Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, my też po wizycie mały duży ma 1440 gr .Szukaj,łożys ko, wody wszystko ok.Akurat przed gabinetem dostałam wynik posiewu i te leukocyty to poprostu drobnoustroje które stanowią florę bakteryjną pochwy czyli przedostało się coś z pochwy. A po badaniu lekarka powiedziała że lekką infekcja i dostałam globulki.

Odnośnik do komentarza

Cześć :) Ja nie biorę żadnych witamin, ponieważ od zawsze sceptycznie podchodzę do suplementów. Podobnego zdania jest mój ginekolog i uważa, ze jeśli wszystko jest dobrze to nie potrzebne są zbędne suplementacje. Ale tak jak Cobra napisała, to zupełnie indywidualna kwestia :)
Dziewczyny jutro rano mam glukozę... okropnie się boje i zastanwiam o której powinnam zjeść ostatni posiłek, zakładając, ze badanie będzie o godzinie 8:00?

Odnośnik do komentarza

A ogólnie rzecz biorąc to u nas jest świetne samopoczucie, przypływ energii i w końcu więcej jemy :)
Dziś zrobiłam pierwsze pranie i wybrałam płyn Jelp. Pachnie mi w salonie dzidzią :) Czytam was cały czas na bieżąco i podziwiam. U mnie ostatni weekend minął intensywnie, a od poniedziałku do wczoraj Miałam koleżankę, przejechała aż 400 km, wiec korzystaliśmy :) A dziś zdążyłam w końcu posadzić co nie co w ogródku :)

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_75419.jpg

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_75420.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Blawatek nie martw się, ja w poprzedniej ciąży między 30 a 36 tygodniem miałam cały czas taka sama wagę a dzidzia rosła. Po prostu zabierala wszystko co jadłam:) A potem po 36 zdążyłam przytyć jeszcze prawie 4 kg do porodu :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Ale się dzieje na tym naszym forum! My wczoraj odebraliśmy wózek i łóżeczko! Dzielny Tatuś już złożył łóżeczko i stoi i czeka na nową lokatorkę hehe

Mam pytanko do Mamusiek Cukrzycowych....od dwóch tygodni jestem na diecie cukrzycowej co dla mnie jest koszmarem tzn nie samą dieta tylko to jak ja wykonywać. ..to liczenie cukru i kiedy go mierzyć...ilość posiłków i przed między nimi masakra mam całe życie pod cukier teraz...hehe
Ale martwi mnie to że chudnę na tej diecie...już kilo w dół a dzidzia na ostatnim USG w 30 tyg ważyła tylko 1078g...więc jak teraz na tej diecie jestem to już w ogóle panikuje...
Niby diabetolog mi powiedziała że z racji tego że tak dużo przytyłam od początku ciąży to teraz może być tak że na tej diecie cukrzycowej będę chudła...co o tym myślicie?

I buziaki dla Was Mamuśki w ten piękny piątkowy poranek !

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Night
Ja tez na tej diecie cukrzycowej schudlam ponad 2 kilo i waga stoi w miejscu od 3 tygodni..przytylam tylko 5kg w sumie, tez sie martwie..ta waga i tym za ta dieta na mnie nie dziala po posilkach jako tako mieszcze sie w normach ale na czczo zawsze mam podwyzszone.. bylam u diabetologa dal mi jeszcze tydzień na diete jak nie pomoze to insulina-ktorej nie chce. Niewiem moze to ten glukometr ktory dostalam jest jakis badziewny bo troche mi to nie pasuje odzywiam sie tak samo jak w szpitalu a po wyjsciu na innym glukometrze wychodzi co innego...dzisiaj bylam na badaniach bo w poniedziałek mam wizyte i zrobilam przy okazji glukoze i po wyjsciu od razu zmierzylam glukometrem i zobacze jak to wyjdzie z żyły

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mój lekarz mówi, może trochę nieładnie, ale obrazowo, że dzieciątko teraz to taki pasożyt, i wyciągnie sobie z nas wszystko czego potrzebuje, i żeby się nie przejmować chudniecien, o ile nie jest jakieś drastyczne, a dzidzia rośnie.

