Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

U mnie teoretycznie jeszcze 67 dni do daty, a czy w rzeczywistości będzie mniej czy więcej się okaże. Ale wiecie, to już tak zleci, niedawno sprawdzałam i było 87. Nie śpieszy mi się do porodu, ale brakuje mi tej swobody w poruszaniu się. Ale mam dziś tego lenia, zaczęłam zasypiać ale telefon mnie obudził.
Sandra, zazdroszczę wózka, piękny.

Odnośnik do komentarza

Część Mamusie:-) ja po intensywnym weekendzie, w sobotę pojechaliśmy do moich rodziców 230 km, w niedzielę na termy do Zakopanego. Ludzie się trochę dziwnie patrzyli, z dwójką dzieci i z brzuchem sobie śmigałam ;-) ale już ciężko chodzić mi było bo rwa się znowu odezwała. Po termach tacy głodni byliśmy że zjadła bym konia z kopytami ;-) Jeszcze chcialam odwiedzić przyjaciłke bo miesiąc temu urodziła i musiałam wyjść na 4 piętro to sapalam jak lokomotywa. Ale malutki przeslodki, niby młodsza moja ma półtora a już zapomniałam jak dzieci mogą być malutkie. Moje dziewczyny to już duże względem niego :-) Teraz powrót do domku. Pięknie wyglądacie i wyprawki też super :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098ribf18d4fc1.png

Odnośnik do komentarza

Ja też czuję różnicę w oddychaniu ale nie jest to jakaś wielka zadyszka. Zauważyłam też że po krótkim spacerze bolą mnie nogi.
Ale nie narzekam, bo to żadne dolegliwości. Byle tylko z maluszkiem było wszystko dobrze-ja dam radę.
A Hubert coś dziś leniwy w porównaniu z poprzednim tygodniem w którym było szaleństwo w brzuszku :-)

W przyszłym tygodniu już wizyta a przecież dopiero co byłam... strasznie mi leci teraz. W sumie leci gdzieś od 20tc, odkąd zaczęłam czuć ruchy bo wcześniej mi się ciągnęło od wizyty do wizyty i był to dla mnie ogromny stres. Na szczęście odkąd mały szaleje w brzuszku a badania wychodzą dobrze, jest dużo lepiej ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

U mnie z oddychaniem to zależy jak młody się ułoży, czasem leżąc mam problem wziąć oddech. Przed chwilą wróciłam od ginekologa, z dzidzią wszystko idealnie, ze mną też całkiem nieźle. W środę mam trochę jeżdżenia po województwie aby załatwić szczepionkę z immunoglobuliną, ale zaoszczędzę 400 zł. Lekarz dziś stwierdził że za 4 tygodnie będę mogła już śmiało rodzić, trochę mnie to przeraziło i dotarło do mnie że faktycznie to już tuż tuż...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) ja dziś byłam na wizycie i rozwarcie jest nadal na 1 cm ale się nie powiększa na szczęscie. Ogólnie mam leżec jeszcze 2 tygodnie a póżniej na kontrole przyjsc i jeśli bedzie tak jak teraz to powiedziała że będe mogła sobie już robić w domu coś bo mowiłam jej że u mnie remont i też sprzątania duużo :) To mój 31 tydzień i Oliwierek waży 1600 g :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

A masz jakieś wskazania koza do wcześniejszego porodu bo nie pamiętam. 4 tygodnie to już tuż tuż. Ja liczę że 8 to minimum jakie chce wytrzymać. Im później urodze tym dłuższe lato będę w domu w przyszłym roku ;)

Odnośnik do komentarza

Ja jak długo siedzę w jednej pozycji to plecy mnie bolą i ciężko się oddycha. Mały w końcu się usadowił wyżej bo w końcu kopie powyżej pępka :)
Ja sprawdziłam z ciekawości do porodu zostało mi 83 dni :) póki co odliczam do końca pracy jeszcze 69 dni . Mi się właśnie ten czas teraz ciągnie i ciągnie
Zazdroszczę wam wizyt i USG . Ja już małego nie zobaczę aż do porodu :(
Ładnie wyglądacie wszystkie i super fura :)

