Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

No na żywo nie miałam okazji wypróbować ale z wymiarów wygląda że ok tak na pierwsze miesiące. No i oszczednosc miejsca bo jest i polka na kosmetyki i wszystko pod ręką. Ja poprzednio miałam wanienke 102 i nie czułam się pewnie z małą na ręku dlatego przez pierwsze pół roku trzymał ja mąż. Ja mam małe ręce i bałam się że mi się wyslizgnie. Teraz wiem że będę musiała częściej sama kąpać dlatego biorę 86. Koleżanka miała taką i jak próbowałam na lalce to tak pewniej się czułam. A jak macie wannę to potem i tak jak już będzie siedzieć to będziesz wolała do wanny.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

A bryka super, takie mi się właśnie teraz bardzo podobają z białym stelażem. Na czarnym strasznie znać kurz, pamiętam że przecieralam niemal po każdym spacerze bo mnie to denwrwowalo. No ale cóż, muszę jakoś to znowu znosić. Znowu mam lenia a miałam sprzątać pokój córki. Starta ubrań z prania na mnie też czeka :/ mam nadzieję że po porodzie energia mi jakoś wróci.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że w ta wanience z przewijakiem długo nie posłuży, do pół roku chyba nie więc zanim siądzie w wannie i tak będę musiała kupić wanienkę. Ale doświadczenia nie mam o ciężko mi sobie wyobrazić jakie duże będzie dziecko na pół roku :-) Zresztą wanienka nie kosztuje majątek.

Iwona ja na szczęście nie mam problemu z jazdą samochodem i z pasami. Zapinam normalnie i tylko odciągam sobie co jakiś czas ten dolny żeby nie cisnął. Mam nadzieję że jeszcze długo będę mobilna :-)

Dziewczyny, nie pamiętam która z was wrzucała tu kiedyś taką listę z rzeczami do spakowania do szpitala. Nie mogę tego odnaleźć. Może jest szansa wrzucić ją jeszcze raz? Będę bardzo wdzięczna.

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Bławatek to coletto? Bardzo mi się podobają ich wózki, ale znajoma narzekała na amortyzatory i w końcu zdecydowaliśmy się na nasz pierwszy wybór.
Ja zaś miałam ciężką noc, brzuch mnie bolał i twardniał przy każdym ruchu, nawet jak się obracałam z boku na bok. I w ogóle ostatnio mi ciągle niedobrze, jak w pierwszym trymestrze. Więc leżę w łóżku. Byle dotrwać do końca, ale już mam powoli naprawdę dość.

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Co do pakowania się do szpitala mogę podpowiedzieć tylko tyle, że prawdopodobnie na stronie szpitala powinna być lista.

Koza jesteś tak samo prawie jak ja terminem i ja miałam tydzień temu takie objawy już mi trochę lepiej dużo odpoczywam biorę więcej magnezu i czasem nospe chociaż teraz już rzadziej.
Dziś właśnie z tego względu mam kolejne ktg czy czasem jakieś skorcze się nie pojawiają to już 35 tydzień czas leci niesamowicie chociaż ja chcę jak najdłużej być w ciąży pomimo, że będzie coraz gorzej z samopoczuciem ale ciągle myślę o malej, że dla niej to najlepsze co może mieć

Odnośnik do komentarza

Blawatek, piękny wózek!
Co do pasów to ja zapinam zawsze. Jak jechaliśmy 650 km nad morze to też. Oczywiście były postoje. Jeden układam nisko pod brzuchem, a drugi przez ramię nad brzuchem i jest ok.
Wanienkę mamy po starszym, od razu większą, do dziś czasem się w niej kąpie ze zgietymi nogami :-) Od sąsiadów dostaliśmy stojak bo nie mielibyśmy gdzie jej położyć, a na podłodze nie chciałam.
Też dziś robię pranie dziecięce numer dwa :-)
Kikki, powodzenia na wizycie!