Katia
A może trzeba skalibrowac Twoj glukometr, zerknij sobie na instrukcje. Albo jak masz podejrzenie że jest zepsuty, to może weź sobie nowy. Wydają je w większości aptek za darmo, ja brałam z Dozu, mieli Accu-check.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Katia88 piłam ta sama glukozę jakoś weszła hehe
Ja nie przekraczam cukru raczej...dwa razy odkąd mierze przekroczyłam i to raz 137mialam ale po 1,5h po posiłku a nie po 1h a była to pizza czyli powinnam po godzinie zmierzyć więc uznali że przekroczone i ostatnio bo jak rano wstałam miałam na czczo 62 i chciałam sobie trochę podnieść i przeciekami bo po godzinie miałam 148.... Generalnie zła jestem bo tyle zamieszania z tą cukrzyca a mi się zdaje że jej nie mam...na czczo jak mi badali cal ciążę to miałam 76,82,84 a przy obciążeniu glukoza 82 na czczo po godzinie 181(norma 180)po dwóch 134...teraz odkąd mam dietę to na czczo mam poniżej 70....a wizyta dopiero w czwartek...nie wiem czy nie iść gdzieś prywatnie bo boje się że więcej szkody sobie narobię ta dieta jak korzyści....

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z cukrzycą, co do wagi to u mnie +5kg od początku ciąży, a odkąd jestem na diecie czyli już ponad miesiąc waga stoi. A jem sporo bo ok. 7 posiłków dziennie więc po prostu chyba tak to jest. U mnie były niewielkie przekroczenia tylko na czczo. Na początku mniej więcej 2 razy w tyg, a od ok. 29tyg zaczęły pojawiać się codziennie na poziomie 95. Od początku tego tygodnia mam insulinę na noc Insulatard 4j. W razie przekroczeń mam zwiększać co 3 dni o 2jednostki. Szczerze to nie ma się co bać, ukłucie jest jak dla mnie mniej problematyczne niż nakłuwanie nakłuwaczem do glukometru. Jeśli dama dieta nie daje rady to lepiej już wziąć kilka jednostek i nie denerwowac się czy nie ma przekroczenia. Maluszek też wtedy ma dobry cukier i jego organizm nie jest obciążony. Więc luz jeszcze 2-3 miesiące i będzie po wszystkim, insulinę odstawia się od razu po porodzie.
Ja mam glukometr Glucomaxx pokazuje idealnie, robilam glukoze w laboratorium z żyły bylo 87 a glukometrem z palca 86.

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxk0s3680piod8.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg4bof2uua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Ja dostalam wlasnie ten glukometr z accu check..denerwuje mnie strasznie bo albo z nim jest cos nie tak albo z moimi palcami nieraz musze sie pod rzad ukluc 6 razy bo wogole mi krew nie leci a mam już ustawiony na przedostatni poziom wklucia

Odnośnik do komentarza

Odnosnie cukrzucy...ja mierze od miesiaca i momentami mam w caly swiat np dwa dni z rzedu zjem takie samo sniadanie a raz wyjdzie w normie a raz za duzo ...na czczo waha mi sie od 82-95 raz zdazylo sie 100, (ale czytalam ze wlasnie te urzadzenia pod wplywem roznych czynnikow moga przeklamywac co jest dla mnie slabe bo skad mam w tamim razie wiedziec czy naprawde mam za duY czy akurat tym razem zawyzyl) ja mam wizyte dopiero na koniec czerwca zobacze co mi powie a co do kg to tez raczej stoje w miejscu ale mam wrazenie ze to dlatego ze wlasnie nie jem slodyczy, nie pije slodkich napoi i w miare jem zdrowo i uWas tez tak moze byc z ta waga ....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...