Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Ja pierwsze 3 miesiące miałam problemy ze snem, w ogóle nie mogłam usnąć i się męczyłam, a teraz czuje się wyśmienicie. Sama jestem w szoku, bo nie mam żadnych dolegliwości i bardzo Wam współczuje :( Jedynie czasem krzyż mnie boli, ale to z przeciążenia w ciągu dnia. U nas 26tc + 3. Życzę słonecznego weekendu i spokojnego :)

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_75200.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Cyśka piękny wystrój domu, takie jasne kolory, uwielbiam. No i Ty laska, wyglądasz jak fit mamuska :) ja tak wyglądałam chyba w 4 miesiącu :D zazdroszczę ;)
Wyszłam słoneczko na chwilę w rybavzkach bo goraco ale po 10 minutach musiałam schować się do cienia bo od razu skóra na nogach zaczęła swedziec. Twarz zaslaniam żeby uniknąć przebarwień ale nogi by mogły zaznać trochę tego słońca bo jak w sierpniu będę chciała wyjść w spodenkach na spacer to ich biel będzie razić ;)

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj byłam na IP, bo martwiłam się, że to wody płodowe mi się sączą. Na szczęście wszystko w porządku, to chyba wina tych globulek. Szyjka w porządku, ilość wód płodowych też OK, więc może to leżenie i picie ile się da faktycznie pomaga. Chcieli mnie zostawić na obserwacji, ale stwierdziłam, że skoro jest tych wód płodowych w normie, to nie ma sensu, bo gdyby to one się sączyły to przecież by ich nie przybyło. Rano jak się obudziłam to poczułam kopniaki w żebra i faktycznie na USG wyszło, że Arturek się obrócił główką na dół. Waga 1280 g, więc też nie jest źle. Cieszę się w każdym razie, że pojechałam, bo się trochę uspokoiłam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Ucięło mi post a tyle się rozpisalam... Lekarz kazał mi liczyć do 6 ruchów po śniadaniu i kolacji, ale też zaznaczył, że Mały może spać i w ciągu dwóch godzin temu ruchy powinny się pojawić a jak nie to do szpitala. Myślę, że nie wytrzymałabym do 2 godzin pomimo, że nie należę raczej do osób panikujacych. Na szczęście dzisiaj po śniadaniu mnie skopał, później też dawał o sobie znać. Mój mały nie należy raczej to bardzo ruchliwych dzieci i jeszcze po łożysko mam z przodu to też później zaczęłam czuć ruchy, do tej pory nie liczyłam ale czytałam czy kopię, rozpycha się i daje znać o sobie, po wczorajszej wizycie będę je liczyć 3 razy dziennie. Mam nadzieję że nie spanikuje i nie będę jesc słodyczy tonami, żeby go co parę minut budzić ;)

Odnośnik do komentarza

Co do bólu i bezsenności to też mam ten problem, w nocy do toalety wstaje tylko raz ale po tym trudno mi usnąć, dodatkowo budzi mnie ból miednicy zwłaszcza jak chce zmienić bok, lekarz kazał mi brać magnez 2x2 tabletki i pić wapno 3x2, poza tym biorę żelazo, acard i suplementy.. trochę tego jest a bardzo męczy mnie refluks, zgaga i czasami pobolewa żołądek już się zastanawiam czy nie od ilości tabletek bo zawsze miałam wrażliwy żołądek a jeśli to jest konieczne to ten ból zniosę, byleby dziecko było zdrowe

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Mój mi czasem płata takie figle że się długo nie rusza. Zazwyczaj kopie rano koło 6-7 żebym wstawała na śniadanie a dziś nic, po śniadaniu dalej nic, zjadłam koło 11 winogrona i łaskawie się przeciagnal że 2 razy. Dopiero po 12 zaczął brykac normalnym rytmem jak zjadłam ciastko czekoladowe. Fakt że dziś lepiej się czuje i trochę wykorzystałam to na zabawę że starszą więc tak plackiem nie leżę i uznaje że to przez to. Już zdarzały się nam takie ciche dni.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Koza świetna okazja, ładne. A mi właśnie wyskoczyła oferta bo kiedyś szukałam, ktoś sprzedaje chicco baby hug za 580 w Krakowie więc jak któraś jest na kupnie i z tych okolic to warto zaglądnac. Ostatnio dziewczyna która kupiła nowa zachwycala się że jest super wygodna.

Odnośnik do komentarza

Mój mały też ma gorsze i lepsze dni. Czasami kopie pół nocy i pół dnia ,a czasami cisza.Wczoraj leżałam prawie 2 godziny już zestresowana ale w końcu pokopał .

