Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Natkusia gratulacje i trzymam kciuki :) Faktycznie Twoj post przywołał wspomnienia i aż się wzruszylam myśląc o początku kiedy też zobaczylam dwie kreski. Jak ten czas zleciał - już nie tak długo i zobaczymy nasze Szkrabiki ;) Ja dziś trzecie pranie i tylko sprawdzam czy nie pada, bo pogoda na dwa razy. Piorę narazie rzeczy, które dostałam i były używane - wyprałam jedno pranie białych w płynie do prania bieli a dwa w odcieniach różu, różowo białe i podobne w płynie do prania do koloru - dodałam po dwie chusteczki przeciw farbowaniu, ustawiłam też na dodatkowe płukanie i zmniejszyłam obroty wirowania na 800.Wg Waszych zaleceń nie kupowałam płynu do płukania, ciuszki są twarde, ale mam nadzieje po prasowaniu zmiękną. Prałam w 40 st.i też się zastanawiam czy temp.odpowiednia. Wam przy 60st.nic się nie podziało z ciuszkami? Przeglądałam narazie tylko otulacze, pieluszki bambusowe itp i na każdej co innego w zaleceniacj prania, widzę też, że część metek wskazuje żeby nie prac w pralce... jak postępujecie z bambusowymi rzeczami? Mam lekką zamotkę ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a macie kokon lub używałyście w poprzednich ciążach? Co do spania? Właśnie wyszła ode mnie położna i mówiła żeby kupić polarowy kocyk i w tym układać do spania.
W ogóle spotkania z położną to super sprawa. Układała ze mną plan porodu i naprawdę przez te 12 lat tak wiele się zmieniło że kosmos. Jeśli chodzi o listę co do szpitala to lista jest dostępna na stronie szpitala i u mnie to jest naprawdę bardzo mało rzeczy.
Ja piorę te z w 40 stopniach i prasuje tzn. dopiero będę bo coś trudno mi się zabrać do tego :-)

Odnośnik do komentarza

Natkusia gratulacje! Pamiętam to niedowierzanie jak dziś. Z tym że u mnie najpierw był test beta HCG.
To był wtorek a w piątek byłam umówiona na badanie drożność jajowodów. Za 2 dni powtórzyłam test z krwi i odwołałam badanie :-)
Brzuch bolał mnie przez chyba miesiąc albo dłużej ale lekarz mówił że to bardzo dobrze.

Cyśka dzięki za listę. Na stronie mojego szpitala chyba nie ma, przynajmniej ja nie widzę

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Jeśli to zwykły ból jak nieraz przy okresie to lekarz pozwalał brać apap, nospe dopiero przy silnych skurvzach. Jeśli masz jakiegoś lekarza do którego chodzisz to możesz zadzwonić i zapytać. Z tego co zaobserwowalam każdy ma inne podejście do nospy w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Natkusia
Gratulacje! Nie wiem jak jest z nospą w pierwszym trymestrze, więc nie pomogę. Przeciwbólowo na pewno można paracetamol.
MamaAnia
Fajnie że położna się poczuwa do pomocy jeszcze przed porodem. Co do kocyka, to ja osobiście mam mieszane uczucia, bo raz że dzieciaczek może sobie zarzucic na głowę, co potencjalnie może skutkować uduszeniem, a po drugie polar to 100% syntetycznego materiału ( jest robiony np z butelek PET), a więc raczej mało przewiewny, co w sierpniu raczej ma znaczenie. Już bym chyba wolała bawelnianą kołderką przykrywać dzieciaczka. Ale to tylko takie moje dywagacje ;)) U nas będzie rożek na początku :) Kokonu nie mialam, w sumie to nawet ochraniacze z łóżeczka zdjęłam po pierwszym dniu, bo okazały się niepotrzebne.

Za pranie jeszcze się nie biorę, bo mamy zaplanowane malowanie mieszkania na początku lipca, i dopiero wtedy zorganizuje jakieś półki w naszej szafie dla Maluszka i zacznę prać. W sumie mam tak malutko rzeczy że pewnie będą to 1 albo 2 prania, więc jakoś się nie stresuje.
Przyszły mi rzeczy z wyprawkowo.pl.
Całkiem przyzwoite się wydają, za tą cenę, zwłaszcza body i pajacyki. Półśpiochy jakieś takie szerokie w nogawkach się wydają, i fajne mają body, których nie trzeba przeciągnąć prze główkę, tylko zapinane przez środek jak pajacyki.

monthly_2019_06/sierpnioweczki-2019_76082.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Co do kokonu to ja zamawiam z mysla o braniu malucha do lozka lub do pokoju na kanape, kolezanki mowily, ze im sie wlasnie do tego bardzo sprawdzal, wiec sprobuje, jesli nie spelni swojej roli to moje koty beda mialy nowe legowisko ; ) mi polozna polecila na sierpien przykrywanie dziecka pieluszka lub sama poszewka oczywiscie jesli nie bedzie za goraco nawet na to a kocyk gdby naprawde bylo chlodno. Ale ja raczej i tak kupie jakis cienki, przewiewny spiworek, otulacz bambusowy juz mam ale mysle ze taki spiworek bylby latwiejszy w uzyciu, a jak sie okaze za gruby to bedzie na jesien. U mnie juz chodzi pierwsze pranie ale chyba wlacze jeszcze na dodatkowe plukanie bo nie wiem czy nie sypnelam za duzo proszku.. ehh pierwsze pranie dla malucha najgorsze ; )

Odnośnik do komentarza

Koza trzymajcie się !! Dawaj znać co i jak .

Natkusia gratulacje , ja miałam straszne bóle brzucha , podbrzusza ,.płakałam z bólu i się strasznie martwiłam jak to się skończy .. ale wszystko było dobrze i czasami występują takie bóle

Ja pranie mam całe zrobione i poprasowane :) chyba wszystko prałam na 60 ale już nie pamiętam

Wanienki takie ze stalazem fajne , ale ja na taką nie mam miejsca . Kupiłam taką ostatnio , jak podrośnie to kupię większa

monthly_2019_06/sierpnioweczki-2019_76084.jpg

Odnośnik do komentarza

Lenka-88 no na to nie wpadłam! Legowisko dla zwierzaka z kokona :) Jeśli u nas się nie sprawdzi, albo młody wyrośnie to nasza suczka będzie miała nowe miejsce do spania hihi 2w1.
Koza trzymaj się i dawaj znać!!!
A co do nospy to mój ginekolog zalecał od początku ciąży, przy bólach i mówił, ze ona nam w ogóle nie szkodzi i dzidzi. Do dziś nie raz wezmę 2 sztuki na bole brzucha lub w klatce piersiowej mam często klucia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...