Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na brodawki używałam Lano-Maść Ziaja, jest najtańsza (ok.10 zł, jedna tubka wystarczy), a w składzie 100% lanoliny bez żadnych dodatków, więc jest bezpieczna i nie trzeba zmywać przed karmieniem.

Pranie miałam w tym samym koszu co nasze i teraz też tak zrobię, bo nie mam miejsca na osobny kosz.

Anna13 A to są jakieś gotowe waciki z alkoholem? Bo jak po 2 tygodniach z Octeniseptem kikut nie będzie odpadał to przerzucę się właśnie na alkohol, tylko kompletnie nie wiem jak to powinno się robić. U Radzia ten kikut trzymał się ponad 6 tygodni i już nas na zabieg wysyłali do szpitala, żeby go odciąć, więc teraz wolałabym uniknąć powtórki.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Ja niby mam wszystko co najpotrzebniejsze (jak przyjdzie zamowienie z gemini), ale w koszyku na allegro jeszcze tyle "niezbednych" rzeczy ; ) z takich wazniejszych to tylko witaminy d3 brakuje ale to w kazdej aptece sie kupi. Octenisept zamowiony, hipp do mycia kupiony, w razie czego zamowilam tez emolium, jak malemu nie bedzie potrzebny to sama go zuzyje. Majtki poporodowe tez wzielam L zeby byly luzniejsze, mam nadzieje ze nie okaza sie male... a do pupy Malucha zamowilam bepanthen. Cobra u mnie pewnie tez sie skonczy ze ciuszki malego bede prac z naszymi, ale kosz do pokoju i tak by sie u nas przydal do pokoju, zeby nie trzeba bylo ganiac do lazienki za kazdym razem. Swoja droga czasami sie juz zastanawiam ile z tych kupionych lub planowanych rzeczy naprawde bedziemy korzystac, poki co wszystko wydaje sie niezbedne ; )
Iwona jal smierdzi to lepiej rzeczywiscie spij w pokoju corki, jak masz taka mozliwosc to lepiej nie wdychac tego

Odnośnik do komentarza

[quote="MamaRadzia"]Ja na brodawki używałam Lano-Maść Ziaja, jest najtańsza (ok.10 zł, jedna tubka wystarczy), a w składzie 100% lanoliny bez żadnych dodatków, więc jest bezpieczna i nie trzeba zmywać przed karmieniem.

Pranie miałam w tym samym koszu co nasze i teraz też tak zrobię, bo nie mam miejsca na osobny kosz.

Anna13 A to są jakieś gotowe waciki z alkoholem? Bo jak po 2 tygodniach z Octeniseptem kikut nie będzie odpadał to przerzucę się właśnie na alkohol, tylko kompletnie nie wiem jak to powinno się robić. U Radzia ten kikut trzymał się ponad 6 tygodni i już nas na zabieg wysyłali do szpitala, żeby go odciąć, więc teraz wolałabym uniknąć powtórki.[/quote
Tak są gotowe nasaczane przecierasz i masz z glowy.polozna tez ich uzywala,potem tez sie przydadzą w razie sklaleczenia czy cos zeby zdezynfekowac.ja akurat mam.firmy alkolek rozmiar M

Odnośnik do komentarza

Ja tez mam majtki L albo nawet XL , gaziki mam , do kupienia mi zostało ocysnisept , witamina D i coś do kąpieli , ale to wszystko z Polski będę miała .Kosza na pranie drugiego na pewno nie kupię bo nie mam miejsca ..Była u mnie środowiska w tym tygodniu ,pytałam właśnie co poleca do kapania niemolaka to oczywiście nic ,sama woda, pupy też nie smarować chyba że będzie miał odparzenia , pokazała jak klasc malucha do łóżeczka ,żeby główka był na środku łóżeczka , i koniecznie musi spać na plecach . Doświadczone mamy wasze maluszki też spały tylko na plecach ?

