Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Cyśka Potwierdzam to co napisała Edysia - te pieluchy są tragiczne, sztywne, sprawiają wrażenie jakby w środku była zwykła lignina, słabo chłoną. Ja je kupiłam jako pierwsze, bo myślałam, że będą dobre, no i polska firma, potem aż żal mi było dziecku to zakładać. Na szczęście na początku trzeba te pieluchy bardzo często zmieniać, więc szybko je zużyłam, ale wszystkim je odradzam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny w ten niedzielny wieczór....u Nas dzisiaj dzień pełen aktywności, poza domem.... byliśmy na lodach i u mojej Siostry, która ma 2,5 latkę moja Siostrzenice ukochaną Hanię mega się z Nią wybawilam strasznie mnie kocha i tylko Ciocia i Ciocia nikt więcej.... Mąż nie zjechał z trasy utknął w Hiszpanii- pocieszam się tym, że chociaż miał ciepło....jutro w końcu po 32 dniach wizyta na 11.40 nie mogę się doczekać !!! Potem idę sobie zrobić brwi , umówiłam się z Siostrą na obiad w mieście i wieczorem lecę na szkołę rodzenia także cały dzień z głowy ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6cy1go55.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś pogoniłam swojego chopa i zaczynamy ruszać z przygotowaniem pokoju dla dzidziutka. Pomierzyłam go i wyszło mi że powinno nam wejść nasze łóżko które trafi docelowo do sypialni, łóżeczko i jakaś komoda ale będzie ciasno. Mąż się upiera aby nasze łóżko od razu wstawić do sypialni i tam spać a dziecko zeby od początku spało samo u siebie. Ja chyba wolę mieć przez te pierwsze miesiące małego koło siebie, w końcu to ja będę co chwilę do niego wstawać. Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja 3 lata temu używałam od początku pampers premium care były super i cenowo też te małe rozmiary nie były kosmiczne.
Potem od rozmiaru 3 używaliśmy z Lidla potem zaczeli produkować dwa rodzaje i zdecydowanie tylko.premium się sprawdzały.

Trzeba napewno sprawdzić na własną dziecku co będzie wygodne, co nie będzie uczulalo, odparzalo czy przeciekało ;-) ceny też potrafią być różne warto korzystać z promocji.

Teraz raczej też zacznę od pampers premium care ;-)

Jeszcze jedna rzecz my nie używaliśmy do pupy nigdy chusteczek nawilżanych tylko i wyłącznie woda i duże płatki kosmetyczne do.pupy linomag maść i było super :-D

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Koza ja z doświadczenia mogę Ci polecić tyle, że na początku jeżeli zamierzasz karmić piersią to lepiej spać w jednym pokoju będzie Ci po prostu wygodniej.

Ja moją córkę zawsze odkładałam do łóżeczka i omie spać sama. Od 9 miesiąca śpi sama we własnym pokoju nigdy z nami nie spała.

Kwestia jak Wy będziecie chcieli spać, niektóre mamy lubią spać z dzieckiem więc chyba musicie o tym porozmawiać jak to widzicie a potem też życie swoje zweryfikuje :-)

Odnośnik do komentarza

koza1
Ja dziś pogoniłam swojego chopa i zaczynamy ruszać z przygotowaniem pokoju dla dzidziutka. Pomierzyłam go i wyszło mi że powinno nam wejść nasze łóżko które trafi docelowo do sypialni, łóżeczko i jakaś komoda ale będzie ciasno. Mąż się upiera aby nasze łóżko od razu wstawić do sypialni i tam spać a dziecko zeby od początku spało samo u siebie. Ja chyba wolę mieć przez te pierwsze miesiące małego koło siebie, w końcu to ja będę co chwilę do niego wstawać. Co Wy o tym sądzicie?

Z maluszkiem koniecznie w jednym pokoju. Nie dość, że wygodniej, to mniejsze ryzyko śmierci łóżeczkowej. Nie wyobrażam sobie noworodka w osobnym pokoju...

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

koza ja na pierwsze miesiące mam dostawkę do naszego łóżka - zajmuje połowę miejsca co normalne łóżeczko a kosztowała ok 100 zł. Bardzo się sprawdziła bo i ja i mąż baliśmy się że możemy przygnieść małą w nocy a ja powiedziałam że wstawać w nocy po 3-5 razy nie będę żeby karmić w jej pokoju i tak właśnie decyzja o dostawce.
Ale popieram to co Panda Ci radzi - porozmawiaj z mężem jak on to widzi a jakie Ty masz wyobrażenia i wtedy zdecydujecie.

