Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Sandra nie dziwię Ci się ale podziwiam że i tak dałaś radę ze studiami! Ja w pierwszej ciąży super sie czułam i do pracy chodziłam do końca 8 m-ca - jeździłam pociągiem 2h w jedną stronę z przesiadką :) Ale teraz przy córce (bardzo żywe dziecko) i tych upałach to już nie wyrabiam.
Dzisiaj odstawiłam ja pierwszy dzień do przedszkola i teraz nie wiem co mam ze sobą zrobić bo do domu wracać mam za daleko a musze byc pod tel jakby co. O i tak.
A jak Wam dzień się zaczął dziewczyny?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u mnie ok z rana 2 skurcze tylko jadę na scopolanie wczoraj miałam skurcze bezbolesne co 15 minut stracha trochę miałam ale i dzień ciężki. Powiedz IE mi bo chce wstawić pranie jak pierzecie pościel kocyki minky ?? Na ile stopni i jak wirujecie? Jak wsadzę że wkładami pościeli i wyworuje na 400?? Dajcie znać a to moje łowy wczoraj dałam za wszystko 47 zł jestem mega zadowolona hehe

Odnośnik do komentarza

Było mi gorąco w nocy. Budziłam się często, ale na szczęście zasypiałam dość szybko.
Jeszcze dzisiaj ma być tak gorąco, jutro już ma być trochę chłodniej. Te upały to było to, czego się bałam najbardziej tego lata. I oczywiście są wyjątkowo często i długo. Jak na złość.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Bożka to dobrze że jesteś w szpitalu oby jak najdłużej, leżenie pomaga.

Mi też coś dziś od rana naciska na szyjkę no ale zaczynam 36 tydzień to już będzie normalne. W środę mam ktg a w czw wizyta. Ten nacisk to chyba w końcu głową na dole mam taką nadzieję.

Ja dziś moja córkę też pierwszy raz do przedszkola zaprowadziłam.

U nas w nocy też dziś było gorąco zresztą nadal jest jakby na burze się zbiera. Jutro niby ma być chlodno

Odnośnik do komentarza

MaZos, Panda
Powodzenia dla nowych przedszkolaków, dajcie znać jak poszedł pierwszy dzień:)

Bożka
Dobrze ze skurcze się wyciszają. Obyście mogli jeszcze trochę pobyć w dwupaku w domu.

Iwona
Niezłe łowy :) to z Biedry to wszystko?
Na metcę na kocyku nie ma napisane jak prać? Ja myślę że 400 wystarczy, przy takim upale pewnie i tak szybciutko wyschnie.

U nas też ukrop, nie mam na nic siły..

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Ja kocyk z minky wrzucalam z innymi kocykami i recznikami na 40st i wirowanie 400, w taka pogode to bardzo szybko wyschlo. Jak poczytalam Wasze metody i opinie to stwierdzilam ze 40st rzeczywiscie wystarczy do nowych rzeczy a uzywane wypralam w 60 (pomimo ze na nuektorych metkach bylo zeby prac w 40 i nic sie nie stalo). A czy Wy nastawiacie na podwojne plukanie? Bo ja tak zrobilam i mam wrazenie, ze czesc ciuszkow jest zbyt sztywna no i w ogole nie pachna (moze to lepiej?)

Odnośnik do komentarza

Bożka Powodzenia, wytrzymajcie jeszcze trochę :)

Iwona Ja rożek minky prałam normalnie z innymi kocykami 40 stopni, 800 obrotów, nic mu nie jest.

Ja wieczorem nie mogłam zasnąć, udało się dopiero ok 23:30, potem o 1 i o 3 pobudka na siku i o 5 się tak zerwałam, że aż męża obudziłam. Chyba coś się za oknem zatłukło, bo nic strasznego mi się nie śniło, a aż podskoczyłam. No i znowu nie mogłam zasnąć, dopiero po śniadaniu zdrzemnęłam się na 2 godzinki. Jestem w szoku, bo na palcach 1 ręki mogłabym policzyć ile razy udało mi się w tej ciąży zasnąć w dzień, a często miałam nieprzespane noce. Ale cieszę się z tej drzemki podwójnie, bo w taki dzień jak dziś każda godzina, kiedy człowiek nie zdycha od upału jest na wagę złota.
W ogóle nie wiem czemu, ale mam jakieś takie przeczucie, że niedługo urodzę. Pewnie jaka zwykle panikuję. Dobrze, że dziś wieczorem wizyta, to może usłyszę, że wszystko OK i się uspokoję.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

MamaRadzia to chyba normalne że pod koniec ciąży się myśli że to już bo organizm jest już wyczerpany i my jesteśmy ciekawe dzidziulka.