Iwona super że wychodzisz i wszystko w porządku :)

Mi się udało ostnio kupić bujaczek z muzyką i wibracjami za 10 funtów . Jest jak nowiutki ;) z mamas i papas.Czasami można coś upolować w fajnej cenie i super stanie

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_75229.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja niestety dziś odkryłam coś czego jeszcze w czwartek nie było- rozstępy :( wiedziałam że tym razem ich nie unikne bo tyle cm co teraz w obwodzie to do porodu miałam, ale miałam nadzieję że wyjdą trochę jeszcze później i nie w takiej ilości. No ale geny genami, ale za szybko teraz urosłam. Cały spód brzucha popękany, narazie słabo to widać ale nabiorą mocy :( A taki ładny był gladziutki. No cóż, po ciąży będę walczyć żeby chociaż były blade. W ostateczności nie ubiorę więcej bikini. Tak więc te które narzekaly na małe brzuchy niech się cieszą bo mają szanse że ich brzuch wyjdzie z tej przygody bez szwanku;)

Odnośnik do komentarza

Zakochana weekend wekendem ja pracować muszę :(

Rozstępami się kochana nie przejmuj , taki urok ciąży . Też mi się wydaje ,że to geny jak mają się pojawić to się pojawią nie ważne czym byś nie smarowała . Ja jeszcze nie mam . Tzn mam ale stare na udach i pośladkach :p za to przytyłam już 16 kg ! Na początku panikowałam strasznie ( zawsze był jakiś sport , dieta no i figura ładna ) teraz czuje się jak pączek ale wrzuciłam już na luz , trzeba będzie wszystko zrzucić i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza

Faktycznie cichy weekend...

Patrycjaaa nawet nie wiesz jak mnie ucieszyła Twoja informacja o 16kg na + ja mam 17kg i myślałam że tylko ja tu taka wielka jestem w tej ciąży hehe ale myślę sobie że to dlatego że nie wymiotowałam wcale a mdłości były bardzo niewielkie...do tego rzuciłam palenie co na pewno spowodowało kółka dodatkowych kg hehe ale też staram się nie załamywać weźmiemy się za siebie potem może hormony nas zaskoczą i szybko wrócimy do normy tego się trzymajmy !
Ja na razie nie zauważyłam rozstępów na brzuszku czy piersiach a na pośladkach i udach miała już dawno i to sporo więc nawet nie umiem ocenić czy ich przybyło.
Patrycjaaa a powiedz mi proszę czy z cukrem u Ciebie ok?

Odnośnik do komentarza

Nigt także już jesteśmy we dwie :D Ja też nie wymiotowałam ale mdłości miałam okropne , tylko ja w sumie całe życie na diecie bo jak się nie pilnuje to zaraz tyje , wcześniej długo pieczywa nawet nie jadłam , zero slodyczy .Miesiąc przed zajsciem w ciążę chciałam zrobić sobie chociaż miesiąc odpoczynku od diety i treningu , jak już się dowiedziałam że się udało , tak już normalnie jadłam .a cellulit to nawet mam pod piersiami także wody też mi się strasznie nazbierało, o nogach nie wspomnę :( ale trudno jeszcze troszkę :)

Nie mam pojęcia jak cukier bo dopiero w środę będę miała krzywą cukrową . To dam znać jak wyniki
Chociaż zawsze jak jestem w Polsce to robię cały pakiet badań i zazwyczaj miałam cukier powyżej normy , ale na dolnej granicy

Odnośnik do komentarza

Moja bratowa przytyła 30kg w ciąży. Wyglądała jak mały bałwan. Wszystko zarzuciła bez większych ćwiczeń czy diety... Po prostu jej zniknęło i jest wychudzona aż za bardzo.
Jednym znika samo innym nie. Ale to są słodkie kilogramy, którymi nie należy się przejmować ;) ciąża rządzi się innymi prawami ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

No ja niby też narazie 7 + ale 1 kg jest w nogach a 6 jest chyba w samym brzuchu bo reszta się nie zmieniła. Nawet biust mam taki sam, ani cm więcej od trzeciego miesiąca. Mam koleżankę która przytyla 20 kg ale brzuch miała średni i bez rozstępów bo poszło jej w biodra nogi i biust, a wzrost 170 więc te kg na każdej się inaczej rozkladaja. Poprzednio w 3 trym przybrała 4 kg, teraz napewno będzie więcej bo ciągle podjadam. Ale ja się tak kg właśnie nie sugeruje jak cm w obwodzie.
Właśnie zjadłam kiełbaski z grilla i pekne zaraz. W szoku jestem bo drugi dzień czuję się nawet dobrze. To chyba to słońce tak działa :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...