Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

No ja mam tak jak Ty, łóżko i szafa i pokój pełny. Dostawka nie mieściła mi się o 5 cm więc wzięłam kosz i mam tak właśnie na styk. A tu gdzie potem łóżeczko będzie, jest mala komoda z przewijakiem żeby mieć w nocy pod ręką. Jak wstawię łóżeczko to już na komode miejsca nie będzie. Więc będę musiała z drugiego pokoju przynosić ubranka. Będę się wtedy zastanawiać Jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza

Ja to wogole miejsca nie mam łóżeczko wstawię do salonu bo tam śpię , w sypialni szafa dla małego , mam nadzieję v,że szybko zmienimy mieszkanie na większe , jakos to będzie ;)
Dziewczyny któraś z was jest bardzo zmęczona ? Ja już ledwo na nogach czasami stoje , nie wiem już czy od tego żelaza czy po prostu ciąża , dalej pół nocy nie śpię :( wczoraj po pracy odrazu spać , wstałam umyłam się i dalej spać , nic mi się nie chce, nie mam siły :( ciągle pracuje a gdzie tu do 2 sierpnia wytrzymać w pracy

Odnośnik do komentarza

~Zakochana
MaZos to narob więcej tych dzemow, przyjedziemy ;) ja w ogóle nie mam weny żeby zrob8c jakieś przetwory, a przydal9by się. Dżem truskawkowy bardzo lubię :D

hahaha - dawaj adres, podeślę Ci kilka słoików :D Ja uwielbiam truskawki i dżem z nich i już się zasadzam na robienie ich od kilku miesięcy. Ostatnio robiłam 2 lata temu i zostały mi 4 słoiczki tylko a wszyscy u mnie lubią sobie pojeść na grzaneczkach :D

Odnośnik do komentarza

Mazos tylko ja mam tak od długiego czasu , 2 tygodnie temu byłam na urlopie w Polsce 2 tygodnie i to samo było ciągle odpoczywałam .
Nie bardzo mam możliwość , tutaj tak nie dają zwolnień , ewentualnie płatne ale na prawdę grosze dostanę może 400 f na miesiąc z czego odciągną podatki i może wyjdzie 300 f , jesli wogole lekarz by mi dał zwolnienie , jeśli nie to nie mam ani funta płacone .. także nie zaciekawie
Może po prostu na mnie ciąża tak działa , jedne maja przypływ energi a ja zupełnie odwrotnie .Całe szczęście ,że nic mi nie dolega i z dzidzia wszystko ok

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny:) mam na imię Edyta, czytam Was od dawna i patrząc na klimat jaki tu panuje mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona:) chciałam napisać już dawno temu, ale wtedy swoją tragedię opisała Justyna80 (mam nadzieję, że wszystko u Niej dobrze) i bardzo to przeżyłam, wycofałam się z pomysłu pisania, ale forum przeczytalam co do strony :) mam nadzieje, że już tylko radosne informacje będą się pojawiać. Może coś o mnie, w tym roku skończyłam 29lat i oczekuję mojego pierwszego dziecka - będzie syneczek:) ciażę od początku przechodzę książkowo, bez specjalnych dolegliwości, ani razu nie byłam chora i mam nadzieję, że tak zostanie do końca. Ostatnim rzutem mam termin na 31 sierpień:) chyba jestem też ostatnia z wynikiem na krzywą cukrową bo jest przede mną:)

