Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

arlusiek powodzenia!!
cyska ale z Ciebie laska!

Ja wczoraj gości miałam - szwagier z żoną i synem. Całkiem fajna wizyta i posiedzieli az do 22:00! Moja córka po raz pierwszy poszla spac o 23:30!!

Tajna grupa to bardzo dobry pomysł - z czasów pierwszej ciazy mamy ciągle z dziewczynami taka grupe tutaj. Tylko zalogowane uzytkowniczki i dostep na zaproszenie.
Dla mnie Facebook odpada bo mam niby konto ale loguje się tam bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wanienkę że stojakiem i to jest super sprawa, bardzo stabilny, polecam. Do tego duża wanienka i naprawdę długo można dziecko w tym kąpać, u nas prawie półtora roku, a byłoby pewnie dłużej, ale bratu męża urodziło się dziecko i przekazaliśmy dalej (teraz ta sama wanienka do nas wraca, to już będzie 4 dziecko, a wanienka i stojak wyglądają jak nowe).
Co do spania w łóżeczku to nasz na początku spał z nami, nie dało się go odłożyć ani do łóżeczka ani do wózka, ale to zależy od dziecka. Na łóżeczku mieliśmy przewijak więc i tak się przydało.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Miałam proponować osobną grupę na zdjęcia. Samo pisanie tu jest ok, bo szczegółów prywatnych danych nie zdradzamy a są jeszcze dziewczyny które tylko czytają. Byłabym za zrobieniem tu czy n innym forum prywatnego wątku dla zaproszonych, ale na fb nawet w tajnej grupie odpadam, a nie chciałabym żeby do tego doszło. Może któraś się orientuje jak zrobić zrobić prywatny wątek.

Odnośnik do komentarza

Arlusiek
Teraz tylko zeby szybko przeszlo :)

Bławatek
No też słyszałam że bez materacyka w wózku to nie bardzo. Prędzej czy później łóżeczko pewnie i tak kupisz, więc ja bym to zrobiła od razu :)
Zresztą myślę sobie że w jesieni po spacerze to pewnie często musiałabyś myć ten wózek, chociażby kola z ziemi, błota, to trochę mało praktyczne.

Wanienke miałam od razu 100 i teraz też taka kupie, w łazience mam dużą wanne, więc córka w tej dziecięcej kompala się dobrze ponad rok. Czy stojak potrzebny to zależy jakie masz warunki w domu, ja nosiłam wanienke ma kanapę, i tam mi było wygodnie kompac, ale gdybym musiała to robic w łazience wkładając wanienke do dużej wanny, to na pewno kupilabym stojak.

Jak chcecie to mogę spróbować założyć prywatny wątek, tylko proszę wypowiedzcie się czy każdej z Was takie rozwiązanie pasuje. No i dziewczyny niezalogowane, musiałyby się zalogować :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Co do wanienki jak miałam 102, jest to ekonomiczne rozwiązanie. Moja do dziś używa. Wanna jest duża i jakby chciała mieć pełno wody to bym się bała no i nie ekonomiczne to. A tak napuszczem jej pełną wanienke i się cieszy. Dlatego teraz dokupie małą 86 żeby mi się dobrze kapalo maluszka, a jak będzie siedział to przejmie wanienke siostry. Stojak dla mnie to 9bowiazkowa rzecz, wygoda i kręgosłup nie boli, a po złożeniu nie zajmuje w ogóle miejsca.
Ja jestem za forum pr. ale nie zamiast tego tylko dodatkowo na zdjęcia itp. A po porodzie jak już zostaniemy wszystkie które się ujawniły i będą aktywne to wtedy już tylko tam.
Wiem że tu coś jest problem z logowaniem się do prywatnego z tel, że trzeba jakoś najpierw z komp. Nie wiem czy wszędzie tak jest i czy to tylko za pierwszym razem?
Arlusiek super że poszłaś i Cię zbadali.

Odnośnik do komentarza

koza też się martwiłam wagą ostatnio bo między wizytami przez miesiąc nic nie przytyłam ale lekarz powiedział mi że to dziecko ma rosnąć a nie ja, a że mały przybrał prawidłowo to znaczy że wszystko ok. Także nie przejmuj się wagą. Najważniejsze żeby dziecko odpowiednio przybierało. Te małe robaczki po prostu biorą sobie z nas co najlepsze :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Mi się podoba pomysł żeby była tu grupa prywatna na zdjęcia i sprawy intymne, bo większość z nas już się na zdjęciach ujawniła i faktycznie pisanie o niektórych sprawach robi się wtedy problematyczne. A całą resztę tematów można kontynuować tutaj, bo może akurat komuś to pomoże, jak kiedyś będzie szukać.

