Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jak na zlosc dzisiaj nie mogłam spac..w sumie ze 3 godziny pospalam z przerwami. Jak nie maz chrapal..przestał to mi małe w brzuchu zaczelo wariowac i tak na zmiane..rano przed 6 jak mnie juz zmoglo i zachcialo mi sie spac to syn sie obudzil ze mu sie z nosa mocno leje..i pospane..

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Współczuję zawsze komuś kto mieszka na poddaszu, jeszcze jak jest sypialnia od strony południa to już Wogole. Wtedy chyba klimatyzacja niezbędna. Dziś zapowiada się gorący dzień i sloneczny dzoen ale od jutra już burze mogą być. Nie cierpię burz, przerażają mnie.

Odnośnik do komentarza

I sny ja dziś miałam okropne.... Straszne wiem realistyczne brrr. Wczoraj upał u nas też wieczorem moczylam stopy w lodowatej wodzie mąż pomalował i nawet bardzo nie spuchły żyły tylko powychodziły u mnie w domu jeszcze 23 stopnie ale w lato lubi być 26 27 więc wszystko przede mną ja też się boje strasznie tych upałów ubranka postanowiłam popracować po wizycie po 12 czerwca

Odnośnik do komentarza

Dzięki Bożka ☺️ właśnie się zastanawiałam jaki rozmiar tych stanikow wziąć. Ja normalnie miałam B, teraz będzie jakieś C chyba. Myślisz, że powinnam jednak wziąć B? Sama nie wiem. A może jednak pójdę normalnie do sklepu i przymierze. Tylko jak tu przewidziec ile urosna po porodzie :D

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Koza Super zdjęcie! Ja oglądałam kawałki meczu w telewizji, bo w między czasie robiłam pranie, układałam ciuszki, jadłam obiad i odpowiadałam na 1000 pytań Radzia, więc w sumie to tak średnio wiem co się w meczu działo ;) Kiedyś się właśnie chcę wybrać na mecz, bo bardzo lubię siatkówkę, ale to jak już dzieci podrosną razem z nimi :)

Ja tych wczorajszych upałów tak nie odczułam, bo większość czasu spędziłam w domu albo u rodziców. A żeby się porządnie nagrzał dom to musiałby być z tydzień upałów, bo tak jak wczoraj to było całkiem przyjemnie. Za to w sobotę jak jechałam na USG to się dorobiłam potówki na brzuchu, bo w aucie nie mam klimatyzacji i było mocno nagrzane, a że pogoda była taka niepewna to ubrałam dżinsy i jak ten pas od spodni się nałożył z bluzką to zagotowałam.

Staniki sobie ostatnio zamówiłam na Allegro, bo w Lidlu i Biedronce rozmiarówka idzie w większy obwód a nie miseczkę, a mi obwód się właściwie nie zmienił (+2kg od wagi sprzed ciąży), a miseczki potrzebuję E-F. Kupiłam coś takiego Stanik z allegro
Potrzebowałam czegoś miękkiego, bo dużo leżę, a z poprzedniej ciąży mam głównie usztywniane z fiszbinami, które do leżenia nie są tak wygodne.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Ja dzis tez planuje wizyte w lidlu a co wazniejsze, jade dzis kupic wozek i tu moje pytanie: jako, ze pierwszy raz to robie nie myslalam w ogole o tym, ze na wozek ze sklepu stacjonarnego trzeba czekac tygodniami (w przypadkowej rozmowie z kolezankami sie o tym dowiedzialam a szczerze to nawet sie nad tym nie zastanawialam i myslalam ze sa one dostepne "od reki") i tak teraz mysle czy Wy tez tyle czekalyscie? Jedna mowila ze az 8 tygodni.. ja sie z zakupem wozka nie spieszylam ale teraz to sie stresuje czy zdaze

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Mama Radzia, ja właśnie w takich biustonoszavh chodzę od 4 miesiąca bo fiszbiny mnie uciskaly. Pamiętam że w poprzedniej ciąży były potem idealne na noc bo praktycznie ich nie czujesz, a jak musiałam kapustą odkładać przy zapaleniu to mi przynajmniej nie było szkoda bo niedrogie. Nie martwię się też rozmiarem miseczki bo się rozciągają jak trzeba. Po porodzie pewnie kupię jakieś wyjściowe też ale pamiętam że że obwód mi szybko spadł a miseczki wyskoczyły i dobieralam u brafirerki w sklepie bo standardowe nie pasowały w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy wszystkie wstajecie w nocy na siku? Ja od początku ciąży nie wstałam ani raz i zastanawiam się czy to normalne...?

Poza tym w nocy śpię "jak zabita", bardzo rzadko się budzę i ostatnio tak sobie smacznie śpię nawet do 10.00

Upału na razie nie odczuwam, zobaczymy co będzie dalej. Ale na wsi na pewno chłodniej niż w mieście.