Odnośnik do komentarza

Używałam ręczniczków tami przy Tomku- położna nakrzyczała w sxpitalu na mnie że ręcznikami papierowymi dziecko myję bo one tak z daleka wyglądają jak zwykłe ich plusem jest że się nie rozdwajają i nie zostawiają kłaczków jak płatki z kindii choć moim zdaniem płatki są bardziej chłonne i łatwiej umyć. A co do maltanu miałam przy pierwszym porodzie i u mnie nie zadziałał- pomogło smarowanie mlekiem. Później jak Karol gryzł to zdecydowanie lepiej od maltanu sprawdził się zwykły bepanthen... Ja ostatnio mam powera wczoraj 3 km wlesie dzisiaj też sporo chodziłam Czasem zapominam że jestem w ciąży tak dobrze się czuję. Za to mój młodszy syn masakryczny bunt dwulatka żeby go wykąpać musiałam go farbami wybrudzic bo inaczej była histeria do teho zaczął się jąkać więc trudny dla niego czas. Od poniedziałku zostaję z dwójką w domu- mam nadzieję że siły mnie nie opuszczą... Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza

U mnie tych jałowych gazików poszło jakoś bardzo mało - może ze 2 opakowania przez ten początkowy czas... potem używałam płatków tych samych co do pupy :)
Do mycia pupy prawie od początku używałam tych płatków Kindii i rzeczywiście tego to mi poszło baaardzo dużo - polecam też odpowiedniki z Biedry, które są troszkę tańsze ale też nie we wszystkich Biedronkach są :/ Sprawdziłam też takie z Auchan ale się rozwarstwiają i to już wkurza podczas używania. Za to chusteczek mokrych to tylko do auta i na wyjazdy używałam czy na dłuższe spacery (żeby mieć jakby co) więc przez 3 lata to zużyłam może z 5 paczek :)
Octenisept kupiłam ten duży i to było bez sensu bo też mi go mało poszło - stał i czekał ale się doczekał. Teraz mi dopiero idzie jak córka lata jak wariat i kolana zdziera :) Więc w sumie to już jak uważacie z wielkością opakowania ale ja z obecną wiedzą kupiłabym najmniejszy.
Maść na brodawki - w ogóle nie kupiłam bo stwierdziłam, że jak coś to kupię w aptece aczkolwiek Maltan polecała położna na szkole rodzenia. Za to dostałam w jakichś próbkach Lansinoh i tyle jej wystarczyło akurat u mnie. Poza tym dobre jest wietrzenie brodawek i smarowanie własnym mlekiem :)
Na wiatr i mróz to dopiero jak zima przyszła to zakupiłam za pomocą męża w aptece krem. Kobitka poleciła mu 'Emolium na wiatr i mróz' i ogólnie to mi się on sprawdził ale w sumie bardzo mało go poszło póki co.
Kosza na pranie osobnego nie miałam i teraz też będzie jeden bo i tak wszystkie ciuszki malucha będą prane z naszymi w Loveli, więc nie widzię sensu zbierać ich osobno.

Więcej nie pamiętam o co pytałyście :/

Odnośnik do komentarza

Edysia ja znalazłam sposób na te płatki żeby nie zostawiały kłaczków - trzeba całęgo płatka zanurzyć w wodzie i wycisnąć. Wtedy jest super i dobrze myje i nic nie zostaje na pupie czy ciele. A jak użyjesz tylko lekko zwilżonego albo suchego to masaaakra - sypią się, rolują, rozwarstwiają itp. Więc tylko na mokro zawsze a obok to miałam zawsze czystą pieluchę tetrową i na koniec nią wycierałam pupkę do sucha - u mnie taki układ akurat się sprawdził.