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pomozcie z praniem : ) moze glupie pytanie bo z praniem dla siebie nie mam problemu ale nie chce zniszczyc ciuszkow. Jak robicie oranie? Segregujecie wg tego co jest na metce czyli np. jak jest zeby prac w 40st to jedno pranie te w 60 to drugie? Te 40 wydaje mi sie malo jak na pierwsze pranie.. i czy pierzecie ciuszki razem z posciela i pieluszkami tetrowymi czy osobno? Napewno uzywane ciuszki chce prac osobno w wyzszej temperaturze

Odnośnik do komentarza

Co do pasów to ja po warsztatach Bezpieczny Maluch dowiedziałam się, że w sklepie Kubuś można wypożyczyć za 10 zł/miesiąc adapter BeSafe i od razu wysłałam po niego męża. 10 zł to niewiele, ale mam pewność, że pas jest dobrze poprowadzony. Odciąganie pasa nie jest najlepszym pomysłem (chociaż sama tak samo robiłam, a w poprzedniej ciąży w ogóle jeździłam bez pasów, więc nie chcę tu nikogo krytykować), bo w razie wypadku taki nienapięty pas tak jakby w nas uderza, dlatego też w fotelikach dziecięcych zawsze trzeba po zamontowaniu napiąć pasy i nie zapinać dziecka w grubych ubraniach. To też wiedza wyniesiona z warsztatów. Z tego co widziałam ten sklep, gdzie pożyczałam adapter jest też w Bochni i Tarnowie. Może tam wypożyczają.
Link do strony sklepu Kubuś

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Natusia, test jest pozytywny, póki co polucz sobie kiedy Ci wypada 6-7 tygodni od ostatniej @ i na wtedy umów się do lekarza. Ciesz się, bierz kwas foliowy i czuj jak w ciąży. Strach niestety będzie od dziś towarzyszył Ci już cały czas, najpierw do wizyty,potem do badań prenatalnych i tak już do porodu. Taki już urok nas kobiet. Widzisz my lada moment rodzimy a ciągle panikujemy i boimy się tak do końca cieszyć. Życzę powodzenia i nudnej spokojnej ciąży :)
Co do torby to najlepiej sprawdzić na stronie szpitala czy masz mieć rzeczy dla dziecka czy tylko dla siebie. Dla siebie to podstawowe kosmetyki, recznik, koszule 2-3 szt, podkłady poprowlodowe i majtki poporodowe, biustonosz do karmienia i wkładki laktacyjne. To najważniejsze, a resztę co wlozysz to już od twoich potrzeb u komfortu zależy. Ja mam jeszcze podkłady na łóżko, wodę do picia na czas porodu, herbatniki i czekoladę gorzką jakby długo to trwało. Wzięłam sobie mydlo do rąk bo u nas w szpitalu w toalecie wiecznie to brak. No i papier toaletowy bo tego szarego nie lubię ;)

Odnośnik do komentarza

Ja dziś posegreguje albo popiore fotelik gondole itp. zachmurzenie całkowite u nas ale obiecałam sobie że dziś wezmę się za pranie. Ja będę prała tak nowe z kocykami minky na 40 z małym wirowaniem i z baldachimem bo z tiulu jest. Potem używane jasne potem ciemne 40 małe wirowanie na końcu pościel wkłady poscieli pieluchy 60 mmałewirowanie pokładam dw foliowe woreczki i myślę po upałach popracować napewno do porodu będą chłodniejsze dni. Oczywiście do wszystkiego doloze chusteczki przeciw farbowaniu.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja nowe piore na 40, to co można prasowac to prasuje.
Natusia, tak na początku taki ból na okres może się pojawiać, nawet skąpe plamienie implantacyjne. Nie od razu masz mdłości i różne objawy wiec tez się ich nie doszukuj:) Początki są u każdej nieco inne. Nic nie zrobisz, jak ciąża jest prawidłowa to za 2 tyg zobaczysz serduszko, teraz pozostaje Ci tylko cierpliwie czekać. Ewentualnie krwawienie może skłonić Cię do wczesniejszejszej wizyty. A badanie z krwi możesz zrobić jeśli Cię to uspokoi, tylko ma to sens jak zrobisz dwa badania w odstępie 48 h żeby sprawdzić przyrost.

Odnośnik do komentarza

Iwona dzięki, u nas upały to chociaz pranie szybko wuschnie : ) Natkusia gratuluje, mnie na samym poczatku tez bolal brzuch, balam sie bardzo za kazdym silniejszym bolem, troche to trwalo zwlaszcza na poczatku, ze bole byly czeste ale okazalo sie ze mam piasek w pecherzu a i macica tez sie rozciagala, ale rozumiem strach i trzymam kciuki, postaraj sie nie stresowac (wiem, ze to latwo sie tylko mowi) : )

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

A tak Wogole to teraz Natusia mi uświadomiła dziewczyny że dopiero co robilysmy testy i ile się od tego czasu już wydarzyło. Te emocje, te obawy, już tak blisko końca jesteśmy tej ciążowej przygody. Przez te 8 miesięcy nasze życie toczyło się właściwie od wizyty do wizyty, a teraz odliczamy juz do porodu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...