My pieluch z Biedry używaliśmy bo sprawdziłam ze 4-5 różnych marek i akurat te małej podpasowały (ale tylko te fioletowe droższe) a mnie cena. Happy niestety też odpadły bo jak dziewczyny pisały za sztywne były. Miałam wrażenie, że córka nie będzie mogła swobodnie nóżkami ruszać. Ale może akurat u Was się sprawdzą - kup jedną paczkę i zobaczysz. Tak jak z kreamami do pupy - u jednego dziecka się sprawdzi ten u drugiego inny. Niestety trzeba próbować :/

Odnośnik do komentarza

Ja planuje przez pierwsze 6 miesięcy mieć łóżeczko też w sypialni. Po 6 miesiącach mała idzie spać już do swojego pokoiku. Jedno lozeczko mamy od znajomych ale do pokoju małej chce od razu wstawić drugie nowe, te właściwe bo w nim będzie spała pewnie do 2 latek. Nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem do 2 czy 3 roku życia ale na pewno pierwsze kilka miesięcy będzie spała w naszej sypialni.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Intensywny weekend sobota plenerowo.bo aż żal było siedzieć w domu w tak piękną pogodę. Niestety trochę się przeforsowałam wieczorem miałam tak silny ból pleców i krzyża, że nie mogłam zasnąć, dopiero po apapie trochę odpuściło...
W niedzielę goście, przyjechali znajomi z synkiem w wieku naszego, ładnie się razem bawili jednak 3,5 lat a 2,5 latek to mega różnica.
Koza powiem Ci że mój syn był naprawdę trudny, buntowniczy, wszystko na nie, uparty jak osioł, wszędzie go pełno, ale jakoś odkąd poszedł do przedszkola to jest duży postęp, wcześniej to się stresowałam iść z nim na plac zabaw czy znowu nie będzie rozróby.
Mimo że często mnie denerwuje :) to wiadomo 5 sekund i kocham i zapominam co tam spsocił. Mamy już tak mają :)

Hej Nikamonika :)
Ja tak samo planuje mieć łóżeczko tam gdzie ja śpię, a potem zobaczymy.
Z pieluch używałam pampersów zielonych są rewelacyjne, sporadycznie dada i też dawały radę :) co do innych to nie wiem.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Siedzę właśnie w laboratorium. Pyszności glukozowe już wypite. Ale już nie mam wątpliwości, że nic z palca nie pobierają. Narazie poszła jeszna probowka na cukier i morfologie i jedna na toxo.
Teraz czekają mnie dwie godzinki siedzenia.

Boję się o te wyniki trochę. Powinnam wczoraj normalnie jeść, a ja zjadłam rano kanapkę, ok 16.00 jednego loda i po 17.00 dopiero trzy cheesburgery i wypiłam sheika w macu. Tak wyglądają turnieje taneczne. No ale mam nadzieję, że jakoś te wyniki wyjdą dobrze...

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Cobra, będzie dobrze. Myślę że jak jest zachowane 12h niejedzenia przed to wynik będzie wiarygodny.
My z mężem na pewno chcemy aby dziecko spało w swoim łóżeczku, ograniczyć do minimum spanie z nami. Z naszym łóżkiem on myśli przyszłościowo aby go nie musieć przenosić. Ja myślę teraźniejszością i wygodą dla mnie. Powiedziałam mu że mogę go przez kilka nocy budzić co 3h i kazać przespacerować się po mieszkaniu wtedy przekona się co mnie czeka :)

Odnośnik do komentarza

Z tym nie spaniem z dzieckiem to może być różnie. Ja nauczona doświadczeniem, gdzie przy pierwszym mała była odkładania do łóżeczka, ale nad ranem czy w nocy brałam do siebie jak nie chciało mi się chciało mi się już wstać to przy trzecim też miałam plan, że na pewno będę mądrzejsza, będę odkładać i będzie spał sam. A wyszło jka wyszło. Plan swoje a życie swoje. Trzeci okazał się najgorszym egzemplarzem w tym temacie i do dzisiaj w nocy wędruje do naszego łóżka.
Ja nie mam sumienia go z niego wyrzucać na siłę, bo już niedługo będzie taki duży że nawet tulic się nie będzie chciał. Wiem już jak czas szybko leci przy dzieciach.
Teraz nic nie planuję bo i tak wiem, że wszystko zależy od maluszka ❤️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Piękna niedziela a ja spędziłam w łózku bo nadal twardnieje mi brzuch i dziś od rana też ehh. odpoczywam,leże ale nadal się nasila. Chyba maluszkowi nie wygodnie w brzuszku coś jest..Zaczełam zamawiac wiekszosc przez internet wyprawki bo boje sie nie zdąże.
Dziś mialam jechac na miasto kupic koszule do karmienia ale musze leżeć.

