardnienia brzucha i pobolewanie ale nie aż ból i nospa i magnez mi to na szczęście wyciszyły stąd jeżdżę teraz na ktg raz na tydzień bo położna mówiła że to mogą być przedwczesne skorcze porodowe i ktg by to wykazało
I ewentualnie też widac jak dziecko się ma po tętnie.

Ja bym naprawdę na Twoim miejscu pojechała jeżeli to ból lepiej się upewnić że wszystko jest ok bo to już końcówka ciąży

Daj znać jak się czujesz?!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...