Odnośnik do komentarza

Wszystko w porządku ! Zrobili ktg i dopiero zaczęłam małego czuć , sprawdzili mocz ,czy wody się nie sączą i zrobili USG. Także z małym i ze mną wszystko w porządku :) Ale ździwiło mnie ,że jak lekarz robił USG pokazywał jak mały się rusza i nie mogła zrobić pomiarów a ja kompletnie nic nie czułam ! Powiedziała ,że jest ułożyny główka w dół poprzecznie i jest plecami do mnie więc to mógł być powód . Ale trafiłam na super położna i fajną lekarkę , mówiły ,że jeśli coś mnie nie pokoi to odrazu mam dzwonić nawet 10 razy dziennie i bardzo dobrze ,że przyjechałam

Odnośnik do komentarza

Super że wszystko w porządku! Te nasze dzieci to od samego początku nas do nerwicy doprowadzą :) i dobrze, że taka położna Ci się trafiła bo ja jak pojechałam do szpitala u siebie to nie dość że położna mnie opieprzyła że przyjechałam, to jeszcze lekarz mnie ochrzanił że płaczę i tylko robię krzywdę tym dziecku. Odpowiednie podejście może dużo zmienić.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ale naskrobalyscie, ja evzorajnmialam dzień bez telefonu. Co do płatków to potwierdzam że jak się zamovzy cały w wodzie i odcienie to niec się nie dzieje. Nigdy mi się nie rozdwwlaly ale właśnie tak robiłam. Maść ja mam małą purelan. O ziemi i mam takie coś na innej grupie pisały że wcale nie jest to taka czysta lanolina ale nie pamiętam szczegółów. Ostatnio wydaje mi się że miałam właśnie purelan. Najlepsze oczywiście wietrzenie i pobieranie własnym mlekiem. Maść to jak czujemy że dzieciak jednak źle łapie. Co do emolium, zwłaszcza to na twarz, kupiłam przy córce ale użyłam raz. Przeczytajcie skład. Kiedyś to był koszmar którego sobie tym nie użyła a co dopiero dziecku. 3 rodzaje parabenow ( zrozumiem 1 ale 3 :/ ) i masę innej chemii. To już lepiej poszukać coś z Latopic, skład balsamu był nawet w miarę. Ja akurat córce ba buzię używałam balsamu który miałam do twarzy i ciała. Długo nie używałam nic z racji jej długiego trądziku noworodkowego, który pojawił się po posmarowaniu buzi właśnie kremem. Przed słońcem porostu ja oslaniam i nie wychodziłam kiedy mogło by na nią świecić. Wozek zawsze odwroc8ny od słońca. Po doświadczeniach skórnych z córka zgadzam się z położonymi że im mniej tym lepiej. Kremy z filtrem dopiero weszły jak zaczęła chodzić i nie m9glam kontrolować jej. Nigdy nie miała opalonej buzi. A pepek tez używałam octenisept i te gaziki ale i tak długo siedział, i położna starej daty jak przyszła to kazała rozcienczyc spirytus w woda i delikatnie patyczkiem przemyc- po 2 dniach pępek odpadł, a też była wizja szpitala. Więc jednak teraz będę trzymać się trochę tych babcinych sposobów :) przy pierwszym dziecku sl7cha się książek i nowoczesnych metod, przy następnych już tego co działało :) przynajmniej ja tak mam.
Miłego dnia dziewczynki :)

Odnośnik do komentarza

Ojej koza to współczuję , tragedia jeśli się na kogoś takiego trafi i z takim podejściem !! Ja tydzień temu też nie bylam zadowolona z położnych , ale po wczorajszej wizycie się uspokoiłam i mam nadzieję ,że jak już bede rodzić to trafię właśnie na takie położne bo to bardzo dużo daje .. leżałam w pokoju w którym moja siostra 9 lat temu rodziła :D

Odnośnik do komentarza

Patrycja Dobrze, że pojechałaś, nie ma się co stresować, lepiej zawsze sprawdzić. Zwłaszcza, że już nie masz USG na wizytach, a tak przynajmniej Ci zrobili i wiesz, że jest OK :)

Ja do przemywania oczu i pępka używałam gazików i poszło tego sporo, bo kikut długo nie odpadał. A do przemywania dupki używałam zwykłych płatków do demakijażu z Biedronki.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...