Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny odnoście euthyrox, ostatnio lekarz mi mówił (to akurat wiedziałam, że 1h po posiłku), ale picie kawy dopiero 4h po tabletce (kawa bardzo zaburza wchłanianie leku). Tego akurat nie wiedziałam, w tamtym miesiącu kupiłam ekspres i piłam kawę (bardzo słabą late 200ml mleka 50 ml kawy) tak godzinę po tabsie i wyniki TSH miałam powyżej 3, a normalnie (jak nie piłam codziennie tej kawki) 0.5-1.1. Czyli chyba faktycznie tak jest.

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o wanience shnuggle? Wczoraj ją odkryłam, często będę musiała sama myć dziecko (mąż sporo pracuje). Ma super opinie. Korzystała któraś z niej? Jest trochę droga i tylko do 6/7 miesiąca życia. Ale ja chyba i tak się zdecyduję (to pierwsze dziecko, więc będę się wszystkiego bała ;p).

Odnośnik do komentarza

Kikki
Jak masz się czuć pewniej, to pewnie że kup tę wanienkę. Ja słyszałam też dobre opinie o niej:)
No to ciekawostka z tą kawą, ja całe życie pije kawkę do śniadania, czyli około godzinę po eutyroxie, całe szczescie teraz w ciazy mam dosyć stabilne tsh, ale wcześnie różnie bywało. Trzeba bedzie zmienic nawyki, ale jak żyć bez porannej kawki ;))))

Ja z wyprawki nadal mam jedynie czteropak bodów :( i to w dodatku na 62 :( chyba faktycznie zacznę się rozglądać za rzeczami, albo chociaż zrobię listę czego potrzebuje, bo czas pędzi nieubłaganie. Dobrze ze wózek i łóżeczko mam po córce, to zawsze coś.

Moje dzieciątko to mam wrażenie za ma ADHD, okropnie mocno się rusza, kopie, wypycha, czasem dosyć boleśnie. W ciąży z Julką ani w połowie nie czułam tego co teraz, a to dopiero koniec 5 miesiąca...

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Kiki mi się podoba ta wanienka, też o niej myślałam ale jednak po analizie za i przeciw zrezygnowałam ale wyłącznie przez cenę. To twoje pierwsze dziecko i pewnie planujesz więcej więc w twoim przypadku bym wzięła, bo się jeszcze przyda. Zresztą tak jak już kiedyś mówiłam przy pierwszym nie warto oszczędzać (oczywiscie w miare możliwości) nawet jeśli się potem czegoś nie wykorzysta :)
Ja dalej rozmyslam nad ta kolyska i Teraz jestem na etapie że 700 zł to jednak za dużo i chyba wezmę tylko zwykły kosz. Znalazłam za 200 zł, mogę do niego dokupić Bujak za 140. Ja mam problem zeby potem coś odsprzedac to chyba nie ma co za dużo inwestować. No a świadomie to ja już chyba więcej dzieci zaplanuje...
No ale zmobilizowalam się i kupiłam rożki i posciel dla starszej i młodszego, to jak zdecyduje się na łóżeczko to coś będę miała. Kołderke co prawda zaczęłam używać dopiero koło 9-10 mca, ale niech już będzie. Najbardziej to tych rozkow- jeden taki typowy rożek grubszy, można używać też jak kołderke i drugi taki cienki z opisem otulacz. Zobaczymy jakie przyjdą bo na zdjęciu wyglądają przeslodko :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Miało być- nie zaplanuje... ;) A wanienke mam dużą po starszej, ale na początku musiał mąż kąpać bo ja się bałam. Potem też dawałam gabke, ale po każdej kąpieli trzeba ja było wirowac żeby szybko wyschla i Teraz nie wiem czy mi się będzie chciało. Zdecydowałam dokupić zwykła małą wanienke 80 cm. Jest mniejsza i jakoś może mniej się będę bała w niej kąpać.
Wogole poprzednio to miałam tyle planów co ja będę robić z tym dzidziusiem, jak będziemy spędzać czas i w ogóle jaka będę idealna troskliwą mama i żona wiecznie uśmiechnięta bo przecież spełni się nasze marzenie :) myślę że w 70% się udało ale teraz to boję się w odwrotną stronę, że żadnym dobrze się nie zajmę a już sobą to w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj na szkole rodzenia położna polecała bardzo tą wanienkę shnuggle, sama używała i była bardzo zadowolona. Ja kupiłam w Ikei zwykłą wanienkę, chyba 60 cm. Potem jak będzie siedzieć to będę kąpać w wannie, bo mam niedużą.
Wczoraj na lumpku kupiłam trochę bodziaków, ale dalej nie mam dalej żadnych pajaców czy galotek. I dziś chcę kupić co trzeba w aptece. A i w Ikei kupiłam fajny kocyk :) https://m2.ikea.com/pl/pl/p/klaemmig-kocyk-70373039/