Odnośnik do komentarza

Lili ja mam to samo chodź po lekarz zdążą się mi to po 2-3 razy tylko. Lekarz przepisał scopolan. Może weź nospe co będziesz się meczyc. Mi powiedział brać 3 dni bo trzeba macicę uspokoic. Potem doraźnie a przy nospie brać jak boli. Cobra ja jadę jutro lub w środę na cukier powiedz mi jedzie się na czczo i co? Raz krew na czczo później pije glukozę i 2 razy jeszcze pobierają?? Czyli razem 3 kłucia?? A glukozę to jak swoją butelkę wody rozouszczam i pije? Ja przy pierwszej ciąży dałam ciała bo mi ikt nie wytłumaczył co i jak i pojechalam jak wypiłam

Odnośnik do komentarza

Pobierają krew 3 razy u mnie dodatkowo pobrali na początki też z palca i od razu sprawdzili poziom cukru na czczo. Przed podaniem glukozy i dwa pobrania po 1 h I 2h. Ja dodatkowo usłyszałam że mam się nigdzie nie ruszać, najlepiej siedzieć bo nie można kalorii spalac. I tak 2h w poczekalni. Z glukoza to różnie, słyszałam często, że dziewczyny musiały swoje przynieść ale ja dostałam w ośrodku. Musisz sie dopytac tam gdzie robić będziesz wyniki na pewno nie wolno jeść przed badaniem. I lepiej jechać wcześniej bo jak by nie było siedzisz 2 h na glodniaka. A i jeszcze podobno można smakowa glukoze w aptece kupić, ja piłam zwykłą taka jak mieli i bez dodatku cytryny (Z pośpiechu o niej zapomnialam, A trzeba mieć swoją jak się chce) dało soe wypić bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza

Część Mamusie :-) Macie rację ze spaniem dzieci, życie wszystko zweryfikuje. Rodzice swoje a dzieci swoje. Starsza ma swój pokój ale nie chce tam spać bo woli z nami w sypialni, ma obok naszego łóżka swoje łóżko i tam śpi, ale jak się mała urodzi to tam będę miała łóżeczko. Młodszą po karmieniu odkładałam za każdym razem do łóżeczka z myślą że będzie spała sama, a teraz śpi między nami. Ale to też chyba przez męża bo jak pracuje to się z nimi nie widzi i chcę się chociaż w nocy przytulić.
Z tymi pieluchami nie miałam do czynienia jedynie przy starszej dada z biedronki a przy mlodszej używalam pampers bo dada odparzała
Zdrówka życzę dziewczynom z problemami
:-*

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098ribf18d4fc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

U nas było na odwrót, po pampers odparzenia i wysypka, po dadzie nic się nie działo. Dlatego jestem zdania że nie warto przed porodem kupować kilku paczek pieluch bo nie wiemy jak akurat nasze dziecko zareaguje. Lepiej po przetestowaniu dopiero zrobić zapas.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Co do spania to nasza poszła do swojego pokoju jak miała 2 lata, bez najmniejszego problemu, a po 2 miesiącach zaczęła w nocy do nas przychodzić. Na szczęście trwało to tylko 2-3 tygodnie. Noworodka bym nie dała do osobnego pokoju, pewniej się czuję mając w kolysce przy łóżku. Nawet w łóżeczku w rogu pokoju to dla mnie za daleko :)

Odnośnik do komentarza

bławatek nie sprawdzali nigdy. Mam to badanie czwarty raz i tak to u nas wygląda.
Iwona tak jak fraszelka napisała. Krew pobierają przed wypiciem glukozy, potem godzinę po i dwie godziny po. U nas też siedzi się na poczekalni. Ja musiałam mieć glukoze swoją, w laboratorium mi rozrobili ja z wodą. Najlepiej zadzwoń i zapytaj czy ci dadzą czy musisz mieć swoją. I czy preferują smakowa, bo nie wszędzie się godzą. Ja piłam normalna.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...