Odnośnik do komentarza

A jeszcze co do bladych nóżek bo któraś z Was pytała, bardzo polecam Airbrush Legs, ja mam kolor Medium Glow i wygląda cudnie :) testowane wiele razy, teraz w sobotę byłam na weselu do 2 w nocy, nóżki pieknie wyglądały, nic nie schodzi, nie brudzi:) psikam na ręce a później wcieram jak balsam, więczorem kąpiel i śladu nie ma:) lekarz mowił, że spokojnie można używać, jest też zapytanie na abczdrowie dokładnie o ten produkt i odpowiedź lekarza, również, że można używać w ciaży:) polecam z allegro bo kosztuje ok. 27zł, w rossmannie chyba 58zł :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Patrycja ja mysle ze ro przez ciąże, tak na na Ciebie działa a do tego praca mimo wszystko robi sw9he bo musisz wstawać o konkretnych godzinach i cały dzień jesteś na nogach. Ja byłam jakk zombi od początku ciąży, najpierw mdłości i wymioty, zawroty głowy. Wczesne wstawianie i stresująca praca potegowaly wszystko. W n9xy spać nie mogłam a w dzień oczy się zamykamy. Oj, ile razy ja nie wiem jak ja wróciłam do domu bez wypadku bo prawie mdlalam za kółkiem. I choć to może głupio zabrzmi ale dobrze że w końcu wylądowałam w szpitalu. Teraz też często czuję się zmęczona, ale kiedy tak jest to po prostu kładę się spać i jest lepiej. Właśnie wstałam z 2 h drzemki :D i choć kiedyś było dla mnie nie do pomyślenia spanie w dzień to nie mam wyrzutów sumienia. Za dwa miesiące już sobie na to nie będę mogła pozwolić, a będę pewnie jeszcze bardziej zmęczona.
Ciąża to duże obciążenie dla organizmu i po prostu mówi on nam o tym. Ty niestety nie możesz sobie pozwolić na odpoczynek, a to napewno by ci pomogło. I nie mówię o 2 tygodniach na wyjeździe bo to nie to samo co leżenie w swoim domu miesiąc. Ja dopiero teraz miałam pierwsze kilka dni że mogę powiedzieć że czułam się ok. A robiłaś morfologia, czy nie masz anemi?

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Witaj Edyta, dobrze że w końcu się zdecydowałaś napisać. Wiem że są jeszcze dziewczyny, które ciągle odkładają napisanie i wola czytać. Ja tak miałam cała poprzednia ciążę :)
Gratulacje synka, kolejnego chłopaka mamy :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Zakochana:) też myślę, że jest więcej tylko czytających, może zdecydują się odezwać, jest jeszcze trochę czasu:) na więcej energii polecam rano przed sniadaniem 0,5l wody z cytryną, piję od poczatku ciaży i kawa niepotrzebna, do tego wyniki moczu dobre, a jestem z tych które często walczyły z zapaleniem pecherza:)

Odnośnik do komentarza

Witamy Cię serdecznie :) Imię dla synka już wybrane? Jak Cobra będziesz uzupełniać listę to wydaje mi się, że chyba u Cyśki brakuje imienia synka - Jaś ;) ja dziś byłam rano u endo i tsh 2,0 także ok. A zupełnie z innej beczki - natknęłam się dziś na taki artykuł o zakrywaniu wózka pieluszkami https://mobile.mamadu.pl/142485,nie-zakrywaj-wozka-pieluszka-nie-kupuj-klipsow-apel-lekarki?sfns=mo&fbclid=IwAR2HfQYy13ZdbQDbeA402wzQtMTqP6HOd3qFWh7qxGdtR8Cftxzr15fycxs czy faktycznie to jest niebezpieczne? Gdy dziś wracałam do domu szła właśnie mama z wózkiem zakrytym całkiem (przód budki) zwiewną pieluszką i tak zaczęłam się zastanawiać nad tym. Stosujecie? Czy może jakoś tak tylko boczkiem troszkę okrywacie żeby nie świeciło po buźce? W sumie często w gondoli są z tyłu odpinane tapicerki pod którymi jest sieteczka i to jakąś cyrkulacje w upały daje. Katia88 bardzo ładny wózek, moja kolorystyka, mam fazę na szare z brązową rączką i zastanawiam się nad espiro next avenue. U mnie dziś malutka tak szaleje, że już zaczynam się martwić czy to normalne. Wasze maluszki też tak ciągle aktywne?

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Edysia truskawki kupiłam na targu od jakiegoś chłopa (twierdził, że od niego z pola ale nie wnikam) i robię z dżemiksem niskosłodzone czyli 0,35 kg cukru na 1 kg owoców :)

witaj eta! widzisz - dobrze, że się odezwałaś bo już dziewczynom doradziłaś z tą opalenizną :) Szczególnie te przed imprezami mogą skorzystać w razie czego :)

Patrycjaaa ale pech z tą pracą u Ciebie :/ W ogóle w Anglii to jakby mają ciężarne w d... :( Koleżanka tam mieszka i też potwierdzała, że wszystko na wymuszenie trzeba :/ Lipnie strasznie!