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Skakanka, moje dziecko w lecie spało w takim cienkim rozku, nie lubiła śpiworka za bardzo. Jeśli nie mieszkacie na poddaszu to spokojnie myślę że taki cienki rożek nie będzie za gruby. Możesz np ubrać do niego tylko body. Miałam jeden otulacz ale lepiej sprawdzał się rożek bo dziecko tak jakoś więcej ruchu w nim miało, ale może ja nie umiałam tego otulacz użyć. Pozatym we wrześniu noce są już chłodniejsze to po wywiettzeniu przed snem zrobi się rzesko w pokoju. Zresztą inaczej pewnie jest z temperaturą w bloku inaczej w domu.

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Ale dziewczyny jestem zla..mialam miec dzisiaj diabetologa w szpitalu okazuje sie ze jest nadal na urlopie i bedzie we wtorek. Ja niewiem po co ten moj lekarz mnie tu sciagal od poniedzialku..a co najlepsze nic nie wskazuje na cukrzyce wyniki wychodza dobre, a do domu nie chca puscic.

Odnośnik do komentarza

Też się zastanawiałam nad tą pozycją w shnnugle, ale na internecie jest napisane, że można w shnnugle myć od 1 dnia, bo pozycja nie jest siedząca, tylko pół leżąca. I tak sobie myślę, ile trwa kąpiel max 10 minut? (zgaduję :p), a foteliki samochodowe, w nich pozycja też jest półleżąca, a jeździ się w nich czasowo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Koza
Tak do wtorku albo do srody.
Masakra!! Ale jutro bedzie mial dyzur moj lekarz prowadzacy to ja juz sobie z nim pogadam. Dobrze wie jaka mam sytuacje w domu ze dziecko z dziadkiem zostawilam. A oni sobie tu beda trzymac jak najdluzej bo kase z tego maja!!! Kilka dziewczyn juz sie wkurzylo dzisiaj i wyszly na wlasne zadanie

Odnośnik do komentarza

kikki tak, ale w foteliku samochodowym zapinasz dziecko a w tej wanience to malutkie dziecko będzie tak siedziało jak my byśmy chciały? Po drugie na początku chyba nie można zamoczyć pępka więc tym bardziej trzeba uważać no i mało wody wlać.

Nie wiem, nie znam się bo nigdy dziecka nie miałam. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam wanienke chyba 60cm i gąbka do tego będzie. Ale ja już się nie boję i mama wprawę. To wiaderko to mi się jakieś dziwne wydaje :/ jakoś nie widzę tego. Możesz kupić tą wanienke na początek aż poczujesz się pewniej.

Czekam na wyniki tsh. Oby było ok.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Chyba w żadnej nie siedzi tak jak się chce :p. Ja czytałam na jakimś blogu lekarz stomatolog (czy coś takiego), że babeczka wkładała tetrę pod spód i wtedy dziecko nie zjeżdża. Oj kupię tą, jak trzeba będzie to dokupię normalną ;).

Odnośnik do komentarza

Ja w zwykłej wanience kąpałam córkę od pierwszego dnia - kąpiel z 5-10min max. Bardzo mi bylo wygodnie i to bez zadnych gąbek czy wstawek. Tylko dobrze trzeba nauczyć się dziecko trzymać na jednej ręce a drugą się myje i już. Teraz też tak będę robić.
Wiaderko może i fajnie wygląda ale wydaje mi się ze nie ma w sumie miejsca żeby to dziecię myć i co z główką niemowlaczka? Jeszcze jej nie utrzymuje i jak tu sobie poradzić? Ale może tylko ja mam takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...