Odnośnik do komentarza

Zakochana nie mam. Powiedział że za 4 tygodnie ciążę będzie można uznać za donoszoną. Trochę wcześnie mi się wydaje.
Widzisz Patrycja, moja koleżanka jest we wczesnej ciąży. Ostatnio była oburzona że wizytę ma co najmniej raz w miesiącu i na każdej robi usg. Ona uważa że wystarczą 4 usg w ciągu całe ciąży. I że to tylko naciąganie na kase. Ciężko każdemu dogodzić :)

Odnośnik do komentarza

koza1
Zakochana nie mam. Powiedział że za 4 tygodnie ciążę będzie można uznać za donoszoną. Trochę wcześnie mi się wydaje.
Widzisz Patrycja, moja koleżanka jest we wczesnej ciąży. Ostatnio była oburzona że wizytę ma co najmniej raz w miesiącu i na każdej robi usg. Ona uważa że wystarczą 4 usg w ciągu całe ciąży. I że to tylko naciąganie na kase. Ciężko każdemu dogodzić :)
donoszona to 37 tc
Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Mała rzecz a cieszy :) ja niemal codziennie zerkam na mój kosz i się zachwycam :) nawet nie wiedziałam że mam w nim w zestawie maleńka kołderke, nie będę używać, może do wózka zamiast kocyka ale jest śliczna biała z kokardkami :)

Odnośnik do komentarza

34tc to jeszcze nie donoszona. Jak się dziecko urodzi to będzie uznawane za wcześniaka... Dziwne podejście lekarza. Oby siedział dłużej ☺️
Ja najwcześniej rodzilam w 39+3 ☺️ a córki 40+2.
Nawet nie biorę pod uwagę, że mogę urodzić wcześniej niż 39tc :D

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Fraszelka znam trochę osób, które mają Benetto Luca i są bardzo zadowolone, ale każdy ma jakieś inne wymagania....ja niedawno wróciłam ze szkoły rodzenia,było spotkanie z Fizjoterapeuta i ponad godzinę ćwiczyliśmy heheh mam ćwiczenia na kręgosłup który mnie boli czasami, więc zacznę ćwiczyć... Tak ostatnio martwiłam się o Karolka że mało się rusza a od dwóch dni daje niezle popalić tak się rozpycha mój Misiu

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6cy1go55.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ratunku, od 3 dni mega swędzą mnie palce u stóp i rąk (miałam kiedyś uczulenie na lakiery hybrydowe i było tak samo) ale teraz używam innych i na bank to nie to, zresztą na stopach nie mam lakieru, a cholernie swędzi, te stopy to już w ogóle masakra. (nic na nich nie ma, 0 bąbli, zaczerwienienia) Boję się, że może to być cholestaza? Miała/ma któraś z was? Mam w czwartek lekarz zastanawiam się czy nie zrobić sobie wcześniej prywatnie jakiś badań.

Odnośnik do komentarza

Koza ja tam bym mogła mieć i 2 razy w miesiącu USG i bym była szczęśliwa :)

Kiki ja tak nie miałam . Ale jakis czas temu swedzialy mnie strasznie ręce i uda , nic tam nie było , jednak jak dotykałam tych miejsc czułam suche ,,placki,, smarowałam te miejsca i jest trochę lepiej , na początku ciąży to wogole mnie wysypało , miałam czerwone krosty na plecach , piersiach , nogach ,pokazywałam to położnej ale oczywiście tak może być bo jestem w ciąży .
Ja bym to pokazała lekarzowi , może to tylko jakies uczuleni , smarowalas czymś ?

Odnośnik do komentarza

Nic nie spuchłam, jedyne co to ten świąd, można nawet powiedzieć, że ograniczony jest do paluchów i kilku palców u ręki... Zero krostek, opuchlizny, normalna niezmieniona skóra. Nie smarowałam, bałam się bo nie wiem co w tej ciąży można, dużo maści ma ibuprofen (a jego w 3 trymestrze nie można).

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Kiki, ja tak miała chyba 2 miesiące temu że całe spody stop mnie tak niemiłosiernie swedzialy, potem zaczely tez dlonie, też bałam się cholestazy. Nie pamiętam co wtedy zrobiłam ale po chyba 4 dniach przeszło samo. Wywnioskowalam że to było mimo wszystkobjakies uczulenie choć nic nie było poza swiadem, a w badaniach nic nie wyszło. Dla pewności zrób badania, ale nie nakręcaj się. Przy cholestazie swedza całe podeszwy stop a nie tylko palce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...