Ja w poprzedniej ciąży bo lekarz mi mówił że dziecko nisko i rozwarcie od 37 tygodnia że już zaraz urodzę i ja też tak się czułam, spać już o 19-20 chodziłam pomimo lata i co urodziłam w terminie.

Teraz wiem że każdy dzień jest ważny i mimo że już też mi bardzo ciężko chce być w ciąży jak najdłużej.

No i w tej ciąży śpię o dziwo całe noce, nawet siku dopiero rano robię. ciekawe jak mała po urodzeniu będzie spać:-D

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja piorę dziecięce rzeczy na 60' chyba że na serio coś jest extremalnie delikatne wtedy niższa temp.
Nasze ubrania w większości też piorę na 60' jedynie te delikatniejsze piorę na niższych.

Co do podwójnego płukania to ewentualnie jeżeli odplamialam te dzidziulkowe to wtedy nawet dwa razy prałam i podwójne płukanie.
Do prania używam jelp, do odplamiania wanish.

Odnośnik do komentarza

Bożka, trzymajcie się tam dzielnie, ważne że jest lepiej.
Na moim komplecie z minky było napisane ze prac w 30 st. bez wirowania i suszyć najlepiej na płasko. Ja dziś wstałam o 5, zjadłam śniadanie, zdrzemnęłam się, zaś zjadłam i tak w kółko. Dziś na 19 muszę jeszcze jakoś dotoczyć się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Skakanka tak z biedry udało się mi he. Mama radzia ja też nie śpię długo raptem 7h 6 czasem i te częste wizyty w nocy na siku czasem nawet 5 razy. Co do uczucia że urodzisz wcześniej ja mam tak samo. Kurcze piore boję się że mnie złapie wcześniej i nie zdążę się przygotować. Nawet nie mam spakowanej torby do szpitala. Wczoraj jeszcze te skurcze i dzisiaj też już kilka było ból w pochwie jakby ktoś tak uciskał tak to napiszę, może faktycznie dzidzia chce już przywitać mamę ale jeszcze niech siedzi oby do 36 tygodnia i będę spokojna.

Odnośnik do komentarza

Hej, to i ja się wzięłam za przygotowania.
Zaraz będę prać ubranka po synku no i oczywiście zamówiłam jeszcze mnóstwo rzeczy ze smyka, bo są wyprzedaże teraz. Niby mam rzeczy po pierwszym dziecku, ale wiadomo teraz dziewczynka to marzą mi się też takie typowo dziewczęce :)
Zamówiłam też zestaw butelek avent i staniki do karmienia także zaczynam i ja szaleć tylko hurtem :P
Kompletuje powoli zamówienie w aptece gemini.
Bożka ja też trzymam kciuki!

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Ale się tu teraz dzieje... Trzymam za Was wszystkie kciuki, żeby wszystkie dotrwały jak najdłużej :)
Ja mam jutro wizytę i aż się boję co usłyszę, bo wcale się nie oszczędzam. Prawie dziennie coś robię jak nie w ogródku to w domu...
Wczoraj sobie zrobiłam listę co trzeba do szpitala, dziś wyprałam torbę i może wkońcu zmobilizuję się żeby chociaż częściowo się już spakować
Co do prania ciuszków to ja prałam w loveli na 40 i nastawiałam dodatkowe płukanie, ale mam ciuszki po synku. Dziś jeszcze ściągnęłam pokrowiec z materaca i też już wyprany, czyli chyba z praniem mam spokój :) tylko teraz poprasować co się da

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Podziwiam że macie jeszcze tyle energii. Mi się kompletnie nic nie chce bo zaraz wszystko boli :/ próbuje jakoś ogarnąć ten pomysł na kącik pielęgnacyjno-ubrankowy i kompletnie nie mogę się zdecydować. Niby już byłam przekonana do przewijak na konodzie i wanienki na stojaku. Ale teraz wynalazlam tani stolik do przewijania i się zastanawiam czy nie lepiej taki kupić i mogłabym to sobie przenosić z sypialni do łazienki na czas kąpania, a wanienke na blacie obok umywalki... W Ikea taka mała wanienka 30 zł. No i nie umiem się zdecydować jak to załatwić.
A dziś jeszcze ten ukrop to postanowiłam że jedyne co to zajmuje się córką.

Odnośnik do komentarza

zakochana ja bym przemyślała sprawę stawiania wanienki na blacie bo możesz mieć za wysoko. U mnie sprawdziła się taka niska ława przeniesiona do łazienki z salonu (nigdy mi się nie podobała) i na niej wanienkę stawialam bo gdyby nie to to kupiłabym stojak. Zatem przemysl sobie wszystko pod kątem wygody w użytkowaniu później.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...