Odnośnik do komentarza

Sasanka ja też słyszałam, że przez zakrywanie pieluchą (ale tak na szczelno) więcej szkody niż pożytku dla dziecka - więc ja w ogóle nie używałam pieluchy jak chodziłam z córką na spacer tylko parasolki. Któraś z dziewczyn dawała linki na takie daszki jako alternatywa - całkiem dobry pomysł myślę sobie i chyba pokuszę się o uszycie takowego zamiast kupować (mam maszynę a teraz już będę mieć czas :))

Odnośnik do komentarza

Hej eta :)
No niestety tak tu jest nie rozumiem tego do dzisiaj bo pracuje legalnie , płacę podatki , składki i nic z tego nie ma ( oprócz leków za darmo) jak ktoś ma normalna umowę na pełen etat to może i te place na zwolniu są normalne , ja mam kontrakt Umówiłam się do lekarza na 13.06 żeby sprawdzić czy żelazo się podniosło bo miałam strasznie mało , więc może od tego żelaza taka jestem .. poproszę też o inne badania i ciągle czekam na wynik z krzywej

Cobra mi możesz dopisać Olaf :)

Odnośnik do komentarza

Ja po prostu w upały na spacery wychodziłam rano (8-10), a resztę dnia spędzaliśmy w cieniu za domem albo w domu i ewentualnie wychodziliśmy znowu wieczorem. W gondoli Radziu w ogóle nie chciał leżeć, więc rzadko spacerowaliśmy, a do spacerówki miałam parasolkę, a czasem obracałam ją żeby nie iść pod słońce, choć z większym dzieckiem w środku to było niezbyt wygodne. A zakrywanie pieluszką też myślę, że jest ok, tylko trzeba zarzucić tak, żeby przykryć tylko część. Chyba jak zwykle wszystko dla ludzi, tylko z rozsądkiem. A te daszki wyglądają na fajny patent.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Eta:)

Patrycja
A czy takie zwolnienie nie ciążowe od zwykłego lekarza nie wchodzi w grę? Chociaż na tydzień czy dwa, zebys trochę odespala, nabrała sił. Czy Twoje słabe wyniki krwi nie są podstawą do tego?
Okropne to że tak traktują kobiety w ciąży :( wiadomo że niektóre czują się dobrze, ale inne nie.

Sasanka
Jak zawsze podsylasz nam ciekawe artykuły :) dzieķi:)
W sumie dla mnie to logiczne że przykrywanie budy czymkolwiek powoduje wzrost temperatury w wózku. Nigdy niczym nie przykrywałam wózka, jak było gorąco to po prostu nie wychodziłam na spacer. Wydaje mi się że w wysokiej gondoli i tak jest gorąco, bo nie ma za bardzo przewiewu, dodatkowo materiał się nagrzewa od słońca i dogrzewa dzieciątko, więc jeszcze dodatkowe przykrywanie jest bez sensu.

MaZos
Ja też co roku muszę robić dżemy truskawkowe, bo wszyscy wyjadają;) Tyle ze ja robię z pektyną i cukru daje minimalnie, to bardziej takie musy wychodzą. Ale U nas nie ma jeszcze pełni sezonu na truskawy, więc jeszcze poczekam z produkcją:)

Mama Radzia
Jak wizyta u fizjo? W ciąży z Julką w 8 miesiącu byłam na weselu,też miałam iść na 2-3 godziny, a ostatecznie odwozilam ostatnich gości do domu ;) Mam nadzieję że Tobie organizm też pozwoli mieć trochę radochy z imprezy :))

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny za miłe przywitanie:)
Imię raczej wybrane i będzie Szymek:) mój chłopiec też często szaleje, nie martw się Sasanka88 znam takie szalejące w brzuchu dzieci, później mali biegacze, którym ciężko się zatrzymać:) z tego co wyczytałam przykrywanie wózka pieluszką bambusową jest dużo lepsze niż tetrową, ale nie wiem jak to w praktyce wygląda. MaZos fajna sprawa takie dżemiki, też dziś kupiłam bazarowe truskaweczki, ale bita śmietana poszła w ruch i pięknie znikają :P Patrycjaaa naprawdę w takich momentach doceniam życie w Pl.. trochę Was tutaj pisało o opiece i warunkach w pracy za granicą, podziwiam. Może chociaż jakieś czasowe zwolnienie żebyś mogła trochę odpocząć?
Co do wesela też miałam iść 'na trochę' a tak było fajnie, że wrocilam po 2 i nawet trochę potańczyłam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...