Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewuszki
Ja właśnie wróciłam z wycieczki na lody :-)
Upał straszny , ale dałam radę.
Jeśli chodzi o te pudełeczka to zamówiłam takie:
https://poscieldladzieci.pl/mamo-tato-komplet-koszykow-misie-szare-jodelka-szara.html i do tego
rożek: https://poscieldladzieci.pl/mamo-tato-rozek-niemowlecy-misie-szare.html
Koszulki do karmienia kupiłam z Dolce Sonno
Ja kupuje to co polecacie bo nie mam sił szukać czegoś innego. Zdaję się na Was ;-)
Dziś przyszła paczka ze Smyka. Kupiłam wkładki, pojemniki do mrożenia pokarmu, szal do karmienia, prześcieradła do łóżeczka i wózka, waciki i różne pierdołki higieniczne.
Pakujecie już torby do szpitala?
I mam jeszcze pytanie odnośnie materacyka choć zdaje mi się już była o tym mowa. Jaki kupujecie?

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Torbę mam już spakowana od tygodnia niemal w 80 %. Pozostałe 10 % uzupełnię jak dojdzie paczka i wybiorę czapeczke i niedrapki dla małego. Wiem ze niwktorzy sa anty tekaw8vzkowi ale cora urodzila sie z takimi pazurami ze mogla 9czy wydrapac a polozne same mowily ze lepiej przez tudzien ubierac i najwczesniej po tygodniu dopiero 9bcinac jak stwardnieja. Ja sie jej balam dotknac a co dopiero obcinac paznokcie wiec grzecznie posluchalam. Teraz wole miec na czas szpitala. Aostatnie 10 % torby czyli kosmetyki dla mnie to już na ostatnią chwilę bo używam. Chociaż chyba te kąpielowe m9ze przeleje do małych pojemników i już wloze żeby potem nie myśleć. Krem do twarzy tylko na ostatnią chwilę. Nie mam jeszcze pieluch dla małego bo te które ja chce u nas nie ma i znaj9ma ma mi przywieź. Tak policzyłam i ja już chyba z 1,5 tyś wydalam na zakupy. Dobrze że rozlozylam to w ratach. A jeszcze ten laktator muszę kupić ale to jak dobrze pójdzie odłóże jeszcze z dwóch wypłat.

Odnośnik do komentarza

To zazdroszczę Wam z tym wstawaniem w nocy, bo ja od marca wstaje kilka razy, a teraz to już co 1,5h. Wyniki mam dobre :) Młody jest Bardxo nisko ułożony. Jak czasem pójdzie wyżej to mam spokój, ale 3x i tak muszę wstac.
Ja torbę do szpitala będę kompletowała dopiero w lipcu. No chyba, ze będzie się coś zmieniać. Póki co jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę 2-3 razy w nocy do toalety, ale budzę się częściej. Nie pamiętam kiedy ostatnio przespałam normalnie noc :) ja rzeczy do torby w zasadzie mam, czekam na samą torbę z Decathlona bo tą co mam okazała się za mała :) no i poprać musze ubranka. Przed chwilą wróciłam z Lidla, biustonoszy już nie stwierdzono, ale za to udało mi się zdobyć pościel w lamy która chciałam :) no i w fajnej cenie pieluchy wzięłam.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Nie ma co panikowac. Ja poprzednio niemal cała wyprawkę ogarnęłam w tydzień, tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Musiałam leżeć bo rozwarcie się robiło. Ale niemal wszystko używane od znajomych. Więc jak trzeba to się da. Jednak po porodzie wielu rzeczy mi brakowało i ciągle cis musiałam dokupić. Dlatego teraz tak chce wszystko sama zorganizować, a przez to też zajmuje głowę pozytywnymi myślami. 2 ciążę w strachu mi wystarczą. Także dziewczyny spokojnie, wy robicie się. Najwyżej mąż się będzie musiał wykazać :)

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja mam większość rzeczy zamówionych chyba właściwie prócz pampersów i plus mi do kąpieli HiPP ale też czekam na promocję, jeżeli w ciągu 2 tygodni nie będzie kupię w Rossmann.

Rzeczy zacznę prac za kilkanaście dni bo do końca czerwca che być spakowana w torbę i tyle.
Dziś zaczęłyśmy 32 tydzień mam wrażenie, że mała jest głowa w dół w czwartek wizyta więc zobaczymy :-D

Odnośnik do komentarza

Sandra dzieki za info, zainteresuję się bardziej tym Jolie droga inwestycja, ale zależy mi właśnie na czymś bezpiecznym i ta opcja leżenia jest kusząca ( podobno niemowlę w pozycji nosidełka/fotelika może znajdować się do 1 czy 2 godz.a myśle, że czasem wygodnie jest nie brać gondoli za każdym razem tylko rozłożyć na leżąco nosidełko i wpiąć w stelaż i gdzieś podjechać do przychodni, zakupy itp. Plus baza z isofix sprawia, że nosidełko jest bezpieczniejsze (zazwyczaj testy dotyczą danego modelu w wersji z bazą) i nie trzeba się motać z prawidłowym zapięciem pasów. Niby długo się nie jezdzi w takim nosidełku, ale zostanie na następne dziecko jeśli będzie w niedługim odstępie czasu ;) muszę obrabować chyba bank ;) a o balsamie brązującym chętnie też się dowiem, bom blada jak mąka.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja dziś na chwilę położyłam się na leżaku tak że w słońcu były nogi a reszta w cieniu i nie było tak źle. Wiatr wieje więc nie odczuwali się tak tego gorąca. Też jestem blada jak ściana i nogi bym choć trochę chciał musnac słońcem żeby potem w lecie nie straszyć. Samoopalacz 2 razy w życiu użyłam ( znaczy 2 różne produkty) i 2 razy dostałam takiej pokrzywki że umieralam z pecherzy i swiadu więc w ciąży nic nie zaryzykuje. Ale chętnie bym odsyła taki który mnie nie uczuli :(

Odnośnik do komentarza

Też jestem strasznie blada , z natury mam jasną karnację .Ale u mnie to nawet słońca nie ma . Samoopalaczy też nie używam , kiedyś kupiłam z fake bake i był fajny , nie był żółty , nie było plam , czy bezpieczny nie wiem. Może jak jakieś wyjście , wesele to fajnym rozwiązaniem jest opalanie natryskowe ale też nie mam pojęcia czy jest bezpieczne w ciąży

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie naszczescie szyjka trzyma..jedynie co zaniepokoilo lekarza to, to ze malo przytylam a od miesiaca wogole waga w miejscu stoi...bylam tez na wizycie u diabetologa noi niestety bez insuliny sie nie obeszlo..musze sie kluc :-(

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Co do balsamu brazujacego to polecam palmers ujedrniajacy balsam jest bezpieczny w ciąży i na maśle kakaowym ładnie podkreśla zdrowy kolor skóry nie jest to typowy brazer czy samoopalacz ale w ciąży i po porodzie uważam, że super się sprawdza.

Ja akurat muszę się smarować filtrami bo opalam się jak szalona po pierwszej ciąży jakby moja skóra szybciej się opala. Z natury mam ciemne włosy i skórę raczej ciepła ale w zimie jest prawie jakby blada coś pomiędzy zimnym a ciepłym typem skóry.

Moja córka też ma ciepła karnację i non stop filtr a pomimo 50+ i tak jest opalona.

Jak córcia się urodzi to też oczywiście od razu filtry pójdą w ruch.

A no i mi lekkie przebarwienia na twarzy wychodzą taki urok ciąży ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...