Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Monikacz Ja właśnie miałam się zapisać do fizjoterapeutki uroginekologicznej żeby mi powiedziała jak te mięśnie Kegla ćwiczyć, ale przy skróconej szyjce podobno lepiej nie ryzykować. Super, że o tym napisałaś, bo właśnie się zastanawiałam jak to wygląda, czy faktycznie daje jakieś efekty. Ale to już może kiedyś po porodzie się wybiorę albo jak dotrwam do 9 miesiąca.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Mój maluch też wczoraj był miednicowo. W trakcie badania nie czułam jego ruchów a na usg cały czas się wiercił. Udało się w końcu pięknie pooglądać pracę serduszka. Buzi znów nie chciał pokazać w całości, ale kawałkami udało się sprawdzić ze ma oczka nosek i uszko jak trzeba :) waży 1460. Szyjka trzyma dobrze. Skurcze pewnie były związane z infekcja w moczu jaka mi wyszła, bo odkąd biorę leki na pęcherz to się nie powtórzyły. Wyniki krzywej powiedział że w normie, choć ten pomiar nadcvzo minimalnie ponad norme, ale mam po prostu zjadać druga kolację. Sprawdzę sobie sama za kilka dni poziom żeby zobaczyć co wyjdzie z mniejszym odstepem w jedzeniu, bo teraz miałam 12 h. Zawsze jem ostatni posilek ok 21 bo potem w nocy mi burczy ale wyczytalam ze na krzywa trzeeba miec 12 h odstepu i pewnie dlatego. No i 2 kg na + czyli w sumie 7. Idealnie wg mojego bmi sprzed ciąży, mały też idealnie pokrył się termin z om i usg więc chyba nie ma się czym martwić. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza

Kalina raczej nie dotykasz kupy psa? Jaja są w kupię jakby były robaki. Ale pewnie to jakaś bakteria dostanie antybiotyk OZE kroplówkę. Na robaki pewnie pozniej jak wydobrzeje. Nie da się tak łatwo zarazic rączkę nie babrasz się w k..... Ani nie całujesz w..... Hehe. Ja mam sukę nieodrobaczona bo ma małe teraz i nie może

Odnośnik do komentarza

Hehe nie no kupki nie dotykam, bałam się tylko bo nasz psiak jest calowany przytulany itd. Podobno weterynarz zobaczył na zdj rtg jakieś gazy jelitowe. A wyniki czy nie ma robaków w pon. Był odrobaczany pół roku temu i akurat na maj przypada kolejne odrobaczanie. Mam nadzieję, że jeśli coś by było to jednak nie tak łatwo się zarazić. Bo już naczytalam się głupot w internecie i oczywiscie panika...

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73xpfef678.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja po badaniach prenatalnych wszystko jest ok :-) mała waży 1400

Z tym że jest ułożona pośladkowo a była już główka w dół lekarz mowil, że do 36 tygodnia jeszcze ma czas.
Pokazał mi gdzie ja naciskać, żeby zmieniła pozycję;-)

Odnośnik do komentarza

Hej ja w szpitalu. Dziś było mi piekielnie słabo mało nie zemdlałam jak z córką wracałam z przedszkola. Ogółem głowa mnie boli miałam zawroty teraz jest lepiej mówią że to wszystko przez ten niż tak zaslablam. Kroplówka USG ktg dzidzia duża szybko rośnie wygląda na 30 tydz wg USG a mamy dokładnie 28tydZ. 1300gr.

Odnośnik do komentarza

Iwona kawał maluszka już ☺️
Ja dzisiaj też rano słabo się czułam. Obudziłam dzieci do szkoły i muaisaam się położyć chwilę. Potem je odwiozlam i dopiero jak zjadłam śniadanie to mi przeszło. Czułam jakbym sił w mięśniach nie miała w ogóle.. Już myślałam, że to może przez tą większą dawkę Letroxu tak się kiepsko czuje bo to było zaraz po wzięciu tabletki, ale może faktycznie to co innego...

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, ja dziś byłam u lekarza, Mały waży 1483g i wszystko z nim dobrze poza jednym.. owinięta ma na szyjce pępowinę.. lekarz powiedział, że jest dużo płynu więc dziecko krzywdy sobie nie zrobi ale bardzo mnie to niepokoi, będę chodzić teraz co tydzień na ktg (takie zalecenie) no i mam liczyć ruchy dwa razy dziennie (po śniadaniu i po kolacji) Sprawdzał wszystkie przeplywy i tu wszystko gra, co do liczenia ruchów trudno mi czasami zliczyć, raz są mocniejsze raz lżejsze, nie wiem czy te lżejsze liczyć (już nie myślałam za bardzo u lekarza tylko starałam się zapamiętać to co mówi).. już bym chciała przyszły tydzień może będzie odwinięty bo lekarz mówił że w każdej chwili może się odwinąć. Czy któraś z Was miała coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Crp miałam bo ono podwyższone świadczy o toczącej sie infekcji w organizmie, ale tego drugiego nigdy i nie mm pojęcia kiedy się to robi.
Super lenka że mały fajnie rośnie, podobny do mojego. Z ta pepowina to nie wiem. Koleżanki córka urodziła się się z owinięta wokół szyi normalnie sn i wszystko było dobrze. Kiedyś gdzieś czytałam że jak jest dużo wód i długa pepowina to się zdarza że dzieci się tak rodzą i nic im się mnie dzieje. No ale jak w ciąży tak wyjdzie to nie wiem. Jeśli lekarz mówi że może soe odwinac to widocznie miał takie przypadki. Dobrze że będziesz mieć ktg. A ruchy w szpitalu to kazuja liczyć np. serie kopniakow jako jeden ruch, a każde pojedyncze kopnięcie czy delikatny ruch jako kolejne. Najlepiej 3 razy dziennie przez godzinę po posiłku. Wydrukuj sobie takie kartki do dziennej obserwacji i zapisuj. Najlepiej zeby to byly stale godziny. Wtedy m9zesz porównać aktuwn9sc
Powinno być ok. 10 w godzinę. Ale też nie wpadaj w panikę jak wyjdzie 5 czy 15. Położne kazały zgłaszać jak jest mniej niż 3, wtedy sprawdzaly detektorem serduszko. Czasem po prostu dziecko śpi tak że nawet jedzenie to nie budzi. Jedna dziewczyna miała taki jeden dzień ze mały miał tylko po 3-4 przy kazdym liczeniu, zbadali i wszystko było dobrze, mały miał popr9stu leniwy dzień. Ale tylko jak zapisujesz to możesz to porównać i ewentualnie pojechać na kontrol gdy Cię cos zaniepokoi. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Nie spałam od 3-5. Nie wiem czemu, po prostu o 3 na siku i potem nie mogłam zasnąć. Słuchałam cwierkajacego za oknem ptaszka, cwierkotal jak najety. Zasnęłam o 5 i niestety już trzeba wstawać bo córa wyspana i głodna :/ Wogole to już druga noc nad ranem złapał mnie skurcze łydek, jem 6 tabletek magnezu i to tego niby dobrze przyswajalnego to nie powinno chyba tak być. Widocznie za mało się wchłania albo mam aż takie zapotrzebowanie?
Słoneczko dziś w końcu świeci.
Kichlo mi się w tym momencie i zapomniałam podgiac nóg i czuję jakby mi w brzuchu coś rozrywalo, też tak macie że musicie się skulic przy kichaniu?
Miłego dnia mamuśki ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...