Co do wagi to właśnie u mnie odwrotnie, ja dopiero teraz zaczęłam tyć. Ostatnio już było 4 kg na plusie, a dość długo stałam na +2 kg. Ale tym się nie ma co przejmować, byle tylko dzieciaczki rosły jak należy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o forum to ja się dostosuję. Ja nie mam problemu, że u tutaj pisać czy wrzucać zdjęcia, ale jak chcecie to ja pójdę za wami ☺️

Wanienke mam tą większą. Nie mam stojaka bo stawiam ja na stole w kuchni. Zaraz obok rozkładam kocys i ręcznik i jest bardzo wygodnie dla mnie i dla kręgosłupa ☺️

Byliśmy dzisiaj z dziećmi nad jeziorem. Wreszcie żar z nieba trochę zelżal i było nawet przyjemnie.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Ja tez kupiłam wanienkę ze stojakiem bo niestety nie mamy gdzie jej postawić żeby było wygodnie a jak zacznie stabilnie siedzieć to będziemy kapać pod prysznicem bo mamy głęboki brodzik.
Co do wagi to moja jest taka sama od kilku miesięcy (dosłownie 1kg więcej) chociaż na początku leciała do przodu jak szalona aż byłam przerażona...a torby do szpitala dzisiaj zapakowałam :D w końcu się zmobilizowałam bo od jakiegoś czasu tylko mówiłam sobie „jutro” a tak chociaż wiem co jeszcze muszę dokupić i na szczęście są to już same pierdoly, pokój tez prawie gotowy tylko naklejki na ścianę muszę zamówić, mąż przykleić i pozostaje czekać :D

Odnośnik do komentarza

Hejka! Co do prywatnego forum to jestem za!

Wanienkę chce kupić tą mniejsza wydaje mi się bezpieczniejsza i łatwiejsza do przenoszenia z łazienki z wodą już a potem może już się w brodziku uda kąpać.

Torbę spakowałam w poniedziałek bo jestem teraz u rodziców na wsi prawie dwa tyg. I wolałam ją zabrać ze sobą...wiecie strzezonego pan Bóg strzeże....hehe

Co do spania w wózku to też gdzieś czytałam że jest niewskazane....no i chyba też nie wygodne jak już ktoś pisał potem zabłocony brać do sypialni...

Jak u Was z myślą o porodach i pierwszych objawach? Mi już się włącza schizo...tym bardziej że kawałek od domu jestem...
Nogi mi strasznie puchną...mam przekonanie że odszedł mi czop ( choć może to nie to faktycznie ale od początku ciąży nie miałam gęstego przezroczystego śluzu a tylko ta biała wydzielinę której jest coraz więcej), mama mówi że mam bardzo nisko brzuch choć wydaje mi się że jest taki sam jak u Ciebie Cobra ale faktycznie się obniżył...
Mała napiera mi główka w szyjkę aż czasem mam wrażenie że wyleci...hehe
Zaraz zaczynam 35tydzien...i nam wrażenie że czas teraz nieźle zapierdziela....

Odnośnik do komentarza

Night no jakby nie było u cb to już tuż tuż. Ja też mam mega wydzieliny. Brzuch napiera tzn dziecko na dół aż czasem mi ciężko na spacer wyjść bo się nie da najlepiej leżeć. Ja pierwsze co to kupiła wanienke ze stelażem już w marcu ! Akurat w krk byłam i na olx za grosze znalazłam a my wczoraj z córką przebieralysmy lale w ubranka dla dzidI hehe

monthly_2019_06/sierpnioweczki-2019_76022.jpg

Odnośnik do komentarza

A powiedźcie mi dziewczyny na ile wirujecie ciuszki w praniu ? Przy upałach myślę na mniej bo się niszczą 1000 ma moja pralka a wiadomo mocniejsze widownię niszczy ciuchy wkład do pościeli wogole myślę na 400? W upały poloze na słoneczku i wyschnie raz dwa szkoda żeby się pościel zbiła ? Jak to u was z tym wirowaniem? Wczoraj wyjęłam ze strychu fotelik muszę go też wyprać bo dobrze zarósł brudem jak pierzecie gondole ? Właśnie te zdjemowane materiały z fotelików i gondoli do pralki czy ręcznie ???

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

My mamy największą wanienkę i stojak do niej co jest bardzo wygodne, bo nie trzeba się schylać do kąpieli.
Spanie w wózku odradzam, bo niewygodne a pozatym już nie raz słyszałam, że dziecko się przyzwyczaja do takiego zasypiania i bez wózka nie ma mowy o spaniu.

Odnośnik do komentarza

Hej hej dziewczyny w ten piękny sobotni poranek....ptaki mnie obudziły, a o dzwio dzisiaj tylko dwie pobudki na całą noc hehe także jestem nawet wyspana. Ja od wczoraj dwa tygodnie jestem u Teściów, bo uczelnia mnie wita hahha i tak sobie leżę i czekam na mojego Męża, aż z trasy wróci ;) jakie plany na dzisiaj macie? Mąż chce iść do kina, a ja wolałabym iść nad jezioro pochodzić bo mieszkaja km od jeziora

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6cy1go55.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez co dało się wypiąć z wózka to prałam w pralce, ale na mniejszych obrotach. Kocyki z minky w ogóle nie wirowałam. Torbę do szpitala mam już cała spakowaną w zasadzie od jakiegoś czasu. A wanienkę mam tą małą z Ikei, będę ja dawać na stół w pokoju, a jak już będzie mój bąbel siedział to go do wanny będę wrzucać bo mam taką niedużą.
Do mnie zaraz przyjeżdża znajomy z dzieckiem, ja z młodym zostaje a on z mężem jadą po farby i panele do pokoju dziecięcego. Mam nadzieję że ten mały diabeł mnie nie wykończy... Dziś na dworze jest tak przyjemnie że aż się chce tam siedzieć :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...