Miałam jechać do Lidla po ten stanik ale rozmiary oczywiście z kosmosu. Nikt nie pomyślał że ktoś przed ciążą miał mały rozmiar. Ale będę w mieście wieczorem bo mam zajęcia w szkole rodzenia, więc zobaczę jak one wyglądają

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Bławatek ja wstaje od kilku miesiecy zwykle raz, wczesniej nigdy mi sie to nie zdarzalo, ale - co mnie zdziwilo - lekarz zawsze sie pyta czy wstaje w nocy i mowil ze bardzo dobrze i to normalne i powinno sie wstawac raz lub dwa (mowil mi to wczesniej a im pozniejsza ciaza tym pewnie i potrzeba czestsza). Ja mam caly czas piasek w pecherzu, moze tez dlatego o to mnie pyta

Odnośnik do komentarza

Bławatek zazdroszczę ja nie pamiętam kiedy pospałam chociaż do 9 ale i przed ciążą miałam już problemy ze snem
Chciałam się umówić do lekarza ,zrobili sobie dzisiaj wolne i jest nieczynne.Dodzwonilam się do położnej , oczywiście żadnej recepty mi nie może wypisać bo nie jest lekarzem i mam jechać do szpitala jak się gorzej poczuje
W aptece dostałam paracetamol i glicerynę do picia :/ Na szczęście gorączki nie mam, ale to już 3 grypa jak mnie w ciąży złapała

Odnośnik do komentarza

Bławatek Ja nawet przed ciążą budziłam się w nocy na sikanie, nie zawsze, ale często 1 wizytę nocną zaliczałam. A teraz bywa różnie, zdarzają się noce, które prześpię całe, choć to raczej rzadkość, za to dzisiaj w nocy sikałam 6 razy, nie wiem od czego to zależy. Jeśli nie masz żadnych problemów z nerkami czy układem moczowym i pijesz tyle ile trzeba to nie powinnaś się tym martwić, widać po prostu dziecko lubi układać się wyżej i nie naciska aż tak na pęcherz.

Patrycja Trzymaj się, ja też w tamtym tygodniu chorowałam, ale udało się wybronić domowymi sposobami i już mi przeszło.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Lenka pytalismy o czas oczekiwania na wózki ( oczywiście nadal nie zamówiliśmy ;) ) i te terminy 8 tyg.to są w przypadku wózków, których produkcja odbywa się w Chinach i producent nie ma ich w akurat polskim magazynie, gdy wózek jest producenta polskiego i mają go na magazynie to kwestia tylko oczekiwania na kuriera czyli szybko, czasem też uda się kupić od ręki ze sklepu dany model. Także zależy jaka marka. Mi ostatnio chodzi po głowie wózek espiro next avenue miała może któraś z Was? I temat nosidełka (fotelika) ehh... macie jakieś z tych bezpiecznych i polecacie? Ile wozi się dziecko z tym najmniejszym foteliku? Podobno firmy z dobrymi wynikami testów i ceny jeszcze nie olbrzymie to maxi cosi, cybex ( te raczej droższe...), be safe, ew.rozważam jolie bo mają w ofercie nosidełko z opcją rozkladania na leżąco oprócz cybexa cloud q (tylko ten dla mnie zbyt drogi...). Zresztą podobno lepiej, żeby przy zakupie fotelika przymierzyć do auta bo różnie modele pasują... macie już kupione czy upatrzone modele?

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja wstaje z racji mojej choroby, ale i tak już jest rzadziej ostatni tydzień to co 3 h czy 2-3 razy w ciągu nocy. I najlepsze że są to zawsze te same godziny z dokładnością do 10 min. Pamiętam że poprzedniej ciąży zawsze budzilam się na siku o 2 i 6 i przez pierwszy miesiąc córka o takich właśnie porach budziła się na jedzenie. Potem niestety było to już co 2 h. Ale ten początkowy rytm mnie zaintrygował. Zobaczymy jak będzie teraz. Gdyby to miało znaczenie to Ty byś blawatek miała szansę na przespana noce i po porodzie ;)

Odnośnik do komentarza

Najczęściej chodzę na siku w nocy raz, kiedy synek do nas przychodzi, przy okazji jego też zabieram na siku. A czasem nie chodzę wcale. Dziś mi przyszło zamówienie z apteki Gemini, więc chyba powoli mogę pakować torbę (na wszelki wypadek). Pogoda się zrobiła, to i ubranka mogę poprać i wysuszyć w słońcu. Ale muszę się oszczędzać, często robi mi się słabo podczas stania i dziś po odkurzaniu okropnie rozbolało mnie w krzyżu. Chyba muszę unikać schylania. W piątek mam wizytę i liczę, że wszystko dobrze.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Bławatek ja o dziwo w tej ciąży też raczej śpię jak zabita cala noc i dobrze.
Bo w poprzedniej CIĄŻY 3 miesiące przed porodem nie spałam w nocy po prostu nawet dwie godziny się kręciłam i siku.

Teraz nie mam kiedy odpocząć więc dobrze że w nocy śpię bo codziennie przed 6 jestem na nogach moja córka tak wstaje ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...